Porodnice Přerov. Máte zkušenost?

dafenka
14. kvě 2010

Zdravím maminky, chtěla bych se zeptat zejména těch, které mají zkušenosti s touhle porodnicí. Nejspíše se zaregistruji právě sem, ale chtěla bych vědět co mě a Klárku tady bude čekat 😉 . Děkuji za odpovědi.

werunqa
29. únor 2012

@pajka888
neco se jim na male pry nezdalo tak chteli,aby sla driv ven-jenze ona proste nechtela..takze segra si tam polezela pres noc a rano zaplatila 60Kc a jela dom a tak tam jezdila az doTP..ale vyvolavacky stejne nepomahaly..az 19.1. sla zase na vyvolavacku a to uz se mala narodila.. 😉

butterfly
21. čer 2012

V Přerově jsem rodila v květnu a byla jsem moc spokojená. U porodu jsem měla dr. Skulinu a výbornou porodní asistentku Vendulu Válkovou. Oceňuji zejména příjemné prostředí, výbornou komunikaci a využití alternativních metod tlumení bolesti - využila jsem koupel s voňavými olejíčky 🙂
Na oddělení bylo vše O.K., první dvě noci jsem byla dokonce sama na pokoji. Vystresovala mě akorát jedna dětská sestra, že jestli se nerozkojím, tak mě třetí den po porodu nepustí domů a budou mě učit dokrmovat 😠 . Já jsem se namotivovala tak, že malá byla 3 dny po propuštění zpátky na porodní váze a během týdne nabrala dalších 400 g 😀

veronica90
1. srp 2012

Dobrý den,dnes je to přesně rok co v Přerovské porodnici přišla na svět naše dcerka Adélka,vše probíhalo v naprostém pořádku,porod byl rychlý,pošesté hodině ranní jsem šla na porodní sál a 7:58 už byla malá na světě,sestřičky i doktoři byli hodní a ochotní zodpovědět mé dotazy ((až tedy na jednu sestřičku z novorozeneckého,byla to hrozná fůrie,bohužel už si nepamatuji její jméno,ale to jak na mě křičela přes celej pokoj,jaktože jsem si sebou nevzala do porodnice pro malou dudlík (přitom v papírech co jsem vyplňovala než jsem šla rodit bylo napsáno že si dudlíky na oddělení nepřejou kvůli kojení),tak na to v životě nezapomenu)).Do posledního dne jsem byla maximálně spokojená,jakmile jsem ale dostala do rukou propouštěcí zprávu,do 5minut jsem musela uvolnit místo na pokoji,sestřičky mi nosily mé věci do společenské místnosti,věci z nočního stolku naházely do tašky sebraly mi MOJE kojící kloboučky (ty co mi půjčily jsem jim den předtím vrátila ale sestřička které jsem je dávala to nikam nezaznamenala) které jsem si musela zakoupit a tvrdily že jsou jejich,jelikož pro nás měl přítel přijed až za hodinu malá chtěla pít,šla jsem tedy za sestrou a řekla ji co se stalo,velice neochotně mi kojící kloboučky půjčila,ale musela jsem je vrátit,i když jsem říkala že mi sebraly moje kloboučky a ukazovala jsem jí i paragon z přerovské lékárny.Takže mé pocity z Přerovské porodnice byli a do dneška jsou smíšené,kdyby se to ten poslední den nepokazilo bylo by vše OK vyvrátila bych tak pomluvy svých kamarádek na přerovskou porodnici.

spokojenamaminka
7. led 2013

@dafenka ahoj dafenka, prerovskou porodnici muzu jen doporucit, zrovna dneska nas pustili domu, veskery personal, at uz pani primarka Repovská ktera nas rodila, tak vsechny sestry, i na gyn. odd. i na novorozeneckem, byli velice mile,ochotne, jsem prvorodicka, naucili me spravne kojit, nevedela jsem ze to neni tak snadne 🙂 ale trpelivost a ochota je zde na prvnim miste, za 6 dni jsem se nesetkala s zadnou protivnou nebo nevhodnou reakci, vse probihalo velmi hladce, vizity byli suprove, hodne jsme se u nich nasmali 🙂 co se tyka vybaveni a prostredi..vybaveni je velmi moderni, vubec jsem si nepripadala jako na porodnim sale nebo vubec v nemocnici.pri porodu moznost vyuziti modermi masazni vany( ja ji bohuzel nevyuzila, porod probehl dost rychle 🙂 ) dale pak muzes vyuzit sprchu,tez super moderni s tryskama po stranach takze te ta tepla voda omyva uplne vsude po tele a je to dost osvobozujici.dale si muzes zaskakat na balonech-ja u toho spala, uklimbavalo me to :D muzes si rict o utesujici prostredky,ale z me zkusennosti: je to na nic :D bolelo to jako krava :D dite ti daji hned na bricho,muzes ho hladit a mazlit,pak ho zvazi zmeri, oblecou a daji ti ho tak na hodku nebo i dyl,zalezi jak se citis.dve hodky lezis a odchazeji cistky a pak se sprchnes primo na sale a jdes spat na pokoj, dokud se nevyspis tak maji mimco u sebe a pak si pro nej muzes kdykoli prijit a mas ho primo u sebe na pokoji po celou dobu pobytu-je to fakt super Opravdu vrele doporucuji a veskeremu pesonalu velmi dekuji za nezapomenutelny zazitek a nejkrasnejsi chvile v mem zivote.

dafenka
autor
7. led 2013

@spokojenamaminka děkuji za další krásnou recenzi 🙂 a gratuluji k miminku 🙂 já jsem tam už rodila přesně před 2,5 lety a byla jsem navýsost spokojená 🙂 dokonce i u mě nakonec vedla porod paní primářka Repovská a byla vynikající 🙂

ebsian
24. kvě 2013

@spokojenamaminka Já teda vzpomínám špatně jen na jednu novorozeneckou sestru, která mě před návštěvou nutila kojit a rvala malou do poloh, drtila hlavičku násilím, až ječela, bylo to strašné a je mi to líto i za moji rodinu která u toho zrovna v odpledních hodinách byla..Přitom malá mi tam pila už krásně, ale ona nutila budit i tak co hodinu přes den, měly být Vánoce a já jsem byla ropuštěna 23.12. a tak ona mi pořád vyhrožovala, chcete jít domů, nebo tu být na Vánoce? Stejně se laktace rozjela naplno až den, co jsem byla doma a neměla jsem absolutně problém s kojením. Malá s váhou po porodu 3160g má nyní přes 7kg a 70cm v 5 měsících jen díky kojení zatím..

Jinak personál je šikovnej a profesionální a porodní box moderní, ačkoliv já rodila jen na lůžku napojená na zádech na ktg kvůli ozvám mě nepustili nikam a tak to byl masakr, za hodiny porozeno po vyvolání, ale až druhý den, první den to nezabral rostin.. 😉

Ještě na mě byla nepříjemná jedna mladá pooorodní asistentka, ta se mnou byla rychle hotová a neodpovídala na jakékoliv mé reakce a nic. Neodpovídala na to, že nemůžu dýchat, hodila mi kyslík, který byl ještě horší , ale před tím mi jen odpověděla : Tak si dýchejte 😀D Přitom malé padaly ozvy na 80..a říká mi: Co budete dělat potom, když už nemůžete a jste na začátku? Doktor prohmatal a hned oznámil, že kdepak na začátku už na 7cm..během 2 hodin..Kontrakce mi nikdo nevěřil, pač katg stále ukazovalo nulovou činnost tak 15-20 hodnota a já v křečích 😀D

Doktor Boháč, který mě rodil byl opravdu super i pan doktor Hejda i doktor Kilián 🙂 Úžasný přístup a vážně na ty nedám dopustit..

ebsian
24. kvě 2013

Mělo tam být, že jsem porodila za 3 hodiny..A lék prostin, nikoli rostin 🙂

ebsian
24. kvě 2013

@spokojenamaminka Na břicho? Tak to vůbec 😕 , mimčo mi hned odnesli vážit a pak až v zavinovačce ještě neumytou mi dali - teda tatínkovi nejdřív..Možná proto, že padaly ty ozvy, tak asi první kontrolovali stav mimča, škoda tohoto zážitku jsem se nedočkala..

ebsian
24. kvě 2013

@butterfly
@veronica90 Holky, že to byla ta stejná co tam cepovala i mě? Taková starší kolem 50ky, nebo po 50ce 🙂

veronica90
24. kvě 2013

@ebsian jojo mohlo ji být tak kolem 50ky, pamatuju si už jen že měla hnědý vlasy,určitě to byla ta stejná sestra 🙂

javyb
24. kvě 2013

@ebsian krátké vlasy???taková mi tam totiž taky trochu "zavařila"- koza jedna☹((

ebsian
24. kvě 2013

@javyb Jistě, krátké vlasy a ještě bych dala jedno znamení, ale nechci být netaktní..Celý den prudila a až šla večer domů, aj byla milá a hladila mě po rameni atd..Ale takový divadýlko před našima, plnej pokoj lidí a ona tam začla řvát a štelovat mi Anet do různých poloh a byla i na mimčo hnusná, pořád to blbě komentovala, no ještě, že měla jen jednu směnu za mé období.

ebsian
24. kvě 2013

No a pokud jste prvorodička, tak i při koupání se tváří, že máte vše umět a když něco uděláte jinak, tak hned začla komandovat nepříjemně a přitom příště to zase možná nebudu dělat, jak se má, pač koupeme v kyblíku doma 😀 A hlavně tehdejší výuka koupání probíhala tak, že dala pokyny a šla pryč, věnovat se jiným záležitostem, když se vrátila a bylo to blbě, už zase začla být nepříjemná..Už nevím, která přesně, ten den tam u toho se motaly 2 sestry. Takže koupání mě nenadchlo taktéž. Zlatej klid doma a nikdo mi nekouká pod ruky 😀 😀
Možná to bylo tím, že bylo těsně před Vánoci a jinak je tam zlatá pohoda, nevím..ještě mě jedna zdupala těsně před vizitou, když se mi malá pokakala fest a přišli doktoři tak hned, jak to, že není přebalená? Však už se na tom pracovalo 😀 😀 No a také mi řekla: přece nebudete vyhazovat trošku špinavou podotýkám MOJi jednorázovou přebalovací podložku?? Vždyť se to otře vlhčeným ubrouskem a jede se dál..Tak o čeho je jednorázová? 😀 😀 Navíc byla moje, tak si snad můžu dělat, co chci. Pak mi také skoro vzali mé oblečení pro Anet a právě po koupání a hodně se divili, že to musí zpátky z koše tahat. Tož to jsem se teda ozvala jako..Takový pěkný dupky, vzatý pro příležitost focení 😀 😀 Jenže ten den se fotilo hned po koupání a tak Anet vrazili dupky velikosti 62 asi, menší nebyly..Pak taky byl velký nedostatek oblečení pro mimča v tu dobu 😉 Ale říkám, domů jsem šla 23.12. a každej se viděl jinde a rodila jsem 20.12. 😀 😀
Náhodou ke konci jsem dala na jedno kojení už i 28ml prvního mléka, než se to rozjelo, to byl mega úspěch. 🙂 Ležela jsme tam dvakrát, ještě 14 dní před porodem 3 dny kvůli komplikacím s vysokým tlakem, takže jsme si to tam užila dvakrát za jeden porod. No a to samé porodnice Olomouc, tam jsem ležela 4 dny v porodnici na jipce a pak na gyndě zbytek dalších 8 dní..Já se prostě musela nacpat všude. 😀 😀

ebsian
24. kvě 2013

@veronica90
@javyb Holky, ale nepříjemná byla na nás obě na pokoji, ani odpoutat pozornost na Vánoce tehdy nezabralo.. 😅 😀

ebsian
24. kvě 2013

No a závidím vám holky že vás nenastřihli..Já rodila prcka jen s 3160g a hned 4 vnitřní a 3 venkovní stehy a doktor mi říkal, že na mě to bylo mimčo maximálně velký, větší bych neporodila 😒 Hm, to abych se děsila, kdyby další vážilo třeba 3800g, asi se roztrhnu až někam..a jak tak čtu, jsem asi jediná, koho tak nastřihli. Při takovém chroustíkovi.

ebsian
24. kvě 2013

@m.c. Souhlasím, pokažd navíc Dr Novota hlásil, že moje mimino má jen 2500g a měla 3160g 😀 A nějak si nerozumíme už v době, kdy jsem tam šla na gyn. operaci divně mluvil a hrubě vyšetřoval bohužel. I nyní před porodem sjme si nesedli a jak tak koukám, nejsem jediná 😀 😀 Škoda, že mě nerodil Dr. Skulina, ten mě přijímal jak v Hranicích, tak v Přerově, ale u porodu potom směnu neměl.. ☹ Už on tehdy vyvrátil to, že malá je tak malá, naměřil a navážil na utz 3 kila 🙂

veronica90
24. kvě 2013

@javyb jj měla kratší vlasy 🙂

butterfly
24. kvě 2013

@ebsian Jojo, starší a krátké vlasy 😉 Jinak mě nenastřihli, ale natrhla jsem se. A jelikož jsme koncem těhotenství poctivě masírovali hráz, tak ta vydržela a já se natrhla do stydkých pysků.

ebsian
24. kvě 2013

@butterfly No tak to je taky pěknej masakr teda ☹ ☹ I tak cítím tu bolest a nemoci si sednout, byla jsem na tom hůř jak kolegyňka po CS..Ta tam hopsala a já syčela při každém dosednutí a to ještě 2 měsíce poté..O intimní stránce ani raděj nemluvím 😀 😀 Nechápu, asi jsme tolik úzká? Nebo hráz je vysoká? Ale tolik nástřih u tak malé holčičky 3160g jenom..

remda
25. kvě 2013

ahoj holky. muzu mit dotaz. kdy jste v prerove rodily? co jste museli mit sve a co pujcuji erarni? diky

butterfly
25. kvě 2013

@ebsian No mně se to hojilo celkem bez problémů, problém si sednout jsem měla tak prvních 10 dnů. Jinak není ani tak důležité, kolik dítě váží, ale jak velkou má hlavičku. Nebo máš méně poddajnou tkáň. Masírovala jsi před porodem hráz nebo cvičila s balónkem EPI-NO?

butterfly
25. kvě 2013

@remda Ahoj, rodila jsem tam před rokem. Seznam věcí ti dají při registraci. V podstatě pro dítě potřebuješ věci na přebalování (plenky, jednorázové přebalovací podložky, vlhčené ubrousky, mastička na zadeček), oblečení, zavinovačka a kosmetika na koupání je erární. Pro sebe všechno své, erární jsou pouze noční košile. Předpokládám, že půjčují kloboučky na kojení, odsávačku a tak, já nic takového nepotřebovala.

ebsian
25. kvě 2013

@remda 20.12.2012 jsem rodila, ale ležela jsem tam 3dny ještě 14 dní před termínem a pak jsem nastoupila a začali vyvolávat už 19.12., domů jsem byla propuštěna den před Štědrým Dnem..

ebsian
25. kvě 2013

@butterfly Jako to vůbec nepřicházelo v úvahu, hodně se i divili, že jsem nenavštívila kurz, ale já od 27 týdne začala rodit a ležela na jipce v Olomouci a pak ny gyndě a bylo to vážné, až do porodu jsem jen musela ležet..Zastavili mi porord kapačkami gynipralem. Takže žádné masáže a nic, abych předčasně neporodila..Paradox je, že jsem byla otevřená na 2cm od 6 měsíce a před porodem se to nějak uzavřelo a malá pak po tom všem nechtěla ven a museli pracně vyvolávat.. ☹ ☹ obvod hlavičky byl 34cm..

remda
25. kvě 2013

holky, diky za info.

butterfly
25. kvě 2013

@ebsian Tak to sis teda užila svoje ☹ Tak hlavně že se podařilo těhotenství udržet a že je malá v pohodě. Jinak moje Magdalenka taky nebyla žádný obřík - 49 cm, 3280 g, hlavička 35 cm. Tak snad to podruhé půjde líp 😉

jennyska
19. lis 2013

Ahoj @werunqa @butterfly @remda @ebsian @veronica90 @javyb @dafenka @spokojenamaminka

Ahoj Maminky,

mohly byste napsat svou zkušenost s porodnicí v Přerově do naší Wiki knihovničky Modrého koníka na https://www.modrykonik.cz/porodnice-prerov/ ? Velmi tím pomůžete maminkám, které se tam chystají a nebo popřípadě zvažují, v jaké porodnici rodit.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji fajn den.
Jennyska

andrinecka
14. led 2015

Holky rodila některá z vás v posledních měsících v Přerově?🙂 Budu ráda za jakékoliv informace.)

sabuska22
5. srp 2015

Ahoj holky,v Přerově jsem rodila,maximalne jsem byla a jsem do ted spokojena,uzasne se o nas starali,pred vyvolavackou,pred porodem i po porode,a krasne se chovaji k tem miminkum,to ani v Brne nemaji k tem maminkam a miminkum takovy vztah.Nejdrive jsme premysleli Prostejov,ale potom,co jsme tam dvakrat skoncili na pohotovosti,a doba cekani byla pres 45min a pristup,sestricek nechutny,jsem rekla nikdy Prostejov a jeste ze tak,Prerov jen doporucuji :D

spendlicek
1. říj 2015

Ahojte holky,
nějaké novější zkušenosti s porodem v Přerově? Byla jsem tam na 4D ultrazvuk a bylo to super a dr. byl strašně fajn 🙂 Tak právě přemýšlím o Přerově.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru