Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

tygrous
8. dub 2012

@ciocca 😉 My máme model 2009😉 a byla jsem moc spokojená, hlavně s tou hlubokou korbou. K tomu seznamu kouni o par příspěvků výše, zrovna jsem tam psala svoje zkušenosti😉

ciocca
8. dub 2012

@tygrous Jj, už jsem si všimla🙂 Díky...

caricia1
20. dub 2012

Ahojky,chtěla bych se zeptat jak je to v této porodnici,zda se mnou může být manžel celou dobu nebo zda ho pošlou domů a zavolají až na poslední chvíli.Jak jste to měly?Díky moc 😉

hpaja
20. dub 2012

@caricia1 Ahoj, já jsem přijela do porodnice s kontrakcemi co 4-6 minut, otevřená na 4, takže nás rovnou dali na porodní pokoj a manžel byl se mnou celou dobu 🙂

spaagetka
20. dub 2012

@caricia1 U prvního porodu byl se mnou prakticky 24 hodin, teď jsem ho volala, když mi doktor při vyšetření(ležela jsem tam na vyvolání a rozběhlo se to "samo" ) řekl, že jsem na 5 a mám ho hned zavolat, že se stěhujeme o patro výš na sál, tak aby si to taky užil 😅 😉

caricia1
21. dub 2012

@hpaja
@spaagetka
Díky holky 😉 A měli jste sebou svoje oblečky na mimi nebo ty erární?

tygrous
21. dub 2012

@caricia1 ja davala jen to erarni obleceni...oni ty deticky kazdou chvili vezou nekam na vysetreni a svlikaji je, tak jsem nechtela, abychom o nejake vlastni obleceni prisli... to jejich sice neni nic moc, kolikrat je to velke, ale tak stejne je mimi porad v zavinovacce a spi, tak je to tam jedno😉
Jinak prvni porod jsem mela rychly, tak to byl manzel se mnou celou dobu (asi 2h) a ted druhy porod trval 25h a manzela jsme volali az asi 5h pred porodem (a stejne musel byt doma se starsim synem a nastesti pak dorazila babicka, tak k porodu mohl jit😉) Ale byla jsem celych tech 25h na porodnim sale,tak si myslim, ze by tam klidne mohl byt celou dobu se mnou...

caricia1
21. dub 2012

@tygrous Moc děkuju,to jsem ráda,myslím (nebo se spíš bojim) že by třeba nestihl dojet nebo tak,nejsme z Plzně víš..Tak doufám že tam bude moci být se mnou., 😉 A jinka ty oblečky,myslím že asi opravdu postačí erární,je to pravda 🙂

Jinak,nevíte jak je to ted s poplatkem otce u porodu?Prý od dubna už to není?A epidural se platí?

spaagetka
21. dub 2012

@caricia1 Platili jsme pětistovku za účast při porodu, o epidurálu nevím a ani neznám žádnou, co by s ním rodila 😅 Nebyl mi nabídnutej ani při jednom porodu, já ho teda ani nevyžadovala 😉

janina_f
21. dub 2012

@caricia1 Ahoj, rodila jsem taky na Locháči. Za tatínka jsme neplatili, protože na to na sále zapomněli a na šestinedělí mi řekli, že je to jejich problém a ať na to kašlu. Epidurál jsem nevyužila a ani si na něj nevzpomněla a to jsem měla porod koncem pánevním, ale na předporodních kurzech nám tam říkali, že se nic neplatí.

qitecek
21. dub 2012

@caricia1 ahojky, měla jsem svoje s sebou v tašce pro miminko (s jednorázovými plenkami - ty si ROZHODNĚ vem, jestli nechceš balit jen v látkových 🙂 ), ale dávala jsem erární oblečky.. jednou tam byla trošku nouze (byl víkend a moc se nepralo), a v šuplíku zůstaly takové nešikovné dupačky a špatně sedící bodýčka (obřím otvorem pro krk se pořád provlíkal pomalu až do pasu 😅 ), tak jsem dala svůj overálek.. asi za pět minut si ho neohlášeně odvezli a za dalších 15 mi ho přivezli v něčem jiném. Overálek už bych nedohledala 🙂 Některé jejich erární oblečky vypadají taky hezky, nejsou to jen bílé obyč nemocenské (ty dostanou jen poprvé hned po narození), tak to neřeší a ani by nepoznali, že to není z nemocnice.

janina_f
21. dub 2012

@ajsbirka Ahoj, já jsem rodila konec pánevní normálně. Pokud se na to necítíš a nevěříš si, tak bych ti radila císaře. Já jsem byla přesvědčená, že to zvládnu, když tam budou doktoři, kteří mi podpoří a do porodnice jsem přijela v deset večer a ve čtyři se malá narodila. Takže držím palce, ať vše dobře dopadne.

caricia1
22. dub 2012

Díky moc 😉

@spaagetka
@janina_f
@qitecek
Právě mám taky strach že by se oblečky nevrátili,myslím že těch pár dnu to zvládnem s erárem 🙂 Jinak plenky mám nachystané s tím počítám,kolik jich asi tak budu potřebovat??A vložky doufám nějaké dostanu??I ty mám připravené ale nevím zda jich bude dost 🙂 A kosmetiku na mimi mít musím?

Doufám že vás tu moc nezahlcuju 😀

tygrous
22. dub 2012

@caricia1 Vlozek je tam hooooodne😉, ty vlastni nepotrebujes. A plenek staci ten maly balik a kdyztak ti pak navsteva donese dalsi😉

qitecek
22. dub 2012

noo vložek je tam ažaž, dokonce si kolegyně braly dva tři balíčky domů 😀 Já jsem měla přichystané vložky BaptistFlower (s jednorázovými síťovými kalhotkami - jestli nemáš, velmi doporučuji kvůli lepšímu hojení, skvělé údržbě - je v balení 5ks, já si první dny měnila snad po každé návštěvě toalety, vážně to bylo nutné 😅, ale stačí je přeprat v ruce a jsou na topení za hoďku suché 🙂 Možná už je máš (jestli chodíš na koníka, tak určitě, já nebýt MK, tak bych o takovém výdobytku neměla ani šajn 😀 ) a doma jsem používala jenom ty BaptistFlower, protože jsou hrozně dlouhé, což je velkou výhodou. V nemocnici jsou takové "střední" velikosti, takže jsme si ze začátku musely dávat 3 (rozložit přes sebe do délky), ale to by ti řekla sestřička, až ti bude poprvé pomáhat na toaletu. Mají to tam tak, že až budeš po porodu potřebovat poprvé na wc, máš si zavolat sestru, ta ti pomůže a vysvětlí náležitosti ohledně hygieny.
Kosmetiku na mimi jsem neměla a ani nebyla potřeba, navíc to tak malému tvorečkovi vůbec neprospívá (byť je napsáno na kosmetice od prvního dne.. ale tak z čeho by ty koncerny žily)... Měla jsem ale vlastní Bepanthen na zadeček a na hojení prsou, protože první dny dostanou pořádně zabrat 🙂 Já měla extrémní bolesti, že jsem kopala do zdi bolestí, ale jakmile jsem přišla domů, tak to začalo ustupovat a vše bylo ok (ale kdyby mi tohle někdo řekl v porodnici, že budu kojit bez bolesti, nevěřila bych mu ani za mák 😀 ) ale spousta kamarádek neměla tak citlivou kůži, tak to snášela mnohem lépe, to jen abych tě tu nestrašila 🙂 Je to jen o zvyku, tak tři čtyři dny 🙂

Plenek jsem měla osobně jedno balení, myslím tak 54ks nějakých premium s organickou bavlnou na novorozence 🙂 A použila jsem tak 20? Ale to proto, že jsme tam byli krátce jen ty tři dny, některé maminky tam zůstavaly déle, každopádně kdyby ti něco takového hrozilo, někdo by ti určitě přinesl z domova 🙂

V pořádku, nezahlcuješ, já než jsem porodila, jsem to tu hltala jako divá 😀 Docela fajn byly i ty jejich předporodní kurzy, měla jsem štěstí na ty dlouhé, ale prý ty velkoskupinové jsou taky hezké, hlavně pro tatínky je to asi dobrá příprava k porodu, alespoň teoretická 😀 Jestli budeš chtít, ptej se na co chceš 🙂

caricia1
22. dub 2012

@tygrous
@qitecek
Tak to je super že tam vložky jsou,mám doma taky Batist Flower tak je využiju určitě po návratu z porodky. 😉 Sítový kalhotky mám objednané,ted nevím jaká to je značka ale myslím že je to všechno na jedno kopyto 😀
A Bepanten už mám taky,to můžu mazat bradavky i když kojím?Nebo nějak těsně po kojení (myslím aby malá nelízala ten Bepanten 😀 )
Pak mám nachystané dvě rozepínací košile a kojící podprdu,jo a vložky do podprdy,ty mam od Aventu pratelné.
Pak potřebuju papíry a musím vypisovat porodní plán?Nebo nemusím?

qitecek
22. dub 2012

@caricia1 Ty bys mohla jít hned rodit, jsi připravená na jedničku! 😀
Můžeš si ho napsat 🙂 měla jsem připravený, ale nikdo ho nečetl... a stejně jsem všechny ty údaje (jméno, bydliště, snad i vzdělání, apod.) musela vyplňovat několikrát znova a znova.. nejdřív na ambulanci a pak ještě na boxu do pc... vážně super zábava mezi kontrakcemi 😖 Ale na třetí formulář už se vrhl partner, protože na porodní koze jsem na to už vážně neměla nervy ani sílu.. jen jsem zvládla říct, ať tam zaškrtne možnost, že tam nechci žádné studenty a jiné pozorovatele..

caricia1
22. dub 2012

@qitecek 😀 no ještě néé,i když už mě to šílené pálení žáhy a bolesti stydké kosti nebaví 😀
já jsem ten plán viděla tak zběžně na jejich stránkách a přijde mi to jako zbytečný,stejně vše půjde tak jak to situace dovolí...Šlo mi o to,zda je to povinné nebo spíš pro uklidnění rodiček 😉 🙂
Takže jedeš rodit a ještě musíš dělat takových papírů?To je hrůza...A prohlášení o jménu dítěte vemu kde? 😀

tygrous
22. dub 2012

@caricia1 Ja ten porodni plan mela a sice si ho vzali, ale envim, jestli to cetli...Ale tak ja tam nemela zadne spesl prani😅
A prohlaseni o jmenu jsem nemela, dala mi ho pak zenska, co prisla pak az na sestinedeli vyplnit papiry kvuli matrice😉 Jinak pri prvnim porodu jsem ten papir dostala od sveho dr., ted to nestihl, rodila jsem 37+1.

caricia1
22. dub 2012

@tygrous Aha to já právě vůbec nevím,že to dá i dr..Tak se zeptám až půjdu do poradny 😉

qitecek
22. dub 2012

@caricia1 Jestli ti jde o příjmení a jsi vdaná, tak si vem oddací list a bude se příjmením jmenovat po otci, křestní si vyplníš do pc na boxu pak nebo s tou matrikářkou. Ovšem jestli nejste sezdaní a chceš, aby měl příjmení po otci, tak si zajdi na matriku s rodným listem tvým i tvého přítele a tam ti udělají prohlášení o jménu i příjmení dítěte. Pokud to neuděláš před porodem, napíšou automaticky (nehledě na souhlas přítomného otce) tvoje příjmení.. na to ti taky vydají rodný list a pak bys musela obíhávat matriku do jednoho měsíce věku, aby ti to změnili... ale je to zbytečné trajdání 🙂
Ještě jsem si vzpomněla na ten Bepanthen, normálně se může dávat i před kojením, respektive nemusíš ho smývat. Já to tak zpočátku nedělala, ale malý po tom prsu trochu "klouzal" a někdy mi přišlo, že mu tak nechutná, tak jsem si to potom smývala vodou a utírala do sucha ručníkem, aby se dobře chytil 🙂
Ano, byrokracii si neušetří, ani když tam budeš křížit nohy při kontrakcích 😀 No umíš si představit, co by se mohlo stát, kdyby jsi po několikáté nevyplnila svoji pojišťovnu? 😀

sslunicko
22. dub 2012

@caricia1 ahoj, také tu hltam info. Koukám,ze se v porodce možná sejdeme

svanhild
22. dub 2012

@sslunicko
@caricia1
taky to holky sleduju🙂 hlavně, co si mám vzít s sebou🙂

svanhild
22. dub 2012

holky, mám dotaz: jak je to s nočníma košilema? dávají je nebo máme mít vlastní? díky

caricia1
23. dub 2012

@qitecek no vdaná jsem takže vemu oddací list a snad jim to postačí 😀

@sslunicko
@svanhild
Ahoj holky,no košile já mam připravený dvě,ale myslím,že kdybych neměla tak mi jí určo dají,přece by mě nenechali běhat nahou 😀 😀 😀

qitecek
23. dub 2012

@caricia1 dají dají, ale nedělají to rádi..a navíc to budou asi ty s tím zapínáním vzadu, tak bys stejně měla pr.el nahatou 😀

svanhild
23. dub 2012

@caricia1 no já je mám taky připravený, ale v každé porodnici je to jinak. někde prý i ve vlastní rodíš, někde zase máš jen jejich. a říkají, že jsou někdy ve špatným stavu, že jim chybí knoflíky, šňůrky...tak jsem chtěla vědět, jak je to na Lochotíně...

caricia1
23. dub 2012

@qitecek Ale zase bych vypadala jako andílek 😀 😀 😀

caricia1
23. dub 2012

@svanhild To jo,v čembudu rodit nevím,nu holt uvidím,ono to nějak bude.Možná ještě teda nějakou dokoupím 😉

svanhild
23. dub 2012

@qitecek a na sále máš svou nebo jejich? díky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru