Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

tygrous
29. kvě 2010

Jo a ja se po prohlidce porodniho salu na ten porod taky zacla tesit 😀

lowe
31. kvě 2010

tygrous: tak to já si chci říct, někde píšou porodní plán, ale já ho dělat nebudu jen takový soupis představ, a právě miminko na hruď bude jednou z nich

holky napíšete mi jak probíhá klystýr, já vím co to je, ale nějak si to nedovedu představit, napiště mi to do IP, je to dost choulostivé 😉

sirael4
31. kvě 2010

Holky, chtěla jsem se zeptat, kolik je porodních sálů v porodnici?
A kde maminky rodí, pokud jsou ty porodní pokoje obsazené?

tygrous
31. kvě 2010

sirael: mam pocit, ze tam maji 6 porodnich pokoju... Ale kde se rodi, kdyz jsou obsazene, to nevim 😅 Pak je tam jeste predporodni pokoj, kde muzou lezet 4 rodicky.

sirael4
31. kvě 2010

@tygrous : aha, tak případně leží tam, já si říkala když jsi od příjezdu až do konce na jednom pokoji, že se to musí docela blokovat, když je pak více porodů, ale asi to tak hrozné není.... 😉

tygrous
31. kvě 2010

lowe: ja byla na klystyr taky zvedava, ale na porodni pokoj jsem prisla otevrena na 8cm, takze klystyr se uz nestihal 😉 Takze by me tot aky docela zajimalo 😀

tygrous
31. kvě 2010

sirael: Ten preporodni, to je klasicka "hekarna"😉 Ja jsem porodni pokoj blokovala" celkem asi 4hod a ani nevim, jestli v tech okolnich se rodilo... Jo a jeste je tam operacni sal...

sirael4
31. kvě 2010

tygrous: tak snad to mají "podchycené" 😅 přesto by mě zajímalo, jestli tu některá mamina musela čekat, nebo rodit někde na chodbě 😀

vycu
31. kvě 2010

Já ho blokovala 16 hodin 😀 A to jsem na něj dvě hodiny čekala, protože byly všechny porodní pokoje plné, ale já čekala na rizikovém, protože porod vyvolávali. Bych řekla, že v tu chvíli byl stop stav. Jo a rodí se i na chodbě, ale to potože to nestihli 😅 😅 Alespoň si myslím, že se rodilo na chodbě, byl hrozný řev maminky, pak příšerný dupot doktorů a bůhví koho ještě a pak už jenom pláč miminka 🙂

sirael4
31. kvě 2010

vycu: ááá, to mě vyděsilo 😅 no pane jo, taková pěkná porodnice a porodní pokoje a pak rodit na chodbě?To je síla.
Tak doufám, že nebude vyhlášen stop stav, až tam jednou budu já.

vycu
31. kvě 2010

No jo, holt to byl takový fofr 😉 Já bych snad radši rodila na chodbě, kdyby to byla rychlovka, než mých celkem 26 hodin bez výsledku 🙂

sirael4
31. kvě 2010

vycu: no to má taky něco do sebe 😀

lowe
31. kvě 2010

tak to jsem na to zvědavá, snad se mi to taky vyhne, porod na chodbě

hpaja
31. kvě 2010

Ahoj holky, já si myslím, že u nás to s těma stop stavama určitě není tak hrozný jako třeba v Praze. Když jsme si volali, jestli můžeme přijít na prohlídku porodního sálu, byl volný jenom jeden a když jsme tam pak za hodinu přijeli, rodilo se už jenom na 2 pokojích 🙂 A PA tenkrát říkala, že za tu dobu, co je porodnice otevřená (bylo to asi rok a čtvrt), měli stop stav asi jenom 2x... 😉 Spíš si myslím, že by rodičku nepřijali, kdyby měli plno na 6nedělí.
Jinak já jsem blokovala pokoj celkem 6 hodin 🙂
Lowe, díky za pochvalu 😵

sirael4
31. kvě 2010

hpaja: tak aspoň nějaké to pozitivum 🙂
To zní dobře, že jen 2x byl stopstav!

A musí se rodička registrovat?

l.u.c.i.e
31. kvě 2010

Ahojky holky,
pomalu si balím tašku do porodnice a zajímalo by mě zda musím mít sebou originál oddací listu či stačí kopie?

hpaja
31. kvě 2010

Sirael4, registrovat se nemusíš, stejně přesně nevíš, kdy to na tebe přijde 😉
L.u.c.i.e, stačí kopie oddacího listu 🙂

sirael4
31. kvě 2010

hpaja: no v pražských nemocnicích je nutné se registrovat, máš rezervovaný předpokládaný termín, tak mě zajímalo zda je to tu taky🙂

l.u.c.i.e: postačí ti kopie, měla by být ověřená, ale prý nevadí ani neověřená

l.u.c.i.e
31. kvě 2010

hpaja, díky. Tak jsem si to myslela správně. 🙂 Hezky jsem si to pročetla, tak trochu vím, co mě čeká. Docela se už i těším, ale zároveň mám strach... Jaké máte zkušenosti s personálem?

l.u.c.i.e
31. kvě 2010

Sirael, budu mít neověřenou, tak snad se nic nestane.

sirael4
31. kvě 2010

l.u.c.i.e.: určitě ne, myslím si že to je jen formalitka

hpaja
31. kvě 2010

Lucie, já jsem měla neověřenou a vůbec to nevadilo, paní nic neříkala.
Já jsem se hlavně bála, aby bylo všechno OK a nemusela jsem jít na sekci. A pak trochu nástřihu, ale to bylo v pohodě (sice jsem ho trochu cítila, pže mi slábly kontrakce, ale není to tak strašný 🙂
Na porodním sále personál v pohodě, na 6nedělí jsem narazila akorát na jednu blbou dětskou sestru, jinak byly sestřičky fakt milý 🙂 Jo a vlastně dole na ambulanci byla jedna sestra, co mi natáčela monitor po příjezdu docela nepříjemná - když jsme jeli, měla jsem kontrakce po 4-6 minutách a jak jsem přijeli a natáčela mi monitor, tak jako když utne a asi 12 minut nebyla žádná... koukala na mě jako na nějakou hysterku, tak jsem se cítila blbě... ale pak utřela, jen co mě dr. vyšetřil 😀

vycu
31. kvě 2010

Já za celou dobu narazila na jednu blbou gynekologickou sestru, ale ta se hrozně chovala i k dr., když se snažil mojí spolubydlící zavést kapačku, protože měla žíly jak nitky a jí to nešlo, tak do něj při tom děsně ryla, samo, že se mu to nepovedlo.

l.u.c.i.e
31. kvě 2010

Ono je to holt všude stejné... Zkrátka je to jen o povaze člověka. Tak uvidím jaké budu mít zážitky já 🙂

vycu
31. kvě 2010

Už se na ně těším 🙂

tygrous
31. kvě 2010

Kdyz tu pisete o tom stop stavu, tak za mne byly sice volne porodni pokoje, ale pak rano po porodu bylo 6-tinedeli plne, takze jsem asi 5 hodin lezela na gynde a prcka meli stejne na detskym na vyhrivani😉, ale pustili me k nemu a mohla jsem ho zkusit prilozit k prsu. No a po obede me prevezli na 6-tinedeli a za chvili mi dovezli i mimi😉

vycu
31. kvě 2010

@tygrous Oni měli kolem vánoc uzavřené jedno oddělení, takže to tam bylo na palici, teď by to mělo být lepší.

sirael4
1. čer 2010

@tygrous: hlavní je, že tě pustili k miminku

l.u.c.i.e
2. čer 2010

Dobré ránko holky,

včera jsem volala do porodky a zeptala se na tu maxi lekci. Bohužel už mají plno, ale prý se můžu jít kdykoliv podívat na porodní sál. No, nevím zda to teď chci vidět. Moc se mi PA omlouvala, že jsem jim musela omylem vypadnout. Ach jo...

pucik
2. čer 2010

ahojky, tak j u to mm taky za pr, termín mam 10.6., v podnělí už mě přebírá porodnice,tak až to budu mít za sebou,tak dám vědět. Prvně jsem rodila na Slovanech těsně před stěhováním na Locháč,takze se těším na komfort,tak mi drzte palečky, já se ozvu,doufám, jen se samymi pozitvy 🙂 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru