Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

ladatko
24. říj 2010

Mně to stejně přijde jako nesmysl - registrovat se. Vím, že v Praze se musí zaregistrovat, ale k čemu to je, když neví, kdy se mimčo přesně narodí!?

sabcav
24. říj 2010

@ladatko tak to bych taky ráda věděla, k čemu to tedy je 😀 . Jinak specialita Phy je navíc v tom, že se musíš registrovat v určitém dni těhu, před nebo po tom určitém dni tě už nepřijmou 😲

levander
25. říj 2010

@rendis Ahoj já rodila v červenci a nemůžu si stěžovat🙂 rozhodně bych jinde nerodila 😵

rendis
25. říj 2010

@levander tak to je fajn už jsem se jakž takž rozhodla že to tam taky skusím a gratuluji k miminku už se mi to krátí malí v bříšku řádí jako zběsilí asi to bude živel myslela jsem že by měl být už hlavičkou dolů ale podle toho jak se furt vrtí to tak nevypadá tak jsem na to zvědavá ale děkuji ahoj

pantomima
28. říj 2010

Ahojky, tak já tam byla včera na kontrolním monitoru, mýmu dr se ten natočenej u nich moc nelíbil, ale mimo delší čekací dobu na ambulanci všechno a všichni super.....ale už aby byla malá venku 😀

ivetka87
28. říj 2010

no tak snad budeme mít taky štěstí a personál bude mít dobrou náladu 🙂 🙂
protože u prvního porodu to tam bylo fain až na malinkatý věci

hpaja
28. říj 2010

@pantomima jj, to čekání v ambulanci je naprd, já jsem byla objednaná na 10. hodinu a stejně jsem tam čekala a odcházela až v poledne 😒 ale naštěstí má můj dr. ctg, takže jsem tam byla jenom jednou, až když jsem měla už po termínu 🙂 Když jsme přijeli rodit, tak na monitor mě vzali hned (přijeli jsme tam po půl 8 ráno a už byla čekárna skoro plná) a na vyšetření jsem musela cca 3/4 hodiny čekat. Ale s tím, že kdyby kontrakce zesílily (měla jsem je po 8 min. a zatím to byla pohodička), mám si zaklepat na vyšetřovnu a vzali by mě hned 🙂
Přeju tobě i @ivetka87 hodně štěstí, rychlý porod a zdravý a krásný miminečka 😵

mirasek
28. říj 2010

Tak to jsem měla dobrý, že jsem rodila na svátek, protože to tam nebyl nikdo, tak mě vzali hned, ale já měla už kontrakce po 4 minutách...

hpaja
28. říj 2010

@mirasek při porodu syna jsme tam přijeli ve 23 hod. s kontrakcema po 4-6 minutách a to mě taky vzali hned 🙂 Teď jsme radši jeli dřív, trošku jsem se bála, že to bude rychlejší než poprvé. Taky jsem měla streptokoka, tak jsem chtěla, aby mi dali obě dávky atb (při prvním porodu mi dali jenom jednu dávku, protože jsem porodila dřív než mi mohli dát druhou - ale syn byl naštěstí v pořádku).

ivetka87
1. lis 2010

@hpaja
díky, snad to bude v pohodě. chtěla bych někam ulít dceru aby se mnou mohl jít přítel k porodu-tak snad si to malej Tomášek nějak naplánuje aby jsme stihly všechno 😀 😀

hpaja
1. lis 2010

@ivetka87 já jsem taky furt spekulovala, komu malýho šoupneme 🙂 Hlavně jsem nechtěla, aby mi třeba praskla voda v noci a museli jsme narychlo někoho nahánět. Naštěstí to začalo lehkýma kontrakcema (před spaním mi odešla zátka, takže jsem to tak trochu čekala - stejně začal i porod malýho), počkala jsem do 6h ráno a zavolala mýmu taťkovi a ten si pro syna přijel 🙂 Nj, při prvním to bylo lehčí, viď... to jsme tohle nemusely řešit 🙂

ivetka87
1. lis 2010

@hpaja
no to jo, jenže naši nemají auto aby si přijely což je horší ☹ ☹
za rohem bydlí sestra která skoro 3letou holku a s tou jsem domluvená kdyby to přišlo někdy přez den protože ten můj je od rána do večera v práci tak ten to bude mít ,,akorád,, aby se vrátil domů
no snad to nějak vyjde 🙂 🙂

hpaja
1. lis 2010

@ivetka87 to je blbý 😒 naši bydlí cca 15 min. jízdy autem od nás, takže to bylo v pohodě. Tak držím palce, snad bude Tomášek "spolupracovat" 🙂

ivetka87
1. lis 2010

@hpaja
no naši taky nebydlí daleko,ale to auto :(
no budeme to muset nějak zvládnout 🙂 🙂

pantomima
1. lis 2010

taky to mám domluvený s našima, bydlí od nás pět minut, tak snad i vnoci by za malou došli....mají zakázáno vypínat mobi 😉

ivetka87
1. lis 2010

@pantomima
tak držíme palečky at to vše klapne 🙂 🙂

rendis
8. lis 2010

Ahojky holky koukám že už se vám to taky krátí jak se cítíte a těšíte se já už celkem jo koukám že letošní vánoce budou hodně veselé tolik přírustků to je krásný budete rodit taky na Lochotíně držím vám všem palečky at to jde vše jak má pa pa Rendis 🙂 😅

pajmou
9. lis 2010

Holky držím palce a těším se na reference

pantomima
13. lis 2010

pěkný den!!!

8.11. ve 23:21 na svět přišel Oskárek 48cm a 3200g, už jsme doma a všechno je ok

jak na sále, ta na šestinedělí všechno super, přístup skvělej a výborný jednání a péče, jak o mě, tak o malýho!!!

pantomima
13. lis 2010

tak jsem to sepsala 😀 😀 😀

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/pantomima/cl...

rendis
16. lis 2010

Ahojky gratuluji k mimču je moc krásnej už abych to měla taky za sebou mám občas bolesti v podřišku a taky občas tvrdé břicho no snad to nic není termín mám až 6 prosince tak snad to vydržíme i když doktor říkal že kdybych porodila dřív nic se neděje malý už váží 2,60 tak je to ok nemáte nějaká podobný termín jako já a jak jste na tom zatím ahojky 😅 🙂 😀

pajmou
17. lis 2010

@rendis držím palce, já si to ještě pár týdnu užiju 🙂

rendis
17. lis 2010

@pajmou děkuji ale neboj uteče to jako voda mě to taky hrozně uteklo zítra jdu na kontrolu tak jsem zvědavá už jsem měla takový tlaky na spodek ale dneska už je to lepší no uvidíme už se moc těším ale mám i strach sice už budu rodit po 3 ale je to pokaždý jiný tak se měj ahoj 😒 😕

pajmou
18. lis 2010

@rendis viš že ani nechci, aby to uteklo, tak nějak si mi to líbí 🙂 na miminko se těším, ale jen ať tam vydrží do termínu 🙂

rendis
18. lis 2010

Dneska jsem byla na kontrole tak je to dobrý prohlídl mě jestli nejsem otevřená ale prý je to dobrý ještě tam má trochu místa ale říkal že když jsou ty bolesti v celku ne po určitý době tak to je jen tím jak se malej cpe dolu prej už se tam asi usadil nastálo až do porodu tak ted už jen čekat a občas nějaká ta kontrola tak zatim 😵 😵

bluemchen
19. lis 2010

holky, jak je to po porodu, jak dlouho vam nechaji miminko u sebe, nez ho odnesou na tech 6 hodit na sestinedeli???Nedokazu si predstavit,jestli ho mas po porodu u sebe 5 minut nebo pul hodinky nebo hodinu...nebo jak dlouho chces...????

tygrous
19. lis 2010

@bluemchen Ja mela malyho primo u sebe asi tak 5 minut, myslim, nejak mi to casove vse splyva😅...Jeste me sili a malyho tam kontrolovali, fakt nevim, jak dlouho tam byl s nami... ale na tom porodnim pokoji me pak s manzou nechali dve hodiny prospat (rodila jsem rano ve 4h) a pak me prevezli na gynekologii, protoze na sestinedeli nebylo misto...na malyho jsem se sla podivat asi v 10h (a zkousela jsem tam i kojit) a nejak po obede me prevezli na sestinedeli a malyho dovezli chvilku potom a uz zustal se mnou... Nevim, jak by to bylo, kdybych byla hned od rana na toms estinedeli...ale rikali, ze prcek musi byt par hodin nahrivany, aby nemel takovy sok z toho prechodu...

bluemchen
19. lis 2010

@tygrous a to sis ho tam nemohla nechat u sebe dele? Me to prijde strasne kratka doba... A co tatinek, kdy ten se muze s miminkem ponuchnat- az po tech sesti hodinach???

tygrous
19. lis 2010

Nene, my se tam s miminkem nuchnali s tatinkem oba spolu😉 Me sili a malyho kontorlovala Dr., tatinek ho fotil, chvili sjem ho mela u prsu, pak ho choval i tatinek, vyfotili nas spolu a pak ho odvezli nahrivat...a ja byla rada, ze muzu k spat (mela jsem za sebou dve probdele noci😅) Fakt mi to v tu chvili nejak moc nevadilo...Ale pak me stvalo, ze jsem byla na gynde a nevedela jsem, kdy se uvolni misto na sestinedeli, to uz jsem malyho chtela mit u sebe, ale na gynde to nejde... Snad ti tu nekdo rekne, jak to je primo na sestinedeli😉

hpaja
19. lis 2010

@bluemchen ono asi záleží na tom, jak je na tom po porodu miminko. Nám nechali syna na porodním pokoji asi půl hodiny než mě dr. zašil - to si ho choval manžel a pak jsem ho viděla 2 hodiny po tom, co mě převezli na 6nedělí. A protože jsem se cítila dobře, nechali mi ho tam už nastálo. S odstupem času bych to ale udělala jinak, nechala bych ho ještě na pár hodin sestřičkám. Stejně jako Tygrous jsem porodila brzy ráno a pak se synem na pokoji už nebyla šance si odpočinout.
Dceru nám nechali na mazlení asi hodinu, pak jí odvezli nahřát a přivezli mi jí stejně jako syna 2h po převozu na 6nedělí. Jelikož jsem porodila odpoledne a v noci předtím jsem se moc nevyspala, tak jsem jí na noc nechala sestřičkám (sestra mi dala na výběr) a přivezli mi jí na kojení v půl 5 ráno.
Myslím, že pokud by bylo miminko hodně maličký (já měla obě děti 4kg, takže né náš případ 🙂 ), tak ho na nahřátí odvezou asi dřív. To samý asi v případě, že by mělo horší apgar skore. Ale to je jenom můj laický názor 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru