Porodnice Přerov. Máte zkušenost?

dafenka
14. kvě 2010

Zdravím maminky, chtěla bych se zeptat zejména těch, které mají zkušenosti s touhle porodnicí. Nejspíše se zaregistruji právě sem, ale chtěla bych vědět co mě a Klárku tady bude čekat 😉 . Děkuji za odpovědi.

faflina
17. čer 2010

@petja ne manžel u porodu nebyl a do budoucna ani jít nechce. Vím že přístup by byl jiný. A co se týče těch lidí doktory jsem nevnímala a PA tu bych možná aji poznala po ksichtu, ale co si z nich vezmu, nic. To samé se zanedbáním péče mého syna v Hranicích-doktoři v Olomouci potvrdili, že ta vada šla již poznat v 5-ti měsících věku malého. (dala jsem jim i dispozici výsledky jeho vyšetření a irigografie), a to mi tam trvdili, že jsem úplná histerka a že mám naprosto zdravé dítě a že zácpa se upraví. A prd, chudáček mu odebrali 40cm tlustého střeva, mohlo to být jen 20cm, ale zbytek byl rozšířený n místo 2,5cm na 9 cm, tím jak se stolice v měm držela a neměla kam odejít. A nic si z těch poťápanců nevezmu. Už dřívwe jsem chtěla napsat třeba do nějakého ženského časopisu, ale vzdy při psaní mě to pustilo. Můžu být ještě ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo. Jsou smutnější případy kdy děti umřou a to mi jsme měi ještě štěstí.

makinecka
18. čer 2010

holky nevíte jestli se tady dá rodit s porodním plánem,zda ho respektují?a jak je to potom s miminkem,přiloží ho na břicho hned nebo až umyté a smí ho otec podepsat?

petja
18. čer 2010

V případě mého porodu respektovali naprosto všechno,mimi mi neumývali,ošetřili ho na mém bříšku a přiložili do 5 min po porodu.Porodní plán jsem nakonec neměla,doufala jsem ,že se na všem domluvím s personálem osobně...

makinecka
18. čer 2010

tak to jsi měla hezký porod,doufám že já budu mít taky 😵

makinecka
25. čer 2010

dnes jsem se byla podívat na porodních sálech,prováděla nás příjemná porodní asistentka,porodní boxy se mi líbily i šestinedělí ujde,takže půjdu určitě rodit do Přerova a uvidíme jaké to bude při akci 🙂

alcatko.j
25. čer 2010

Do puntiku souhlasims prerovskou porodnici s Petjou🙂 S mensim dodatkem, ze kdyz jsme rodila popvr (2007) pripadala jsem si ztracena a asi se v nekterym situacich ke mne mohli chovat lip, ale to byla ma chyba, neumela jsem se slusne ozvat, byla jsme zakriknuta a utapnuta😅 podruhe(2009) bylo vse naprosto v pohode, ja ostrilena rodicka😀 jsem se nebala, ptala jsem se, co jsem chtela, o to jsem si slusne rekla a no problemo🙂

makinecka
7. črc 2010

holky co už jste rodily v této porodnici,co tam dávají a co si mám sebou nabalit od tašky,vůbec nevím?třeba dávají porodnické vložky a oblečky pro mimi?vím že si mám vzít plenky,ubrousky a pro sebe vložky a přebalovací podložky jednorázové jinak mě nic nenapadá.

petja
7. črc 2010

Ahojky,tak už pomalu bilancuješ,co s sebou,ju? 😉 Já napodruhé dělám seznam intuitivně,mám lístek,kde dopisuju co mě kdy napadne.Určitě s sebou tentokrát neberu župan.To je ale na každém,prvorodička si ho s sebou podle mě vezme vždycky,když neví,že se fakt dá fungovat bez něj.Někdo je jen v košili jako nahý...
Jinak,já rodila 2007,to by spíš Alcatko mohla podat nejnovější info, po porodu jsem dostala nějaké vložky,max 5,pak už svoje,stejně tak plenky na mimi,když ho odnesli na vyšetř,očkování,tak třeba ho pak donesli v nové,páč mimi asi kakalo,ale jinak svoje.Ve vzorcích dostaneš možná nějakou kosmetiku.Přebal.podložky jsou na přebal.pultě na pokojích,jinak je asi nepotřebuješ.Oblečení na mimi je erár,ale taky můžeš mít svoje,já teda ráda využila erár jak pro mimi,tak pro sebe.Při převlékání i 3x denně bych musela mít jen tašku košilí na spaní a pro mimi taky tahat věci navíc. Skvělé jsou síťované kalhotky po porodu,koupíš v lékárně,či v zdravot.potřebách,myslím TENA je název.Já měla dvoje a bohatě stačily,oprala jsem je a za hodinu byly suché.No možná se trochu topilo,ale nevim,zda nás taky nečekají kolem porodiu ještě vedra letos,tak,aby to nevyšlo nastejno 😀
Já ti klidně písnu,co si beru já...





makinecka
7. črc 2010

Petja to bys byla moc hodná

petja
7. črc 2010

@makinecka Tak já písnu do IP asi...

pajka888
7. črc 2010

čau holky, já rodila v srpnu 2009 a můžu říci, že jsem byla spokojená. Porod jsem měla rychlý a bez nástřihu (malá měla 3,92kg). Hodně jsem se na vše ptala, až jsem byla někdy otravná, hlavně ohledně kojení.
Jinak seznam co sebou jsem dostala při první kontrole v porodnici

petja
15. črc 2010

@pajka888 Ahojky a prosimtě,který porodník ti rodil miminko? Jak se to podařilo bez nástřihu?Přeci jen,mimi nebylo nejmenší 😉

pajka888
15. črc 2010

@petja - ani sama nevím jak se to podařilo, ale už když jsem přenášela a doktorka mě na kontrole říkala, že dítě bude mít ke 4kg, tak jsem jí říkala, že to snad nikdy neporodím (jsem docela chudá), tak mě ujistila, že jsem stavěná na to, porodit i 4,5kilové dítě, pánev mám prý dobrou. Asi měla pravdu.
Ale hodně udělalo, že jsem tam měla manžela
Jinak mě rodil doktor Novota, kterého jsem viděla jen u příjmu a potom na konci, když už jsem malou měla skoro venku, se vším spíše pomáhaly por. asistentky

petja
15. črc 2010

@pajka888 Tak to je fajn,že nechaly přirozeně projít i tak velké mimčo:mě taky říkali 4kg podle posledních UTZ a malý měl 3,5kg.Já spíš myslela,jestlis dělala něco,aby se nástřihu zabránila,či to zmiňovala u příjmu.Protože to není obvyklé a pánev s pružností hráze taky nesouvisí.A ten Novota je v pohodě,sám se ti představil?

pajka888
15. črc 2010

@petja - chodila jsem v těhu cvičit, ale nevím jestli to mohlo mít vliv, těžko říct
U příjmu jsem to nezmiňovala, nechala jsem vše na nich, jsem rodila prvně, tak jsem byla vyjukaná, stačilo, že mě řekli, když jsem v 17:30 dojela, že to na porod vůbec nevypadá, ale že si mě tam pro jistotu nechají. V 22:20 mě praskla voda a malá se narodila 0:44
Novota je takovej zvláštní, moc toho nenamluví, ani mě neřekl, jestli máme holku nebo kluka (jsme to měli překvapení) 🙂

petja
15. črc 2010

@pajka888 Kolikrát lepší,když nenamluví...to jsi měla fakt štěstí,že ses nástřihu vyhnula,asi k tomu máš dispozice,to je fajn.A tys přijela s kontrakcema,to bylo dobrý,že ti nechali volnost a voda sama praskla.Tak jsi podvědomě vyrazila dobře z domova.Já,když přijela s prasklou vodou na 19h na příjem,tak taky otevřená sotva na prst a že z toho nebude nic a ve 21 se to krásně rozjelo 😉

pajka888
15. črc 2010

jj, právě jsem měla kontrakce asi 2 hod. po 5minutách, tak jsem si říkala, že mě maximálně pošlou domů
No tiše doufám, že i ten druhý porod bude takový 🙂
Nemusela jsem teda jednu sestru z novorozeneckýho a je tam ještě jedna por. asistentka taková trošku od rány, ale celkově jsem byla spokojená
Hlavně jsem byla ráda, že jsem se rozkojila, sice s kloboučkama, ale malou jsem tak kojila 8,5měsíce. Jsem to zkoušela i bez nich, ale nechtěla. Pro mě bylo nejdůležitější, že kojím

petja
15. črc 2010

Taky jsem měla zezačátku problém s kojením,jak jsem potom doma zjistila časem tak to bylo moji špatnou technikou a díky kloboučkům jsem mohla kojit a přijít na to v čem dělám chybu,to bylo fakt přínosný.Já jsem kojila s kloboučky tak max 2 měsíce a malého jsem kojila 2roky.

cherub
15. črc 2010

ahoj, já rodila v Přerově 2x a až na potíže s přijetím můžu konstatovat - naprostá spokojenost 😵 v r. 2007 mě rodila doktorka Repovská (nyní je primářkou) a letos v únoru jsem na sále měla doktorkou Martínkovou. Obě naprosto báječný, PA jsem měla taky v pohodě, oddělení šestinedělí bylo taky bez problémů 🙂 Vřele doporučuji!!!

Jediny problém poprvé i teď jsem měla na předporodních kontrolách s doktorem Novotou. Toho nemůžu vystát. Je arogantní a drzý, porpvé mě nechal přenášet tak dlouho, až mi sezelenala voda, po druhé mě poslal domů i přes 3hodiny trvající 5ti minutové kontrakce... Tvrdil že mám jiný nález než mi napsal můj gynekolog a udělal z něho vola 😅 no prostě hrůza chlap!

petja
15. črc 2010

@cherub No já právě na Novotu slyšela,co píšeš,jednou mě prohlížel v poradně a byl dost chladný s divnýma připomínkama,tak jsem byla šťastná,že jsem u porodu měla to štěstí na pana doktora Zdráhala. O tom Novotovi jsem četla i v jednom článku před svým prvním porodem a modlila se ať není u mého porodu.Stěžovala sis na něj skrz tu plodovou vodu,nebo mu něco sobně řekla?

cherub
15. črc 2010

@petja Ne, tehdy jsem to neřešila, byla jsem prvorodička a šťastná, že je malá v pořádku... tentokrát jsem na něj byla drzá i já, když měl pitomý řeči, i jsem mu řekla, že bych nerada zase přenášela 11 dní jako minulě a měla uplně zelenou vodu a on to přešel, jakoby mě ani neslyšel, nehnul brvou....

podle mého dr. jsem v druhém těhu byla snad už od 38tt otevřená na 3cm a dle něj mi už v den termínu měli píchnout vodu a nechat porodit, už k vůli tomu minulému problému, odhad mimča byl 3,5kg, tak proč ne, ale Novota rezolutně odmítal, prý není důvod, otevřená jsem na špčku prstu, blablabla.... kontrolo za týden (to mi řekl při prohlídce v den termínu)...
díky bohu za to, že se mi prostě za dva dny udělalo zle, tlak vylítl, opuchla jsem... ale bála jsem se tam jít, věděla jsem že je tam Novota, tak jsem šla za svým a ten mi chtěl volat sanitku, ale to jsem odmítla, že teda půjdu sama. do průlazky mi napsal že vyžaduje hospitalizaci... tož nejprve byli nějaké opletačky, ale nakonec si mě tam nechali a od doby, co jsem se dostala na pokoj bylo vše naprosto báječný. S tím volem jsem se už nesetkala, takže paráda 🙂 🙂 🙂 🙂

petja
15. črc 2010

@cherub Tak to je fajn,že ses ozvala,co by ti na to taky řekl,že?! Tak asi věděl o co go,když doposud jen hýřil nejapnými poznámkami.To jsou ty stinné stránky,které ustojí jen sebevědomé maminy,to ty jistě jsi 😉

dafenka
autor
15. črc 2010

tak i nakonec já přidávám něco do mlýna 🙂 . i když mě přijali 6.7. ráno s odtékající vodou a porodila jsem až následující den hodinu před půlnocí, tak si na personál nemůžu stěžovat. stihla jsem 4 ! směny na porodních sálech. toho pana Novotu jsem nestihla, jinak personál dobrý. nakonec mě rodila paní primářka Repovská a naprostá spokojenost. PA též ochotné a sestřičky a doktorky na novorozeneckém taky. jenom jsem tedy nevěděla, že není k dispozici toaletní papír 😨 , ten mi nakonec přítel musel donést. jinak spokojenost 🙂

petja
20. črc 2010

Tak aspoň víme,že toaleťáky s sebou 😀

pajka888
20. črc 2010

@cherub - na mě působil trochu divně, jsem byla ráda, že jsem ho u porodu viděla snad jen 5 minut a na kotrolách jsem ho minula, naštěstí, to jsem měla samé doktorky a jednou dr. Hejdu

petja
15. srp 2010

@pajka888 Další těhulka,co jede od začátku... 😵 gratulace!!!

dexonka
15. srp 2010

jeee ahoj holky 😉

pajka888
15. srp 2010

@petja - díky

dexonka
15. srp 2010

tak jsem cetla ze jde v prerovske porodnici porod do vody,ale PA rikala neco jineho tak nevim

pajka888
15. srp 2010

@dexonka - já myslím, že vanu tam mají, ale já ji teda nezkoušela 🙂
jinak už to máš za pár, co, už se těšíš?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru