Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

martimarti
29. kvě 2009

Jinak Marti se mi zdá neuvěřitelné, že by v poradně nepřihlíželi k názoru tvého očního lékaře ☹ , to přeci není možné. Být tebou, tak budu hodně důsledná, chtěj po očním lékaři písemné vyjádření o stavu tvého zraku a o rizicích přirozeného porodu, pořiď si kopie a ty předávej jak v rizikové poradně, tak potom při nástupu do porodnice. Aby jsi si byla jistá, že všichni ví o tomto riziku. Jinak si ale myslím, že porodnice si jede podle svého a o tom, zda budeš rodit přirozeně a císařem se rozhoduje až na místě, neboť porodnice nese případná rizika, pokud by nedejbůh došlo ke komplikacím, tak případná soudní pře a finanční sankce půjdou na vrub právě porodnice. Proto je moc důležité, aby tam znali tvuj stav očí!

martimarti
29. kvě 2009

A ještě něco: myslím, že pokud by bylo tvým výslovným /!/ přáním rodit císařem, porodnice by to měla respektovat!! Navíc právě při císaři jsem podepisovala několik papírů, že s císařem souhlasím. A zároveň pokud by jsi nesouhlasila s přirozeným porodem, tak to také musí bát zapsáno v tvé dokumentaci, na tom trvej a dávej si pozor, aby všechno bylo zaznamenáno písemně!

marta0022
29. kvě 2009
martimarti
29. kvě 2009

Ty Marti, a opravdu Ti řekli, že budeš rodit přirozeně? Neber mou otázku jako že ti nevěřím, jen se mi to zdá neuvěřitelné, že by ti indikovali přirozený porod, když je zřejmé, že je to velmi rizikové ☹
A platí pořád, že pojedeš na Lochotín?
A máš to s očima napsáno v těhotenské průkazce?

marta0022
29. kvě 2009

To mi řekl doktor Jiří Turek. V Plzni na Lochtíně ve čtvrtek. Ukázala jsem mu ten papír od oční a on mi řek , že to bude přirozený porod , "možná" se k tom přihlídne kdyby porod nešel tak jak má. Muj gynekolog se bude divit až mu to řeknu co mi řekli v Plzni. V Plzni budu rodit, protože mam cukrovku a pícham si inzulín. Každopádně jim nějaký souhlas o přirozeném porodu nepodepíšu. Jsem zvědavá jak se na to budou tvářit, protože nejsem typ co dokáže s někým hádat a dohadovat.

martimarti
29. kvě 2009

Tak to se divím ☹ ☹ Měla by jsi být v klidu a ne se takto stresovat ☹ Možná, kdyby tě vyšetřil někdo jiný, tak by ti řekl něco úplně jiného. Zkušenost z Lochotína mi říká, že tě 2x nevyšetřuje stejná osoba a kolikrát ten další ani nevěděl, co zjistil ten předchozí a ptal se mne, protože se mu nechtělo prokousávat se haldou poznámek ☹ Fakt věřím tomu, že to dopadne dobře, přeci probůh nikdo nebude riskovat poškození tvého zraku.

martimarti
29. kvě 2009

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Zeptej se tady, jak je to s tím odmítnutím přirozeného porodu a trvání na císařském řezu ze zdravotních důvodů. 😉

rozarinka
29. kvě 2009

Marto, já si taky myslím, že kdyby ses tam oháněla několikrát těma papírama od očního lékaře a hlavně bych u svého gynekologa vyžadovala také nějakou indikaci k císařskému řezu z těch tvých důvodů. Myslím si, že by k tomu se mělo přihlédnout.... a jinak jak sama píšeš nepodepisovala bych jim tam nic co by souviselo s přirozeným porodem.
Měla bych trochu strach, kdybych tam už pak přijela s bolestma a pak by byl fofr, abys měla na to čas se tam s někmý dohadovat. Určitě bych chtěla, aby to zapsali do tvé karty už v rizikové poradně. A neřikali Ti jestli už tam budeš hospitalizovaná dříve - třeba kvůli té cukrovce?

marketa.p.
23. čer 2009

Petoradilova, teď jsem zjistila, že máš pětidenního Jiříka, tak ti moc gratuluji a přeji mu do života hodně štěstí a zdraví. Jak ses tam na Lochotíně měla?

carculka
29. čer 2009

ahoj holky,jste teda s lochotinem spokojeny??a nemate nektera zkusenost s porodem do vody??
nevite jestli jsou i naky soukromy porodnice??

kitina
10. črc 2009

Nemáte někdo zkušenosti s vyvoláváním porodu v téhle porodnici? Jak to tak probíhá?

martimarti
10. črc 2009

Kitina: absolvovala jsem na Lochotíně vyvolávání porodu /několikadenní neúspěšné zakončené CŘ 😉 / a tak ti mohu popsat, jak to probíhalo v mém případě.
V den přijmu jsem absolvovala základní vyšetření, ultrazvuk a tak, samotné vyvolávání se začalo postupně provádět až druhý den po přijmu tzv. oxytocinovým testem, kdy se infuzně aplikoval oxytocin a zároveň se natáčely ozvy miminka jak reaguje, po tomto co jsem byla svědkem se řadě maminek porod rozběhl během pár hodin. Dále mi aplikovali na noc nejprve tablety a pak i jakýsi gel na vyvolání porodu, musela jsem být od 12 hod /poledne/ nalačno a ani jsem nesměla pít, což bylo blbý, byla hrozná vedra, nezabralo ani toto, pak jsem absolvovala dvě dávky nějakých tablet, které měly zabrat a nezabraly no a nakonec mi po 6ti dnech odešla voda a musela jsem na sál, protože sama bych neporodila.
Myslím, že můj prípad je ale dost extrémní, jak jsem psala, řada maminek porodila hned po prvním testu a nebo pak i těch tabletách, které většinou porod vyvolají. 😉
Když budeš chtít ještě něco vědět, tak napiš, ráda ti odpovím a držím palce 😉 😉

Jinak ležíš na rizikovém oddělení, tam je to ohromná pohoda, 2x-3x denně chodíš na monitory pro kontrolu miminka a sledování případných kontrakcí, oddělení je otevřené. můžeš případně dolů do bufetu s návštěvou posedět, jsou tam moc milé sestřičky /teď se jim říká porodní asistentky 😉 /, je to tam moc fajn, dvoulůžkové pokoje s koupelnou společnou pro dva pokoje, společ.místnost s televizí.

kitina
12. črc 2009

Martimarti, takže jsi tam ležela dohromady 9dní (6dní do porodu a pak ještě 3 po)?No na příští týden taky hlásí ty největší vedra, tak to už se mooc těšim 😝

martimarti
12. črc 2009

Kiti: 6 dní na vyvolávání, pak 1 celý den na pooperačním a pak 4 dny na šestinedělí po porodu 😉
Koukám, že už máš taky dost po termínu, jako já, ale třeba ještě sama porodíš, záleží na tom, jak je tělo připravené, to moje tedy nebylo, vše naprosto uzavřené a tak to i zůstalo po několikadenním vyvolávání.

kitina
20. črc 2009

Tak lidičky musim říct, že tahle porodnice je fakt luxus. Přesto, že jsem na ni slyšela různé názory, jsem maximálně spokojená. Tatínka mi dovolili od úplného začátku, perfektní soukromí. Porodní pokoj suprově vybavenej - nejvíc jsme tedy využili vanu. Přístup personálu perfektní, profesionální. Komunikovali s námi o různých úlevových možnostech, možnost výběru polohy porodu, klystýru a tak - plně respektovali naše přání a radili ohledně všech problémů. Opravdu příjemné a vstřícné porodní asistentky i sestřičky na šestinedělí, každý se choval jako by tam byl jen a jen pro vás. Prostě fakt jsem maximálně spokojená a můžu jen doporučit!

zemli
20. črc 2009

Tak me vyvolávali porod 4 dny. Ve stredu sem nastoupila, večer jedna tableta, rano oxytocin kapacka, večer další tableta, pátek další tableta. sobota další tableta, a v nedlei v 1 v noci mi praskla voda, manzela sem volala asi v 10 rano a porodila nakonec cisařem v 14:15, neotvirala sem se. Jinak sem skoro od tý stredy nejedla ani porádne nepila. Asi to bylo i z nevru oni kdyz davaji maminky na vyvoláváni na pokoj s rizikovym taky nic moc, vedle lezela paní co mela v brise jedno zive dite a druhe mrtve. No hruza a pak má clovek porodit v pohode.

tygrous
2. srp 2009

Ahoj holky, nevím, jestli to tady náhodou někde už nepíšete, nechce se mi to celé číst, mám do porodu ještě dost času. Ale chci se zeptat, jestli je potřeba se do porodnice na Lochotíně nějak předem registrovat, jakože chci rodit tam... Já se tam zatím přihlásila na předporodní kurz a Dr.mi k tomu zatím nic neříkal (ale určo se ho na příští poradně zeptám...). Dík.

martimarti
2. srp 2009

Tygrous: registrovat se nemusíš, prostě až to na tebe přijde, pojedeš rovnou na Lochotín, to by musela být velká náhoda, kdyby tě museli odmítnout a poslat jinam, to se moc nestává 😉 Navíc vše se dozvíš na tom kurzu 😉

orchydea100
4. srp 2009

Ahojky všichni 🙂 , chtěla bych znát názor vás ostatních na porodnice v Plzni. Původem z Plzně nejsem a tak pomalu přemýšlím kde rodit. Syna jsem rodila v K.Varech a tady nevím ☹ . Přála bych si normální přístup sestřiček a hlavně lidskost. Předem díky všem za odpověď 😉

xkolie
12. srp 2009

kitika, absolutně souhlasím, rodila jsem poprvý a byla jsem z toho pořádně vyplesknutá, ale všechno bylo úplně pohodový, na porodní pokoj pořád chodila sestra a občas PA zkontrolovat jestli je všechno v přádku, nečekaly na to, až je zavolám. Starala se o mě sestřička (černoška a fakt si nepamatuju jméno 😀 😀 ), ale byla naprosto prvotřídní, povídala si se mnou, aby mě rozptýlila od bolestí, pomáhala mi s dýcháním(pořád jsem měla tendenci při kontrakci zadržovat dech), cokoliv jsem si vymyslela, splnila. A na pokoji sestřičky i laktační poradkyně se chovaly naprosto vstřícně, pořád k nám někdo chodil a ptal se, jestli je nějakej problém, jestli nechceme s něčím pomoct, takže nemůžu souhlasit, že tam nejsou příjemný, ale chápu, že ne každen má svůj den a občas je někdo nevrlej.Každopádně kdybych měla rodit znova, tak jedině na Lochotíně.A co se týkalo věcí na děti, tak každej den, nám doplňovali skříňku s plenkama(látkový a jednorázový) a i oblečení na prcky tak bylo spousta, ikdyž ho nikdo nepoužíval, protože všechny tři co jsme na pokoji byly jsme měli vlastní.

winielka
13. srp 2009

můj názor....UŽ NIKDY VÍCE LOCHOTÍN.....Hrozný sestřičky výjimkou asi na dvě....
šesti nedělí ještě horší....žádnej nezájem,Jídlo hrůza kojícím maminkám dávají i čočku a květák....
připadala sem si jako číslo v pořadníku.....nejhorší je když je jeden monopol a to je Lochotín....a žádná konkurence...

Raději bych si za porod připlatila a měla opravdovou zdravotnickou péči....
Rodit už budu jen max.v soukromej porodnici kde si pacientů váží,a berou je jako lidi....kde personál ví co je to psychologie,kdy personál ví jak se cítí prvorodička po 30.hodinovim porodu zakončenym císařem....

malou mi přinesli hladovou...já neměla ještě mlíko a sestřička řekla tak se jen snažte maminko....
jak se můžu proboha snažit když sem neměla po císaři ihned mlíko tak jako jiné maminky po spontálním porodu...

jak se cítíte....když máte sama bolesti,dítě vám křičí hlady a vy mu nemůžete pomoct...a sestry se na vás vykašlou a sou ještě nepříjemný když je prosíte o příkrm??????
pár hodim po porodu si myslíte že se zhroutíte....a nikdo vám nepomůže.... psychicky sem byla odrovnaná....
s nezájmu ostatních....

ps:porod vám radši ani popusovat nebudu....kdybych jenom věděla jméno PA....(Ta se ani nepředstavila..)

ti co měli štěstí závidim.....já tedy ne a ani si myslim že žádné štěstí na Lochotíně nenajdu.... od a až po z.

marta0022
17. srp 2009

Tak vám napíši mojí zkušenost s porodnicí. Při ultrazvuku mi zjistili že má dítě 3.800g tak si mě tam nechali byla jsem v 37.tt. Na rizikovém oddělení jsem byla týden. Tam je to v pohodě můžete jít klidně s návštěvou do bufetu nebo si jít koupit časopis na vrátnici. Je tam místnost s televizí , na stolku pod televizí je obrovská hromada časopisů, že sem je všechny za celej týden nepřečetla. Sestřičky tam jsou moc millé. I když občas se najde nějaká nepříjemná, zvlášt když nemáte vydět žíly a musí vás páchat třikrát a pořád krev neteče. Jako diabetičkla jsem měla dietu , jídlo bylo v pohodě, akorát druhá svačina je okolo 15.hod. a oběd v 11.hod Diabetik nemá mít přestávku mezi jídly delší než 2,5hod. K svačině je jen rohlík a hrneček mlíka. Tak jsem musela jít něco koupit. Taky v jídelníčku úplně chyběla syrová zelenina byly vždy jen 2jablka denně jinak žádné jiné ovoce . Na lékařích mi vadilo , že nedokázali nic vysvětlit např. co je diabetická fetopatie jsem se dosud nedozvěděla nebo sestra mi přinesla takoví tlustý prášky antibiotika , že je mam spolknout vůbec sem nevěděla proč. Ani ta sestra to nevěděla . Připadala jsem si tam jak na psychiatrii , že mi daj prášky a stojí u vás dokud je nespolknete. Doktor mi jen řek že jsem měla zánětliví hodnoty v krvy. Ale je tam doktorka taková mladá blonďatá s vlasami na ježka tak ta mi to vysvětlila. V místnosti kde měří miminku srdíčko jsou velký míče které si můžete půjčit na pokoj nebo na televizní místnost a hopsat na něm (aby byl nějaký pohyb).

Rodila jsem plánovaným Císařským řezem. Od půl noci jsem neměla pít což nebylo tak strašný protože ráno mi dali kapačku takže žízeň sem neměla. Řez byl naplánován na 9:30 , ale měli někoho akutně tak jsem šla o hodinu dýl. Na pokoji na ryzikovém necháte tašky, ty vám převezou na šestinedělí a uschovají je. Na porodní pokoj jdete pěšky. Tam vás porodní asistentka vyholí a dá vám cévku do močového měchýře, což je velmi velmi nepříjemné , kdo měl někdy zánět močového měchýře tak toto je daleko horší. Pro mě to byl nejhorší zážitek u porodu. S tou cévkou musíte přelézt na převozní postel , já měla strach abych si jí nevytrhla. Pak mě převezli a postavili před operační sál. To koukáte přez prosklené dveře jak se na vás připravují lidé v zelených plášťích, jsou to zajímavé pocity, hladila jsem si břicho a říkala , že chudák miminko netuší co ho za chvíly čeká. Pak mě převezli na sál, ten den umřel Michael Jakson tak se tam o tom bavili. Na sále jsem zase musela přelézt na operační stůl , s tou cévkou to jde špatně ještě vám je to nepříjemné. Pak si musíte sednout a ujmou se vás anesteziologové začnou vám prohmatávat záda, měla jsem lokální anestezii. Pokod jste lochtivé tak s vámi budou mít problémy, přotože se nesmíte hýbat což je těžké když ste lochtiví a dloubou do vás, až když mě postrášili tak jsem vydržela silou vůle se nehnout. Píchnutí epidurálu vůbec nebolí nebo asi to píchnutí přehlušuje bolest močového měchýře.

Když mi píchali epidural tak se porodníci bavili, jeden říkal tomu druhému : já se na to dítě tak těšim , měl jsem měsíc jen ambulance. Což bylo příjemné slyšet. Pak jsem si lehla . Celou dobu u vás sedí anestezioložka a vy s ní komunikujete a ona s vámi, říka co máte cítit a co se bude dít. Pak čekáte až začne působit anestezie, před vás dají látku tak nic nevidíte a oni vás štípou a ptaj se co cítíte. Začnou vás hřát nohy. Nakonec jsem cítila jak se mě dotýkaj ale žádnou bolest(naštěstí i močák už neálí). Pak cítíte řez ( ale ne bolest) a asi jak kůži roztahujou a ptáte se aneztezioložky, měří vam tep a máte na sobě elektronky. Asi po 5minutách jsem slyšela jak říkají : "pozor" . A najednou jsem slyšela jak voda vystříkla až na zem a zapli odsávačku, pak začali mačkat na břicho a pak jsem slyšela jak malá pláče. "Holčička je to a krásná" slova porodníka

martimarti
17. srp 2009

Ahoj Marto, tak gratuluji, máš to za sebou 🙂 Myslela jsem na tebe, jak jsi měla starosti s očima a vidím, že to dobře dopadlo, rodila jsi císařem, tak to je dobře 🙂 . A jak jste nakonec dojeli domů? Vyřešil se ten odvoz?

Holčička je moc krásná 🙂 🙂 🙂

marta0022
17. srp 2009

Pokračování:
Jak už jsem psala před tim , tak mám 13dioptrií . Brýle jsem mít při operaci nemohla. A ten porodník mi řek "podívejte se na ní" a já neviděla bez brýlí ani šmouhu , tak jsem řekla že nic nevidim. Hned jí odnesli a za chvíly jí přinesli zabalenou a dali mi jí blízko k očím abych jí vyděla tak jsem jí pohladila po tváři . Pak jí odnesli . Než mě zešili trvalo to tak 10minut. Když odpojili anestezii tak jsem začala hýbat s nohama. Pak mě přeložili na postel a odvezli na Pooperační oddělení. Tady končí pohoda a klid. Porodní asistentka mi slíbila , že zavolá přítelovy , že se narodila holčička, protože sme se nechali překvapit.Asistentka se na mě vyprdla a nikam nevolala. Na pooperačním oddělení není žádná šance volat. Na sále jsem se ptala kdy mi malou řinesou na kojení a oni řekli , že hned jak přijedu dolů. Jak to bylo ve skotečnosti se dočtete dále.

Na pooperačním oddělení je 6postelí a recepce kde je sestra a vidí na všechny postele. Připojí vás na tlakoměr , na prst vám dají kolík, a kapačku. Přivezli mě v 11hodin. Epidurál vám ochromí pouze dolní část těla, ale ne mozek. Takže jste vzrušená z toho , že máte dítě, že blízcí na vás myslí, že už jste máma. A rozhodně se vám nechce spát a máte ležet 24hodin bez hnutí. Postele jsou daleko od sebe a oddělené plentou. Tak si ani nemůžete povídat se spoluležícíma. Můžete jen čučet do stropu a poslouchat kapačku a zvuky na chodbě, jestli nevezou vaše miminko. Noc se mi vlekla jako když jsem jela do Chorvatska starou karosou bez klimatizace. Hned jak mě přivezli tak jsem se ptala na miminko , sestra řekla že není vědma , po třech hodinách jsem se zeptala zas a byl na mě hozen nepříjemnej pohled a opět odpověd že neví. Od 11 miminko přivezli až v 16hodin!!! Asi na 30 minut, naštěstí už jsem měla brýle tak jsem si malou pořádně prohlídla. A zkusila kojit. Sestřička mi řekla, že nevadí že se napila málo prý jsou miminka nalokaný plodové vody tak ani moc nepijou. To jsem nevěděla. Pak nám miminka přivezli v 23hod. asi na 45.minut to sme si je užily , byla moc příjemná. Následovala noc která se táhla už od 6.hod ráno jsme poslouchali jestli nevezou děti. V 10. hod už sme všechny pípaly , že máme vysoký tlak jak jsme naštvaný, že jsme neviděly miminka tak dlouho. Když jsme už myslely , že nám je už vezou a vozík projel. Tak ostatní začali nadávat a já se rozbrečela , to donutilo sestru zavolat na dětský ať nám ja přivezou.

Bylo 11hod. 24hodin jsem měla za sebou , ale na šestinedělí bylo plno tak jsem tam musela být až do 14.hod , naž se uvolnila postel.

Pokrčování příště...

vecko
20. srp 2009

ahoj holky winielka a Martha::taky jsem rodila cisarem koncem cervence a musim se k vam pridat,ze co pisete,musim bohuzel souhlasit,byla to tam tragedie!na jipku nam prinesli mimco jen na pet minut a to jen dvakrat za 24hodin,to je sila!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a co je vazne strasny,meli tam tlak na luzka,tak jednu maminu po ctyrech hodinach po sekci soupli na sestinedeli,coz je o hubu,vzdyt ma byt 24hodin pod dohledem!nikdo si ji moc nevsimal,byla se mnou na pokoji,tak to vim!ja chtela podat tlefon z tasky,nemohla jsem se hnout a ta brylata sestra,rekla,ze nema cas!pak mi ho dala teda az nejaka sanitarka!mela jsem stesti,byl volny nadstandart,tam byl klid,ale nikdo mi nic nerekl o mimcu cely den byla jsem zoufala!!Dali me ho az druhy den ke me!ja se nemohla hnout,a nikdo mi nepomohl!o kojeni ani nemluvim,jeste ze jsem mela za sebou prvniho cisare,tak jsem vdela co a jak!kdyz uz jsem mela ctvrty den malinko mlika,tak jsm ho odstrikala,sestry ho zapomeli popsat a ztratilo se!tak to uz jsem je teda servala!shrnuti:proste tragedie!nemeli rusit vojenskou,kdyz nestihaji!az se tam vazne neco stane,tak budou zirat!uz je to za nami,mame se fajn,tak uz jen ty vzpominky!jo jinak na sale a priprava byla dobra,vse me tam vysvetlili,jak uz pise martha!

marta0022
13. zář 2009

....
Napsala jsem tak dlouhej článek a ono se mi to celí vymazalo!!! Psala jsem to asi dvě a půl hodiny!!!

Ale ztoho šestinedělí to zkrátim a napíšu jen krátce:

To co mi tam nejvíc vadilo na šestinedělí bylo že nikam z pokoje nesmíte. Na pokoji je záchod i sprcha, takže si smíte jen rychle doběhnout pro čaj a rychle zpátky jinak dostanete vynadáno, není tam žádná společná místnost s tv, takže jste odříznuti od světa a od ostatních maminek se kterýma by ste pokecali když ty u vás na pokoji si zrovna povídat nechtějí. Akorát když jsem šla na odstřižení pupíku tak jsem si s jednou maminkou povídala a když jsme pokračovali na chodbě tak jsme byli doslova zahnáni do svích pokojů. Navštěva smí být jen 2.hodiny a musí byt na pokoji a když se sejdou rodiny všech třech pacientek tak není slyšet vlastního slova a o tom že by ste šly do bufetu nejde ani pomyslet. Když tam máte být 5.dní tak je to na palici, být zavření na pokoji.

Dětské pleny jsou asi 4ks na den, ale když nejsou používala jsem látkové ,není to problém protože když se miminko počurá tak jí jen vhodíte do prádelního koše. Takže jsem své pleny pleny ani nepoužila. Jednorázové kalhotky si vemte ty tam nemají , a vložky taj jsou ale jednou se stalo že tam nebyly tak jsem využila své, tak vložek si pár přibalte. Co sem nevyužila byl toaletní papír , tan tam byl vždy.

Na sanitku máte nárok jako doprovod novorozence, který jet veřejnou dopravou nemůže, musíte ale na sanitku dlouho čekat. Já jsem nakonec sehnala odvoz tak jsem sanitkou nejela.

Pro ty co mají rodit císařským řezem: Já když jsem pročítala diskuse o císařském řezu tak jsem se tam dozvěděla, že to potom strašně bolí . Není to pravda , břicho tahá a bolest se dá vydržet , není to tak že by ste se svíjeli bolestí jak se můžete dočíst na diskusích. Podle mě je menstruační bolest horší.

Dětské sestry jsou v pohodě , jsou milé a rádi vám poradí. Ale gynekologické sestry HRŮZA!!! Radši po nich nic nechtějte a nechte je sedět na sesterně nebo se se zlou potážete. JÁ císaří jsem sotva chodila a zeptala jsem se SLUŠNĚ jestli by mi sestra nepřinesla tác s oběděm (táci jsou strašně těžké, protože talíře jsou v kovovích krytech aby jídlo nevystydlo) A ona mi normálne řekla, že není moje služka a že jestli jsem líná tak nebudu jíst!!! No mě bylo do breku když mi to řekla. Na rizokovém oddělení táci radši nosili i odnášeli sestry. Naštěstí mi ho přinesla spolubydlící. Nebo byl oběd (to už jsem byla fit) přinesla jsem si oběd a malá začala brečet že má hlad a je počuraná. Tak jsem jí přebalila a šla jí nakojit protože stašně bračela, přišla sestra a řekla že jestli do 3minut nepřinesu tác tak mi ho sebere śama , a já ještě nebyla najezená protože jsem kojila. Tak jsem nechala kojení a šla se najíst, protože na šestinedělí nesmíte nikam a já žádné jídlo na pokoji neměla. Malá brečela a já hltala jídlo protože ta sestra stála nade mnou a říkala ať dělam!! Mě to přišlo jak šikana.

marta0022
14. zář 2009

Ještě chci dodat , že vzpomínka jak jdu domů ze šestinedělí po dlouhé chodbě a v ruce mám autosedačku se zdravím krásným miminkem je ta nejkrásnější vzpomínka v mím životě. Byla jsem tam 13dní , bylo to jako věčnost. Peníze 780kč za pobyt v nemocnici jsem zaplatila přez banku v Nýrsku, tak se placením nemusíte v nemocnici zabývat a můžete to zaplatit až pak.

Když bych to hodnotila tak Rizikové oddělení nemá chybu. Stejně tak císařský řez. Na JIP by měli vozit mimina každé 3hodiny. Na šestinedělí by měli vyměnit ty nervozní gynekologické sestry za nějaké které mají citliví přístup, protože s vámi mlátí hormony, jste citlivá a ještě je na vás někdo nepříjemnej. Taky by mohli udělat na šestinedělí nějakou společenskou místnost , kde by se mohli sejít i maminky které nejsou s vámi na pokoji aby jste si pověděli své zážitky a zkušenosti. Když máte být 5dní zavření v jedné místnosti je to hrůza. Navíc si nemusíte sednout s nějakou spoluležící, které se zdá že vaše dítě moc brečí a ruší to její.

Co jsem nevěděla , že má partner nárok na 9dní volna , jako ošetřování člena rodiny. Dozvěděla jsem se to až od spolubydlící , když si o tom povídala s manželem. Určitě toho využijte, když jsem přijela domů byla jsem hodně unavená a taková zmatená, tak jsem byla ráda že je se mnou doma.

Na závěr dodám , hlavní je , že jsme obě zdravé a vše v pořádku dopadlo. A to je to hlavní. Tak vám přeji to samé. 🙂

cernovlaska
14. zář 2009

Ahojky Marto 🙂

v první řadě to moooc gratuluju ke dcerušce,je moc krásná 🙂

A k tomu šestinedělí...hrozně mě překvapilo to s tím nošením táců 😲 já když jsem tam byla,taky po CS a byla jsem i na normálním pokoji i na nadstandartu a vždycky jídlo přinesli až na stůl a pro tác si zase přišli a pokud jsem se nestihla najíst,než si přišli pro tác,tak mě slušně požádali,jestli bych jim ho do určitý hodiny nepřinesla do stojanu. Společenská místnost tam asi není proto,že by jsi neměla moc s mimčem courat po chodbách a samotný ho na pokoji nechat nemůžeš. Já tam byla taky 5 dní,z toho 4 sama na nadstandartu a upřímně,moc mi společnost nechyběla,měla jsem co dělat,abych se z porodu vzpamatovala a rozkojila se 😉. Je ale pravda,že 3 maminky na pokoji mi přijde hodně,i když někde jich je ještě víc a taky to zvládly,když začne plakat jedno mimi,tak je to většinou řetězová reakce,ale s tím se musí počítat a co se týče těch návštěv,tak za mnou tam první den,co mě pustili z pooperačního,přišel přítel a brácha a za těma dvěma maminama,co tam byly se mnou,taky přišli partneři a byl to mazec 😖 a ještě mě udivuje,že tě nikam nepustili,pže tu jednu spolubydlící normálně sestra pustila dolů do automatu pro kafe,šel s ní ten její přítel a ještě si i odvezla jejího chlapečka na novorozenecký 😕

Ale souhlasím,že by měli trošku probrat osazenstvo sester z gyndy,páč to byla katastrofa a opravdu by měly být ohleduplný k rodičkám,pže je to záhul a ty první dny jsou těžký 😒

A ještě k tý bolesti,jak píšeš,tak každá má jinou zkušenost a jinej práh citlivosti,mě to taky nijak extrémně nebolelo,ale ta holčina z pokoje si každou chvíli říkala o něco na bolest a sotva vstala na záchod,zatímco já jsem hned začla chodit,sedět a starat se o malýho 😉

Tak ještě jednou gratulace a Lucince do života jen to nej a ať vám dělá jen a jen radost 😵

martimarti
14. zář 2009

Marto0022, nemocnici na Lochotíně už tu bylo vytýkáno ledacos, já sama jsem si také stěžovala na sestry a jejich často odtažitý a necitlivý postoj, ale na druhou stranu stěžovat si, že tam není společenská místnost s televizí 😕 😕 Asi v nemocnici vycházejí z toho, že maminky jsou tam hlavně proto, aby se naučily pečovat o svá miminka /hlavně prvorodičky 😉 /. A svojí holčičku bys do té společenské místnosti nebo do bufetu brala sebou nebo kdo by ti jí na pokoji pohlídal? 😉
Tohle je ta nejbizardnější stížnost na nemocnici, která tady zazněla, alespoň podle mne 😉

cernovlaska
14. zář 2009

Martimarti:jj 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru