Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

petaradilova
20. bře 2009

Rendul moc na tebe myslim, a ať ti to dopadne dobře a až přijdete dom, tak dej vědět na co všichni tak netrpělivě čekáme.

petaradilova
20. bře 2009

Hedu myslim že to možný je, ale jen v určitých případech, nejde to vždycky. Jinak myslim že to stojí nějakých 2500,- ale nejsem si tim jistá. To by se chtělo informovat přímo v porodnici.

rozarinka
20. bře 2009

Hedviko: Já jsem rodila císařem ve spinálu v červnu 08 a manžel tam mohl být za 2000 Kč + 500 Kč otec u porodu. Ale je fakt že nám to nikdo nenabídl a myslím si, že tam u toho se "motá" hodně doktorů a sester, že by tam jedině překážel... Ale zatím nevim o nikom, kdo by manžela u porodu císařem měl.

cernovlaska
20. bře 2009

Tak snad už to má Renda za sebou a dcerušku u sebe,že? 😵
Hedu:já znám manžele,kteří měli plánovanýho CS,mají dvojčátka a manža byl u toho,takže jak píšou holky, 2500,- 😖 je to docela přehnaný,si myslím 😠 ale říkali,že mohl manža klíďo počkat na chodbě před sálem a počkat si na mimi a pak na ženu 😕

petaradilova
23. bře 2009

Ahojte víte někdo něco o rendul jak to s ní vypadá??? Díky za info.

jitra
25. bře 2009

Ahoj všem, jsem tu nováček a ráda bych se zeptala na postup při registraci do porodnice. Vybrala jsem si Lochotín. Jsem teprve v 9.týdnu, moje první těhotenství. Stačí si zavolat nebo je nutná osobní návštěva? Ve kterém týdnu by to bylo nejvhodnější? Díky za odpověď.

evamik
25. bře 2009

Jitro, na Lochotín se nelze registrovat - musíš spoléhat, že bude volno. 🙂 Pokud chceš u nich absolvovat předporodní kurzy, tak nejvyšší čas tam volat.

jitra
25. bře 2009

Tak snad v mém termínu volno bude 🙂 . Na předporodní kurzy se přihlásím, hned zítra... Díky moc za odpověď.

petaradilova
25. bře 2009

Hele muj doktor tam dělá a v drivej většině případů místo je, jenom máááálokdy musí rodičky odmítat. Spíš je ale pravděpodobnější že místo bude. Na konci loňskýho roku mi řikal že tou dobou se moc nerodilo. ALe v létě v době máho termínu to může bejt jinak, ale snad budu mít aspoňmalinkou protekci když tam dělá 😀 😀 😀

marketa.p.
25. bře 2009

Jitro, to se tedy objednej do těch předporodních kurzů. Mají na netu, že se stačí objedsnat do 22. týdne, tak jsem tam volala kolem 20. a měli totálně plno.

jitra
26. bře 2009

Jo, jo. Už jsem jim psala e-mail, ale zatím se mi neozvali. Nejspíš bude lepší zavolat, nebo to vyřídit osobně. Díky moc, za rady...Snad nám to vyjde. 🙂

rozarinka
26. bře 2009

Jitro: Určitě doporučuji zavolat tam, kamarádka co tam volala, tak jí trvalo několikrát než se tam dovolala, protože se volá na porodní sál, takže to někdy trvá 😉 Já jsem chodila na předporodní kurzy do HOBITu, kam docházela porodní asistentka z Lochotína a super 😎 😎 😎 😅

oriola
26. bře 2009

jitro - registruje se jen do prazskych porodnic a ani tam nemas jistotu ze se dostanes do ty kde si se registrovala, ponevadz kdyz bude plno tak te stejne nevezmou. na lochotine bylo vsehovsudy zavreno asi jen 3x za tu dobu co tam jsou a to vzdycky jen na jednu noc, takze doporucuju si treba zavolat nez vyrazite jestli nemaj stop prijmum 😉 abys pak nebyla prekvapena.
Urcite jsou dobry predporodni kurzy a kdyz to jde tak i prohlidka porod. salu.

rendula88
28. bře 2009

Ahoj holky,tak se jdu nahlásit už 1+1 a hodím vám sem jak to bylo,malá je moc hodná,krásně baští a Lochotín vřele doporučuju!!!!!!!!!!

Takže,v pátek mě přijali,nic se nedělo,v sobotu jen oxitocinový zátěžový test jak mimčo zvládá kontrakce,pak se nic nedělo,v pondělí v 11 mě zavedli první tabletu,hned kontrakce po 3 minutách,za 2 hodiny mě dali další tabletu,bylo to pořád stejný,takže jsem si protrpěla 4 hodiny v kontrakcích,které nevedly vůbec k ničemu,byla jsem na 2cm a po těch tabletách stále na 2cm,vůbec žádný postup tak že dáme 1 den pauzu a ve středu to zopákneme šla jsem na pokoj,najedla se,dala si sprchu,mrkla na telku a šla spát,a ráno v 1.30 mě vzbudila první kontrakce,byly asi 4 po 10-ti minutávćh,pak to zesilovalo a zkracovalo se to,tak jsem si od 3-4 profuněla na pokoji kontrakce po 2-3 minutách a pak už jsem teda šla za sestrou a šly jsme na porodní,dr. mě vyšetřil,to bylo 4.15 byla jsem 3-4cm,hrdlo už nebylo žádné,předtím bylo pro prst,pak mě praskla voda,šli jsme udělat UZV,a když jsme došli zpátky na porodní,dr. mě opět vyšetřil a říkal,to není možný,vy jste se za těch 10 minut otevřela na 5-6cm,a to mě předtím říkal,že to bude trvat určitě ještě pár hodin,no hele-ve finále jsme ani nestihli klystýr,nabralo to šílený fofry,pár kontrakcí a na 3 zatlačení byla malá venku ,narodila se v 5.09 24.3.

neměla jsem nástřih a dokonce ani žádné jiné zranění,takže za 3 hodiny po porodu jsem už byla ve sprše a seděla si zvesela na posteli,prostě nádhera!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

hatakaspi
28. bře 2009

Ahoj holky!! Doufám, že vám nebude vadit, když se přidám do diskuze. Nás už "Lochotín" čeká za pár dní a tak už si tu nějaký čas čtu co a jak. Jelikož to bude poprvé, jsem z toho trošku vyjukaná 😕, asi jako každá prvorodička.

rendul: gratuluji k Simonce a přeji vše nej, hlavně hodně zdravíčka. Ať vám dělá jen samou radost!! 🙂 🙂

cernovlaska
28. bře 2009

Rendul:no hurááá 🙂 🙂 🙂 velká gratulace k Simonce a ať je jen a jen šťastná a spokojená a hlavně zdravá 😵 🙂 🙂 🙂 a vám ať dělá jen radost 😉
tak to jsi to nakonec zvládla úplně super,porod jak z katalogu,jsi šikula 😉 co manža,byl u toho nebo nestíhal 😅 ?

Hatakaspi: neboj,to zvládneš 😉 nic jinýho ti totiž nezbývá 😅 fakt jsou tam dobrý doktoři a i to šestinedělí se dá,takže to bude určitě v poho 😵 hodně štěstíčka 😵 🙂 🙂

tosik
28. bře 2009

Ahoj Renul,
taky se přidávám ke gratulantkám.Sledovala jsem diskusi, ale nezapojovala jsem se. 🤐 🙂
Kdo tě rodil?Asi jsi další spokojená mamina z Locháče,co? A ja jde kojení?
Přeju Simonce ať roste a dělá Vám jen radost.
Eva

petaradilova
29. bře 2009

Nazdárek Rendul, tak konečně mezi námi a o jednoho víc. Gratulujuuuuuuu. A můžu se zeptat, byla jsi na normálnim pokoji nebo na nadstandartu???

rendula88
29. bře 2009

Ahoj holky,včera jsempsala dlouhý příspěvek,ale nějak se vytratil,tak píšu znova,hodím vám sem jak to všechno bylo,jinak malá je úžasná,hodná,krásně baští a v noci hezky spí,že ji musím v noci na kojení i budit.

tak hele,v sobotu jen zátěžový test jak mimčo zvládá kontrakce,pak se nic nedělo,v pondělí v 11 mě zavedli první tabletu,hned kontrakce po 3 minutách,za 2 hodiny mě dali další tabletu,bylo to pořád stejný,takže jsem si protrpěla 4 hodiny v kontrakcích,které nevedly vůbec k ničemu,byla jsem na 2cm a po těch tabletách stále na 2cm,vůbec žádný postup tak že dáme 1 den pauzu a ve středu to zopákneme šla jsem na pokoj,najedla se,dala si sprchu,mrkla na telku a šla spát,a ráno v 1.30 mě vzbudila první kontrakce,byly asi 4 po 10-ti minutávćh,pak to zesilovalo a zkracovalo se to,tak jsem si od 3-4 profuněla na pokoji kontrakce po 2-3 minutách a pak už jsem teda šla za sestrou a šly jsme na porodní,dr. mě vyšetřil,to bylo 4.15 byla jsem 3-4cm,hrdlo už nebylo žádné,předtím bylo pro prst,pak mě praskla voda,šli jsme udělat UZV,a když jsme došli zpátky na porodní,dr. mě opět vyšetřil a říkal,to není možná,vy jste se za těch 10 minut otevřela na 5-6cm,a to mě předtím říkal,že to bude trvat určitě ještě pár hodin,no hele-ve finále jsme ani nestihli klystýr,nabralo to šílený fofry,pár kontrakcí a na 3 zatlačení byla malá venku
bez nástřihu a bez jediného poranění,takže za 4 hodiny po porodu už jsem si seděla na posteli a radovala se z maličké

petraluk
29. bře 2009

rendul přidávam se ke gratulacím.

Koukni na příspěvěk včera 18.03, vždyť se ti ten příspěvěk nevytratil 😕 😅 😀

rendula88
29. bře 2009

Jé,tak ono to tu je,tak se omlouvám,že je to dvakrát,nevím,jak to smazat.
Rodila mě dr. Landsmanová,ale to jsem zjistila až po porodu,jinak celou dobu tam byla por. asistentka a dr. přišla až když se začalo tlačit a v tý rychlosti jsem si to ani neuvědomila,kdo u toho všechno je,vlastně doteď nejsem schopná si vybavit,kolik tam bylo lidí,jen vím,že to byly samý ženský!!!

Nadstandart jsem chtěla,ale bohužel-obsazeno,a to i na normoš pokojích bylo plno,jak mohli,tak to pouštěli domů.

Ale jinak 100% spokojenost,žádný nátlaky,i celkem dobré jídlo,až na vzájemné se rušení s ostatníma maminama a miminama,a jediný,co mě tam vadilo,bylo neskutečný horko na pokojích,i přes vypnuté 1 topení,bléé,26 st.,byla jsem furt mokrá.
Ale jinak super.

petraluk
29. bře 2009

Landsmanová je dle mýho neljepší dr. strašně sympatická 😉

marketa.p.
29. bře 2009

Jé Rendul, moc gratujuji a trošku i závidím. Já rodila předčasně a stejně jsem se šití nevyhnula, připadala jsem si pak jako kačer. 😖 Simonce přeji vše nej nej do života. 😉

lucyje.k
2. dub 2009

Ahoj holky,
měla bych na Vás jeden dotaz. Je potřeba si brát na Lochotín nějakou starší košili na porod nebo tam něco vyfasuju?

Díky moc..

cernovlaska
2. dub 2009

Ahoj Lucyje 🙂
na porod si vezmi nějakou starší a pak na šestinedělí ti dají takový ty široký,veliký,nicméně pohodlný,ale můžeš mít taky svojí,je to na tobě 😵

lucyje.k
2. dub 2009

Díky za info, už balím 😉

marta0022
4. dub 2009

To si děláte srandu že otec u císařskýho porodu platí 2500kč!!! Vždyt tolik nas stála výbavička bez kočárku. Nechápu proč se partner nemůže podívat na to jak mimino váží a měří pochovat si ho a dát mi třeba pusu za 500kč. nebo to chodí jinak? Já jsem ted na straně č.12 na této diskuzi tak to nemam dočetlí do konce. Na lochotíně musim rodit kvůli cukrovce jinak bych rodila v Klatovech. Ráda bych kdyby sem napsala nějaká maminka která ty peníze za přítomnost otce u císaře zaplatila.

martimarti
4. dub 2009

Marta, partner se klidně může dívat a i si mimčo pochovat, už to tu bylo psáno, já jsem rodila na Lochotíně císařem a operační sál /spíš sálek 🙂 / byl tak malý a plný lidí, že by tam partner překážel, když malou vyndali, tak mi jí jen ukázali a šli jí ošetřit, partner toto vše pozoroval přes prosklené dveře ze cca 1,5 m a pak mu jí hned dali pochovat, takže máme i fotky pár vteřin po příchodu na svět. Teprve poté, co si jí pochoval celý šťastný a dojatý tatínek mi jí přinesli zpět, mě mezitím šili 😉 . Takže zaplatit ty 2500Kč vidím jako vyhozené peníze, stejně ho určitě nenechají dívat se na "díru v břiše", stal by u hlavy za plentou.

marta0022
5. dub 2009

Ahoj tak to jsi mě uklidnila 😉 . Ještě se chci zeptat jak je to s odvozem domů , my nemáme auto. A jet v červenci když budou vedra a já po císařským řezu s novorozencem tramvají a pak vlakem (60km) se mi zdá blbí. Tak jestli posílají domů sanitkou? Snad jo. Díky za odpověd

martimarti
5. dub 2009

Ajaj marta, tak tohle ti opravdu neporadím, to by chtělo zjistit předem, ale pokud "musíš" rodit na Lochotíně, nevybíráš si, pak by jsi asi sanitku mohla dostat, protože jet s novorozencem vlakem nepřipadá v úvahu, o tom vůbec nepřemýšlej 😒 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru