Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

cernovlaska
28. led 2009

Já teda nevím,ale před porodem mi PA,ke který jsem chodila cvičit říkala,že to nedělají a pak jsem zase slyšela,že někomu to udělali,tak těžko říct,asi je to taky jak na koho natrefíš a jakej mají fofr 😕 já kdybych to dotáhla do zdárného konce,tak bych určo hučela,ať mi malýho hned dají,musí to být úžasnej pocit 😅 už se těším na druhý a doufám,že už to zažiju taky 😵

ladymarionne
30. led 2009

Tak 12.2. s nejvetsi pravdepodobnosti nastupuju na vyvolani ☹ V 37tt. mam pry rano prijit na devatou na ctg, pak mi udelaji utz a pak hospitalizuji. Doufam ze tasku si mezitim muzu nechat v aute, protoze mam hroznej lodak (uklidnete me, ze nejsem jedina 😅 ) a aby s ni pritel chudak necekal mezi tema maminama na ambulanci. Za dalsi jsme nekde cetla, ze lochotinska porodnice umoznuje pritomnost otce u cisarskeho rezu, pokud se nejedna o akutni, a ze poplatek je 2.500, predpokladam ze jako u normalniho porodu se plati jeste pred porodem, neda se zaplatit zpetne...? A kdy se teda plati ten nadstandart - ten az pri odchodu z porodnice? Zacinam byt nejak nervozni, snad to vsechno zvladnem a hlavne aby malickej byl ok... 😒 Jinak sbaleno vsechno, co maji uvedene na svych int.strankach, mate jeste nejaky tip, co si vzit navic? Staci ty 2 kosile? mam obavy, ze kdyz mi budou vyvolavat ze tam zkysnu dyl, ale zas si myslim ze neni problem to dat domu vyprat...

martimarti
30. led 2009

Ladymarionne, buď naprosto v klidu, tohle všechno jsem také absolvovala. Takže dole na ambulanci, jak je tam vždycky tak narváno, tak tam už čelat nebudete. Tam se jen ohlásíš v recepci, vyzvedneš si kartu a půjdete nahoru na porodní oddělení, takže loďák 😉 si vezmi sebou. Všechna ta vyšetření tj. ctg+ultrazvuk ti budou už dělat nahoře. Pak si tě tam vyzvedne sestřička z rizikového a odvede tě na rizikové oddělení, kde se to vyvolávání porodu bude odehrávat. Neboj, tam je to perfektní, tam si odpočineš. Já tam ležela 7 dní a stejně se to nepovedlo, udělali mi císaře 😒 Na to rizikový nemusíš mít vepředu rozepínací košile, stačí klasická, určitě teplé ponožky. Jinak je tam fakt všechno, dole bufet, kde si můžeš koupit něco k jídlu i pití, i když při tom vyvolávání jsi prakticky pořád nalačno. A co se týká otce u císaře, já bych to nedělala, ušetříš 2500Kč, taťka malýho uvidí pár vteřin poté a může i fotit. Neboj, to zvládneš. 😉 😉 😉

martimarti
30. led 2009

Ale jestli si vzpomínám, tobě to vyvolávání budou dělat kvůli cukrovce? Tak to se tam asi nezdržíš a pokud to nepůjde, tak půjdeš na císaře. Toho se fakt neboj, na operačnm sále byli ti nejmilejší lidé, co jsem na Lochotíně potkala, a to mi to dělali po 23hod, přesto příjemní a takoví usměvaví. Všechno ti předem vysvětlí, fakt se nemůsíš bát.

ladymarionne
30. led 2009

martimarti, jojo, čeká mě vyvolání kv.cukrovce, když nebude prcek moc veliký, tak mě zřejmě nechají rodit přirozeně (i když mi bylo řečeno že i s císařem musím počítat), nejsem si právě jistá jestli mě chtějí jen hospitalizovat a sledovat, nebo jestli rovnou budou ukončovat těhotenství, i když spíš to tipuju na to druhý... Mno už bych to nejradši měla za sebou 😉 Já jsem šílenej stresor - když jsem byla na operaci očí, tak jsem jim málem zdrhla ze sálu 😀 a doktor to komentoval slovy "no jo, vy jste ještě nerodila, co", takže jsem na to opravdu zvědavá... 😅

martimarti
30. led 2009

Taky myslím, že tam asi zůstaneš, budou tě sledovat. Vezmi si třeba knížku a nebo je tam i společenský pokoj s televizí, tam holky chodili na seriály a taky na drby. Já bych moc nepočítala s tím, že by tě pustili zpět domů. Ale alespoň budeš mít jistotu, že bude prcek OK. Na rizikovým chodíš 2-3x denně na monitory, takže je vše pod kontrolou. Jinak pokud by si se chystala na císaře, tak taťka může být celou dobu s tebou, pak tě i doprovodí ke dveřím operačního sálu, celé to netrvá déle než 45 min, nejdelší je šití, mimčo je venku hned no a pak i taťku uvidíš, až tě povezou na pooperační. Tam budeš ležet nejméně 24 hodin, já ležela cca 36 hodin, byl tam perfektní kluk-sanitář, strašně ochotnej a milej, staral se tam o nás úplně nádherně. 🙂 Třeba tam ještě bude 😉

ladymarionne
30. led 2009

A ty tobě dělali císaře v celkové anestezii nebo s epidurálem? Já kdyby to šlo, bych si vybrala asi ten epi, ale mám trochu strach z pocitů přímo při zákroku... A miminko ti nechali hned první noc u sebe, nebo bylo v inkubátoru a dali ti ho potom až na pokoje šestinedělí...

evamik
30. led 2009

Ladymarionne, jsem tu právě hospitalizovaná na vyvolání.
Můžu Tě uklidnit, že kufr mám taky obří. 😉 Mám nadstandard a připlatili jsme si i přistýlku, takže tu se mnou může být manžel, kdykoliv se mu to hodí.
Příplatek za otce u porodu je 500,- + za přítomnost u sekce 2000,-. Vše se prý platí při propuštění.
Můžu Tě uklidnit, že je to tu fakt hezký a z 90 % i super přístup sestřiček...
Kdyby Tě cokoliv zajímalo, napiš. 🙂

Jinak doporučují tu určitě při sekci epidurál - určitě je to lepší i pro Tebe. 🙂

martimarti
30. led 2009

Dělali mi epidurál, měla jsem hroznej strach, ale milá doktorka-anestezioložka mi to vysvětlila, že je to opravdu lepší, šetrnější. Vše proběhlo OK, každý den chodili kontrolovat záda, fakt žádný problém.

martimarti
30. led 2009

Ahoj Evi, tak držím palce, já si tam krásně odpočinula, vlastně naposled jsem se tam pořádně vyspala 😀 😀 a pak na pooperačním 😀 Taky se mi tam líbilo, strašně milí lidé, klid a pohoda. Tedy dokud mi pak nezačala odcházet voda 16 dní po termínu! po všech možných vyvolávání, pak už to šlo ráz na ráz. 😉

martimarti
30. led 2009

Já měla kufr na kolečkách a byla jsem sestřičkami z rizikového pochválena, protože to nemusely nést při přijmu 😀 😀

evamik
30. led 2009

Marti, děkuju! 🙂 Já se tu teda moc nevyspím, prot. mám docela nervy... Ale jinak OK.
Mám taky na kolečkách! 😀

rozarinka
30. led 2009

Ladymarionne: Pokud půjdeš na císaře, určitě si nech dát spinální anestezii, je to fakt úžasný zážitek vidět mimi hned po porodu!! Já měla hrozný strach z toho, co budou ti doktoři během té operace řikat a úplně v pohodě, bavili se o obědě a že je jim tam horko (byl červen), za to já jsem se tam klepala... nervy no 🙂)
Určitě pokud budeš chvíli na rizikovým, tak si vem knížku nebo časáky, protože je to tam dlouhý... 🙂)

MartiMarti: Ten sanitář o kterým mluvíš, byl fakt perfektní. Docela jsem koukala, že na takovém místě pracuje "mladej kluk" a fakt se staral uplně perfekně!!!

martimarti
30. led 2009

Ladymarionne, ještě k tomu císaři. Pokud by k němu došlo a ležela by jsi na pooperačním, tak miminko je mezitím na novorozeneckém oddělení, ale vozí ho za tebou několikrát denně a přikládají ti ho k prsu vleže, aby se rozběhla laktace. Pak to dostaneš, až tě převezou na šestinedělí. 😉

ladymarionne
31. led 2009

Jupí, tak si předstvate, včera mi volali z předporodního kurzu, chtěli jsme aspoň na tu maxilekci, páč na normálním je už od podzimu plno, takže ho stihnu akorát - 10.2. bude a 12.2. bych měla nastoupit 🙂 . tak jsem moc ráda, že aspoň uvidím do čeho jdu...

martimarti
31. led 2009

Aho ladymarionne, tak to máš kliku, alespoň uvidíš, kde se to celé bude odehrávat 😉 Máš to tedy fakt s chlupem 😀 Alespoň si prohlídneš ten nadstandart i ostatní pokoje, když pořád váháš. J 😉

ladymarionne
31. led 2009

Martimarti, to jo, naplánovali to akorát 😉 Zatím jsem spíš rozhodnutá pro ten nadstandart, prostě když bude, tak ho berem, když nebude, tak nebude 🙂 Žádnej stres. PA co jsem s ní mluvila po telefonu byla moooc příjemná, udělala na mě dobrej dojem, tak jsem trošku i klidnější 😀

ilonkaa
1. únor 2009

Ahoj holky,tak přidám svou zkušenost s porodnice.... 😵

Jeden den jsem ležela na rizikovém odd a přístu super,nemám si na co stěžovat!

Pak mě ráno přivezli na operační měla jsem plánováný Cř,chtěla jsem ho ve spinálu,ale boužel se to nepovedlo napíchnout takže jsem musela do celkové.....ale co,prdolka je zdravej a to je hlavní 😵 !!

Po té jsem ležela na pooperačním a na to,že nás tam bylo 6 tak se o nás starali uplně ukázkově,povídali si snáma,dolivali čaj kdykoliv jsem jen náznakem ukázala,no paráda!!

Pak mě ráno převezli na šestinedělí a super,byla jsem na nadstandartu takže se u mě střídalo jen asi 4 sestřičky a všechny byly moc ochotné se vším poradit,ukázat..

Takže jela jsem do porodnice se smíšenýma pocitama jak to zvládnu a jak to vše dopadne...A dopadlo to nad očekávání...

A mohu říct¨.....odcházela jsem spokojená a hlavně s nejkrásnějším dárkem v ruce 😵 😵
Takže všem za sebe jen doporučuji!!

ilonkaa
1. únor 2009

Ladymorian...Malého jsem viděla hnedka odpoledne na pooperačním ještě je pak přivezla sestřička večer.A pak jsem ho viděla až na šestinedělí měla jsem ho tam vždy jen tak 20min a pak ho zase odvezli a 2 den už tam byl prdolka přes den,ale na noc si ho ještě brali k sobě nechali mě ho tam až 3 den po operaci na celý den a noc....Ale byla jsem i ráda,měla jsem sama se sebou co dělat..

ladymarionne
1. únor 2009

ilonkaa,a jak dlouho se vůbec po CS je v porodnici, samozřejmě když je to bez komplikací? Abych eventuelně připravila taťku na výdaj za ten nadstandart, předpokládám, že to bývá tak kolem týdne, ne?

martimarti
2. únor 2009

Ladymarionn, jestli můžu odpovědět, já byla 1 den na pooperačním a pak 3 dny na šestinedělním pokoji, ty 3 dny jsou i po normálním porodu, alespoň tak to bylo v červnu, když jsem rodila, je tam přeplněno, tak se chodí takto brzy /tedy alespoň na můj vkus, myslím si, že po císaři, když máš vlastně díru v břiše 😖 by den dva navíc nevadily, ale to je věc názoru/

ilonkaa
2. únor 2009

Ladymarionne.....já tam ležela od porodu 6 dnů...bylo mě řečeno,že den porodu se nepočítá a pak 6-7 dnů po CS záleží jak je tobě a jak mimču..

cernovlaska
3. únor 2009

Lady:mě řekli po převozu na šestinedělí,že dřív než za 6 dní mě nepustí,ale nakonec nás vykopli 5-tej den,měli nával,ale řekli mi to ve 12.00 po vizitě a můj byl pracovně mimo město,takže jsem tam do čtyř čekala 😖 a za nadstandart jsem platila 1500,- a ještě ten poplatek za pobyt v nemocnici,už ani nevím,kolik to bylo 😕

vecko
7. únor 2009

Ahoj,prosim kdo ma zkusenosti s homeopatika v tehu?muzu na chripku oscciloccoccinum?cetla jsem ze jo 😉 pomaha to vubec?diky za radu,Vecko!

knobloska
7. únor 2009

My ho bereme preventivně 1x týdně všichni, včetně naší malé. Těhule ho mohou brát taky. Jestli pomáhá, uvidíme, ale opravdu nechci mít chřipku a hlevně ať jí nemá malá. Určitě tím nic nezkazíš 😉 Jestli už jsi nemocná, také bych se nebála brát ty větší dávky, co jsou doporučené.

ladymarionne
11. únor 2009

AHoj holky, chtěla bych se zeptat, pokud jste nějaká měla nadstandart, prý je tam připojení na net, mohla byste mě některá informovat jaké? jestli přes kabel, nebo wifi... Včera jsme měli předporodní kurz, tak jsem se úplně zapomněla zepat. Stejně asi na to nebude čas, ale kdyby náhodou 😉 Jinak jsme byla příjemně překivapená, PA byl moc milá holčina a i ty porodní pokoje jsou moc pěkné... Tak mi držte palce 🙂 Kdyby už si mě tam zítra nechali 😖 😀

evamik
11. únor 2009

Ladymarionne, je tam připojení přes kabel, ale musí Ti ho přijít jejich pan ing. zprovoznit. 😉

bonparka
13. únor 2009

Ladymarionne - taky jsem ho tam hledala, musí se připojit! přeju ať všechno dobře dopadne. já tam rodila v říjnu, pokoje hezký i ten porodní sál a celý porod na jedničku, bohužel jsem byla dost rozčarovaná ze sestřiček, chovali se přesně tak, jako že si odbydou tu svojí směnu ale nic víc...tak snad jsem jenom chytla špatný lidi...

ladymarionne
13. únor 2009

Tak hospitalizaci nastupuju ve středu ráno. prý mám přijít už na osmou, aby bylo místo 😖 Ccc, to by mě jako poslali domů bo co 😕 😅 ? Udělají mi nějaká vyšetření, utz, monitor a tets jestli je děloha připravená (zřejmě kapačka s tím oxytocínem či jak se to jmenuje 😒 ) a podle toho uvidí jestli budou vyvolávat nebo mě říznou. tak sjem zvědavá jestli s eněco začne dít už v tu středu nebo mě nechají chvíli vycukat. Mam trochu strach z té kapačky, prý je top záležitost několika hodin, brrr, snad to není nepříjemný, mít to v ruce, já si sice sama pícham injekce s inzulínem, ale to vždycky jen chvilinka. Ach jo, tak snad to nějak dopadne, začínám se trochu bát a zároveň s etěším na miminko 😉 . Když budu ležet na rizikovým, tak tam návštěvy normálně můžou, ne, bude se mi stýskat po mužíčkovi 😠 🙄 🙂

cernovlaska
13. únor 2009

Lady:já myslím,že návštěvy za tebou budou moct normálně,myslím,že Marti tam taky ležela a psala,že jo 😉 tak ti moooooc držím pěstičky,ať ti to dobře dopadne a ať tě tam moc netrápí 😵 a ze sester si nic nedělej,prostě se neboj si zavolat nebo říct,co potřebuješ,je to jejich práce 😉 hodně štěstí 🙂 a pak nám napiš co a jak,hm? 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru