Porodnice Přerov nebo Valmez? Máte zkušenost?

nelis
22. kvě 2007

Ahoj maminy!

v srpnu čekáme první miminko. Jsem z Hranice na Moravě a začínám přemýšlet, jestli mám jet rodit raději do Valmezu a nebo do Přerova. Budu moc ráda za všechny vaše názory - jaké máte s těmito porodnicemi zkušenosti? Díky předem za všechny reakce. 🙂

nelis
autor
22. kvě 2007

ještě dodám, že jsem byla přesvědčená o Valmezu, ale četla jsem teď pár negativních reakcí na (www.rodina) hlavně na personál na novorozeneckém a tak jsem začla trošku váhat. 😒

marguerite
22. kvě 2007

ahoj Nelis..já o tom taky slyšela..respektivě pouze o personálu na novorozeneckém. Jinou zkušenost nemám, ale můžu Ti pak napsat, já se tam rodit chystám 😉 a asi budeme dříve než vy...a doufám, že už brzo 😉

nelis
autor
23. kvě 2007

ahojky, ty už to máš za pár... 😀 tak přeju hodně štěstí a budu se těšit na reference! 🙂
mám dvě kamarádky, co tam taky rodily (tento rok) a ty mi právě nic negativního neříkaly. Kdyby měli další děti, šly by tam rodit zas. Byly spokojené. Asi je to o přístupu nejen personálu, ale taky samotné maminky.
Každopádně budu moc moc ráda, když se po narození Ondráška ozveš! 🙂

marinka
23. kvě 2007

Nelis, Valmezskou nemocnici jsme řešily s porodní asistentkou a říkala, že s ní má hodně špatné zkušenosti :( Především v tom, že se v málo věcech snaží maminkám vyjít vstříc a mnoho věcí dělají automaticky (např. nástři hráze, porod v klasické poloze), přestože ve většině porodnic si to už můžeš vybrat. Takže jde spíš o to, jakou máš o porodu přestavu. Někdo je rád, že mu doktor řekne všechno, co má udělat a moc nad tím nepřemýšlí - ten tam potom bude spokojený. Být tebou, tak ale raději volím Přerov..

nelis
autor
23. kvě 2007

marinko díky, já jsem právě slyšela i nějaké špatné zkušenosti z Přerova. To si asi nevybereš. Mám ještě pár týdnů čas, tak uvidím. Zkusím ještě pozjišťovat u Mudra, jak to vidí on. Třeba mi poradí. 😉

beatrice.h
23. kvě 2007

Ahojky, moje sestra rodila ve Val. Meziříčí - byla spokojená - asi ji tam už přijali za svou - protože 2,5 měsíce ležela na udržování - takže neměla pb s porodem a to jsem s ní byla u porodu (sama jsem byla ve 32.týdnu těhotenství) 🙂 Bylo to fajn - trefila na Dr. Prokešovou - což je zlatíčko oddělení a ještě i primář Kopecký (který nejdříve pracoval v porodnici v Hranicích na Moravě). S ostatními lékaři bych se porodu bála. Já sama jsem se rozhodla pro porod v Novém Jičíně. Nemocnice je sice nepříjemná (vzhled interieru), ale to tě u porodu nezajímá. Mám tu i osobní gynekoložku MUDr. Janyškovou - která má i ordinaci v Hustopečích nad Bečvou a je skvělá.
Je to asi hodně o tom na jaký personál narazíš. Tak držíme moc pěstičky a ať je vše v pořádku a na porod máš jen ty nejlepší vzpomínky. Hezký den Martina s Beatkou.

marguerite
23. kvě 2007

Beatrice..o doktorce Prokešové jsem slyšela..kéž bych ji taky chytla 😀 😀
To muselo být zvláštní, být u porodu ve 32.týdnu - nezalekla jsi se? Tos měla odvahu si to jít vyzkoušet. 😉
Nelis já pak určitě pisnu, neboj... 😉 Co se týče toho jak píše Marinka - ohledně nástřihu - tak jedna PA nám na kurzu říkala, že prvorodičky dycinky stříhají, ale ta druhá, která vedla druhou část kurzu naopak říkala, že ona to nevidí jako prioritu, takže je to fakt o personálu. Tak uvidíme 😉

beatrice.h
30. kvě 2007

pro marguerite:
Porodu jsem se nezalekla, jelikož se sestrou (tatínek se dítěte zřekl, když maminka byla v 5.měsíci), byla babi na porodním sále - poté mi volali, že mám dovézt ručníky (byla ještě na hekárně) a než jsem stihla dojet, už mi Dr. Prokešové hlásila - počkejte si 5 min. už to bude na světě. Tak jsem si počkala na chodbě - neviděla jsem samotný porod. Byla jsem se sestrou pak už jen na vypuzení placenty a šití (nic přijemného - měla jsem domačkané ruky, jak mi je moje sestra tiskla - 🙂, ale zvládla to šikovně. (babi už to nezvládla být na sále - Agátka byla přidušená, tak se lekla), ale je vše O.K. 21.6.07 bude mít neteřinka rok. A já jsem rodila CS, tak jsem věděla, že mě tohle nečeká - tak proto i ta troufalost. Držím pěstičky, ať to taky krásné zvládnete a dejte vědět, kdo Vás odrodil. Jen Vám nepřeji Dr. Grégra - prohlásil, že v mém 10. týdnu těhotenství je miminko mrtvé - vynechávalo údajně srdeční akci - málem jsem se zhroutila a říkal mi, proč hysterčím, když druhé nebo třetí těhotenství může být úspěšnější - málem jsem se z toho složila a prosila jsem Dr.Koplíkovou, zda by se nedomluvila s Dr. Prokešovou o opakování UZ a vida, mimi bylo úplně v pořádku, jen Dr. Grégr měl ten den asi špatnou náladu - tak ji šířil s radosti dál. A mám 10 měsíční zdravou holčičku. 🙂

marguerite
30. kvě 2007

Beatrice..moc moc díky za info 😉

halkac
12. čer 2007

Znám 6 holek, které rodily ve Valmezu, a všechny nadmíru spokojené. Možná se musíš umě ozvat, pokud se ti něco nezdá.-)

nelis
autor
13. zář 2007

Ahoj holky, tak už mám Leonku u sebe. Rodila jsem nakonec ve Valmezu a musím říct, že jsem byla moc spokojená. 😀

Porodní asistentka super, rodil mě primář, ten byl taky super! Sestřičky byly moc hodné, a to jak na novorozeneckém, tak i ženské sestry. Kdykoli jsme cokoli potřebovaly, tak přišly, poradily. Nešlo mi kojení, tak všemožně pomáhaly - nakonec se povedlo a plně kojíme! Takže porodnici ve Valmezu můžu jenom vřele doporučit!! 😀

liliko
30. zář 2011

Vse pro Vase Miminko v Hranicich na ul. Nove www.liliko.cz
Liliko doporucuje 100% porodnici ve Valmezu 😵

jennyska
19. lis 2013

@nelis @halkac @marguerite @beatrice.h @marinka

Ahoj Maminky,

mohly byste napsat svou zkušenost s porodnicí v Přerově do naší Wiki knihovničky Modrého koníka na https://www.modrykonik.cz/porodnice-prerov/ ? Velmi tím pomůžete maminkám, které se tam chystají a nebo popřípadě zvažují, v jaké porodnici rodit.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji fajn den.
Jennyska

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru