Porodnice Příbram. Máte zkušenost?

palenda
5. črc 2008

Holky, které máte zkušenosti s touto porodnici, prosím o nějaké informace. Budeme se zřejmě stěhovat na Příbramsko, tak to vypadá, že bych rodila tam. Díky za jakékoli rady a informace. Míša 😉

ajjik
21. bře 2010

Urugu, tak to bohužel nejsem ta co si myslíš (asi), protože já jsem měla riflovou sukni a k ní černý svetřík (jestli si dobře pamatuju) a brýle jsem nikdy nenosila. Ale zato už vím která jsi ty 🙂. Na první hodině jsi seděla hned naproti mě a po pravý ruce jsi měla ten manželský pár co si stále naléval pití s termosky 🙂. Na druhé hodině už jsme nebyli. Kdyby se to tak chtělo rozject pořádně, ráda bych do středy porodila (když už mi asi neklapne ten první jarní den). Já také nehodlám pana doktora Rapsu pomlouvat, ke mě se rozhodně nepříjemně nechoval, ale jako gynekolog mi prostě nesedí. Možná to bude jeho "fešným" vzhledem 😉.

esssi
22. bře 2010

Zdar matičky, taky mě to brzo čeká, jsem zvědavá, jak se rodí v Pb, já znám jen továrny na děti-Apolinář a Motol 😎

urugu
22. bře 2010

Ajji, aha, tak to jsem se sekla. Ale vzpomínám si ještě na tebe, kterás seděla proti mně. Už vím!!! Strašně mně baví číst, po jakých poznávacích znameních si lidi sami sebe navzájem pamatují. 🙂 Manželský pár, který seděl vedle mne a naléval si pití z termosky si vůbec nepamatuji. 🙂 Moc bych ti to přála, aby se ti porod rozjel, na druhou stranu je asi lepší mít dopečenější dítko, aby bylo jako pořádné miminko a ne jak ten můj hubeňour narozený v 38 tt. Byl sice nádherný tak jako tak, ale sem tam nějaký faldík bych brala. Přibírá až teď a začíná se krásně kulatit, ale to kojím jak o závod a ještě k tomu do sebe pořád cpu tučnou smetanu, abych ho vykrmila. Jinak pan Dr. Rapsa je asi fakt tak pěkný chlap, až mu to asi trochu překáží v té jeho profesi gynekologa, který by měl spíše vzbudit u rodiček důvěru. Jinak jak mne rodil Dr. Szabó, tak ten je mimochodem taky moc pěknej, ale u toho jsem neměla dojem, že by mi neseděl, naopak, tam to mezi námi naskočilo a byl i díky tomu pohodový porod. Je to takový roztomilý menší chlapík a může mu být tak kolem 30ti.

Essi, vítej do diskuse. V Příbrami se rodí jedna báseň možná právě proto, že to není továrna na děti. Rozhodně neprohloupíš a z Prahy je to po dálnici necelých 40 minut.

ajjik
22. bře 2010

Urugu, a kdy vy jste vyráželi do porodky,když píšeš, že jsi se krásně otevřela doma a v porodce jen porodila? Takhle by to chtěla mít asi každá. A jak vůbec tvůj porod probíhal? A jak dlouho jste jeli z Prahy do PB? Neměla jsi strach, že to nestihnete? Tuto středu už budu ve 40tt a tak doufám, že mimčo už je dostatečně vypečené a tudíž by mohlo už ven.

Essi, také tě tu vítám. Sice mě porod ještě čeká, ale myslím, že PB neuděláš chybu. Je tam mnohem klidněji než v Praze. A třeba se tam i setkáme🙂

urugu
23. bře 2010

Ajjik, do porodky jsme vyráželi až když jsem byla na deset, ale to už bylo trochu pozdě, obecně se říká, že impulsem pro vyjetí mají být 5ti minutové kontrakce. Já měla tu svou soukromou PA, která v sobotu večer po jedné probdělé noci a dni s kontrakcema po 10ti minutách přijela a vyšetřila mne s nálezem, že nejsem otevřená ani na cenťák. Takže nebyl důvod spěchat. Tak jsme si řekly, že tomu dáme ještě jednu noc, dostala jsem od ní ty květinový esence a homeopatika na otevření a přes noc jsem se máčela ve sprcháči na míči a střídavě v horké vaně a v neděli ráno, když PA přijela, zjistila, že jsem na deset, což jsme nikdo nepředpokládali a byli všichni z toho celkem dost překvapení. PA přijela v osm, doma jsme byli tak hoďku a vyráželi jsme v 9.15 z Lipenců a v PB na příjmu jsme byli v 10. Vzala jsem si pro jistotu do auta dva polštáře a deku, kdyby to na mne přišlo v autě. Jenže já věděla, že porodím až v PB, prostě některý věci jsem tušila, takže jsem se nějak cesty do PB nebála . Jinak obecně, když jedeš do porodky, tvoje psychika většinou způsobí, že se kontrakce buď zeslabí nebo přestanou, takže buď v pohodě a neboj, že bys porodila v autě. Navíc málokterá prvorodička porodila překotně.

Můj porod jsem si nejhorší fází odkroutila doma, to bolelo asi nejvíc, v pátek ráno odešla zátka a trocha jakési tekutiny, asi plodovka, ale taky to tak být nemuselo, ale přes den nic. V noci z pátka na sobotu v jednu hodinu jsem se probudila bolestí (menstruační bolest) a začala měřit kontrakce. V průměru byly po deseti a ráno v pět přestaly, takže jsem se ještě do osmi trochu vyspala. Ráno po probuzení kontrakce přišly, ale velmi mírně, byla to hodně slabá mestruační bolest. Ještě jsme si skákli k sousedům na oběd, kde už mi ko trochu zesilovaly, odpoledne pak zesilovaly více, ale stále to nebylo ono. Několikrát jsem volala své PA a radila se, což mi moc pomáhalo hlavně psychicky vše zvládat. Večer PA přijela a jak jsem psala, tak vyšetřila a zjistila, že nález 0. Kvůli té odtékající vodě jsme se ale domluvily, že když se to přes tu druhou sobotní noc nerozjede, tak už se ráno jede do porodky (byli jsme rozhodnuti pro Vrchlabí v případě, že na to bude čas tam dojet). Ráno ale už jsem byla otevřená úplně, takže PB. Na sále mne vyšetřil Mudr. a chtěl rovnou píchnout vak blan aby se zesílily kontrakce, ale překecala jsem ho, aby ještě počkal, furt jsem doufala, že praskne sám. Další hodinu jsme s PA dělaly všechno možný, ale prostě neprasknul, takže pak jsem teda řekla, ať mi ho píchnou. Pak jsme čekali další hodinu, jestli se kontrakce sami zesílí, ale opět se nezesílily, takže jsme se domluvili na nejmenší možné dávce oxytocinu. K tomu nutno podotknout, že se miminko drželo stále dost nahoře, ačkoli hlavička byla sestouplá tak, že už naštěstí byla hmatná, to po příjezdu do porodku nebyla, No a po pár kapičkách oxy jsem dostala celkem fajn kontrakce, který jsem čekala daleko horší, než byly a ty mi pomohly posunout dítě tak, abych si ho už sama mohla vytlačit, což pro mne nebyl problém až na to, že jsem fakt netušila, že tlačím tak silně, že se postupně trhám. I když jsem pak měla nástřih, tak stejně ten tlak byl tak velký, že mne musel Dr. zašívat na dost místech. No a to tlačení, kdy už se prořezávala hlavička trvalo tak možná max. 20 minut a nutno říct, že to je ta nejpříjemnější část porodu, protože už to vůbec nebolí. Navíc jak měl Ondra pupík kolem krku a stehna, tak tyhle děti mívají rychlou závěrečnou fázi, protože se taky nechtějí dlouho škrtit a doslova vyskočí z břicha, takže měla jsem dojem, že ze mne leze dost rychle a když už mi Dr. řekl, že zatlačím naposled a bude venku, koukala jsem na něj jak sůva, protože to jsem fakt netušila, že to je taková rychlovka. Jinak jsem rodila na stoličce, za mnou na ní seděla ještě moje PA a doktor klečel pode mnou na žíněnce. PA masírovala záda a tlačila akupresurně na body, který mi pomáhaly rodit. Prostě kombinace medicíny a přírodního porodu. Ondruška měl necelá tři kilča, takže se tlačil docela dobře. Za to teď nabírá půl kila za jediný týden!!! Jinak jak jsem byla nadopovaná adrenalinem, tak jsem pak po porodu měla pocit, že asi uklidím ještě celou porodnici, jakou jsem cítila sílu. V noci po porodu jsem nemohla usnout, furt se mi to přehrávalo v hlavě dokolečka a byl to úžasný, takový slavnostní pocit. Je to fakt skvělej zážitek, vůbec ničeho se neboj a těš se na to, už jen to, jak o tom přemýšlíš ovlivní celý ten průběh porodu. Jen ještě jestli ti mohu poradit, dívej se na bolest jako na svou kamarádku. Porod je jediná situace, kdy ti bolest pomáhá k miminku. Jdi jí naproti a neuhýbej jí. Já jsem byla posera a bála jsem se jí a možná právě proto jsem to měla tak dlouhé. 😝

moncicakkkkk
2. čer 2010

Nazdárek prosím někoho o radu kdo má skušenosti s Příbramskou porodnicí.Já sem ve 25.týdnu těhu.a už ted vím že budu rodit císařským řezem z důvodu oční vady.Císařský řez mi doporučuje oční lékař a po konzultaci z gynekologem mi asi nic jiného nezbyde protože on mi ho z toho samého důvodu doporučuje také.Jen se chci zeptat jestly je nutné se do porodnice dojít předem zaregistrovat když vím že budu mít císaře a nebo tato věc se řeší až u porodu.Slyšela jsem že v příbrami se moc k císařským řezům nemají a proto se bojím aby mi ho pak na poslední chvíly vůbec udělali.Nemáte s tím někdo skušenosti.......předem děkuji za radu.monika

heliik
6. čer 2010

@moncicakkkkk: Ahojky, tak já s císařem zkušennost nemám, ale když jsem tam byla v porodce byla se mnou jedna maminka na pokoji po císaři, a říkala, že doktoři k ní byly bezvadný, vše jí dopředu vysvětlili.. I po porodu, asi první 2noci měli mimíska u sebe, pže se nesměla moc námáhat, a ještě vím, že když vše bylo dobré 6.den šla domů..
A registrovat se tam nemusíš... budeš tam chodit na monitory??

lenkavano
6. čer 2010

AHOJ HOLKY JÁ JSEM V PŘÍBRAMI RODILA PŘED SEDMNÁCTI LETY A CHTĚLA BYCH SE ZEPTAT JESTLI TAM JEŠTĚ JE DOKTOR ŠRÁGA.jé omlouvám se za caps.

tenkrát to byl mladý začínající doktor.

heliik
9. čer 2010

@lenkavano : Ahojky, tak samozřejmě nevím kolik přesně ja tem doktorů, ale co jsem tam byla já, tak tam byl každý mladý doktor.. Ale zkus se podívát na stránky nemocnice, a třeba to tam někde bude, jací doktoři tam jsou.. 😉

lenkavano
9. čer 2010

ahoj hellik no ted by mu muselo být už kolem 45.a když tam jsou samí mladí.....na stránky jsem koukala ale nic jsem tam nevyčetla.ale kdoví kde je mu konec. 😉

heliik
10. čer 2010

@lenkavano : Tak jinak ti neporadím, možná se tam jen zeptat osobně. 😉
Sice tam jsou mladý doktoři, ale opravdu maj ke všem rodičkám, super chování, já rodila poprvý, sice jsem se toho nebála, ani jsem to nějak neřešila, ale hodně jsem se ptala, to jo 😀 , ale byly na mě fakt hodní 🙂

lenkavano
10. čer 2010

heliik tolik mi zase na tom nezáleží 🙂 ale jak jsem koukala na fotogalerii porodnice tak se to tam dost změnilo.za mě to tam bylo ještě zastaralé. 😝 😅

zany
17. čer 2010

@lenkavano - myslím, že tenhle doktor tam není 😉 Nic mi to jméno neříká a to jsem tam rodila dvakrát 😉
No změnilo se to asi dost, ale myslím, že nějakou změnu by to ještě chtělo! Ale personál je příjemný, tak to ten zbytek převáží 🙂

moncicakkkkk
20. čer 2010

@heliik Tak moc děkuju za radu už sem přeci jenom o něco klidnější.Promlouvala jsem už i z doktorem a on mi říkal že až tam budu chodit na monitor tak mi všechno vysvětlí na místě a popř.mě i objednají na určitý termín císařského řezu.zatim moc děkuju monika

heliik
20. čer 2010

@moncicakkkkk : Není vůbec za co 😉 . Tak hlavně, ať je mimísek v pořádku 😀

jirinkaa
5. črc 2010

Tak co, nepřibyde nějaká další zkušenost? Nebo třeba rada, co je dobré mít s sebou?

heliik
7. črc 2010

@jirinkaa : Ahojky, tak vklidu ti stačí, 2 noční košile, 3síťovaný kalhotky(pokud ti nedělá problém přeprat je), dětský sprch.šampon. 40Ks vložek(mě stačily), 1 balík plenek pro mimi(dostává se tam 5na den, nám to stačilo, ale byla tam i maminka, co jí nestačily), oblečky své mít nemusíš, je ale dobré mít bavlněnou plínku pro mimi.
Copak by tě ještě zajímalo?? 1.kojící podprsenka a vložky do ní...

heliik
7. črc 2010

@jirinkaa: Jo a bepanthen mast na bradavky, chvilku budou bolestivé..

jirinkaa
8. črc 2010

🙂 Díky, tohle všechno snad už máme zabalené... 🙂
Spíš si říkám, co přímo k porodu... Ale to nejdůležitější máme a pro zbytečnosti kdyžtak pošlu manžela 😉

heliik
12. črc 2010

@jirinkaa : Přímo k porodu?? Asi nic, krom košile a pantoflí, vložky tam dostaneš, jo a ručník, když půjdeš do sprchy.. Jinak mě nic nenapadá...

heliik
12. črc 2010

Jo a vodu, já měla hroznou žížu, hodně jsem pila..

zany
12. črc 2010

Já měla k porodu starší noční košili s rozepínáním, abych si tu lepší hned nezašpinila...
Jinak jsem asi nic spešl k porodu neměla 😉

Plenky nám taky stačily, ale měla jsem vždycky pro sichr pár svých. Jsou lepší i pantofle do sprchy... 😉 Dva ručníky, na spodek a hořejšek 😉
Svůj obleček je dobré mít na focení, jinak děti nosily taky erár 🙂

jirinkaa
27. črc 2010

Tak už je to taky za námi... 🙂

Jinak pokud by se to někomu hodilo, mně se moc osvědčilo místo ručníku na spodek používat kuchyňské ubrousky/utěrky (papírové).

ines22
14. led 2011

Ahoj, nevíte někdo jak to aktuálně vypada s porodnicí v pb? Zaslechla jsem něco o uzavírání (prý skoro všichni porodníci podali vypoved 😒 )

lolelole
14. led 2011

@ines22
Ahoj, chodím tam do poradny a dr. říkala že dali skoro všichni výpoved. Ale týka se to těch celostátních protestů lékařu, takže kdoví jak se to nakonec vše vyřeší...

ines22
17. led 2011

@lolelole To není moc potěšující zpráva ☹ Děkuju moc za info.Kdybys věděla něco nového, budu moc ráda když napíšeš.

zany
17. led 2011

@lolelole - máš štěstí, že budeš rodit ještě v lednu, kdy tam jsou všichni 😉

@ines22 - jediný primář nedal výpoveď a co jsem četla rozhovor s ním, tak doufá, že dojde k nějaké dohodě a všichni lékaři zůstanou 😉 A nebo musíš porodit nakonci února 😀

Držím vám oběma palce 😉 Já byla fakt v PB porodnici spokojená 🙂

ines22
17. led 2011

@zany Díky za info, musím fakt doufat, že bud mimíse vyštoucháme do konce února a nebo že se nějak dohodnou, já fakt jinam nechci 😢 , taky jsem tam byla moc spokojená

urugu
1. bře 2011

@ines22 Ahoj, tak jak to s porodem dopadlo? Porodila jsi v PB? Já tam rodila před rokem a musím říct, že jsem byla strašně spokojená.

ines22
1. bře 2011

@urugu Ahoj, ještě jsem pořád 2v1, ale snad je krize pryč, tak by snad neměl být problém. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru