Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

mellini
24. zář 2007

já si myslím, že se na Lochotín sjíždí maminy ze širokého okolí, proto je tam taky tak přeplníno, ale těch miminek je teď taky dost

petraluk
24. zář 2007

Jo jo, to máš pravdu. Ale upřímně, která z nás by tam nechtěla rodit, asi by nás byla většina 😉 😉 😉

girl.misel
24. zář 2007

petraluk já osobně bych na lochotíně rodit nechtěla.kam tam má nahlášený termín porodu a i když budou mít plno tak ji vezmou

petraluk
25. zář 2007

Však taky píšu většina ne všichni 😉

bleidovka
30. zář 2007

Ahoj chtěla bych se zeptat těch co mají porod na Locháči za sebou jestli je možné si tam na požádání nechat píchnout epidural

mellini
1. říj 2007

bohužel neporadím ☹ , měla jsem rychlý porod

tvojeslunko
1. říj 2007

Ahoj holky, minulé pondělí na Lochotíně rodila kamarádka a taky chtěla epidural, na příjmu jí řekli, ať to nahlásí na sále, ale tam jí ho prostě píchnout nechtěli, řekli jí, že to pro ní bude lepší bez něj. A to si o něj žádala několikrát 😒

mikca
1. říj 2007

já si myslim že hodně záleží na tom jak porod pokračuje, už jsem se setkala s tím že ho moc píchat nechtěj a to hlavně u porodů, které jdou dobře, prostě když hezky rodíte, tak vám ho nejspíš nedaj, ale požádat o něj mužete snad už dnes všude.taky jsem ho neměla ani jsem ho nestihla za 4 hodiny hotovo 😀

tvojeslunko
1. říj 2007

No ta kámoška porodila až po 20h bolestí, ale píchnout jí ho nechtěli, čekali prostě na přirozenný porod

sonisek
1. říj 2007

Ahojky, moje ségra rodila minulý týden na Lochotíně a celkem byla spokojená. Tak ona je taky zdravotní sestra, tak ma na to jiny nahled. Akorat teda pry na to, ze kdyz je to nova nemocnice, tak tam maji nektere veci nevychytane. Prej ji nejvic vadilo, ze v koupelnach u pokoju nemeli zrcadlo 😀😀 Jinak ona by treba k Mulacum nesla, spis jak je zdravotnice, tak se bala, ze kdyby s mimcem neco bylo, tak ze by se o nej na Lochotine plne postarali, ze jsou tam zarizeny na vsechno, ale to ja az tak osobne nemuzu posoudit 😀 Zato moje svagrova zase jen k Mulacum, rodila tam dvakrat a vzdy byla spokojena. Takze to je na kazdem 😀
A jen tak otazka, je tu nektera, ktera taky rodila minuly tyden? 😀 Kolem 24.9.?

pucik
2. říj 2007

Já rodila ještě na Slovanech, přenášela jsem 13 dní, 2 dny mi vyvolávali poroda anemůžu si stěžovat, zájem byl, jak ze strany doktorů, tak ze strany PA, ale asi vážně záleží na lidech. Ne u mě, ale byla tam jedna, ta byla nepříjemná ukrutně. A na šestinedělí tam byla jedna starší sestra a to byla teda buzerace, do malýho rvali horem dolem glukózu a nevím co ještě, aby šel jsme mohlijít domů, fakt je šíleně porodů a holt nestíhají,ale nemělo by se to projevit na péči. Taky kojení byl mohli lépe vysvětlit a pomoci, kontrolovat. Askaldbu jídelníčku pro kojící matky čočku, zelí atp. to je teda hnus, no nevím, kdo to sestavuje, asi nějakej chlap, tak všem hodně štěstí a krásná mimča, ať vám to roste!!! 🙂 😉

petraluk
3. říj 2007

Ahojky Pucíku, koukam, že máme stejně staré děti, to jsme se asi viděli v porodnici. Já tam byla od 12.8 do 18.8. A zrovna jako ty jsem přenášela 13 dní, to je ale náhoda. 😉

pucik
3. říj 2007

Ahojky a nebyla si teď 27 na kyčlích?A viděli jsme se tam.To se teda známe a teď jsme se ještě našli tady, podle fotky jsem tě poznala. Ani jsme si neřekli jméno a takhle se znovu potkáváme. Tak klidně napiš třeba do IP, můžeme si sdělovat info o našich malých chlapečcích, já mám Daníka. Tak se těším na mailíka pa pa zatím 😉

mysulka
5. říj 2007

Ahojky, já byla v porodnici hospitalizovaná na 1 den, tedy ani jsem si nestihla hajnout a už mě pustili, jak tam měli frmol, tak než mě uložili, tak byla hotová laborka a všechny vyšetení a bylo to O. K. až na jeden nález a ten řešíme ambulantně, tak jsem cupitala v 18 hod. domů, ale z porodního personálu jsem byla nadšená. Přišla jsem s ním do styku, protože mě přijímali přes porodní sály a na to, že se tam fakt nezastavili, tak byli zlatíčka. A moc mě uklidnila ta představa, že by mě rodili oni.

Ale na ambulanci jsem dopadla jinak, jedna PA byla fakt hrozná a i na té recepci byli dost neochotné, ale byl to jen jeden den a i když jsem tam jak inventář (minimálně 2x v týdnu je tam musím navštívit) tak to byl jeden den, kdy byli fakt hrozní (měli tam blázinec a ještě nevychytali pořádně ty nové prostory)a od té doby super. Je tam taky jedna PA ze které jde fakt hrůza, ale když jsem s ní teď mluvila v ordinaci tak to bylo zlatíčko.

Já jsem s nima na 100% spokojená 🙂

mysulka
5. říj 2007

a ještě k tomu epidurálu, oni ho nechtí dávat, když si myslí, že bude rychlý porod, protože pak pořádně nepoznáš jak máš tlačit, tak se snaží při těch "rychlých" nebo když už máš tlačit abys nebyla "otupěná" protože pak přichází na řadu kleště a tomu se chtí vyhnout.

Jsem taky bebíčko a k tomu mám dost nízký práh bolesti tak jsem se o to dost zajímala, ale než riskovat kleště, tak to radši vydržím 😠 Snad..., zatím se mi to kecá 😎

A jinak si myslím, že tu porodnici snad navrhovali v době, kdy se rušili školky a školy, protože bylo málo dětí, jinak si to nedovedu vysvětlit. Když jsem tam byla já, tak tam bylo narváno a scháněli lůžka, kde se dalo.

krli
8. říj 2007

Ahojky maminky! Tak prej psali v plzeňáku,že už se berou na Locháči rezervačky.Máte některá s tím zkušenost? 😉

bleidovka
8. říj 2007

Koukam že na tom Lochotíně to musí bejt hustý já mam rodit na silvestra tak sem zvědavá jestli se to do té doby změní nechápu proč zevírají vojenskou když to tady nestíhaj to sou magoři 😒

miluska.woolley
8. říj 2007

S tou rezervaci jsem to slysela taky, udajne do 20tt. Taky jsem slysela ze maji tak preplneno, ze po porodu prevazi k Mulacum 😕 .

myschka
8. říj 2007

oni by stíhali kdyby do Plzně teď nejezdili rodit všichni! maminky jezdí z Klatov, chebu, Varů prostě nával. Četla jsem, že zatim odmítli jen 10 maminek jinak se snaží.
Jinak na Mulače musim napsat samou chválu ale ten Locháč mě láká, no uvidime za dva roky😉

mysulka
10. říj 2007

Tak to je něco, ještě, abych se rvala o místo, nee 😠 S tou vojenskou to taky nechápu, nebyly na ní stížnosti, všechny maminy (tedy alespoň co jsem slyšela) tam rodily spokojeně a ještě byla relativně nová. To zas byl nápad. Po porodu k Mulačům, no to je taky super akce pro čersvé maminy 😠 A nevíte, jak je to s tou místenkou 😀 Co když si jí dám na svůj údajný porod a budu rodit o měsíc dřív? Nemluvě o tom, že na porod mám tři termíny od prosince do ledna ☹ Ach jo, to bude zase akce.

martina.kyticka
13. říj 2007

Ahoj,holky! Vsechny vas zdravim! 🙂
Juknete na www.fnplzen.cz - vyberte pracoviste ´´gynekologicko-porodnicka klinika´´ a muzete si prohlidnout plno fotek nasi slavne nove plzenske porodnice. Je to fakt spicka. Co se meho nazoru tyce, tak vybaveni luxusni, personal je ale stejny - tj. dle znamych nic moc. Ale zase si myslim, ze v pripade komplikaci je vse poruce, nekdy jde doslova o vteriny..
Ja osobne rodila v Rokycanech - s shrnula bych to asi takto: vse super ale pouze v pripade, ze je vse bez komplikaci - jakmile to tak neni a chcete neco vedet tak vam nikdo NIC nerekne a muzete se milionkrat ptat, treba se i stavet na hlavu... 🤐 a to mluvim o obdobi po porodu, ne o jeho prubehu, kdy bych jeste pochopila, ze na to neni cas a nechteji rodicku zbytecne nervovat.

enygold
15. říj 2007

ahoj maminky,jsem tu dnes poprvé.Po přečtení vašich příspěvků na porodnici Lochotín mě to nedalo a zavolala jsem tam o bližší info.A tak mě porodní asistentka uklidnila,že se objednavat ani registrovat nemusíme,kdykoliv můžeme přijít po tel. domluvě na prohlídku a poptat se na vše co potřebujeme,tak snad jsem něktěré maminky v očekávání uklidnila. 😉 🙂

aallii
16. říj 2007

Ahojky maminky,chtěla bych moc vědět něco o porodnici na lochotíně,právě jsem se sem přihlásila,mám hrozný strach z porodu,moje první dítě jsem rodila kvuli srdečním komplikacím v motole,byla jsem tam nad míru spokojená.Ted mám termín porodu 23-12-2007 tak když už tam budu zřejmě na štědrý den chtěla bych o personálu něco vědět.Po telefonu ochota nic moc.Mnohokrát děkuji.pa

aallii
17. říj 2007

Ahojky maminky.Nap.íši vám svuj zážitek s prvním porodem v roce 2000 v Praze v Motole.V seznamu věcí do porodnice byli i "KALHOTKY NA JEDNO POUŽITÍ",dnes už vím co to je,ale tenkrát jsem to nevěděla ani já ani mamina,ani kamarádky a tak jsem šla do lékárny v Přešticích.Lékárnici jsem řekla že potřebuji tyto kalhotky do porodnice.Postarší dáma mi posléze přinesla balík jak blázen,ve kterém byli papírové pleny pro staré lidi a řekla mi že mají jen pánské,ale že to nevadí,že jsou stejné jak dámské jen malinko vepředu vyboulené.CHvíli jsem na ni koukala ale protože jsem sama nevěděla tak jsem si ten balík za 450kč koupila.Pak nastal muj den D.Vyrazily jsme,měla jsem sebou cestovní tašku s věcma pro sebe a pro mimi a samozřejmně ten balík s plenama.Rodila jsem v motole jelikož muj syn měl problémi se srdíčkem.Už při přijetí na mě sestřičky koukali nějak divně co všechno táhnu,kdž jsem dorazila na pokoj do té mrnavé skřínky jsem narvala jen ten balík a tašku dala pod postel.Ráno mi piorod vyvolali ajelikož jsem celé těhotenství neustále tak 5x za denzvracela při porodu mi brzy došla síla,takže mi napíchly kapačku a malého vytáhli ven kleštěma.Byla to hruza,nastříhli me do puly zadku a 14dní po porodu jsemse nemohla posadit na prdku.Ale spět k těm kalhotkám.Když jsem se dostala na pokoj šestinedělek ležela tam ještě jedna slečna která mi posléze vše vyprávěla.Jelikož jsem byla po silné narkoze moc si toho nepamatuji,sesra mi uložila do postele a ptala se mě kde je mám,řekla jsem ji tam a rukou ukázala na skřínku,sestřička ji otevřela a balik se na ni vyvalil,roztrhla ho a jednu tu plenu mi nasadila celou tu dobu se prý smála. Pak přišel doktor na vyzitu,u kolegině skontrolovalvložku a šel k mé posteli,toho jsem se obávala ,přistoupil ke mě a chtěl ji taky vidět,když však odkril mou peřin u srcervoucně se začal smát.To už jsem byla při vědomí a až pak mi vysvětlily že kalhotky jednorázové do porodnice jsou ty sitěné a ne ty papírové.Ted mám rodit 23-12-2007 své druhé dítě,budu nejspíše v Plzni na Lochotíně,Kalhotky sítěné už mám aby se mi zase nestal takový trapas.Mejte se krásně maminky.Ali

irenan
18. říj 2007

Ahoj holky. Tak jsem se taky byla ptat na Lochaci jestli je treba se nejak registrovat. A rekli mi ze ne. Ze jen zari bylo strasny, jak otevirali tak ze se tam nahrnulo strasne mamin protoze chteli vsichni moderni porodnici, takze tam jezdili i z Prahy atd. ale ze to takhle nejde, ze by ty Plznensky pak nemeli kam jit. Takze je to snad v pohode a uz tam snad neni tak narvano. 🙂

petraluk
18. říj 2007

Ahojky. Irenan pokud jdeš rodit, tak je úplně jedno odkud jsi a oni tě nesmí odmítnout, pokud tedy nemaj plno, pak je to něco jinýho. Ale klidně může být Locháč plný mimoplzeňských. Je to stejný jako s první pomocí. 😉

luciv.
18. říj 2007

Ahojda, ja tedy nevim, ale Lochotin je stale fakultni porodnice a tak te behem rozbehnuteho porodu nemuzou poslat jen tak jinam. Nevim, zda nejde jen o nejake famy. Ja rodila pred ctyrma rokama na Slovanech a letos znova. Vybaveni mi bylo dost ukradeny, a pri prvnim porodu jsem mela u porodu skvelou asistentku.Porod byl paradni jak z ucebnice. Ale na sestinedeli na me dost pekli a my mely velky problem s kojenim. Letos zcela opacna situace. na porodnim sale se mnou dve hodiny sepisovali porodopis, mela jsem kontrakce po dvou minutach a nikdo me ani neprohledl, natoz, aby mi rekl neco o prubehu porodu.Hlavne potrebovali vedet rodne cislo manzela a datum svatby. Kdyz jsem prohlasila ze rodim, sla se sestra na me znudene podivat a najednou to litalo, fofr jako blazen a mala byla na svete. Takze nic moc. Naopak na sestinedeli byli uzasni, odsavacky pujcovali, pokud jste si rekli, brali vas i na elektrickou, pokud byl zajem a vubec byli moc ochotni. Takze si myslim, ze je to vzdy o stesti, na koho narazite a na Lochotine to bude stejny.

irenan
18. říj 2007

Sestricka mi rikala, ze je to dost stvalo kdyz uz meli fakt narvano a ted tam prijel nekdo Plzenskej nebo z okoli Plzne a oni ho museli odmitnout a poslat do Rokycan nebo k Mulacum. A ze tam ty z Prahy atd. proste chteli rodit tak ze prijeli normalne z Prahy rodit az sem. Nebylo to ze by tady treba byli na navsteve u pribuznych a rozbehl se jim porod. Proste prijeli. Z Prahy jsi tady tak za hodku a pul, tak proc ne, vid? Ale ted prej uz se to snad uklidnilo.Ze to bylo jen ten prvni mesic co otevreli. Ja vim ze kdyz se ti rozbehne porod, tak jdes do prvni porodnice co je po ruce, ze kdyz jsi treba na dovce na Morave, ze kvuli tomu nejedes pres celou republiku zpatky. Ale treba v takovy Praze je asi 8 porodnic a taky urcite aspon v jedny maji nejaky novy metody nebo vybaveni, takze nechapu proc by ty co do Plzne nepatri meli zabirat misto tem co sem patri a ty by si pak meli kvuli tomu hledat misto buh vi kde, na posledni chvili. Nemyslela jsem to zle, jen je fakt blby ze uz jsou ted v Plzni vlastne jen 2 porodnice a kdyz se sem pak nazenou zensky z cely CR, tak je to pekne na prd.

mysulka
19. říj 2007

Ahojky, tak ty ženský se s tou porodnicí fakt zbláznili. Ale ten nával tam bohužel neopadl. Minulý týden tam byl kvůli návalu zase stop stav. Rizikovky berou pořád, ale jak tam maj nával, tak to posílaj jinam, protože to nemaj kam uložit. Tak pražandy si udělaj dovču a když to na ně přijde, tak si jdou sem. Taky si myslím, že je to nefér. Poslala bych je k Mulačům 😝 Když už chtí rodit tady. Já si beru jako druhou štaci Stod, tak doufám, že ten taky nebude přeplněn, i dkyž by mě jako rizikovku vzít měli, ale nikdo neví a na chodbě spinkat nechci 🙂

irenan
19. říj 2007

Nevim, ja tam byla ve stredu a prej je to ok.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru