Porodnice Přerov. Máte zkušenost?

dafenka
14. kvě 2010

Zdravím maminky, chtěla bych se zeptat zejména těch, které mají zkušenosti s touhle porodnicí. Nejspíše se zaregistruji právě sem, ale chtěla bych vědět co mě a Klárku tady bude čekat 😉 . Děkuji za odpovědi.

pajka888
8. zář 2010

@petja - jak budeš mít čas, tak napiš něco o porodu a porodnici, jestli jsi byla spokojená a kdo tě rodil, díky

petja
9. zář 2010

@pajka888 Jo,ráda. V neděli mě chytly porodní bolesti už ráno,ale pořád se to dalo v klidu vydržet,normálně jsem pořešila,co sem potřebovala,okolo 16h se to začalo hustě stupňovat a pomalu sem si uvědomovala,že na pondělní kontrolu už asi nepojedem,každopádně pořád jsem byla doma,akorát už sem nemohla soustředit se na nic jinýho,než ty kontrakce,který se zkracovaly,takže jak byly po 5min.jsme vyrazili směr porodnice,pak už byly kontra po 2min,než sem došla z parkoviště do 1.patra porodky měla jsem tak 5-6 kontrakcí,no síla.Takže sem se převlekla do košile,těžce vylezla na příjmu na lehátko a točili mi monitor,tak 10min,nepříjemný,ale dýchala sem a těšila se na mimi.Pak se mi udělalo zle od žaludku ale rozdýchala sem to,PA mě vyšetřila a řekla,že jsem otevřená na 8cm,že za chvilku se mimi narodí,byla sem naprosto šťastná,že jsem vlastně celou první dobu porodní trávila doma 😉 aniž bych to teda doma věděla 😀 Pak přišla Mudr.Martínková,řekla,že doporučuje prasknout vodu,pak to bude ráz na ráz,že to jedinné nyní brání porodu.Souhlasila sem,v kontrakci mi ji praskla,nebolelo absolutně nic.Pak přišlo nutkání tlačit a na zatlačení byla malá venku 😅 Mudra říkala,že tak rychlý porod dlouho nezažila,obzvlášť,když sem pravidelný kontra měla asi jen 2h.Ještě si pamatuju,že sem se ptala,jestli můžu už konečně dolů z toho porodního lůžka,tak řekla,že už to nestihnu,že už je vidět hlavička,ať si sáhnu,nedošáhla sem tam 😀 Měla jsem porodní plán,dodržovaly absolutně všecko,mimi sem chtěla od porodu neustále u sebe,nechtěla jsem jej 24hod.po porodu koupat,nebyl problém,akorát pak doktorka Nevřelová myslím,jak se mi byla na pokoji představit z dětskýho se hrozně divila,že mám mimi pořád u sebe,že sem teda dobrá a že sme s Jolou dobrá dvojka,že po ní nic nepotřebujem..Nám šlo všecko samo,takže se o mě nevědělo,snad jen,že jsem porodila mimi nad 4kg bez nástřihu 😉 takže vizita se u mě dlouho nezastavovala. Takže v poho,jedinné co bych vytkla byly opět ty nárazové vizity,nic moc jídlo,žádný ručníky ani na ruce,žádnej toaleťák a taky z principu to,že mi naúčtovaly poslední den celej,i,když sem nedostala ani oběd a zmizela s tama před 11h.

pajka888
11. zář 2010

@petja - díky, tak to je fajn, že jsi to měla tak super 🙂

javyb
13. zář 2010

Ahoj holky, nevíte kolik dnů nechávají v Přerově přenášet?

dexonka
13. zář 2010

@javyb ahojik nechavaji max.desaty den po terminu vyvolat............

javyb
14. zář 2010

@dexonka díky za info, jen doufám, že se malá narodí sama dřív než 10 dní po termínu🙂

dexonka
14. zář 2010

@javyb ja to nakonec stihla 7.den po terminu,ale taky jsem se bala........

javyb
14. zář 2010

@dexonka Závidím🙂

dexonka
15. zář 2010

@javyb neboj se,urco to bude taky driv..............ja ani nevedela ze uz mi odteka voda...ona totiz jen tak odkapavala ......

m.c.
15. zář 2010

@javyb ségra byla v Přerově na vyvolání 9.den, přijali ji, ale měli tolik rodiček před ní, že než jí stihli dát něco na vyvolání, tak se porod rozjel sám 🙂 🙂.

javyb
15. zář 2010

@dexonka ,@m.c. díky za podporu, když jsem se tam byla v pondělí objednat, tak sestřička se ani nepodívala do průkazky a objednala mě za týden - to mě trochu vyděsilo, ptala jsem se jestli to není pozdě, když mám termín teď ve čtvrtek...tak se divila a prý kdyby něco,ať přijdu kdykoliv. Tak mám z takového přístupu trochu strach 😝

daisy1
15. zář 2010

ahoj, ja mela vyvolavacku 10.den po terminu s tim, ze jsem Novotu ukecala o nejaky den driv

dexonka
15. zář 2010

@m.c. tyyy jo no jeste ze tak,tabletku bych moc nechtela🙂

dexonka
15. zář 2010

@javyb ja byla az po terminu 2x tydne,pred tim taky jen jednou......neboj budou te peclive sledovat 😉 a jak rikaji kdyby se ti cokoliv nezdalo,prijd sama,aspon budes mit jistotu.........

javyb
16. zář 2010

@dexonka vzhledem k tomu, že se zatím vůbec nic neděje, bude asi pondělí úplně stačit... ☹

dexonka
16. zář 2010

@javyb u me se tez nic nedelo🙂 mela jsem nastoupit v pondeli na vyvolani a v sobotu to vypuklo...urcite to prijde az to budes nejmene cekat...... 😉 drzim pesticky at to tak je 😉 😉 😉

javyb
16. zář 2010

@dexonka díky za podporu🙂

beatta
24. zář 2010

ahoj holky můžu se přidat?naposledy sem v Přerovské porodnici rodila letos v červenci 🙂

petja
24. zář 2010

@beatta Ahojky,to tam myslím bylo narváno,ne? Jaké máš vzpomínky?

beatta
24. zář 2010

právě že v ten den sme rodily jen dvě 😎 .vzpomínky jsou docela dobrý.po 8 ráno nás přijali a v 10:48 byl malej na světě.v 10 mi píchli vodu.ani mě vůbec nešili.akorát tenhle porod bolel víc.a pokoje byly plný protože i císařáky dávali na normální pokoje.i sestra u mojeho gynďáka říkala že druhej porod bolí víc když se to druhý mimi narodí do 3 let od prvního 😅

javyb
24. zář 2010

Ahojte, zdravím přímo z porodnice🙂 Barunka se narodila v pondělí a zítra jdeme domů.-) Průběh sice ne úplně ideální,ale hlavně, že už je dobře🙂 Ale prostředí personál OK🙂

beatta
24. zář 2010

@javyb veliká gratulace k holčičce 😀 .byl císař nebo přirozený porod?

javyb
24. zář 2010

Děkujeme🙂 Byl přirozený porod, který skončil císařem 😉

beatta
24. zář 2010

tak to oni po císaři nechávají dýl v porodnici jinak to pouští dom už po 3 dnech.když sem byla v porodnici s prvním tak posílali dom až 4 den.nejhorší je ta hojící se jizva že?sem měla na pokoji ženskou která byla den po císaři tak mi ji bylo fakt líto

javyb
24. zář 2010

nejhorší bylo, když malá nešla vytlačit, teď už je relativně pohoda, ten první den to bolí hodně,ale dáse to vydržet🙂 Už můžu ležet na obou bocích, jizvaje zahojená, ta nebolí vůbec🙂 Po císaři se chodí 5 den...

beatta
24. zář 2010

doma je doma 😀 🙂 .tak já sem rodila normálně tak sem se domů těšila jak malá hlavně i na staršího syna 😅

dexonka
25. zář 2010

@javyb nazdarek,moc moc gratuluju k Barborce a preju hlavne plno zdravicka,cisar necisar,hlavne ze ted jste v poradku.... 😉 😉 myslela jsem na vas,cjak to nakonec dopadne,jestli se bude vyvolavat nebo neeeee.... 😝

javyb
25. zář 2010

@dexonka děkujeme🙂 Nakonec se nevyvolávalo🙂)))

m.c.
26. zář 2010

@javyb já jsem taky Lucku rodila císařem a dobrý, doma jsem už normálně fungovala, nejhorší jsou ty první 2 dny.. Tak přeju ať malá pěkně roste 🙂 🙂

martajs
10. led 2011

Ahoj já mám termín okolo 11.4 a pořád váhám mezi Km a Pr tak jsem zvedavá kde skončím,čekám duhé mimi .První jsem rodila v km a celkem spokojená ale taď bych chtěla vyzkoušet Pr mám ji více po ruce tak prosím někdo poraďte 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru