Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

petraluk
19. říj 2007

Mysulko já rodila ještě na Slovanech a protože měli plno na šestinedělí, tak sem zůstala na porodním sále místo dvou 8 hodin. A nebylo to zas tak špatný, odbyla jsem si tam ty nejhorší chvíle po porodu i první stávání, nikdo mě neočumoval. Spát se taky chvíli dalo, když zrovna nikdo vedle nerodil. To jediný mě tedy dost štvalo, poslouchat jak tam ty ostatní křičí a nadávaj, to bylo dost nepříjemný. 🙂

mysulka
19. říj 2007

Já mám info od prodní asistentky, ale to je jedno, až budu rodit já, tak to bude zase úplně jinak. Alespoň, že tam není ta rezervace, nedovedu si to tak nějak v reálu představit.
No, být na porodním sále, to by se taky dalo překousnout, hlavně, že to budu už mít za sebou a vše bude O. K. Hlavně, když nebudeme na jedno porodní lůžko, či jak tomu říkaj 3 😀 to už by asi byla prekerka 😉

mysulka
27. říj 2007

Ahojky, mohli by jste mi prosím poradit, co opravdu potřebuju do porodnice na Lochotíně? Je mi jasné, že župan, pantofle a pod., spíš mi jde o vložky, plenky, mastičky atd., seznam věcí mám jak z netu z porodnice, tak ze Slovan, takový ten tištěný, ale chtěla bych vědět, co fakt na 100% potřebuju od těch, co tam rodili, třeba na plenky jsem slyšela mnoho rozdílnlých názorů, myslím jednorázové a tak.

Děkuju moc 🙂

Jo ještě taková formalitka matriční list = rodný list? Jsem asi teď za Stoupíka, ale nejsem si v tom jistá, tak se ptám 😅

mirin
autor
27. říj 2007

Není to spíš ten dotazník o jménu dítěte???

petraluk
27. říj 2007

Mysulko já rodila tedy ještě na Slovanech, ale pro malýho ti stačí jen jednorázové pleny(dostala jsem jen 2 denně) a vlhčené ubrousky. Ostatní ti dají,a když ne stačí si říct. Pro mamči mají vložky a jednorázové kalhotky,bývá to na chodbě, když dojdou stačí si zase jen říct.
A co se týče matričního listu, nejsem vdaná a všichni mi řikali, že musim na matriku. Nebyla jsem nikde, týden po narození malýho jsme šli oba rodiče na matriku, dostali jsme rodný list po 2 minutách čekání. Můžeš tam jít před porodem, ale přijde mi to zbytečný, pak tam jdeš 2x. A rodný list jsem v porodnici taky neměla, nic po mě nechtěli. Pokud jsi vdaná, tak bych si vzala oddací list, ale to nevim jistě.

pucik
27. říj 2007

ahojky, já rodila ve stejný den jako petraluk, takže máme stejnou odpověď. Ze začátku se dávají látkové pleny, kvůli sponě na pupíku a ty tam dostneš i oblečení na mimíska nám dali, jen ty ubrousky a pak svoje jednorázový pleny, pokud je chceš používat, ale je to lepší. Vložek je kolik potřebuješ. Vdaná jsem takže potřebuješ list pro jméno mimča,ale ten mi dávala doktorka ke konci v poradně a pak oddací list. Přijde za tebou bába z recepce (na Slovanech tam byla taková blonďatá jedubaba, na Locháči nevím) a ta si to od tebe vezme a odnese na matriku, ještě s ní vyplňuješ nějakej papír, který je pro statistický úřa, tam to jen podepisuješ. Po porodu si zajdeš na úřad pro rodnej list a oni ti ho vydají a vrátí ti oddací list. Tak přeji krásné mimčo 🙂

mysulka
28. říj 2007

Děkuju moc za rady, tak se vyzbrojím hl. plenkama 😉 S tou matrikou, když nejsi vdaná jsem to slyšela taky, že je to hl, kvůli tomu, když chcete, aby mrně mělo příjm. otce. Známá si to musela pracně vyhledat a vyčkat fronty ☹ ale jinak nevím. Právě ty "papíry" jako oddací list, matrič. ... jsou ještě ze seznamu ze Slovan, tak uvidíme 😉 a nebo oni neuvidí 😀

petraluk
28. říj 2007

Mysulka, jestli nejsi vdaná opravdu nic nepotřebuješ, mam to s první ruky, jelikož na matrice pracuje budoucí tchýně. Né přímo u okýnka, kam jdeš, ale jdou přes ní všechny papíry. 😉

lucynda
30. říj 2007

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli nevite někdo kde by v západních čechách dělali porody do vody. Myslela jsem,že to budou dělat v nový porodnici Plzni, vany na to maj, ale asi tato novinka k nim ještě nedorazila. Nebo jesli to taky zavedou? Díky za info

petraluk
31. říj 2007

Lucyndo, co já vim, tak mimo Vrchlabí neznam žádnou porodnici, kde by to dělali. Ale určitě to není jediná v ČR. Já bych to hledala být tebou normálně ve vyhledávači na seznamu nebo podobně.

mysulka
31. říj 2007

Lucyndo, já vím ještě o jedné na Moravě, mluvili jsme se o ní na zdrávce (je to tak 5 let), ale nedávno jsem to řešila se zdravotní sestřičkou a prý to i chtěli zrušit, tak nevím. Ale zkusila bych spíše soukromé porodnice, státní do toho asi nepůjdou.

Taky mě trošku zklamalo, že ten Lochotín není tak nějak nakloněn k těm aleternativním porodům, i dkyž já bych do něj asi nešla, ale je to dáno dobou a oni pořád co nejpřirozeněji 😝 já bych raději co nejméně bolestivě a nejkrásněji 🙂 a nejrychleji..... 😀 😎 😀

myschka
31. říj 2007

dřív se dalo rodit do vody ve Varech ale nevím jestli to stále platí 😉

petraluk
1. lis 2007

Lucy dobrá zpráva, porody do vody dělaj v karlovarský porodnici 😀 stále to platí, nějak jsem si nepřečetla co píše Myschka 😅

pantomima
4. lis 2007

Ahoj, já rodila na Locháči v pondělí 29.10., všechno a všichni super. 🙂

mysulka
4. lis 2007

Mooc ti blahopřejeme a děkuji za info, vždy kladné potěší a trochu ujistí 😉

pantomima
5. lis 2007

Taky jsme chtěli, aby malá měla jméno po tatínkovi.Matriční list ti vydají na počkání na matrice vedle Synagogy, v pondělí a ve středu do 17-ti hod. Sebou občanky a rodný listy obou rodičů.To tam musíte oba.Po porodu za tebou přijde matrikářka, ty jí ten list dáš, ona si to jen zapíše.Pak po propuštění už stačí, aby jeden z rodičů zašel s oběma občankama zase na matriku a rodný list mu vydají.Měli jsme to všechno bez front, byli jsme tam před koncem pracovní doby.Jo, ještě chtěli jméno pro chlapečka i pro holčičku, tak už to chce mít rozhodnuto 🙂 😎

lucynda
8. lis 2007

Ahoj, děkuji za tip na karlovarskou porodnici. Akorát nevim jestli to tam budu stíhat. Ještě to promyslim a zkusim něco najít přes vyhledávač, snad nějakou soukromou porodnici. Pak dám vědět.

mysulka
26. lis 2007

Ahoj holky, prosím Vás, donesla se ke mně zpráva, že si vlastně "vše" (pleny, vložky, mast..) musím do porodnice přinést, nevíte, co je na tom pravdy? Je to tak 2 týdny staré info od rodiček, co tam rodily 😠

Už nám to tak nějak nedává smysl, na jednu stranu je chápu, prý si to ženský syslovaly domů (což nechápu), tak to dávaly omezeně, ale nedávat nic a ještě platit za pobyt + zdravot. pojištění, to už je moc. Jsem prvorodička a nevím o tom nic. Tak mi jejich "pomoc", že se o mě v tomto duchu postarají docela pomohla 🙄 A teď tohle.

Poraďte, zda máte některá zkušenost novou 🙂

mikca
26. lis 2007

ahoj mysul, sice jsem nerodila v nové, ale ještě ve staré a i tam jsme si tohle musely nosit..daly nám 5 papírovek na den a mastičku nám nedávali vůbec jen nějaký vzorek..jinak vše své..teda vložky byly erární...se mi nezdá že i vložky nedávali... ☹

petraluk
26. lis 2007

Ahojky, já mám podobný zkušenosti jako Mikca. Papírovky tedy nedávali žádný, někdy jednu. Ale už jsem to tu jednou někde psala, že když si člověk řekne, dostane všechno. Mastičky jsou malinkatý, ale když dojde dostaneš novou. A tak je to se vším. Akorát ty jednorázový pleny a vlhčený ubrousky, to je jediný co jsem měla svoje. I jednorázový kalhotky pro sebe jsme si mohli brát. 😉

mysulka
27. lis 2007

Ahojky, tak ju, děkuju moc, ale jak koukám, tak nechci být nějaký drzoun, ale ty informace co mám jsou od mamin, které jsou "novopečené". Ale přesto vám děkuju mooc. To co mi písáte to tak nějak vím, o tom jak jsi Petru psala, jsem věděla a asi i od tebe, ale já právě potřebovala nové info 😉 Asi se začínám pripravovat na porod, porodní asistentka mi doporučila klidový režim, abych mrňouska ještě "dopekla", tak proto plaším a sháním nejnovější info, protože tak nějak zjišťuju, že vše se musí i v lékárně objednávat a i když to tam je třeba do večera, tak už je to pro mě malá komplikace.

Tak se zatím mějte krásně a papapa

petraluk
27. lis 2007

Mysul tohle všechno mají i ve všech zdravotnickejch potřebách a nemusí mic objednávat. 😉

mysulka
28. lis 2007

Já mám právě lékárnu, docela velkou, vedle baráku, zdravotnické potřeby ve městě nemáme a po Plzni se mi je hledat v téhle zimě a bolestech nechce. Mně právě zaskočilo, že tohle v lékárně nemaj, když tam maj i botičky 😠

A ani mi nejde tak o to, mít to nasyslené v kufříku do porodnice spíš o to, až to budu v té porodnici potřebovat a vyšlu manžela to koupit až z té porodnice.

Ale děkuju, ty zdravotnické potřeby by mě fakt nenapadly, alespoň ne že když to nemaj v lékárně, tak že tam to bude 🙂

petraluk
28. lis 2007

já myslela, že jsi přímo z Plzně. Myslim, že ve fakultce jsou zdrav. potřeby taky, takže by to manža měl blízko. Ale tím si nejsem 100pro jistá. 😉

mysulka
29. lis 2007

Ahojky, ne, nejsem, a kamarádka je zaváží ale o potřebách do porodnice nic neví ☹ Ale to už tu mluvíme o úplně jiném tématu.

Třeba se tu ozve maminka, která rodila alespoň tento měsíc a řekne, že vše vyfasovala a mám po problému 🙂

aallii
29. lis 2007

Ahoj Mysulko,já mám termín porodu až 23-12,ale moje kamarádka na Lochotíně rodila minulý týden ve středu aříkala mi že dávají hadrové plínky a jen na noc papírovou ☹ ,když si přines svoje je to lepší.Krému na opruzeniny dost,kosmetiku na mimi taky dostaly.Vložky hojně v jakémkoli množství(ale jsou to ty prkna 😀 😀 😀)A kalhotky jednorázové měla svoje.Pustily ji domu po 72hodinách.Jestli potřebuješ něco vědět tak ještě písni.Snad jsem ti trošku pomohla a jinak moc milý personál.

mysulka
30. lis 2007

Ahojky Aallii, určitě, pomohla jsi mi dost. Děkuju mooooc 🙂 Tak to by mě zajímalo, co by chtěli vyfasovat Ti, od kterých se mi doneslo, že nedostali nic 😠

A nevíš náhodou, zda tam umožňují polohu při porodu v sedě? vím, že jsou na ní "vybaveni", ale prý jí neradi praktikují 😝

Tak zatím moc děkuju a držím palečky ať ti jde vše super 🙂

irenan
30. lis 2007

Nevim jakou myslis polohu v sede, ale kdyz jsem pred 4 rokama rodila na Slovanech (a ted je ten samej personal na Lochotine), tak mi porodni asistenka rekla, at si slezu z toho kresla, nebo lehatka, nebo co to je a at jdu na bobek, ze to mozna pujde lip. Ja, manzel i porod.asistenka jsme vsichni sedeli na bobku a rodili, ale z vlastni zkusenosti muzu rict ze to bylo hrozny, pripdalo mi ze to vubec nejde a ze to v zadnym pripade lepsi neni, tak me manzel musel i zvednout, protoze ja uz jsem po 20 hodinach bolesti nemela silu, ani na to zvednout se z bobku, natoz rodit na bobku. Jo a pokud vim tak ja jsem mela pri porodu zvednuty operadlo pod zadama, takze to bylo takovy napul v leze, napul v sede. Az po porodu mi to polozili, ze musim lezet na rovnym abych nekrvacela. Tak nevim jestli jsem ti pomohla, urcite je i plno jinych poloh pri porodu, ale ja vyzkousela jen tyhle dve a z toho bobku jsem byla fakt dost vyrizena. 😝

aallii
30. lis 2007

To nevím,ta kamarádka rodila poprvé a normálne na koze (Porodnické lehátko),ani se na nic jiného neptala.Mysulko at ti to také dobře dopadne a pak dej vědět jaké to bylo. 😅 😀 😀 😀

mysulka
30. lis 2007

Poradilas 😀 děkuju, ale já právě mám ten syndrom dolní duté žíly (jak těhulkám vadí ležet na zádech, že na ní prcek tlačí) a mám ho tak velký, že mi neudělaj na zádech ultrazvuk, vadí mi i jízda v autě a právě jsem se ptala, zda mi to při porodu přejde, tak mi řekli, že tak nějak během šestinedělí, proto potřebuju jinou polohu než ten polosed, leh.... ještě mi říkali, že i na boku, ale právě jak mám teď docela bolestivý poslíčky, tak mi vyhovuje i hluboký sed na míči, jako úlevová poloha, tak proto taky ten sed při porodu.

Zatím papa 🙂 a děkuju

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru