Porodnice Praha či okolí. Prosím poraďte při výběru

sven
17. lis 2009

Ráda bych znala Vaše zkušenosti z porodnicemi v Praze a okolí (např. Kladno, Slaný, Hořovice, Brandýs, Neratovice atd.)
Stojím před otázkou výběru porodnice a ačkoli jsem ještě na začátku těhu, tak kvůli nutné brzké v pražských porodnicích už to řeším teď.
Ráda bych porodila pokud možno přirozeně, bez všemožných zásahů, které nejsou ze zdravotních důvodu nutné (takové to "končím směnu, tak to trošku popoženem" 🙄 ), ráda bych, aby respektovali přání rodičky a porodní plán a moc porod "nenarušovali". Chtěla bych rodit v klidu, ale nejsem fanatik, který na sebe od lékařů nenechá sáhnout. Věřím, že lékařský zákrok může zachránit život mě i miminku v případě komplikací.
Dále bych ráda, aby i oddělení šestinedělí mělo vstřícný přístup a ne stylem, že vám dítě vezmou, neřeknou proč, kam, na jak dlouho, že vám ho např. koupají sami, takže dítě koupete poprvé až doma, ráda bych, aby dokázali poradit s kojením (to je pro mě dost podstatné) a vím, že bohužel často se kojit maminy učí až doma stylem "pokus omyl".
Asi jsem náročná, ale můžete mi poradit, kde bych s mými "přáními" uspěla? Budu vám moc vděčná, když mi poradíte.

terkajesterka
18. lis 2009

sven, já jsem rodila v Podolí, ale nezastírám, že mi vadí ta nejistota, když nevím, jestli tam pro mě budou mít místo. Porod byl nakonec indukovaný, takže jsem měla štěstí v neštěstí, protože jsem tam nakonec skončila. Porodní plán jsem sice neměla, takže s jeho dodržováním/nedodržováním neporadím, třeba přispěje ještě někdo jiný.
Porod sice trval dlouho, ale bez zásadních komplikací a nakonec mi podali oxitocyn, ale zeptali se mě, jestli s tím souhlasím. S oddělením šestinedělí jsem taky byla spokojená, a ačkoliv byl babyboom v plném proudu a sestřičky tam kmitaly, koupání nám ukázaly (několika maminkám najednou), a zorganizovaly přednášku o kojení. Na dotazy odpovídaly a opravdu se staraly. Naštěstí jsem kojila bez problémů, takže jsem pomoc nakonec nepotřebovala.
Každopádně jsem byla moc spokojená a podruhé bych rodila ráda zase tam.

ještě jsem slyšela samou chválu na porodnici v benešově 😉

petka80
18. lis 2009

sven - tvoje požadavky podle mě nejlíp splní porodnice v Neratovicích (tam jsem rodila já, požadavky jsem měla jako ty, všechno se mi splnilo, chci tam rodit i podruhý) a nebo v Hořovicích (osobní zkušenost ale nemám).

romankav
23. lis 2009

sven: pokud je pro tebe důležitý porod - doporučuju z osobní zkušenosti Podolí. Super přístup, můžeš rodit podle sebe (rozhodně ne Bulovka, Krč, Motol - ty jsou spíš pro medicínský porod, rychle, oblbováky na bolest, nástřih, skočit na břicho a je. Ale někomu to vyhovujem to je každého věc.). Šestinedělí v Podolí horší - když rodíš v noci, dítě ti dají po 8mi hodinách, některé sestry velmi nepříjemné,.. Moje sestra rodila v Benešově - je tam indivuduální přístup (ale nástřih ti udělají i když ho nechceš, šijou bez umrtvení.. samozřejmě záleží na tom, na kterého doktora narazíš), šestinedělí je dobré, ale cpou do dětí glukózu a pak se diví, že dítě nechce sát..
Co dodat? Jsem pro Podolí 😉

luthien.k
23. lis 2009

Sven, sice jsem nerodila ani v Praze ani okolí, ale pocházím z Hořovicka v Hořovicích rodila spousta mých známých (v únoru tam bude rodit moje sestra) a panuje s nimi velká spokojenost, jsou tam velmi pokrokoví, žádné medicínsky vedené porody. Mrkni do diskuze o Hořovicích, tam Ti maminy (veskrze z Prahy), co tam rodily, rády poreferují.

anicka164
23. lis 2009

Já rodila taky v Podolí a maximální spokojenost - porodní přání plnili do puntíku. Jediná vada na kráse byla, že mi moc nepomohli s kojením, později mi nastupovala laktace. Ale možná to chtělo jenom čas, nevím... Ani to šestinedělí mi nepřišlo špatný, sestry ti všechno řeknou dopředu, zeptají se, jestli chceš mít mimino u sebe nebo ne a jsou moc milé.
Myslím, že za to, že jsme měli tak super porod, vděčíme hodně naší dule. Pokud mohu doporučit, vem si jí k porodu taky, hodně pomůže a hlavně to je někdo, koho znáš dopředu. To kojení jsem pak taky konzultovala s ní, je to zároveň i laktační poradkyně.
Kdyby byl stop-stav, chtěli jsme jet do Hořovic, prý jsou taky dobrý.
U jiných pražských porodnic mi vadila absence soukromí - přípravna je společná a porodní lůžka jsou oddělená třeba jenom plentou. V Podolí jsi od počátku úplně sama na porodním sále, kde máš i vlastní záchod a sprchu a nikam se nepřesouváš.

jajinka27
23. lis 2009

Ahoj, je tady spousta diskuzí o různých porodnicích, všude je pro a proti, někdo ti řekně že Podolí je super, někdo že by tam už nerodil ani za milion...já třeba rodila v Krči a byla jsem moc spokojená, nebylo to žádné hrrr a hups na břicho atd, nakonec to bohužel skončilo sekcí ale díky bohu za to

musíš se rozhodnout sama, dle svého uvážení, nejlépe se zeptat dobré kamarádky a hlavně si porodnice o které máš zájem projít, taky by bylo dobré pomyslet jak se tam dostaneš, tím myslím třeba dopravu v Praze když jsou zácpy i prvorodička může porodit během 2 hodin

sven
autor
25. lis 2009

Holky, díky za rady. V mém užším výběru je Podolí, Neratovice, Hořovice. S dopravou je to trošku komplikovanější, nejblíž mám totiž Kladno, takže zbytek je trošku z ruky. Ještě mám chvíli čas na rozhodování, tak uvidím. Jsem ráda, že sem píšete Vaše zkušenosti. Díky.

petule12
2. led 2010

Ahoj holky, jsem také před výběrem pražské porodnice, příjde mí šílené se rozhodovat takhle brzy.
Ale ráda bych znala vaše názory - v úvahu asi přicházejí Motol, Bulovka, Apolinář nebo Podolí.
Máte nějaké zkušenosti nebo informace?
Díky

keminek
4. led 2010

sven, mám úplně stejný pohled na věc jako ty. A fakt nevím, co si vyberu. Asi se registruju v Podolí (pokud zvládnu ráno vstát 😝 při tý jejich registraci) a pak budu celý těhotenství přemýšlet, kam nakonec pojedu. Líbí se mi Vrchlabí, ale jaksi je poněkud daleko. Rodila jsem v Podolí a spokojená nejsem, je to fakt ústav. Ale mnozí si pochvalují, takže záleží na směně. Mně sestry na šestinedělí otrávily dojem z prvních chvil a dní po porodu. Mimčo jsem viděla po půl dni z důvodu organizace (střídání směn, hromadné vizity).

petule, tady máš srovnání 4 pražských porodnic
http://www.iham.cz/praha/

a registrovat se můžeš, v kolika chceš a nakonec můžeš rodit někde jinde. Akorát stop stavy jsou nic moc, ale na ty ti nepomůže ani registrace v reálu.
http://www.aperio.cz/poradna/dotaz.shtml?x=2190399

ivarei
4. led 2010

Petule: No, o Bulovce jsem četla, že se strašně moc snaží snížit procento porodů císařem, někdy bohužel za každou cenu. Tohle je fajn stránka, jsou tam základní informace + zkušenosti rodiček a rozhovory s doktory a je to docela přehledně uspořádané: http://www.babyonline.cz/porodnice/=/city/praha.... Taky stojíme před rozhodnutím, zda zvolit registraci v Praze nebo okolí, nakonec asi vyhrává Ústí n.L.: http://www.babyonline.cz/porodnice/=/city/praha.... Držím palce při rozhodování 😉 .

keminek
4. led 2010

ivarei, dobrý odkaz, už jsem si tam pročetla pár příspěvků o podolí, to sedí jak .... na hrnec 😅 i to negativní.
http://www.babyonline.cz/porodnice/=/city/praha...

hest
4. led 2010

sven: když koukám na tvůj týden těhu, tak pokud ses ještě nikde neregistrovala, myslím, že Podolí můžeš vynechat, tam viz keminek, pokud nevstanes a nedojdes kdyz jsi 14 + 0, tak pokud nemáš echt kliku, tak tě už nevezmou, aspoň já jsem tam došla 14 + 1, protože 14 + 0 jsem měla horečku jak hrom, a už mne nevzali, a tak tak jsem se vešla k Apolináři. Nicméně plánuji rodit v NEratovicích, blíž to mám sice asi do Kladna, byldím v Dejvicích, ale po tom, co jsem zatím byla v poradně u Apoli i v Neratovicích (tam se neregistruje, ale pokud jsi u nich nikdynebyla pacient, stačí poslat email s údaji aby si tě mohli zadat do informačního systému), tak v NEratkách panuje opravdu příjemná atmosféra, zatím jsem tam byla na dovu poradnách a všichni moc milí a ochotní, u Apoli mě sprdly dvě baby jen jsem vlezla do dveří, ale pan doktor taky milej... víc ti budu moci říct možná už za dva týdny-))))

keminek
4. led 2010

já si asi budu muset osobně projet několik porodnic a uvidím, jak to tam na mě dýchne 😅 to bude nejlepší 😉 jinak se fakt nechám překvapit, protože netuším. S Podolím je otázka, jestli ráno vstanu. Když budu líná, tak.... 😉 Ono mi stačilo, když jsem teď měla být na osmou u dr. kvůli odběrům krve 😝 Je fakt, že když to vezmu jen po technické stránce (návštěvní hodiny, sály, jídlo na pokoj..), tak Podolí vede. Po lidské stránce je to jedno. Je tam moc lidí, tak to může dopadnout jakkoliv. Teda záchody jen 2 mrňavý se sprchama hned vedle těch záchodů. Hlavně se na ty 2 záchody plazí z pokojů celé patro. Na šestinedělí se může každý hravě kouknout sám v návštěvních hodinách.

petule12
6. led 2010

holky díky

keminek
8. led 2010

Teď jsem byla na super kurzu k porodu, probíraly jsme práva, možnosti atd. Paní je z HAM nebo nějaké spolupracující organizace a má informace o porodnicích, i v nějakých byli na obhlídce. Výborně se s ní povídá, ví přesně co a jak. (informace podá A-centurm a HAM)
V případě, že máte stejné představy jako píše sven, tak porodnice seřadila takto:
1 Vrchlabí a Havlíčkův Brod
2 Hořovice
3 Neratovice - s určitými porodními asistentkami (novorozenecké je ale prý trošku "drsnější")
Příbram nevím (jen se také snaží v popisu na svých stránkách být vstřícná)
Slaný taky nevím.
V Praze vše na jedno kopyto, záleží na směně. Chce to porodní plán a příp. s sebou dulu nebo PA, co vám všechno vysvětlí a pomůže v komunikaci.

delfi
9. led 2010

holky nebojte se toho dojezdu do vrchlabí, já jsem taky z prahy, resp. kousek od benešova a do vrchlabí jsme to stihli krááásně. není to taková kovbojka jak si prvorodičky (včetně mě) myslíme.
jinak kromě pohodovýho porodu (myslím tou atmosférou, ne že porod je pohoda 😅 ) je tam super i novorozenecký. téměř vždy je k dispozici nadstandart, sestřičky ochotný, pomohou s kojením, event. rády vám pohlídaj mimčo když chcete třeba na wc, nebo se vyspat apod.

kocicinka
10. led 2010

No, já jsem také z Prahy( z centra) a do Hořovic(cca 50 km) jsme to stihli jen tak tak, přijela jsem otevřená na 7, od vrátnice už mě manže musel podpírat, do Vrchlabí bychom to tutově nestihli( a měla jsem obtížný porod, syna 4,5 kg museli tlačit loktama)¨
Jinak byla jsem registrovaná na Bulovce, ale hrozně mě tam stresovalo to prostředí, navíc na monitoru jsem měla jednu hrozně nepříjemnou babu, to asi rozhodlo, že tam se mi rodit nechce. O Neratovicích jsem měla stejný info jako Keminek. Tam jsem se bála návalu a toho, že na mě nevyjde ten větší sál s ošetřovacím boxem pro mimi a že mi ho odnesou. V podstatě jsem si v den D volala do Nerat i Hořovic, v obojích měli volno, tak jsem se rozhodla až v autě že chci do Hořovic.
O ostatních pražských porodkách jsem ani neuvažovala, jsou to děsné fabriky na děti z mého pohledu....
V diskuzi Bulovka jedna dívčina psala, jak si tam musela chodit potajmu pro podložky, to je v Hořo automatika. ..Taky se za sestrama nemusí chodit, jsou tam zvonky u postele. Mě vyhovovalo, že jsem nemusela vstávat z postele 😀
Osobní pocit a "dýchnutí" je asi nejlepší 🙂

eriana
28. únor 2010

Ahoj, tak já měla stejné požadavky na porod jako Sven, takže má prvotní volba bylo Vrchlabí. V 36. týdnu jsme se tam s přítelem byli podívat a musím říct, že mě to na jednu stranu dost zklamalo. Jednak z cesty jsem byla otrávená, jeli jsme 3 hodiny a to jsem neměla žádné kontrakce, tu cestu při stazích si nedokážu představit. A pak taky jsem čekala, že mě aspoň prohlídnou nebo udělají UTZ, nic... Dr. si jen opsala údaje z průkazky, v ordinaci jsem byla asi pět minut... Prohlídka pokojů a sálů byla stejná rychlovka, než jsem se stihla rozkoukat a na něco se zeptat, sestřička už nás vyprovázela ze dvěří. Ale je fakt, že to tam mají moc hezké, všichni milý...

Nicméně jsem si Vrchlabí rozmyslela, ale protože bych ráda rodila do vody, další volba padla na Slaný. A zklamaná jsem taky, bylo mi řečeno, že sice porody do vody dělají, ale musím chytnout porodníka, který ho umí vést 😒
Jinak nevím, jak to tam je, budu si psát porodní plán, tak snad mi ho budou akceptovat, aby se tam s nimi přítel nemusel hádat. Mám to za pár, tak pak můžu napsat referenci, jak to ve Slaném bylo.

berunka
1. bře 2010

ahojky tak ja jsem rodila U Apolinare a maximalni spokojenost,porod bez problemu - mela jsem sekci a novorozenecke super,ochotne sestricky ve dne v noci.byla jsem na nadstandardu.muzu jedine doporucit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru