Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

caricia1
23. kvě 2012

@michamicha Aha,já myslela že HH prostě bolí,no já nevím,myslela jsem že by mi to třeba řekl 😀 ale je fakt že jsem tu viděla často,že HH udělali a nic neřekli 🙂 ananas mě nijak nevadí,spíš to bude něco pro mojí žáhu teda,ale to nějak vydržim 😀

spaagetka
23. kvě 2012

@caricia1 No Hamilton bolí jak od koho 😅 Při prvním vyvolávání mi ho dělali 2 krát denně a musím říct, že třetí den už mě bolelo, jen když na mě sáhli 😝 Ale je fakt, že když ho dělal zkušenej doktor(Korečko nebo Turek), tak nebolel a fakt jsem cítila, jak odlupujou ty obaly 😉 U ostatních to bylo takový dost bolestivý šťourání, kdy mi malej vždycky lezl až do krku a trvalo to fakt dlouho 😖
Tentokrát ho na příjmu udělal doktor Rušavý a musím konstatovat, že za ty 2 roky, se toho hodně naučil, páč ze šťoury se vypracoval a zabralo to hned 😀 😀
Co se vyvolávání a připraveného nálezu týče, byla mi jednou por.asistentkou doporučená pupalka, ale vzhledem k tomu, že bereš léky na ředění, tak u tebe nepřichází v úvahu 😒 Mně teda pomohla, i Korečko se divil, jak nález během týdne značně pokročil, prej chudák manžel, že jsem mu musela dát zabrat, páč prý to bylo krásně připravený 😅 Tak mu povídám, že manžel je dlouhodobě mimo republiku, ať v žádným případě nešťourá, že potřebuju 3 dny vydržet, tak mi odvětil, že jestli mi někdo poradil nějakou babskou radu, mám toho nechat, jinak nevydržím 😀

svanhild
23. kvě 2012

@spaagetka ahojky, jak se prosím ta pupalka užívá? ten pupalkový olej?

spaagetka
23. kvě 2012

@svanhild Ne ne, kup si v lékárně pupalku dvouletou 500mg tablety, v tvým týdnu můžeš užívat 3krát denně 2 tablety 😉 Jinak se bere od 38tt. 2krát denně. Ona obsahuje prostaglandiny 😉 Ještě mi doporučovala denně prochajdu, pak teplou vanu, kde si můžeš dát buď sklenku svařáku(nezapomenout do něj hlavně na ten hřebíček a skořici), jestli víno vůbec nechceš, tak dobrý jsou svařený ovocný džusy, třeba hruškovej je s hřebíčkem a skořicí výbornej 😉 Já takhle Ondru vyháněla od 36+0(kdy jsem byla zavřená, vše tuhý) a ve 36+4 bylo na 2 prsty a měkký, narodil se 36+6 😉
http://www.lekarna.cz/pupalka-dvouleta-500mg-to...

spaagetka
23. kvě 2012

Jinak dodám vtipnou storku z lékárny, nechtěli mi ji prodat 😅 Byla tam mladá lékárnice a ptala se, jestli ji chci pro sebe, povídám, že jo, a ona, že mi jí neprodá, že píšou, nevhodná pro těhotný, já povídám,že vím. Slyšela to stará lékárnice a povídá: Moničko, jen jí paní prodej, jak tak koukám na ten její pupek, tak ji chce právě proto, aby nebyla už moc dlouho těhotná 😀 Mladá se zatvářila vážně a pak mi podala balení, na kterým nebylo napsáno nevhodná pro těhotné, prý aby měla čistý svědomí 😀

caricia1
23. kvě 2012

@spaagetka Aha,no mě vyšetřoval Korečko tak nevím. 🙂 A jak dlouho jsi na vyvolání nastupovala ty před samotným vyvoláním?A s jakým nálezem? 🙂

svanhild
23. kvě 2012

@spaagetka děkuju, hned zítra zakoupím🙂

svanhild
23. kvě 2012

@caricia1 slyšela jsem, že HH dělá často a asi rád🙂

caricia1
23. kvě 2012

@svanhild Aha 😀 😀 no myslela jsem že kdyby mi ho dělal tak by alespon něco řekl,ale tak asi ne 😀 😀

tygrous
23. kvě 2012

@kleopatra35 ja mam pocit, ze az od tech 3 mesicu, ale 100pro to nevim😅 mrkni na net na jejich stranky nebo tam zavolej😉

spaagetka
23. kvě 2012

@caricia1 Poprvé jsem nastupovala 37+1 zavřená, max. na špičku prstu 😅 První den nedělali nic, jen zavedli flexilu. Ráno zátěžák, večer monitor a přešetření, zátěžák s tím pohnul, byla jsem na skoro 2 prsty(tvrdil Korečko, prej jeho dva, kolegovo jeden a kousíček 😀 ), takže jsem nedostala na noc gel. Ráno na sál na zavedení tablet, první zaváděla dr. Landsmannová napoprvý, bezbolestně. Nicméně efekt žádnej, jen mi párkrát ztvrdlo břicho. Za 2 hodiny přišel dr.Hudec s dr.Rušavým a nepovedlo se ani jednomu zavést a celkem jsem se u toho svíjela, oba bědovali, že je hrdlo vysoko a při páteři a že zavolají zkušenějšího kolegu - no sestřička mě chytla za ruku, abych jí drtila, jak můžu, takže jsem celkem znejistěla 😕 Došel dr.Skalka a nakonec tabletu zavedl, ale byl to teda očistec, i jsem celkem krvácela 😅 Efekt nula nula nic, břicho mi neztvrdlo ani jednou. Takže návrat na pokoj, večer přešetření, Hamilton 😝 Středa měl být den volna, proložili mi ho 3 Hamiltonama 😅 Ve čtvrtek mělo být další tabletový kolečko, ale měli ráno plný sály, tak mě nechali najíst(Což jsem byla fakt ráda, páč s cukrovkou o hladu a bez vody není teda žádnej med 😠 ) Nastoupil doc.Turek, že si mě aspoň přešetří a pošťouchne, no pošťouchal důkladně, zabralo to, druhej den jsme měli Kryštofa 😵
Tentokrát jsem nastupovala 36+6 s nálezem 2 a kousek, měkký prostupný 😅
Korečko by ti určitě řekl, že ho dělá 😉 Neřekl by ti, že ho udělá, ale v průběhu by tě upozornil, že to trochu popožene 😀

caricia1
24. kvě 2012

@spaagetka Jejda,no to sis teda ale užila vid? 😢 Mě řekl,že jsem volně na prst,hrdlo polotuhé a že si myslí že to do pondělka uzraje samo,takže bych nastoupila až v uterý rovnou na sál tak nevím...Pevně věřím že měl pravdu a zkusim tomu trošku pomoct tím ananasem,snad to k něčemu bude 😀 Ono ale asi taky záleží jestli bude volný sál,takže těžko říct...Nejlepší by bylo kdyby to o víkendu přišlo samo,ale to by chtěla každá z nás co jde na vyvolání,ne všechny to štěstí mají 😀 😀

kleopatra35
29. kvě 2012

@caricia1 tak co...jak to s Tebou vypada?

sslunicko
30. kvě 2012

Ahoj holky,tak co už tu máte nějaké nové miminko?

svanhild
1. čer 2012

@sslunicko já porodila chlapečka 28.5.:) všichni doktoři, asistentky i sestřičky moc fajn, vůbec na nic si nemůžu ztěžovat 🙂

caricia1
1. čer 2012

Ahoj holky já porodila holčičku, 30.5. Ve 23.02 hod. Nastoupila jsem na preindukci 28.5 a po třetím HH a dvou tabletach na uvolnění hrdla večer praskla voda 🙂

caricia1
1. čer 2012

@svanhild moc a moc gratuluji🙂 je to krasavec 🙂

svanhild
1. čer 2012

@caricia1 děkuju🙂 a taky Ti moc gratuluju k holčičce🙂

kleopatra35
2. čer 2012

@svanhild
@caricia1 tééééda holky, tak já tu za balona zůstala sama??? ☹ Oběma mooooc gratuluji, ať miminka prospívají 🙂

sslunicko
5. čer 2012

@svanhild moc gratuluji. je krásný

sslunicko
5. čer 2012

@caricia1 také gratuluji a fotečka?

sslunicko
5. čer 2012

@kleopatra35 pořád nic?

kleopatra35
5. čer 2012

@sslunicko nic 😠 😠 😠

lucyer
6. čer 2012

Holky nerosil jste nekdo kolem 26.10.2010?

alma13277
7. čer 2012

Hezký den holky! V nejbližších dnech se také v Plzni také chystám rodit. Máte některá tušení, jak to momentálně i dlouhodobě vypadá s naplněností porodnice? Trochu se bojím případného stop stavu ☹

svanhild
7. čer 2012

@alma13277 minulý týden plno nebylo🙂

alma13277
7. čer 2012

@svanhild Díky 🙂 Vím, že situaci nikdo neovlivní, ale uklidnila jsi mě.

vegal
10. čer 2012

Ahoj!
Sice se v nejbližších letech rodit nechystám,ale slyšela jsem,že tam jsou na porodním sále kamery.Je to pravda?

michamicha
10. čer 2012

@vegal ano, aby lékař a PA, kteří mají službu viděli co se na sále děje, asi hlavně kvůli bezpečnosti, kdyby rodička třeba omdlela nebo tak něco, protože je na porodním pokoji sama, příp. s doprovodem a PA dochází v určitých intervalech 🙂 je to bez zvukového záznamu 🙂

kleopatra35
10. čer 2012

@vegal ale pokud s tím nesouhlasíš, aby monitorovali porodní pokoj, tak ji vypnou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru