Porodnice Plzeň Lochotín. Byly jste spokojené nebo ne?

mirin
16. zář 2007

Byly jste spokojené v této "nejmodernější v Čechách" porodnici? Nebo vás zklamala?

l.u.c.i.e
6. srp 2010

Holky, už to mám vyřešené. Půjdeme na II. polikliniku. Kontrolu kyčlí dělá Mudr. Pelnař a bez objednání. Každé úterý a čtvrtek od 12:30 do 13:30h. Takže kdybyste byla nějaká ze Slovan, tak to máte blíž. Jinak děkuju za info 🙂

esterka610
6. srp 2010

Ahoj holky, informace pro ty ,kdo bydlí na Borech, kyčlíky dělá na poliklinice Mudr Pivovarníková - snad si to pamatuju dobře 😅 , taky jsem nechtěla jezdit až na Lochotín. Bez objednání a za půl hodky jsme byli hotový s oběma dětma.

Rendo, jak se máš??? Maxík je nádhernej chlapeček!!!!!!!!! 😵 😵 Jak na něj reaguje Arčí, nežárlí?

renys
6. srp 2010

Ahojky, jé, tak koukam, že nejsme sami s těma jadýrka - holky, co to vlastně je? Něco v jamce či v té hlavě stehenní kosti?? A dávali jste abdukční balení? My předtím ne e, bylo nám řečeno, že stačí jen pamperska, tak teď ale nevim, dr. nic neříkal, ale ve zprávě je, že je to doporučeno, no asi to máte taky tak.

Tygrous, 😀 príma storka, no když kolikrát vidim, jak tam ty auta parkují podél příjezdový silnice, pomalu až ke Géře 😒 ...

renys
6. srp 2010

Ahojky Esterko, díky za pochvalu 😵 , tvoje dětičky jsou taky moc krásný a valim oči, jak to letí, už je jim rok a půl!!! Máš pocit, že už je teď okolo nich menší fofr, nebo je to čim dál větší tóčo 😀 ? Kámoška na podzim čeká taky dvojky, tak že bych jí referovala 😀 . Arčí je někdy smutnej, chudinka, když si malej hraje na dece a má tam těch hračiček, tak závidí ☹ , nebo když se s malym muchluju, tak jdu radši vedle, nebo se otáčim zády k němu 😀 😒 ..

tygrous
7. srp 2010

@renys Nam na ta jaderka Dr. rekl, ze je cas do 1 roku, aby se vytvorily. A ze se tam ted uz zacinaji tvorit...
Jinak my pouzivame latkovky, takze siroky baleni mel tak jako tak😉 A spravne abdukcni baleni jsou tri latkove pliny, to mi rekla nase detska Dr., ze mame davat aspon v sestinedeli, ale davala jsem jen dve. A doporucuji to preventivne vsem, i kdyz je vse v poradku...docela bych tomu verila, ze je to dulezite... jednorazovky se nepouzivaji zas jeste tak dlouho, aby mohli vedet, zda pak v dospelosti tyhle deticky nemaji s kyclema nejaky problem

mellini
9. srp 2010

esterko - Dr. se jmenuje Pivovarová a mně ji doporučila doktorka a jsem ráda, že jsem tam s malou u ní byla, čeká se minimálně a přístup samozřejmě úplně jiný než ve FN

tygrous - souhlasím s Tebou preventivně by se ty plínky měly dávat

esterka610
10. srp 2010

@mellini -jj, díky za opravu, už si to nepamatuju , souhlasím s tebou přístup na 1 😉 ty máš na poliklinice i pediatra? My chodíme k Mudr. Valečkový a naprostá spokojenost!!!

@renys - je to lepší než když byli mimina, sice je to honička 😀 na procházky chodíme s manželem, každej zdrhá na jinou stranu 😀 sama jedině na zahradu ,ale je to super , už si spolu hodně vyhrajou, teda spíš se perou 😀 hážou si písek do vlasů atd...ale je to fajn mít dva 🙂
Naše Pája taky takhle smutnila,ale jak se dvojky začali batolit ,tak se to změnilo a ted se milujou, hlavně s Kájinou, to jsou kámošky největší. 🙂 U vás se to určitě taky změní,ted Arčí moc nechápe,proč je na druhý koleji,ale jak spolu budou moc blbnout,tak se to změní. 😉

mellini
10. srp 2010

esterka - pediatra mám v zadních Skvrnanech MUDr. Nováková a taky jsem moc spokojená, ale moc u ní nejsme Ťuk ťuk malá vůbec nemarodí 🙂

vycu
11. srp 2010

@esterka610 Taky chodíme k Dr. Valečkové, je hrozně sympatická 🙂

vycu
11. srp 2010

@vycu taky jsme měli dávat preventivně široké balení, ale látkujeme, takže netřeba 😉

douda
26. srp 2010

Ahoj
Potřebovala bych se zeptat jestli nevítě někdo o pediatrovi na Skvrňanech , s malým chodím na Lochotín ale jelikož bydlíme už na Skvrňanech tak bych toměla blíž.
A ještě jeden dotaz jak je to s vložkama do porodnice na Lochotíne musím koupit svoje porodnický vložky nebo ne .

sirael4
26. srp 2010

@douda Ahoj skorosousedko 😉 vložky se myslím dostávají erár, ale snad se ti ozve někdo se zkušeností.
Nebo mrkni na tuten odkaz: http://www.fnplzen.cz/pracoviste/inc/gpk/Co_s_s...

l.u.c.i.e
26. srp 2010

@douda, vložek je tam dostatek. Jen si kup jednorázové plíny a vlhčené ubrousky pro mimi. Jinak vše ostatní tam je 🙂

hpaja
26. srp 2010

Ahoj holky, já už bych si měla taky pomalu začít balit tašku, asi na to vlítnu dneska 🙂
Vložky mám sice koupené, ale s sebou si je neberu. V porodce je každý den doplňovali, tak mi pak akorát zabíraly místo v tašce 🙂

l.u.c.i.e
26. srp 2010

@hpaja, už ti taky dokonce moc nezbývá 🙂 Užívej si poslední týdny... Strašně rychle to utíká 🙂 Vložky využiješ pak doma, až z tebe půjdou očistky. Já jsem krvácela měsíc v kuse...

levander
26. srp 2010

Hpaja neber je já je také měla a nepoužila...navíc ty jejich mi přišli lepší než ty kupované nevím čím to bylo...takže šetři a pěkně popakovávej:o) a fakt si to užívej:o)

hpaja
26. srp 2010

@l.u.c.i.e já jsem doma krvácela asi ještě týden a pak už jenom špinila.

@levander přesně, taky se mi ty jejich vložky zdály mnohem lepší než např. ty Samu.

Jinak rychle mi utíká tak nějak celé těhotenství, asi je to tím, že už mám jedno dítko doma a moc se nezastavím 🙂 Poslední týdny si hodlám užít, ale už teď je to dost náročné.

michamicha
26. srp 2010

@l.u.c.i.e tak já v porodnici krvácela fakt hodně, moje 2 spolubydlící na pokoji se divily, že tolik, že ony už jenom špiní a to byly 3 dny po porodu 😒 ale u mně to bylo asi tím, že mi museli píchat injekce na ředění krve ☹ při porodu mi nabírali krev a zjistili tam nějaký blbý hodnoty 😒 no a taky jak mi vždycky sestra píchla injekci do břicha, tak jsem tam měla potom pořádnou modřinu a ještě teď si v tom místě nahmatám takovou bouličku 🙄 teď už to krvácení naštěstí slábne, tak snad se brzy dočkám prvního dne bez vložky 😀 jo a k těm vložkám, já si je sebou vezla a nepoužila je, bylo tam hodně moc těch erárních a každý den je doplňovali, ale třeba na doma můžu doporučit vložky od firmy Batist, jsou takový velký a krásně sajou, ty od SAMU stojí za prd 😝

sabcav
26. srp 2010

@douda vložek je tam dost 🙂, jen jak píšou ostatní, ubrousky a jednorázovky, teda jestli nehodláš látkovat 😉 . A. měla látkovku jen od sester, pak už ne 🙂 😉

@michamicha jj, já si taky píchala fraxiparin na ředění krve 😉 , ze začátku to to byly 3 vložky najednou a měnit tak po 2 hodinách 😕 😒 ☹ , časem už to bylo lepší...ovšem nejlepší bylo, že jsem přestala krvácet, pak špinit až fakt po 6 týdnech a 2 dny nato dorazila ms 😠 😀 😝 🙄 .

mellini
31. srp 2010

@douda - já chodím k paní Dr. Novákové, myslím. že je nejlepší jinak jsou tam ještě dvě

pajmou
4. říj 2010

Ahoj holky můžete mi prosím napsat, zda jste někdo chodil na předporodní kurzy na lochotín?Pomalu se chystám na kurz a ráda bych nějaké informace.Děkuju moc 😀

sabcav
5. říj 2010

@pajmou na Lochotíně jsem sice rodila a spokojenost 🙂 , ale jsem až od Chebu ☹ , takže jsem na kurz nechodila 😉 .Co vím, doporučuje se objednat včas, není tam moc míst 😉 . Snad ti někdo napíše víc 🙂 .

hpaja
5. říj 2010

Ahoj holky, dneska jsem byla na první poradně v porodnici, už mám po obou termínech. Snad se tam zase brzy ukážu, ale tentokrát nejlépe s taškou v ruce a kontrakcema 😀 Vyšetřovala mě dr. Janů, taková mladá a sympatická 🙂

@pajmou na předporodní kurzy chodila do porodnice ségra cca před 3 měsíci, tak ta by ti řekla... 🙂 co, @michamicha 😉

pajmou
5. říj 2010

@hpaja a kde ji najdu ? 🙂

michamicha
5. říj 2010

@pajmou už jsem ti odepisovala v Plzeňandách 😉

pajmou
5. říj 2010

@michamicha aha jen jsem nezaregistrovala, že jste sestry 😀
kdby někoho zajímalo zítra akce http://www.unibabyshop.cz/

michamicha
5. říj 2010

@pajmou 🙂

klapkka
7. říj 2010

@mirin Na Lochotíně jsem rodila v březnu 2010. Úžasné prostředí, které by určitě i usnadnilo a alespoň trochu zpříjemnilo těch dvacet hodin porodu, co jsem tam byla. Vystřídaly se u mně tři směny doktorů i asistentek. Musím přiznat, že pan doktor Rolečno a paní porodní asistentka Sosnovcová byli úžasní. Hlavně paní asistentka, měla jsem pocit, jako by tam se mnou byla kamarádka, která mi neskonale pomáhá. Jí a panu doktorovi veliké díky.
Co se týče oddělení šestinedělí, sestřičky pro maminky byly také skvělé, hlavně jedna - Slovenka 🙂 Musím ale přiznat, že sestřičky pro děti na mě působily dojmem, že tam prostě bejt musí a co všechno si ještě nevymyslím. Nakonec mě dostala dětská doktorka i se sestrou, které mi po nevyspané noci a uplakaném dni mé holčičky suše konstatovali "no dnešní noc bude pro vás krušná, to se nevyspíte" den po porodu, kdy je člověk absolutně vyčerpaný, by měly takové průpovídky spolknout. Počítám, že budu rodit opět tady a snad už budu otrlejší a moc věcí si neberu brát tak osobně.
Laktační poradkyně se na pokoji zastavila na chvilku - všem doporučuji ji zahrnout dotazy, ačkoliv máte pocit, že kojíte dobře, raději jí to ukázat a tím se ujistit. Také tam přijde fyzioterapeutka, která vám ukáže, jak těsně po porodu zpevňovat svaly a co jíst a nejíst. Hodně štěstí a krátký porod 😉

tygrous
8. říj 2010

@klapkka Jojo, musim souhlasit, ze Lenka Sosnovcova je proste uzasna!!
Jinak teda za mnou zadna fyzioterapeutka neprisla☹, to je urcite dobra vec, ze ti ukaze cviky atd😉

michamicha
8. říj 2010

@tygrous za mnou taky ne, jen nám tam nějaká sestra dala přednášku na max. 5 minut co jíst a nejíst a nechala nám tam letáček s obrázkama nějakých cviků 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru