Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

michamicha
2. kvě 2010

ahoj,
jsem se byla kouknout na lochotínským bazénu, ale žádný cvičení nebo plavání pro těhulky tam neměli nikde napsaný, tak jsem jim písla mailem, snad se někdo ozve 😉 já bych chtěla chodit plavat, ale na slovany do bazénu se mi moc nechce, mám vycházky odpoledne a to tam chodí většinou spousta dětí si zablbnout, tak nechci riskovat kopanec do břicha ☹

tygrous
2. kvě 2010

michamicha: Na podzim meli na lochot.bazenu tehobik v pondeli od 17.h, ale jak je to ted, nevim☹

tygrous
2. kvě 2010

michamicha: nasla jsem tohle: http://www.bazenlochotin.zcu.cz/index.php?page=... Ten tehobik tam je porad v pondeli od 17.h a cvici to Lenka Sosnovcova - je to porodni asistentka z fakultky, ja ji mela u porodu a byla suprovni. A taky jsme ji meli na predporodnim kurzu a ted k ni chodime na plavani ve vanickach😉

michamicha
2. kvě 2010

tygrous: aha, já koukala na tyhle stránky http://www.bazenlochotin.wz.cz a tam to není 😅 děkuju 😉

tygrous
3. kvě 2010

michamicha: nemas zac😉 Ja taky dlouho chodila na ty stranky, co pises ty, ale ted jsem nahodou objevila, ze maji nove😉 Kde bydlis? Na Vinicich v materskem centru je ted taky cviceni pro tehu, protoze ta cvicitelka je sama tehotna😉

michamicha
3. kvě 2010

tak se mi ozvala paní Kostnerová, že těhobik pořád běží a prý mám dneska od 17-18 hodin přijít vyzkoušet 😉

tygrous
3. kvě 2010

michamicha: Tak jake bylo cvico?😉

michamicha
4. kvě 2010

ahoj, jsem to včera nestihla, ale půjdu příští týden 😉 tak potom poreferuji 🙂

sirael4
13. kvě 2010

ahoj holky, porodní pokoje mají fakt pěkné 😉 ale jak je to s personálem?A jak dlouho dopředu se zamlouvá termín, pokud se zamlouvá?

misullka20
13. kvě 2010

nejlépe je to když zjistíš že jsi těhu a budeš vědět termín tak hned zamluvit 🙂 já ani nevím kde budu rodit.... 😀 mě se žádná nelíbí 🙂

sirael4
13. kvě 2010

misullka20: tak u nás 🙂

tygrous
13. kvě 2010

Ahojky sirael😉
porodnici si zamlouvat nemusis (to jen v Praze maji tenhle system). Ale je dobre se zavcasu prihlasit na nejaky ten predporodni kurz, pokud na nej chces chodit (ja se hlasila asi v 22.tt, ale co jsem slysela ted, tak uz je potreba i driv).
Ja si na personal stezovat nemuzu, nemela jsem zadny problem, porodni asistentka super a sestricky pak taky v pohode... Ale to zalezi, na koho asi zrovna natrefis...

sirael4
13. kvě 2010

tygrous: ahooooj! já si říkala že to asi netřeba zamlouvat když se rodí hlavně tam 😉
tak to je dobře, že máš dobré zkušenosti.A porodní místnost příjemná?Na fotkách to vypadá strašně hezky! Napiš taky, jak se s prckem máte!

spaagetka
13. kvě 2010

sirael, porodní místnosti jsou vesměs stejné a příjemné. Mně ukazovali růžovej, vyvolávali mi v modrým a rodila jsem v zeleným a ten mi taky přišel nelhezčí 😀 Na všech je vana, sprcha, wc a postel, kde si můžeš klidně schrupnout 😀 Jo, a na všech je PC s připojením na net, kdyby ses třeba nudila 😀 Co se personálu týče, nemůžu nic vytknout dětským sestřičkám, ale ty ženské sestry mi zrovna příjemné nepřišly, ještě že jsem byla v pohodě a v podstatě od nich nic nepotřebovala 😅

tygrous
13. kvě 2010

sirael: no,ja se tam moc nenudila a ani jsem si ten porodni pokoj neuzila, byla jsem tam 1,5hod a pak jeste teda 2 hodky a ty jsme s manzou prospali na te velke posteli (rodila jsem ve 4h rano😉 Ale bylo to tam prijemne...
mame se uz dobre, prvni mesic byl zahul, ale ted uz fak pohodicka a veselo. honzik se smeje, povida, zacina se natacet a stehovat po dece na zemi i v postylce...akorat teda ted resime ekzem a asi alergii na kravskou bilkovinu, tak jsem ani nestihala zajit pokecat k vam do plzne 😅
vy uz se snazite???😉

spaagetka
13. kvě 2010

tygrousi, já si ten pokoj celkem užila, nejdřív vyvolávání, pak jsem se teda rozrodila ve "dnu volna" a vlastně jsem šla na sál v 9 večer a ze sálu v 9 ráno. Nejvíc jsem si teda užila vanu, prakticky jsem z ní nevylezla 😀

tygrous
13. kvě 2010

Spagetka: no ja si planovala, jak si tam dam vanu a jak budu hopsat na mici atd, ale do porodky jsem dorazila otevrena na 7 cm, nez porodni asistentka sepsala vse do PC a vytiskla mi lejstra, tak jsem byla na 8cm, pak mi pichli vodu a kontrakce jsem rozdychavala oprena o okenni parapet s vyhledem na nocni parkoviste pred porodnici, tam mi to prislo nejlepsi, no a po hodine jsem sla tlacit. Ale aspon jsem si uzila ruzne polohy na tom rodicim kresle 😀 , tam jsem jich fakt vystridala nekolik...

sirael4
14. kvě 2010

spaagetka: to je síla, ten pc 😀 určitě budu mít myšlenky surfovat 😀 ale tak třeba hodím nějakou zprávičku na MK tak proč ne 😅 s těma ženskýma jsi mě moc nepotěšila...nu což se dá dělat 🙂

tygrous: to je super, že jsi tam byla jen chvilku a ta postel je taky příjemná věc, že tam není jen jedno lůžko.To se mi moc líbí.
Ještě ne, ale tak nějak jsme se dohodli, že začnem od podzimu (respektive v červenci mi končí HA tak možná už nepřikoupím) ale nejdřív sháníme větší byt a je to dost fuška.Špatné období.
Je skvělé že už jste se s prckem sehráli, co ti přišlo první měsíc nejnáročnější?

tygrous
14. kvě 2010

sirael: s tim surfovanim teda taky nevim, ja mela myslenky jen na to, aby uz byl venku, i dkyz teda jsem nijak extra velke bolesti nemela... Ale je fakt, ze doma vecer predtim, kdyz manza uz spal, tak jsem stridave chodila do sprchy a na balon k netu 😀

cely prvni mesic byl narocny - maleej pres den nespal, jen v naruci, porad chtel pit, usinani vecer jen u prsu a treba dve hodiny v kuse a usnul po pulnoci, bolavy brisko...no proste trochu sok, kdyz cekas klidne spokojene miminko (a moje sesrtenka takove fakt mela od narozeni😉), ale pak to tak nejak vyprchalo do ztracena a mame rezim a usina v pohode a ja se uz konecne v klidu najim... 😀

sirael4
14. kvě 2010

tygrous: no ono to zase aspon odvede myšlenky, že....
A nebo je to tam pro ty chlapy, ten net 😀

Tak je skvělý, že se malej "zklidnil" asi mu tě bylo líto 😅

tygrous
14. kvě 2010

sirael: No ja o tom netu ani nevedela, az ted, jak to napsala spagetka 😀 Vis, ze ani nevim, co vlastne manza presne delal? Vim, ze byl u me, ze mi pak pri tlaceni daval loknout vody a drzel misku, abych tu vodu zas vyplivla (pit mi nedovolili, ani lok) a drzel mi jednu nohu (a druhou por.asistenkta) pri tlaceni, ale jinak si to nejak moc nepamatuju. Akorat to, ze jsme byli furt vysmati, i v pauzach mezi kontrakcema po 1 minute 😀
Chi, ale asistentka na kurzu rikala, ze se stalo i to, ze zenska rozdychavala kontrakce na kresle a chlap spal na te velke posteli 😀

sirael4
14. kvě 2010

tygrous: a jak to nesl, ten porod (manža) statečně?
to je dobrý, že ten chlap si v pohodě chrněl 😀 asi byl po šichtě 😀

tygrous
14. kvě 2010

sirael: ja myslim, ze to nesl v pohode😉 I pupecnik si prestrihl a pak mi i rikal, jak videl, jak me nastrihli (ja to necitila...).
A dobry bylo, ze celou dobu tam jsi vlastne sama, obcas nakoukne por.asistentka a pak najednou v minute ja tam okolo tebe hafo lidi a prcek je za par vterin venku. Vypadali vsichni tak hezky sehrani, i kdyz teda ani jsem to moc nevnimala, ze je jich tam tolik.

tygrous
14. kvě 2010

Tyjo, jak to ted pisu, tak uz se docela tesim na dalsi porod 😀 I kdyz par dni po porodu jsem na druhe dite nemela ani pomysleni, tak ted se na tehu uz zase tesim 😉

spaagetka
14. kvě 2010

Tak k tomu netu, PC zapla doktorka někdy ve 2 v noci, zapsala tam cosi, a pak prohodila ke mně(Zrovna jsem byla napojená na monitoru, takže nic moc poloha, kontrakce zrovna jako blázen 😖 ), jestli něco nechci na netu, tak jsem prohlásila, že fakt ne. Ona že si to myslela, ale že v případě zájmu této vymoženosti můžu využít 😀 Samozřejmě se u toho řehtala, jak blázen 🙂
Jinak já být doma, taky bych jela co nejpozději, takže bych si ho taky neužila, jenže jak jsem ležela, kvůli vyvolávání, na rizikovým, tak jsem jinou možnost neměla. I když kontrakce jsem úspěšně maskovala od rána do cca 8:30 večer, pak mě prokoukly na monitoru 😀 Ale naštěstí jsem měla nadstandart, takže jsem nemusela manžu posílat v 18:00 domů a mohl se mnou hrát žolíky a stopovat 😉

sirael4
14. kvě 2010

spaagetka: tak to je dobré 😀 no ale zas proč ne, výhoda to určitě je, když se někdo cítí dobře.

tygrous
14. kvě 2010

spagetka: Ja zas mela furt kontrakce po 10 minutach a na monitoru skoro nic a pritom jsem byla otevrena na 7 cm 😅 Proto jsem vydrzela doma tak dlouho. A jeste chvili, tak snad porodim i doma 😀

sirael4
14. kvě 2010

tygrous: to by teprve bylo něco 😝

vycu
14. kvě 2010

Ahoj holky, já si užila porodní pokoj 16 hodin a o připojení mi nikdo neřekl, to by manžel určitě využil 😀 Já si užila hlavně vanu a sprchu, v posteli jsme si taky schrupli, pak už jsem byla bohužel pořád připojená na monitor a nokenec to stejně skončilo CS. Já byla nadmíru spokojená, a to i s personálem (vyjma gynekologických sester, ty byly občas jedovaté). Pak jsme si ještě poleželi na neonatologii a tam byli všichni snad ještě lepší.
Příště budu rodit zase určitě tam 😉

sirael4
14. kvě 2010

vycu: každá pozitivní zkušenost je super, díky 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru