Porodnice Plzeň Slovany. Jaký máte názor?

girl.misel
15. led 2007

zajímaly bi mi názory maminek které zde rodily.chystám se také na slovany a moc chvály na tuto porodnici neslyším

zimina
16. led 2007

Já jsem tam rodila své první a mám v plánu i druhé. Chodila jsem tam i na porodni kurzy a u porodu byla nase porodni asistentka. Byla jsem na tom lepsim sale, je tam vana, mice, rypstole...Me to tam vyhovovalo, na me tam bylo az dost jidla. Na pokoji jsme byli 4, ale na nadstandard jsem ani nechtela. Takle kdyz sla nektera na zachod hlidaly dalsi. Porod byl celkem v poho, pichly mi neco protoze mi skoncily kontrakce. Manzel byl se mnou u porodu, na nic jsem si neztezovala. At uz u porodu tak i potom. Zalezi na co je clovek zvykly, neni to zadny prepich.

cermonca
16. led 2007

ja se sem take chystam vim ze to tam neni moc moderni ale to asi taky neni vse.Snad bideme mit stesti na prijemny personal,to dela asi hodne.kdyz se narazi na dobrou asistentku tak je to o necem jinem nez nejaka nabrucena.Chci se tam zajit podivat jak vypada por.sal ale dnes meli plno tak treba se to povede zitra.

nika70
17. led 2007

Ahoj girl.misel, na Slovanech jsem rodila v r. 1991 a 1994. Porodnice je asi ne uplně nejmodernější, ale já byla celkem spokojená. V r.94 jsem rodila s tatínkem, nemůžu říct, že bych si na něco mohla stěžovat. Záleží jako všude na přístupu jednotlivých lékařů a sester. Myslím, že porodníci na Slovanech mají dobré jméno, nevím ani od svých kamarádek o nějaké velkém problému. Já byla poprvé na pokoji s 2 lůžky, to byla paráda, podruhé jsme byly 4, ale šlo to, alespoň vždy někdo zůstal u dětí, jak píše zimina, když se šlo na WC, nebo umýt, člověk neměl strach, že by tam mimi zůstalo samo.
Nevím samozřejmě, jak je to přesně teď, ale v té době se děti nechávaly první noc na horním patře, pokud byl porod odpoledne nebo večer a maminky se na tu první noc necítily a druhý den ráno je už přivezly na rooming.
Osobně na to vzpomínám ráda.. 🙂

girl.misel
autor
19. led 2007

děkuji za vaše zkušenosti.už z toho nemám takový strach.předtím mě všichni strašily jak je to tam hrozné 😒

nilita
22. led 2007

Ahoj holky,já jsem na Slovanech rodila a ještě jsem tam měsíc ležela na rizikovym oddělení...musím říct,že co se týče stravy....HRŮZA----na to že tam jsou těhotné maminky....denně rohlík suchý s mlékem ....atd. nic moc ,ale co se týče doktorů jsou fakt super a nic nenechávají náhodě....jen já jsem vyfasovala mladýho doktora,který právě dodělal školu....v den ,kdy mě propustil...a říkal,že je vše v pořádku jsem se na to za 2hod vracela s kontrakcemi....už 3dny předtím jsem si stěžovala na bolesti ,ale prý jen mi idtekla hlwnová zátka.....a přitom už jsem měla půlku porodu za sebou...... ten můj doktor nemohl ani dělat ultraz.vyšetření(těd už snad může)a i přesto měl 6 těhot.maminek na starosti.....jinak nejlepší je tam pan dr.Korečko....je přísný,ale za to opravdu pečlivý!!!!!!!!Jinak sestry mají taky svoje mouchy,ale to je konec konců všude... 😒 😖 Co se týče porodu samotného super nemůžu si stěžovat!!!!!!!!!!Všichni byli moc a moc ochtní...konec konců tato porodnice se bude stěhovat myslim ,že na Lochotín....bude to úplně jiné než na Slovanech.... 😉 😉 Přeji všem maminkám,které se rozhodnou pro tuto porodnici....že já tam byla velmi spokojená (mimo toho ml.doktora a stravy..)Na šestinedělí jsou daleko lepší!!!!!A i příjemnější.....prostě POCHVALA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§ 😀 🙂 😀

girl.misel
autor
22. led 2007

slyšela jsem že na slovanech vše potřebné mamince dají.myslím poporodní vložky,kalhotky atd.tak by mi zajímalo co je na tom pravdy

nilita
22. led 2007

girl.miseljojo vše si bereš sama...mají tam proto na šestinedělí skřín a je tam opravdu vše kalhotky a vložky též.... 😉 Hele můžu se zeptat ty si malá vid,myslim to tom,že já měla Vanessku v 19 😉

girl.misel
autor
22. led 2007

nilita.je mi 20.ale mimčo sem chtěla a strašně se těším.tak te´d nevím,zda si mám nějaké ty kalhotky a vložky koupit nebo mám spoléhat na to že mí je tam dají.přijde mi to takové hloupé jít tam bez kalhotek a vložek a spoléhat na porodnici.ale koupit se dají vždycky že.opravdu teď nevím.a ty si měla tyto potřeby sebou?tvoje malá je krásná!! 🙂

girl.misel
autor
22. led 2007

nilita můžu se ještě zeptat co máte za typ kočárku a jakou značku.myslím že je to tem samí co chci já

nilita
23. led 2007

girl.misel-ahojík,děkuju Vanesska je moje štěstíčko.... 🙂 hele já jsem si do porodnice koupila vložky a přítel mi musel dokoupit jednorázový kalhotky...jenže mi přivez těhotenský kalhotky, 😀 tak mě zachránilo to,ž je na šestinedělí mají 😉 😉 a vložky jsem si přivezla zpět domů,ty vložky si o ně řekneš sestřičce a ona ti přinese pytlík s deseti vložkama a je jedno,kolik si vybereš pytlíků za den... 🙂 Typ kočárku mám Oskar Bambino
kupovala jsem ho na Rokycanskej naproti Tescu V Babyboom ....vedle Gigasportu
mají různé barvy....mě se trašně líbil tenhle... 😉 Já si Vanessku taky moc přála..... 🙂 U toho kočárku je dobrý,že je kombinovaný....a hlavně je lehký....a vlétě to bude mít malá ,jako golfky....ciž je taky super.. 😉

nilita
23. led 2007

girl.misel...tak právě sem koukala na tvoje foto ,přesněji "tento kočár to vyhrál"je to on ,co mám já... 😉

girl.misel
autor
23. led 2007

mě se taky právě strašně líbí.příští týden ho jdu objednat.já jsem si vybrala světle modrý s červenou.ale kombinace co máš ty je taky pěkná.když už sem se rozhodla že to bude tento typ,tak nastal problém s barvou.to byl pěkný oříšek,ale nakonec mám vybráno,díky bohu. 🙂

girl.misel
autor
23. led 2007

jinak jsem si taky všimla že máte stejný kolotoč jako my.teď jsem začala shánět nějaké lehátko.to co máte vy je taky pěkný.chci také s hrazdičkou,jen nevím zda ho mám objednat po internetu nebo zda někde v krámu. 😒

nilita
23. led 2007

já jsem taky koukala,že máme stejný...já nejdřív měla objednané po internetu,ale pak jsem si řekla,že ho chci vidět....abych měla jistotu,že je fakt spolehlivý....tak jsem zajela do Krtečka nejdřív jsem chtěla to co ty akorát v oranžovim....v Krtečku stojí cca 2600kč a to co mám já stálo 1850kč,jsou tam polohovací zádíčka,i na nožičky,můžeš bud houpat nebo je tam podpěra ,aby lehátko stálo a ještě je tam stříška i na vzdoušek to budeme mít na léto proti sluníčku+samozřejmě hrazdička...ještě jsem to nevzala z internetu....tento byl levnější a myslim si i praktičtější je do 9kg.

girl.misel
autor
23. led 2007

dojdu se tam juknout.krteček je v olympii?jinak já mám ještě jeden typ od kamarádky na krám s potřebami,na slovanech u bazénu,tak se tak taky zajdu juknout.to lehátko chci v každém případě,takhle můžu mít pak prcka pořád u sebe 🙂

nilita
23. led 2007

Přesně tak já byla u Krtečka v Kauflandu,vim vim taky jsem tam párkrát byla v tom krámu u bazénu,mají tam taky dobrý a hezoučký věcičky,,, 🙂 jinak malej se v lehátku moc a moc líbí...akorát si zvykla na to houpání 😝 takže jí moc už nehoupam pokaždý když přestanu začne brečet 🙄 ale jinak si na lehátko absolutně nemoho stěžovat....

girl.misel
autor
23. led 2007

a jak si spokojená s kočárem?nikdo v mojí blízkosti ho nemá,tak se nemůžu nikoho zeptat na názor 🙂

nilita
23. led 2007

Kočár,ksem spokojená....opravdu,když jdu nakoupit pohodlně se mi dolů do košíku vejde hodně věcí....jinak jen to že se mi na jedné straně vyskakuje část rukojeti,ale to chtělo jen utáhnout šroubek.Jinak je také dobré,že je rukojet přendavatelná na druhou stranu,že dítátko může koukat ven,jinak je dobrá i vyndavatelná taška nevim,jak to nazvat prostě ,jak v tom miminko leží 😀 má to i stříšku...jinak jsou tam i na léto otvory se sítí na čerství vzdoušek..fakt jsem spokojená

ambret
23. únor 2007

Přidávám svojí zkušenost s porodnicí na Slovanech. Rodila jsem tam svojí první dcerku a víc už by mi tam nikdo nedostal. taková neochota s jakou jsem se tam setkala mi dost překvapila. Nervozní sestra u porodu byla tak jedovatá a otrávená že bych nejradši odešla kdyby to šlo. V neděli jsem nastoupila s porodníma bolestma a rodila jsem až v úterý v noci. Nevyspalá, vyhladovělá, nikdo mi nechtěl dát ani najíst, protože by to už mohlo přijít. Když jsem se konečně dočkala, nemohla jsem se vyškrábat na porodní křeslo. Nikdo mi nepomohl, ještě měli řeči. Bohužel jsem z křesla spadla a ještě jsem dostala vynadáno a bylo mi řečeno, abych koukala vyhupnout na to křeslo, že si můžu vylézt nahoru sama. Když jsem byla po porodu, bylo to tedy o něco lepší, ale jak měli něcp dělat, bylo vidět že jim to nebylo a dost nás tam všechny odbívali.

martinka24
16. bře 2007

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli se v současné době platí na Slovanech za to, že je otec u porodu a kolik to stojí a jestli se také platí za utišující léky (někde se prý platí 3tis.za epidurál?).Poradí mi někdo?

jardine
16. bře 2007

My jsme za otce u porodu platili 5 stovek. Za epidurál se, pokud vím, nic neplatí. Ovšem na Slovanech ho nedávají tak ochotně jako třeba ve Vojenské. Já jsem o něj škemrala, nakonec mi ho nedali a byla jsem za to ráda a musela jim dát za pravdu. Porod jsem v pohodě vydržela bez epidurálu a pro děťátko to bylo šetrnější.

Jinak si na Slovany opravdu nemůžu stěžovat, hlavně na novorozeneckém oddělení byly sestry velmi ochotné. Příště půjdu zase tam.

valeriedlouha
22. kvě 2007

ahojky vsichni.cekam miminko a nejsem si jista co si vzit sebou do porodnice a co me vubec ceka muzete mi nekdo poradit? 🙂

jusnina
22. kvě 2007

Informace pro nastávající maminky

Vážené nastávající maminky,

připravili jsme pro Vás následujících několik cenných rad a informací pro Váš budoucí pobyt v naší porodnici.

Důležitá telefonní čísla:

Porodní sál: 377 617 234

Odd. šestinedělí: 377 617 227

Odd. novorozenců: 377 617 216

Sanitky: 377 673 810

Účast na předporodních kurzech je možné domluvit u porodních asistentek:

Bc. Jana Buřičová 377617 234

Pavlína Bohůnková 377 617 234

Lucie Kubrová 377 617 234

Co s sebou do porodnice

Doklady:

v těhotenská legitimace

v průkaz pojištěnce ZP

v občanský průkaz

v oddací list

v zdravotní dokumentaci

v matriční list

Pro nastávající maminky:

v Župan

v 1-2 rozepínací noční košile

v 1-2 podprsenky pro kojící matky

v Vložky do podprsenky

v Toaletní potřeby ( toaletní papír, hygienické vložky, papírové kapesníčky, jelení lůj, tělové mléko, 2-3 žínky různé barvy a 2 ručníky)

v Omyvatelné přezůvky

v Telefonní kartu a drobné mince na telefon

v Léky , které užíváte

v Knihy, časopisy, křížovky…

v Neperlivou vodu, větrové nebo ovocné bonbóny

v Psací potřeby

Pro vaše miminko:

V našem zdravotnickém zařízení je vše pro péči o vaše miminko k dispozici- kosmetika, oblečení, látkové pleny, plenkové kalhotky.

Doporučujeme vzít si s sebou 1 balení jednorázových plenek nejmenší velikosti.

Na cestu domů si pro miminko přineste:

v Oblečení dle ročního období- košilku ( body), dupačky, 2 kabátky, 2 čepičky (bavlna, příze), ponožky

v Jednorázové plenkové kalhotky 2-3 ks

v Vyvařené a vyžehlené plenky (3 ks)

v Zavinovačku, dětskou deku- dle ročního období

v Autosedačku na převoz domů

Věci pro miminko stačí přinést až v den propuštění.

To vše si připravte do cestovní tašky 3-4 týdny před termínem porodu.

Partner u porodu si vezme s sebou:

v 500,- Kč- na poplatek za přítomnost otce u porodu

v Přezůvky

v popř. jídlo, pití

Doporučení:

Větší obnos peněz, šperky a drahé věci nechte raději doma. Cestovní tašku na věci do porodnice si vezměte raději méně objemnou.

Převzato ze stránek FN Plzeň

bcspeedy
23. kvě 2007

Já rodila na Slovanech na konci března a byla jsem 100% spokojená. Hlavně dětské sestřičky jsou úplně super 🙂 Vše ochotně vysvětlily, byly kdykoliv k dispozici... Příště rodím určitě zase tady, resp. na Lochotíně 🙂

hopsajda
30. kvě 2007

Nevíte jestli se dává oxytocinový test protože mě v nemocnici řekli že mě ho v úterý ráno dají a sestra na gyndě mě zase řekla že už se dávno nedává dík jana

marsina
31. kvě 2007

Rodila jsem na Slovanech druhé dítě loni v srpnu. Nemám této porodnici co vytknout. První dítě jsem rodila v Mulačovce a i přestože jsem tam měla trošku protekci, tak mě to tam strašně stresovalo. Počínaje nepřiložením dítěte k prsu po stíhání dětských sestřiček kvůli intervalu kojení. Stále opakovaly po třech hodinách maximálně deset minut. Ale mě synek usínal a nebyl k probuzení. Moc toho nevypil a pak řval hlady. Za jejich zády jsem si to dělala podle sebe,ale párkrát jsem dostala vynadáno.
Za to dcerku mi přiložily na Slovanech shvíli po porodu a ta se naopak nechtěla pustit a pak jsme si mohli kojit kdykoliv. Prostě pohoda. Pokud bych se odvážila rodit po třetí (už opravdu ne) tak určitě FN.

tezz
25. čer 2007

14.6.2007 ve 12:50 se nám v porodnici na Slovanech narodila Anežka,porod jsem neměla lehký,protože jsem přenášela a malá se narodila až ve 42.týdnu!Každopádně jsem začala rodit už 12.6., ale malý se nechtělo vůbec ven! 🙂 Můžu, ale všem doporučit tady rodit,doktoři,sestřičky i porodní asistentky-vlastně úplně všichni byly úžasný!Rodila jsem poprvé a oni my tam neskutečně pomáhaly-jak psychicky tak byly naprosto profesionální!!Tatínek byl u porodu a i k němu se chovaly skvěle a i díky nim si ten porod užil a byl mi neskutečnou oporou!Po porodu mi vše vysvětlily a naučily mě vše!!
Takže porodnici na Slovanech mohu opravdu jen doporučit!! 🙂 😉 😎

terezkaaa
26. čer 2007

Já jsem rodila na Slovanech 17.6.07 a jsem tak trochu v rozpacích.Můj porod byl opravdu noční můrou.Nějakou dobu už jsem přenášela a rozhodli se mi porod vyvolat.Museli to navíc několikrát opakovat, protože se pořád nic nedělo a tudíž mě několik dní před porodem trápili neustálými půsty a žízní.Na porod jsem teda byla opravdu připravená a plná síly 😖
Nakonec to nějak zabralo a večer jsem začala mít kontrakce,překvapilo mě, že byly hned po 3 minutách a v tomto intervalu trvaly celou noc.Podle doktora se ale prý nic nedělo,asi jsem si ty kontrakce vymejšlela 😠 Ráno,když už jsem si řikala, že to není možný,opět jsem šla za doktorem a najednou jsem se prej otevřela na pět cm.Takže hladová nevyspalá přímo na sál.Taky mi naštvalo, že přesto, že jsem si o epidurál řekla včas,odmítli mi ho dát,že prej to vydržim.Malej se nakonec ani nevim jak narodil ve 14:50.Abych ale jen nehanbila,sestřičky na šestinedělí byly velice ochotný a rády pomohly když byl nějaký problém.Bohužel ale nemůžu tak úplně říct, že Slovany doporučuju.

mamaaja
28. čer 2007

Ahojky jsem tu nová,chci rodit v Plzni a tak se chci zeptat,jestli je pravda,že tu po porodu nechávají těhotenské průkazky maminkám.Slyšela jsem že jo.U mýho prvního dítěte mi ji vzaly,rodila jsem jinde.
Díky za reakce a odpovědi 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru