Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

girl.misel
17. zář 2007

moje kamarádka zde rodila a řikala že už nikdy více.neochotný personál atd.připojily ji na monitor a hodinu se jí nikdo nevšiml.potom jí ani nenastřihly a natrhla se celá atd.já osobně sem rodila v mulačovce a můžu jen doporučit 🙂

irenan
17. zář 2007

ty jo, tak to je husty. Ja jsem teda rodila na Slovanech a taky si me moc nevsimali, pripadalo mi ze do toho nejak moc nezasahujou, jednou za nekolik hodin prisla doktorka a vysetrila me. Ale jinak me taky treba nechali 3 hodiny ve sprse bez jakyhokoliv zajmu a kdybych tam omdlela nebo zacala rodit tak o tom ani nikdo nevi. A na Lochac vlastne presli zamestnanci ze Slovan a z Vojensky. Tak to je skvely!!!! Myslela jsem ze kdyz je to tak supermoderni porodnice, tak ze treba trosku zmeni pristup nebo metody porodu, do vody, masaze ruzny polohy atd. Zatim to vypada ze se zmenilo jen vybaveni, jinak vse pri starym. 😠 🙄

zabza
18. zář 2007

Bohuzel prenasim, takze jeste nemohu napsat moje zkusenosti z porodu z tehle porodnice. Ale byla jsem se tam podivat, byla jsem i na Slovanech a chodila jsem na predporodni kurz k porodni asistence z tyhle porodnice. Zatim to na me pusobi tak, ze porod zde berou jako prirozenou vec. Porodnice neni nemocnice, proto se snazi aby porod probihal co nejvice samovolne, bez zasahu lekare. Lekar prichazi az pouze ke komplikovanym porodum a pak k samemu zaveru porodu, jinak cely porod vede porodni asistentka. A ja jsem zato rada, verim, ze muj porod tam probehne dobre.
Neni nutne tlacit v leze, clovek si muze vybrat i polohu treba ve drepu. A personal ze Slovan, ktery jsem zatim poznala, na mne pusobil velmi mile a ochotne.
Naopak, informace, ktere mam o porodnici u Mulacu, jsou pro me jasnym signalem, rodit jinde, jen ne tam. Rika se, ze maji zbytecne velke procento cisarskych rezu, a to i u porodu, ktere treba mohli probehnout normalne.

Ale jak rikam, jeste jsem nerodila, zatim zadne osobni zkusenosti s porodem nemam.

girl.misel
18. zář 2007

žabžo každý má s porodnicemi jinou zkušenost,jako asi se vším.s těmi císařáky si myslim že to neni moc pravda.za tu dobu co jsem tam byla tam byla(5dní) pouze 1 císařský řez,ale jak říkám je to věc názoru.v mulačovce sem se mohla během porodu pohybovat,doktora jsem u porodu neměla,rodila mě asistentka a každou chviličku se chodila ptát jestli něco nepotřebuji atd.a to nás rodilo 5 najednou.
ale až to budeš mít zasebou určitě sem nap svojí zkušenost,ráda si to přečtu 🙂 a držím palečky ať vše dobře dopadne

nika70
18. zář 2007

Chtělo by to nějakou maminku, která na Lochotíně rodila....fungují 2 týdny. Ale je fakt, že personál tam přešel ze Slovan a z Vojenské.

mikca
18. zář 2007

ahoj souhlasím s tím že každý má jinou zkušenost s porodnicema , já obě děti rodila na slovanech a byla jsem celkem spokojená, myslím tím přístupem zdravotníků, to vybavení na šestinedělkách bylo děsivé...no ale nejsem nějak náročná 😀 ..má známa rodila taky na slovanech a řekla že druhý už na Locháč rodit nepůjde, ikdyž je to nová porodnice lidi ze slovan tam přešli a ty nemůže skousnout...takže Mulačovka v jejím případě
no každopádně když jsem jí víděla na fotkách, tak je náááádherná ve srovnáním se slovanama hotovej skvost..když jsem jí viděla tak jsem na chvíli zaváhala jestli třetí...ne uvahu jsem rychle zahnala 😀

mellini
19. zář 2007

já jsem rodila na Lochotíně a musím říct, že je to hlavně o tom, na jaké lidi tam narazíte, mě rodila porodní asistentka Bohůnková, a ta byla naprosto skvělá, hodně do toho zapojila i manžela, když mě pak převezli na pokoj, tak se tam hodně měnily sestry, nejlepší byly ty dětské, ale pak tam byly ty starší sestry, a to bylo lepší se na nic neptat, spíš jste je obtěžovaly, ale musím říct, že porodní sál byl špičkový

mirin
autor
19. zář 2007

Vy jste to první mimnko narozené na Locháči??? 🙂 asi je to fakt, záleží na lidech, jen nevím jestli nejít raději do Stoda, někdo tu v nějaké diskuzi psal, že je Locháč naprásknutej, že tam ani nepouští tatínky k porodu apod... je to pravda???

schnek
19. zář 2007

Ahojky,
já jsem rodila ve Vojenský a asi jsem jediná široko daleko, ale mě se tam strašně nelíbilo. Sestry příjemný jak drátem do oka - ještě mi u porodu vynadali. Ale jedna z diskuze Plzeň tam rodila, vyvolávali jí to po termínu a nechali jí v podstatě rodit 4 dny - prostě to chtěli mít přirozený. Sice ne moc, ale měla od začátku bolesti a pak vlastně 2 dny už pořádný a stejně jí tak nechali. Kdybych si měla znovu vybrat, tak jdu do Rokycan a ani okem nemrknu.

schnek
19. zář 2007

mirin, Stod ti nedoporučuju, měla jsem tu čest s první pomocí a to jsem myslela, že snad ani není možný. Brácha tam jel s rozseknutým kolenem, na chirurgii vylezl doktor, poslal nás pro papír na první pomoc a když jsme tam přišli, tak vylezl ten samej doktor, napsal nám papír a poslal nás zpátky na chirurgii a teprve mu to zašili. To bys asi dřív porodila, než by tě vůbec přijali 😀

mirin
autor
19. zář 2007

schnek to mě překvapuje že se ti nelíbilo ve vojenský, švagrová tam rodila a nestěžovala si... na stodskou nemocnici nejsou moc dobré ohlasy, ale porodnice je tam prý dobrá a příjemný personál, tak nevím... ono je to asi opravdu o štěstí na personál... ta z tý diskuze rodila na Lochotíně??? nebo ve vojenský??

schnek
19. zář 2007

Mě se tam nelíbilo jediný široko daleko - asi jsem byla jediná, co dostala od sestry vynadáno, že křičí a nechce sedět na balonu 😒 4 hodiny jsem žebrala o epidural. A dětský sestry se mi tam taky nelíbily.
Ta rodila v tý nový na Lochotíně. Říkala že porodnice byla super, ale ten porod strašnej. Koukni do diskuze plzeň v regionech tak týden zpátky

mikca
19. zář 2007

schnek s tou stodskou máš pravdu jen co se jedná o ostatní medicínu, pokud jde o prorodnici, tak tam to prý funguje super, kámoška byla naprosto spokojená odrodila tam dvě děti...já měla taky tu čest se stodskou internou, no a děs jsem do fochu takže lecos snesu, ale co jsem viděla tam bylo uděsný 😠
jo určo jde o personál a hlavně co si necháte líbit, když se vám něco nelíbí tak se ozvat 🙂

schnek
20. zář 2007

to já se ozvu, o tom nic, ale při těch bolestech a když je tam člověk sám a má pocit, že už to nevydrží, tak se ozývá dost blbě. Sotva za mnou pustili Emila, tak byly sestry jak medový 😒

nilita
20. zář 2007

Ahoj já rodila na Slovanech a kamarádka už na Locháči a je moc spokojená..moc si to tam chválííí 😉

mellini
20. zář 2007

ahoj Mirin, jsme to my, co jsme byly první, jeli jsme tam s tím, že jsem měla velké křeče v břiše, tak jsem ani nepočítala, že budu rodit, ale v autě ty bolesti začaly být pravidelný a v porodnici mi řekli, že jsem otevřená na 5 cm
já jsem tam byla vlastně od úterka a v pátek mi říkali, že už je tam 21 mamin, a to že prý je dost, tak věřím tomu, že je tam dost plno, taťka byl u porodu od začátku až dokonce, hodně mi tam pomohl i jsem využila vanu a ty bolesti nebyly tak hrozný, zkoušeli jsme rodit i na té posteli v dřepu, ale to mi moc příjemný nebylo, co se týče porodu, tak si vůbec nemůžu stěžovat
malá moc nechtěla jíst, tak mi sestřičky hodně pomáhaly s kojením, když to všechno shrnu, tak já jsem tam byla spokojená, chceme tak za dva roky další mimčo, tak jsem zvědavá, jak se to tam moc změní
o Stodu jsem taky neslyšela nic pozitivního

mirin
autor
20. zář 2007

Tak moc gratuluju k Nelince!!! 🙂 mellini musím s sebou mít na Lochotín plenky pro malou nebo je dávají??? a vložky?? já jen doufám, že mě potom nepošlou pryč, že už nemají místo...

cermonca
20. zář 2007

Ja jsem rodila u Mulace a samotnej porod byl moc fajn celou dobu tam byl manzel,nastesli jsme rodili sami.Ale po porodu se mi to uz moc nelibilo.Malou mi dala sestra k prsu kdyz mi sili a ja umirala bolesti 😠 .A pak mi ji nedali ani pochovat az za dve hohiny pry ze byla vizita.Ta bylo dost blby.
Jinak na oddeleni ja jsem nemela zadne potize tak jsem spokojena,ale mamikam ktere meli problem s kojenim nikdo neporakil az na jednu sestricku.Nektere deti gostavali glukozu z lahve,tak to jsem take koukala.Myslim ze jinde se to nedela ale nevim.A pani po cisari trvalo dyl nez mela mliko tak ji prinesli flasku s UM at krmi tim.
Celkem jsem byla spokojena ale druhe asi pujdu rodit na Lochotin.

mellini
21. zář 2007

děkuju 🙂 první den měla malá látkový plenky, to kvůli pupíčku, když je tam ta svorka až když ji odstranili, tak mohla mít jednorázový, co jsem si všimla, tak dávali 2 plínky na den, ale ne vždycky, nevím, jestli zapomněli nebo šetřili, tak ať Ti je třeba druhý den přinese taťka nebo si je vem rovnou sebou
vložky tam byly ve skříni a dokonce je i doplňovali, ale kalhotky si určitě vem i noční košile
manžel mi tam pak nosil i jídlo, moc mi tam nechutnalo, hlavně mezi oběděm a večeří jsem měla hlad (večeře byla vždycky studená a k obědu sis mohla vybrat ze dvou jídel, to bylo dobrý), jako svačinu nabízeli jeden suchý rohlík a hrnek mléka, záleží jak jsi rozmlsaná 😀 , ale mě tm nadchli pouze ten první den, protože jsem toho moc nesnědla

mellini
21. zář 2007

akorát čtu v MF Dnes - Budete rodit? Nemáme místo, ale píšou to jen o Praze, tak snad to tady nebude tak hrozný, je jasný, že se to nejspíš odrazí i na tom, že sestry nebudou mít tolik času na maminy a budou nervoznější,mirin budu držet palečky, aby všechno proběhlo v pořádku a bylas v pohodě i s maličkou

mirin
autor
21. zář 2007

Moc díky Mellini, dali mi tam lísteček se seznamem věcí, které si vzít s sebou, byly tam napsané vložky i jednorázové plenky, a dále 200 kč na zapůjčení odsávačky. Na internetu mají zase jiný seznam. kde plenky nejsou napsaný, jen vložky, a o té odsávačce nic... no také jsem slyšela v rádiu že porodnice jsou naprásknutý, a říkali ve velkých městech, takže v Plzni určo taky ☹ prý kdo není na pořadníku, tak na toho se nedostane, jenže když jsem se byla na lochotíně informovat, řekli mi, že není třeba se dopředu nějak registrovat... tak doufám, že neporodím někde v autě nebo před špitálem 😒 uff už abychom to měli s Kačenkou za sebou...
Teda tou svačinou mě moc neuctí, já odmala nepiju vůbec mléko, tak aspoň ten rohlík 😀

mellini
21. zář 2007

mně tam ani nikdo odsávačku nenabídl a když jsem se na ni ptala, tak mi řekla jedna sestřička, že je to lepší růčo, mám ji doma půjčenou od kamarádky, zkoušela jsem ji, ale moc mi to s ní nešlo, tak Ti nevím, jak jsem to četla v těch novinách, tak to je hustý, že se musí dělat pořadníky, snad to tady nebude
no aby ti ten rohlík neuvázl v krku 😀 , ale pečivo bylo vždycky čerstvý 😉

girl.misel
21. zář 2007

nám v mulačovce odsávačku normálně pučily bez probémů.a stěma přeplněnýma nemocnicema je to fakt.i když já sem rodila koncem března na pokoji sme byly 2 a během 2 dnů měly všechny pokoje plný a dávaly přistýlky tak sme byly na pokoji ne po 4 ale po 5,jak sardinky.a dokonce i z doktorského pokoje musely udělat pokoj.a jídlo to bylo docela v pohodě.já teda snim všechno tak sem problém neměla

zabza
21. zář 2007

Tak dneska maji na Lochaci totalne narvano a nepribiraji uz novy rodicky. Takze, kdo bude chtit rodit, musi k Mulacum nebo nekam jinam 😠 O vikendu jeste nevi, jak to bude, prej si mame kdyztak predem zavolat.

mikca
21. zář 2007

ahoj zabza, vždyt je to FN nemocnice tam tě přece musí vzít vždycky...

zabza
21. zář 2007

Mikco,dneska sem tam byla na monitoru, vypadalo to, ze se rozjizdi kontrakce, tak mi rekli, at prijdu natocit to znovu za 3 hodiny a mezitim at si rozmyslim, kam bych jela, protoze dneska mi prej nevezmou. Po dalsim monitoru mi poslali sice domu, ale zase mi rikali, ze dnes mi nevezmou a pres vikend si mam radeji nejdriv zavolat 😒

myschka
21. zář 2007

já si nemůžu vynachválit Mulače, skvělý přístup a ochota sama ale zase musim napsat i chválu na Slovany kam nás daly když Mulač bílil. všechny sestry byly moc ochotný a toho měly fakt hodně. do mailu mi přišly fotky z Lochotina a vypadá to luxusně, že bych to příště i zkusila jestli chcete pošlete do ip mailovou adresu já vám je přepošlu.

mirin
autor
22. zář 2007

No to je pěkný, tak nakonec budeme jezdit po širým okolí než najdeme porodnici, kam nás vezmou 😒 uff to se rodí nějak hodně miminek, že je všude tak narváno...
Zabca doufám, že tě tam vezmou, kdyžtak dej potom vědět, jak jsi to zvládla a jaké byly dojmy... a hlavně krásné zdravé miminečko!!!! 🙂

petraluk
22. zář 2007

Ahojky 🙂 Já rodila ještě na Slovanech a musím říct, že co se týče porodu nemůžu stěžovat. 🙂 Rodili jsme tam 3 a PA u měla byla každou chvíli. Sestry na šestinedělí taky OK, ale dětský sestry, když nemáte mimčo u sebe a musí být na novorozeneckým hrůza zvlášťě jedna stará mrcha. 😠
Zabzo asi tě znam,tou PA si myslela Lenku ne?! Jestli se nemýlim jsi nějaká cvičitelka nebo tak něco, jednou jsi tam předcvičovala s činkama. Jsi to ty? Jinak tě moc nezávidim, já taky přenášela 13dní a nic moc. Jinak přeji zdravé mimčo 😉

petraluk
22. zář 2007

jo a co se týče Mulačovky. Pár kamarádek tam rodilo a všechny se shodli, že porod byl v pohodě, ale na šestinedělí děs a hrůza. Jedna z nich tam pracuje co by sestra na chíře. při vizitě se na něco ptala doktora a on jí odpověděl, že jako sestra to musí vědět a odešel. Byla z toho docela v šoku. 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru