Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

kitina
7. zář 2011

@sirael4 Mě řekli, že mám velký břicho, tak dělali odhad ještě před porodem - odhad 3700g, por. váha 3978g 😅

sirael4
7. zář 2011

@koubovka1
@kitina Já tam právě chodím od 36.týdne a zatím odhad nedělali.

spaagetka
7. zář 2011

@sirael4 Já tam chodila nejprve do rizikovky kvůli cukrovce a váhový odhad nedělali nikdy. Jen dvakrát, když jsem se zeptala - jednou Turek(35.týden), že prý budou brzo vyvolávat, že je velikej, podruhý Korečko(37.týden), že je velikej 😅 A při nástupu do porodky na zač.38.týdne mi dělal utz doktor Rušavý, ale evidentně se moc neorientoval, páč na něj hučel doktor Skalka, jaký že je prosáknutí na hlavičce a on nebyl schopnej to změřit, takže ho vyhodil a přišla dr. Lansmanová, změřila vše, ptala jsem se, jak je velkej, že mě poslední 3 týdny straší čtyřkilovým drobkem a ona, že mám být v klidu, že bude mít max.3,2 kg a sekla se jen o pár deka, páč vážil 3080 😉 Takže bych jakýkoli váhový odhad brala opravdu s rezervou +/- půl kila 😀

sirael4
8. zář 2011

@spaagetka To je jasný, brát to s rezervou. Spíš mě zajímalo jestli mi ho budou vůbec dělat-já zatím totiž nemám vůbec představu. Na ultrazvuku v 30.týdnu jsme byli podle tabulek. Ale ze zvědavosti bych docela ráda věděla aspoň "zhruba". Zatím jsem tam byla 2x a oboje Korečko...

levander
15. zář 2011

@sirael4 mě dělali utz napodled dva dny před porodem a sekl se o skoro půl kg! A pak už ho nedělali vůbec, což mě také překvapilo...

levander
15. zář 2011

@sirael4 k tomu poplatku za tatínka u porodu, my ho neplatili, sestra když jsem odjížděla za sálu nám odpověděla, že to nemáme řešit, at to bereme jako pozornost podniku 😀

sirael4
15. zář 2011

@levander Jé,jak jste to dokázali? Chci taky pozornost podniku 😀

michamicha
15. zář 2011

@sirael4 my taky neplatili a ségra prej taky neplatila (2x) 😉

hpaja
16. zář 2011

@sirael4 asi to berou podle sympatií a nálady, @michamicha má pravdu, my neplatili ani při jednom porodu. Poprvé jsem rodila v noci, takže jsme si mysleli, že je to tím (úplně jsem na to ale zapomněla a vzpomněla si až po 3 týdnech, když jsme to tady na diskusi probíraly s ostatními maminkami) 🙂 Ale podruhé jsme taky neplatili a to jsme přijeli do porodnice dopoledne 🙂 Když jsme přišli na porodní pokoj, tak se MM ptal, jestli se už může převléknout do toho jejich mundúru a byly tam zrovna dvě PA. Jedna řekla, že musí ale nejdřív zpátky dolů na ambulanci zaplatit poplatek za přítomnost u porodu a ta druhá PA se na ní se šibalským úsměvem podívala a řekla - a myslíš, že to musí platit? 😀 A ta první se jenom usmála a řekla, že ne 🙂 Takže tak 😉 není to teda moc spravedlivý, ale holt mají takovou možnost.

sirael4
16. zář 2011

@hpaja Tak uvidíme. Budu se snažit nebýt nepříjemná 😀 a manželovi stačí přezůvky a ten poplatek? A ještě mě zajímá-je pravda že pro miminko mají vše k dispozici?

jana974
16. zář 2011

Tak já tam rodila před 3-ma měsíci a manžela vyhodili od porodu, že musí nejdřív dole zaplatit a pak přijít s potvrzením o zaplacení, to musel dokonce ukázat. Bylo to ve 2hod v noci, takže nevím. V šest se střídala směna a musel ukazovat znovu, že zaplatil. ☹

tygrous
16. zář 2011

@sirael4 Adél, my taky neplatili😉 A pro mimi je tam vse, oblecky sice takove vselijake, ale da se to. Plenky taky, jak papirovky, tak obyc.latkovky, i poporodnich vlozek tam bylo porad dost... Ale teda to bylo pred necelymi 2 roky, tak snad se to nezmenilo😅

levander
20. zář 2011

@sirael4 já měla plenky svoje, dáváme premium care a tam mají Huggies a ty nejsou moc dobré. Oblečky jsou ale občas nejsou třeba modré a ty máš chlapečka:o) Vložky jsem svoje vůbec nevyndala. Vezmi si radši dudlíčky at neskončíte na těch jejich :o)

qitecek
26. zář 2011

Nevíte náhodou něco o hudbě či aromaterapii na Lochotíně? 🙂 Náhodou jsem našla v jedné diskuzi tento komentář: "1.9. jsem rodila ve FN Plzeň. Musím vychválit šikovné doktory a porodní asistentky a úžasné prostředí. Otvírací fázi možno trávit v teplé vaně s aromatickými olejíky, k tomu na pozadí jakási esoterická hudba padajících kapek a šplouchání vody. "
Tak jsem se chtěla zeptat, jestli tam je ta hudba k dispozici a copa je to zač 😅 , to samé s tou aromaterapií 😵 zda si olejíčky je nutné přinést a jak to vlastně funguje 😀 ... Díky 🙂

spaagetka
26. zář 2011

@qitecek Mně se asistentka ptala, jestli mám s sebou nějaký CD s oblíbenou či tématickou muzikou. Vanu navrhla hned, olej bych si tam asi musela dát svůj a asi se tak i děje, páč ji přede mnou musela pořádně vydrbat 😅 Strávila jsem v ní prakticky celou první dobu porodní, vylézyla jsem jen na vyšetření 😉

tygrous
27. zář 2011

@qitecek Ja jsem dostala primo od PA aromaolejicek na masaz bricha na kontrakce😉

pajmou
3. říj 2011

@qitecek můžeš používat co sama chce, vyjdou ti vstříc 🙂 ja používala aromaterapii a homeopatika

qitecek
3. říj 2011

@pajmou a mám si nějaké olejíčky přinést sama? Nevíte o nějakých, které se hodí? 🙂
@spaagetka @tygrous Díky holky 🙂

pajmou
4. říj 2011

@qitecek mrkni ne ellinor.cz tam jsou oleje k porodu

marta0022
4. říj 2011

Ahoj, tak jsem v 36.tt a příští týden jedu poprvé do porodnice na poslouchání srdíčka (nevím jak se tomu říká). Docela se tam těším, co se tam vlastně dělá? Myslím při tom , když si vás přebere porodnice. Já bych vzala sebou dceru, jsou jí dva roky, myslíte, že to nebude vadit?

marta0022
4. říj 2011

Je tu někdo, kdo nedávno rodil císařskám řezem? Jak často vám vozili ukazovat miminko na JIP?

hpaja
5. říj 2011

@marta0022 Ahoj, cca na půl hodiny tě napojí na ctg a pak půjdeš k dr. na vyšetření... 🙂
S dcerou tam chceš jít sama? Pokud ano, tak nevím nevím... I byť budeš objednaná na určitý čas, může se to tam protáhnout (dr. např. odvolají k porodu). Taky si moc nedovedu představit, kdo by jí pohlídal při natáčení ctg. Beru to teda podle sebe, třeba není tvoje dcerka tak neposedná, ale syn ve 2 letech moc neposlouchal a nedovedu si představit, že by vydržel třeba jenom 5 minut sedět na místě... 😅 jinak v místnosti, kde se ctg natáčí jsou 4 lůžka, většinou natáčí křivku více maminkám najednou.
Já jsem byla na kontrole v porodnici jenom jednou (můj dr. má ctg v ordinaci, tak mě předal k nim do péče až po TP) a ztvrdla jsem tam 3,5 hodiny 😖 😝 Syna jsme vzali s sebou, ale byl pak s MM venku na procházce, pže v čekárně dělal blbosti (bylo mu 21měs.).

chlebenka
7. říj 2011

Ahoj holky, prosím ty co rodily na lochotíně- provádí tam bonding? Anebo hodně lpí na vyšetření miminka? Samozřejmě jen pokud je to u porodu v pořádku.
A ještě jedna otázka, měla jsem asi do 26tt vcestnou placentu a tudíž hrozil císař, ale teď mě MUDr. u každého UTZ, který mě provádí kvůli placentě skoro každou prohlídku, ujišťuje, že už se placenta vytáhla a budu rodit normálně, kéž by to tak opravdu bylo, mám strach s císaře. Mám zájem o přirozený porod, pokud nedej bože nenastanou při něm nějaké komplikace, ale mám obavy, že tam budou chtít nějak tu placentu zbytečně řešit a budou to zbytečně až moc hrotit. Jaký je váš názor, myslíte, že budu moc rodit v pohodě, když už se placenta vytáhla, máte s tímhle zkušenosti? Prvního cvrčka mě tenkrát ještě na Slovanech vyvolávali, vůbec se mu nechtělo 😉 a to do mě hnali kapačky, zavedli prášky a ještě Hemiltnův hmat a nakonec se mě porod rozjel až v noci, když už jsem spala. Bylo to sice docela rýchlé 7hod. dohromady, ale říká se, že o to bolestivější to je při vyvolávačkách. Neustále mě natáčeli, musela jsem ležet a to bylo hrozně protivný, když jsem chtěla chodit a nástup těch bolestí byl tak rychlej, že jsem to nestačila ani pomalu rozdýchávat. Mám právě bojara, aby mě zas takhle nehrotili. Samozřejmě to pochopím, při komplikacích, ale doufám, že se nám vyhnou 😉.
Moc díky za případné odpovědi 🙂

jana974
7. říj 2011

@chlebenka ahoj, já tam rodila na konci května. Porod se ke konci trochu zkomplikoval (ztratily ozvy a najednou zelená voda), takže na mě fofrem hupli, div že mi oči nevylítli z důlku, hned kolem mě bylo 8 lidí, každý něco dělal, každý něco na mě volal ,ale do půl minuty byla malá venku. Hned si jí vzali na vyšetření a asi po 10-ti minutách mi jí dali zabalenou na sebe. Prý se nesmí podchladit , zkoušeli přiložit, ale nechtělo se jí, no a za nějakých 15minut jí musely odnést , prý se musí chvilku nahřát. Byla v naprostém pořádku , narodila se v termínu a vážila 3,5kg. Pak mi jí dali až po dvou hodinách na pokoj. Takže jestli toužíš po bondingu, tak si to podle mě musíš zařídit dopředu, zavolej si tam, zajdi se tam podívat a uvidíš. S placentou Ti neporadím. Dle mého názoru je při porodu nic moc nezajímalo, takže nevím, zda by chtěli něco řešit, když jak píšeš, tak už je to vpořádku. Hodně štěstí.

chlebenka
7. říj 2011

@jana974 OK, díky za odpověd, tak ještě, že vám to nakonec dobře dopadlo a nestalo se nic vážného 🙂 . Jinak jsi tam byla spokojená? Přemýšlela jsem, zda radši Rokycany nebo Lochotín a nakonec jsem se nechala překecat od manžela a pojedu na Locháč. Prý jsou Rokycany daleko ( bydlíme v zadních Skvrňanech), takže než by jsme dojeli jen přes město a pak ještě po dálnici, tak by to mohlo opravdu trvat a už je to přeci jenom druhý miminko, sice s 8 letým odstupem, ale přece 😉 . A na Locháči jsou asi přeci jenom připraveni na všechno, kdyby nedej Bože něco. Ale Rokycany jsou mě asi trochu bližší, ale ač nerada, musím s manželem souhlasit 😀 . Tak ať maličká pěkně roste 😉

jana974
7. říj 2011

@chlebenka My nejsme z Plzně vůbec, my jeli 40km, a ać to bylo mimčo třetí, tak po másle to tedy zrovna nebylo. Jinak jsem tam byla spokojená,ale vzala jsem si nadstandart, já mám ráda svůj klid a pohodu, takže mi nebylo líto těch peněz. Doma mám stále rušno, takže tam byl opravdu klídek 😎 . Mějte se.

tygrous
7. říj 2011

@chlebenka ja si taky myslim, ze tu placentu nebudou resit, pokud ji mas ted uz na spravnem miste. ja mela myom, porad jsem to tam zduraznovala a prislo mi, ze je jim to uplne jedno, ze to vubec neresi... porod jsem mela pohodovy, vsichni byli prijemni, rozhodne pudju na Lochotin rodit znovu a urcite se tam znovu tesim😉

chlebenka
7. říj 2011

@jana974 Tak to je dobrý, takže i taková dálky se dá u třetího mimi zvládnout, to musím říct manželovi 😀

@tygrous Taky doufám, že mě nechají a nebudou nic řešit 😉

marta0022
10. říj 2011

Ahoj, kdy jste dostaly rodný list? Já ho potřebuju předat do 8.dnů na sociálce kvůli rodičáku. Kdy jste si pro něj jely?

jana974
10. říj 2011

@marta0022 My si ho jeli vyzvednout na matriku po 14-ti dnech. Říkali nám to i v porodnici.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru