Porodnice Přerov. Máte zkušenost?

dafenka
14. kvě 2010

Zdravím maminky, chtěla bych se zeptat zejména těch, které mají zkušenosti s touhle porodnicí. Nejspíše se zaregistruji právě sem, ale chtěla bych vědět co mě a Klárku tady bude čekat 😉 . Děkuji za odpovědi.

editah222
14. kvě 2010

Dafenka a v Přerově se musíš registrovat? 😕 To jsem netušila 🙂

dafenka
autor
14. kvě 2010

no, že prý jo

dafenka
autor
14. kvě 2010

a ty jsi tam byla editah222 ?

editah222
14. kvě 2010

Ne nebyla, ale u nás v Prostějově ani v Olomouci ani nikde v okolí se k porodu neregistruje. proto mě to překvapilo 🙂 Jinak z vlastni zkušenosti můžu říct, že názory na porodnice a nemocnice se dosl lišti. Já třeba byla v PV moc spokojená a spousta mých kámošek zas vůbec ne.

dafenka
autor
14. kvě 2010

To je asi všude co maminka, to jiný názor. Mně jde taky o to, abych věděla co si mám všechno vzít. Co tam mají a samozřejmě názory 🙂 .

petja
14. kvě 2010

Já rodila v Přerově v roce 2007,to se registrovat teda nemuselo,v srpnu se chystám opět. Teď jsem do porodnice volala a je to stejné,odešle tě tvůj gynekolog a vypíšeš tam porodopis,to okolo 36tt.Takže tak.
V porodnici jsem byla naprosto spokojená, u porodu jsem měla Mudr.Zdráhala a PA Bubeníkovou Štěpánku a dodnes na ně s velkým vděkem vzpomínám.Náš porod byl úžasný a atmosféra naprosto klidná,příjemná a rodinná.Myslím,že stejně jako v ostatních porodnicích záleží právě na personálu,případně jejich náladě.Já se domluvila naprosto na všem,nechtěla jsem nástřih,protože jsem trénovala s epi-no,mudr to respektoval a samože to i bez nástřihu vyšlo 😉 Po porodu plně respektovali naše soukromí a přání,malého jsem měla u sebe nonstop.
Co vzít s sebou ti taky poradí při vypisování porodopisu,dávají myslím seznam.Já třeba nakonec vůbec nevyužila župan ani noční košili,plně mi vyhovoval erár,převlékala jsem se kolikrát za den jsem chtěla.Je tam jeden nadstandart,pokud bude volný určitě ho využiju,na klasickém pokoji mi hodně vadilo to neustálé svícení,i v noci.
Jinak oblečení pro mimčo můžeš mít svoje,ale mají svoje,pleny myslim dostaneš max.když ti malého odnesou na očko,prohlídku apod,stejně tak vložky určitě svoje.Po porodu se většinou dostává birth box,kde je spousta vzorků,mezi nimi i možná pleny,ale na to nespoléhat. Jídlo nevim,jsem vege,takže mi ho nosila maminka 😵 ale snídaně a večeře byly dobré,většinou pečivo,máslo,kakao apod.

editah222
14. kvě 2010

Petja no já snad svoje druhé pojedu rodit do Přerova 🙂 Ty zniš tak pozitivně, to už jsem dlouho neslyšela.

dafenka
autor
14. kvě 2010

Pozitivně to zní, to je fakt. Takže bez registrace a bez lodního kufru 🙂 . A jak je to tam s kojením? Kojit bych samozřejmě chtěla, ale když to nepůjde, tak mají tam umělé mléko? Nechci nic přehnaně kupovat 😖 . Mám z toho hlavu jak meloun 😵 .

kattcha
14. kvě 2010

Ahojte holky, taky se chystám rodit v Přerově. Petja, tos mě uklidnila 🙂 , ikdyž já půjdu s dvojčátkama, tak to snad bude taky v pohodě.

dafenka
autor
14. kvě 2010

Jé, dvojčátka. To musela být radost o to větší. A kdy máš termín, kattcha?

kattcha
14. kvě 2010

Dafenka, radost byla obrovská. Termín mám 14. 7., ale u dvojčátek jeden neví... zatím jsme v pohodě a nic nás netrápí. 🙂

dafenka
autor
14. kvě 2010

Tak to máš týden po mně 😵. To třeba budeme "křepčit" spolu.

kattcha
14. kvě 2010

No jo, třeba nám to vyjde. Taky tvoje první? Já už se docela těším, až to budu mít za sebou, jsem ráda, že se ještě můžu aspoň trochu hýbat 🙂 Mimi jsou naprosto v pohodě a večer, když už bych si konečně chtěla odpočinout, začnou pěkně dovádět a většinou to vydrží skoro celou noc... 😵

petja
14. kvě 2010

Holky,díky,ráda jsem vás povzbudila.No já jsem docela pozitivní člověk a s tim sem k porodu jela.Porod byl spontánní a bezproblémový,proto asi taky všecko vycházelo jak mělo.Trochu mě občas znervozňovaly sestry na šestinedělí,jak vykládaly,že dokud nepřiberem nepůjdem domů,ale dneska bych se jim už vysmála,to jsou jen plané řeči.Umělé mléko tam určo je,mě se taky ptaly,jestli mají malému dát,než se mi rozjelo plně kojení,byl to trochu problém,ale pak mi sestra donesla kojící kloboučky a to byla v té chvíli neuvěřitelná pomoc.Doma už se vše ustálilo a kojila jsem 2 roky.
Dvojčátka se také dají porodit spontánně,záleží na poloze a zase na personálu,koho chytnete.Ale ta dvojčátka oni asi dost hlídají,často volí radši císař,nebo vyvolávají kolem 39tt,to je asi ve většině stejné.
Občas slyším nějakou výtku na novou primářku Repovskou,já s ní ale problém neměla,tehdy ještě byla řadový doktor a nařizovat si stejně nic nenechám,na to mám informací a sebevědomí jako matka jednoho dítěte až moc 😀 Hlavně aby miminko i tentokrát chtělo na svět tak perfektně jako Filípek 😉

kattcha
14. kvě 2010

Petja, malí se krásně oba srovnali hlavičkama dolů, aspoň podle posledního ultrazvuku, takže máme celkem šanci zkusit rodit přirozeně. A pokud to jen trochu půjde, zkusit bych to chtěla.

dafenka
autor
14. kvě 2010

Jj, kattcha, je to naše první, proto jsem z toho tak vyjukaná 😲 . Takže si vzít do porodnice i i kojící kloboučky. Ty bych si tedy asi nepřibalila.

petja
14. kvě 2010

Kattcha,tak to je super výzva! 😉
Dafenka,kloboučky tam mají na půjčení,ale určo je lepší vzít si je,já si je koupila v porodnické lékárně,Medela vel.M

dafenka
autor
14. kvě 2010

Petja, tak jsem znova v pejru. O jaké velikosti to píšeš? To se velikosti rozlišují podle čeho? Jsem tutan 😅

petja
14. kvě 2010

Dafi,mě prostě donesla sestra kloboučky,které tam asi univerzálně mají a ty stejné jsem si koupila.Myslím,že je to podle velikosti nebo plnosti poprsí.Já měla po porodu nalitá prsa hrozně,tak vel E. Kloboučky mi ale seděly i doma.Používala jsem je cca 2měsíce,během toho neustále zkoušela kojit normoš,až se to podařilo.Bylo to hlavně v technice,kterou mě teda v porodnici nikdo nenaučil ☹ Taky stačilo plná prsa odstříkat,aby se malý mohl přisát,o to šlo
http://www.rajmaminek.cz/podle-vyrobce/medela-k...

makinecka
28. kvě 2010

ahoj holky,chtěla jsem poprosit jeslti by jste mohli až porodíte hodit sem nějaké info o Přerovské porodnici,jak jste se cítily,jaké to tam je,jaký byl personál,já se tam taky chystám v srpnu 🙂

daisy1
28. kvě 2010

prerovska porodnice naprosto Ok 😉 . Ja si teda s nicim nevymyslela, zadny porodni plan, nechala jsem to na nich a pohoda. Sestry v klidu, doktori v klidu, prostredi a vybavenost ok. Jedinej problem bylo nemocnicni jidlo, alergenni a nadymajici jidlo kazdy den. To je jedina vec minus, ale jidlo ti rodina muze donyst svoje, ze.

petja
1. čer 2010

No ale v porodce by měli na stravu myslet obzvlášť,ne? ☹ Obzvlášť,když už si za něj nyní musíš platit,ne,že by mě těch 60,- denně vytrhlo 😅

makinecka
4. čer 2010

Petja aby sme se tam my dvě nepotkaly máš úplně stejnej datum porodu jako já 🙂

makinecka
10. čer 2010

Petja prosím tě četla jsem tady že jsi epinovala a zahlídla jsem tě i na diskuzi o epinu,chtěla jsem se zeptat jak to respektovali v porodnici?říkala jsi dopředu že nechceš nástřih,nebo ten porod proběhl v klidu a ani tě střihnout nechtěli?já budu epino asi taky pořizovat a nevím zda pak semnou v porodce nevyběhnou že si vymýšlím a tak a jeslti jako mám říct že sem epinovala ať mě nechají rodit bez nástřihu 😅 a tvůj gynekolog to věděl že epinuješ,jako jeslti mu to mám říct a nechat si to povolit 😅

petja
13. čer 2010

@makinecka Já jsem zakladatelka diskuze o epinu,fakt sem chtěla pomoct co nejvíce maminkám aby mohly rodit bez nástřihu,mě jako prvorodičce skoro nikdo nevěřil,že je to možné.Malý měl 3,51/51cm a obvod hlavičky 36 a já zůstala bez jedinného škrábnutí.O epinu jsem byla hlavně přesvědčená sama,ani nějaký zákaz od gyndra (samože při fyzilogickém těhu,bez hrozby předčas.porodu apod.)by mě neodradil,svoje tělo nejlíp znám sama..Můj gynekolog o tom neměl o epinu ani tucha,takže neměl případně co kritizovat,což je problém ještě spousty doktorů,že,i,když nikdy neviděli,nemají info,začnou hned odsuzovat ☹
V porodnici jsem měla štěstí na tak skvělý tým,Mudr.Zdráhal,PA Bubeníková,že jednak schvalovali cokoliv co mamince může pomoct a jednak PA říkala,že kamarádka píše o epinu zrovna nějakou semestrální práci,takže ta věděla o co jde.Zmínila jsem se na příjmu a potom během komunikace při první době porodní a tak,atmosféra byla více než rodinná 😉 že jsem s epino cvičila a pokud to bude možné,nechci nastřihnout.Při vlastním porodu pak sám doktor říkal,že nástřih rozhodně není na místě a ukazoval i manžovi a PA,kolik tam je u hráze ještě místa 😉
Oni v Přerově rutinně nenastřihují,ale zase na nějakem infu o porodce sem četla,že není možnost zvolit jestli chci nastřihnout,prostě asi nechat to jejich profesionalitě.Každopádně pak sem byla za exota a chodili se na mě dívat,že jako prvorodička a jedinná tam bez nástřihu,takže cvičení věřím 100%.
No ale jako druhorodička si myslím,že nyní bych do toho i mluvila,pokud by mě nastřihnout chtěli 😀 páč epinovat se chystám zase a věřím,že porod bude zase tak úžasný zážitek,jako s Filípkem 😉

faflina
13. čer 2010

Ahoj, já do Přerova už rodit nepůjdu, sice to tam bylo docela v pohodě dokud mi nezačali porod vyvolávat a to jsem byla 37+5, všichni hrozně na všechno spěchali a já tam ležela bezmocně na kapačkách a přivázaná na boku, nebylo možné zatlačit vůbec mě to nenutilo, doktoři se celkem báli a měla jsem tam dva chlapi a jednu ženskou (bohužel jména neznám). Rodila jsem dva dny proto tolik lékařů (nebyli tam všichni zaráz). Byla tam se mnou skoro celou dobu porodní asistentka-která byla teda kráva-hodila mi vložkama mezi nohy a řekla no nevím kdo to zavás vytlačí!!!! mela jsem pouze křížové bolesti, které mě znemožňovali se nadechnout bylo fakt zle. Rodila jsem 9.5 2007, druhý den na novo-tabletka na vyvolání a nic Opět jen křížové bolesti, V 17:00 mě brali na SC, od té doby je to jen má noční můra.
I pediatrička byla pěkná koza Hrála tam komedie, že jí je blbě a že tam jsou miminka jí bylo asi jedno, ale stalo se tohle malej se do 48 hodin po porodu nevykakal a ani jsem ho neměla u sebe, v den kdy jsem ho měla dostat k sobě na pokoj přišla doktorka pediatr. a řekla, že synův stav je dost vážný a že neví co s ním je, Byl to naprostý šok. Volali do olomouce pro sanitku že si malého odvezou, nekonec se odjezd odložil když mudali profíci z olomuce klistýrek. Bohužel ještě ten den večer volali znovu do olomouce že má syne červené a oteklé varláko a kýlea to rozhodně není, Ale nepřijela sanitka z OL ale z Brna. ten den byl další katastrofa s přerovskou porodnicí ? neměla jsem naprosto žádné informace o zdravotním stavu synka. Doktorka mi neustále říkalaže by jí to taky zajímalo co muje, ale že bude volat až někdy večer. Sehnala jsem si telefón do Brna a zavolala jsem tam sama, řekli že je po operaci varlátka a že jim kaká hezky. v Pondělí jsem si vyřvala propuštění a hned jsem jela za Honzíkem do Brna. Tam byli všichni hodně milí a taky mi vše podrobně vysvětlili.
Po 14 dnech jsme si mohli jet pro bobíška do brna a mohli jsem jet konečně jako rodina domů.
Myslím si že kdyby se malému tohle stalo třeba v olomouci, že se o něj i o mě postarají líp než v pitomým přerově. A jinak teda malej mi doma stále špatně kakal a ve dvou letech jsme se dostali do rukou pana oktora a primáře v olomouci a přišli na to že má malý vrozenou vadu střev, okamžitě ho operovali, taď témě ř po roce od operace je malej naprosto v pořátku, ajsem vděčná, že doktoři mohou být i kapacity na svém místě.
Teď čekáme druhé miminko v pořadí teda čtvrté ale předchozí dvě těhotensvtí skončili do 10tt, a jsem přesvědčená že do přerova nikdy ani omylem, to si raději zajedu o pár kiláků dál a vím že budu v dobrých rukou proto je mé rozhodnutí OLOMOUC!!!!!

petja
13. čer 2010

@faflina To je mi líto,co sis zažila,ale proč ti vyvolávali porod v 37+5?

makinecka
13. čer 2010

ono ty špatné porody dost ovlivní asi chuť se vracet do porodnice kde měla maminka špatnou zkušenost 😒
já zase znám naopak pár kamarádek které nechtějí rodit v Olomouci po špatných zkušenostech a jednu z Olomouce co letos rodila tady v Přerově a říkala že mám rodit tady že je to mnohem lepší 🙂
jelikož se chci vyhnout špatnému porodu a udělta vše aby to proběhlo co nejlíp chci jít do epina,snad se synáček otočí hlavičkou dolů a nebude cvalík kvůli mé těhu cukrovce a budu moct rodit normálně a objednat a cvičit s epinem 😉

faflina
13. čer 2010

@petja sama nevím proč, tak se držel 140/90 a měla jsem jen mírnou preeklamsii, podle mě to nebylo až tak vážné, ale jednou to jsou doktoři a co já jim budu poroučet, no ale na to že malej byl 37+5 tak měl 49cm a 3090g, takže ono donášet to by byl mazec. Moje sestra a pár dalších kamarádek byli naopak s Přerovem maximálně spokojené (porody bez komplikací a všechny spontálně). Takže je to určitě touto špatnou zkušenností.....

petja
14. čer 2010

No tak poroučet asi ne,ale rozhodně bych trvala na odůvodnění,proč mi chtějí vyvolávat porod tak brzy.A pokud by se ke mě chovala PA,jak tady čtu,tak to bych si teda líbit nenechala ani omylem.Tys neměla u porodu manžela? Někdy to dělá hodně!Nicméně chápu,že po prvním hrozném zážitku nechceš mít se zmíněnou porodnicí nic společnýho.Ale ta jména by bylo zajímavé vědět,já bych si minimálně stěžovala,či o těch lidech někde napsala.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru