Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

caricia1
15. kvě 2012

@svanhild no v pondělí domluvíme termín 🙂

svanhild
15. kvě 2012

@caricia1 ale vždyť máš ještě měsíc čas, ne? nebo se miminku u Tebe nelíbí?

caricia1
15. kvě 2012

@svanhild mám,budou vyvolávat až někdy kolem 39.týdne ale teď v pondělí se domluví ten datum a taky kdy budu muset nastoupit. 🙂 já teda pořád doufám,že malá přijde sama od sebe a na vyvolání nedojde. 🙂

svanhild
16. kvě 2012

@caricia1 tak to mi asi předběhneš. nebo se tam sejdeme?🙂

caricia1
16. kvě 2012

@svanhild myslim že se tam sejdeme 😉 🙂

kleopatra35
16. kvě 2012

@caricia1
@svanhild to by byla prča, kdybychom se tam sešly všechny tři, ale asi to nehrozí 😒

@caricia1 proč tě budou vyvolávat??? Maš cukrovku?

svanhild
16. kvě 2012

@kleopatra35
@caricia1
tak sejít se tam můžeme, bylo by to fajn, ale vy holky strašně spěcháte, i když máte termín týden po mně🙂 já bych sice ráda rodila koncem května, ale nevim🙂 žádný problémy zatím nemám...to byste mi vážně naštvaly, kdyby jste mi předběhly😀

kleopatra35
16. kvě 2012

@svanhild nebuj....já si myslím, že až bude chtít malý ven, prostě půjde...termín sem-termín tam, hlavně aby bylo vše v pořádku 😉

caricia1
16. kvě 2012

@kleopatra35 mám,sice nejsem na inzulinu ale mám k tomu ještě ředění atd.je toho víc. 😀
@svanhild přesně jak říká kleopatra. 🙂

sslunicko
16. kvě 2012

ahoj holky,koukám,že plánujete schůzku ¨v porodnici. věřím,že některé z nás se tam potkají 🙂

já dnes v poradně vše ok. malej má 2,85kg. to měla malá,kterou jsem rodila ve 36+5. dnes jsem 36+3 🙂

sabcav
16. kvě 2012

@caricia1 ahoj, já mám za sebou oba 2 porody vyvolávané na Lochotíně (cukrovka s inzulínem+ředění krve), jeden před 3 lety, jeden před rokem a čtvrt, ale postup stále stejný:
první den nástup přes porodní sál (vyšetření, ctg, laborky), většinou dělají rovnou hamiltonův hmat
druhý den zátěžový oxyt. test
a pak podle nálezu : pokud jsi otevřená aspoň na 2 cm a cs má tuším aspoň 6 bodů, tak pokud mají volný sál, tak další den ráno na sál a tabletu a vyvolává se tabletami , pokud ne, tak dávají na noc takové jakoby čípky nebo gelík, aby se čípek otevřel a změknul a pak už následuje zase tableta...je těžké říct, jak to bude u Tebe, Andrejka se nechala přemlouvat, v pátek jsem nastoupila, v so zátěžák, pak ham. hmaty a gelíky, na sál jsme mohly až v úterý, to jsem dostala v 9 první tabletu, v 11 další (pže na ctg nic nebylo a ani jsem se neotvírala), v 13 mi ruply vodu, pže se stále nic nedělo a nález stejný jako ráno, na ctg nic a otevřená na 2 cm, no ve 14 hodin vypadla sondička, co mě Andrejka na hlavičce (během hodiny jsem se otevřela na 10 cm 😲) a 14,29 se narodila Andrejka 😵 . No a Terča v pátek nástup, v sobotu zátěžák a na radu z netu jsem vypila celý ananasový džus (dočetla jsem se, že se v jiných zemích používá jako vyvolávadlo, buď 100% džus nebo čerstvý ananas) a fakt je ten, že jsem se během soboty pěkně otevřela na ty 2 cm, abychom mohly na sál na tabletu a neděli ráno nástup na sál, 8,30 tableta a 10,45 Terča na světě, byl to docela hukot 😅

Kdyžtak se ptej 🙂 😉

sabcav
16. kvě 2012

@sslunicko 🙂 ty jo, to už máš za pár 🙂 , držím palce 😎, to jsem netušila, že Kačka se narodila tak brzy 😕

sslunicko
16. kvě 2012

@sabcav ahojky. Jo uteklo to. Mala uz byla klasicka zvedava zenska.chtela videt certy a mikulase.

caricia1
16. kvě 2012

@sabcav ahoj,moc děkuju za info🙂 takže se to finální vyvolání dělá teda na sále? A jak je to s přítomností otce u porodu?může se mnou být i v té době vyvolávání? S tím ananasem je to zajímavé,to slyším poprvé a určitě to zkusím. 🙂 Prosím tě a v jakém týdnu ti to vyvolávali? Šlo se nějak domluvit nebo se tě nikdo neptal?

sabcav
17. kvě 2012

@caricia1 jj přímo na porodním sále (takové ty barevné "domácí" pokoje). Přítomnost otce u porodu samozřejmě jde, ovšem je těžké to načasovat...někomu se to ani po 2 tabletách nerozjede a jde zpátky na rizikové a za den, dva se to zkusí znova...manžel to třeba zase minule nestihl ☹ , pže jsem si říkala, je čas...no pak byl ve Stříbře na cestě do Plzně a já mu volala, že už je Terča na světě 🙂 . Při inzulínu nástup 37+0, miminko musí být venku do 38+0 (když nezabere vyvolávání, dělá se pak císař), při ředění krve a cukrovce na dietě tuším nástup 39+0 a mimčo venku do 40+0 - tp, ale to by ti měli říct na rizikovce při poslední kontrole 😉 . Domluvit se nešlo, prostě dali termín a bylo...zase při cukrovce ta placenta stárne rychleji, tak radši než aby selhávala, tak raději vyvolávaný porod 😉 .

caricia1
17. kvě 2012

@sabcav Ale může tam tea se mnou být i když se neví jestli se to rozjede?To by bylo fajn,i když by tam možná byl zrovna zbytečně.Jak ho znám,tak by stanoval u nemocnice 😀 😀 A ten zátěžový oxyt.test se dělá jak?Někde jsem viděla že ho udělají a pustí těhuli domu?

sabcav
17. kvě 2012

@caricia1 může, ale tu 500,- poplatek zaplatí, i když se to nerozjede 😒 . Lepší počkat na bolesti, ctg nebo pokud prdne voda (samovolně nebo dr., to je pak jasné, že se rodit bude). Ale ty jsi myslím odněkud zblízka, ne? Tuším Dobřany nebo Přeštice 😕? To já z Chebu to měla krapet složitější se rozhodnout, kdy zavolat manžela. Ten test se dělá tak, že od půlnoci nalačno, pak tě ráno zavolají tím "telefonem", že máš přijít do místnosti, kde dělají ctg, napíchnout ti kanylu, dají pásy a tou kanylou ti tam pouští oxytocin v nějaké zředěné formě a postupně přidávají a sledují, co to dělá na ctg, měníš polohy (sed, leh) celkem tam ležíš tak hodinu a půl+-. Někde to možná dělají, že pouští těhuli po testu třeba domů, ale ve FN prostě jak jednou nastoupíš na vyvolání , tak domů až s miminkem 😉.

sslunicko
18. kvě 2012

Tak co holky ještě žádná v porodnici.
Je tu ticho a prázdno. Jsem na pokoji sama.

kleopatra35
18. kvě 2012

@sslunicko moment...ty jsi v porodnici?

sslunicko
18. kvě 2012

@kleopatra35 ano odtéká mi voda.

kleopatra35
18. kvě 2012

@sslunicko no neblbni....jako postupně?? a od kdy jsi tam?? a hodně Ti odtéká??

svanhild
18. kvě 2012

@sslunicko takže Ti vyvolají porod?

sslunicko
18. kvě 2012

@kleopatra35 odtéká hodně od cca 6hod ráno. Přijeli jsme sem kolem 10hod. Kontrakce téměř žádné,tak mám klidek a odpocívám.
S první dcerou to bylo úplně stejně.

svanhild
18. kvě 2012

@sslunicko takže ty ještě stačíš malýho býčka🙂 a jak jsi to měla s dcerou? samo se Ti to rozběhlo nebo Tě něco píchli?

sslunicko
18. kvě 2012

@svanhild nechají mě do zítra a když nic tak vyvolají porod.

svanhild
18. kvě 2012

@sslunicko tak Ti budem všechny držet palce, aby to přišlo samo a bylo to rychlý🙂

sslunicko
18. kvě 2012

@svanhild právě ze úplně stejně. A také stejný den 36+5. Od rána odtekala voda,ten den se nic nedělo a druhý den nasadili kapačku a za 3hodiny byla malá na světě.

kleopatra35
18. kvě 2012

@sslunicko zlato, drž se, budeme na Tebe myslet....a odpočívej!!!

svanhild
18. kvě 2012

@sslunicko 😀 takže ty už přesně víš, do čeho jdeš. aspoň už budeš mít miminko brzy u sebe🙂

caricia1
18. kvě 2012

@sslunicko moc na tebe myslím a přeji pohodový porod a zdravé krásné miminko 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru