Porodnice Příbram. Máte zkušenost?

palenda
5. črc 2008

Holky, které máte zkušenosti s touto porodnici, prosím o nějaké informace. Budeme se zřejmě stěhovat na Příbramsko, tak to vypadá, že bych rodila tam. Díky za jakékoli rady a informace. Míša 😉

ditus9
20. črc 2008

Ahoj holky, rodila jsem v Příbrami před 6 měsíci. A byla jsem naprosto spokojená. Jelikož jsem z Phy, byla jsem půvdoně registrována u Apolináře, ale jsem ráda, že jsem si to rozmyslela. Sice stará nemocnice, ale rodinné prostředí. Personál příjemný - akceptovali můj porodní plán, dulu i partnera u porodu. Sice mají alternativní porody, ale do vody přímo se nerodí. Je možné I. dobu porodní zůstat v masážní vaně, ale samotný porod do vody nedělají. Měla jsem také nadstand. a byla jsem maximálně spokojená. Vůbec se mi nechtělo domů 🙂 a to myslím vážně. Péče byla tak úžasná, že jsme se s přítelem rozhodli poslat jim fin.dar. Opravdu doporučuji. Těch 6O km z Prahy v porodních bolestech za to stálo 🙂

coryna
21. črc 2008

jirik.k - ahoj, v Pb porodce do vody nerodí, ptala jsem se na to cca před měsícem 😉

coryna
21. črc 2008

Jinak díky všem, co sem vkládají pozitivní ohlasy, fakt mě to uklidnilo 🙂

zany
21. črc 2008

Taky jsem ráda, že tu nikdo nenapsal negativní ohlas a dokonce koukám, že i Pražandy tu rodí 😵

Coryna - co tu ještě strašíš 😀 Šup ať už rodíte 😵 Držíme palce, aby bylo vše OK a těším se na fotečky prďolky 😉

coryna
22. črc 2008

zany 😀

jirik.k
24. črc 2008

hledam kamaradku pribram a okoli.je mi 23let a mam syna jirika 2 roky.muzeme si zprijemnit odpoledne s detickama na hristi,v bazenu, nebo treba si dat kafco.ozvy se

jirik.k
29. črc 2008

nekdo kdo bude rodit v breznu v Pribrami?

coryna
29. črc 2008

Ahoj, přidávám osobní zkušenost s Pb porodnicí. 🙂
Jsem spokojená, na porodním sále jsem byla dohromady 14hodin, všichni opravdu příjemní, porodní asistentka výborná. Celou dobu jsme se já ani manžel nesetkali s nepříjemným chováním personálu.
Na odd šestinedělí - sestřičky neměli moc času ale kdykoliv se stačilo zeptat a vše vysvětlili nebo pomohli. 🙂

mila12
30. črc 2008

Coryna: velká gratulace k Sabince!!! Až budeš mít chvilku, písni co vše jsi potřebovala a co ti dali v porodnici...jdu příští týden na kurz, snad mi to tam řeknou, ale kdyby náhodou ne...díky

coryna
31. črc 2008

mila12 - díky za gratulaci, písnu do IP 😉

palenda
autor
10. srp 2008

Holky, mám ještě dotaz, je v porodnici v Příbrami novorozenecká JIP? díky

zany
10. srp 2008

Palendo, tak to fakt nevím, ale řekla bych že asi ne... 😕
Zkus si tam zavolat 😉

palenda
autor
11. srp 2008

Díky, zavolat se tam chystám, jen mě to napadlo, jestli to nebudete některá vědět.

coryna
11. srp 2008

JÁ MYSLÍM ŽE NENÍ,ALE JISTÁ SI NEJSEM.

coryna
11. srp 2008

Do rubriky Jaký byl porod - jsem popsla svůj porod v Příbrami, tak koukněte 😉

coryna
23. zář 2008

Ahoj, tákže jsem po kontrole 6 nedělí u mého mudra. Říkal že jsem byla šitá precizně a vůbec by nepoznal, že jsem jako prvnička rodila mimi přez 4 kg. Chvála paní doktorce na porodnici v Příbrami. 😉 Je to teda trapas. Ale já si nepamatuju, jak se jmenovala. Mladá, štíhlá, blondýnka. 🙂

palenda
autor
9. říj 2008

Ahoj coryn - našla jsem Tvůj příspěvek až teď - jsi hodná, že jsi napsala ještě poporodní dojmy 🙂
A koukala jsem do alba a máte opravdu krásnou princeznu...

Já už do Příbrami do nemocnice jezdím na těhu-cvičení, byli jsme se tam s manželem podívat a líbilo se nám tam...tak už se těším na leden, až ten náš čertík přijde mezi nás 😉

marjankak
21. kvě 2009

Ahoj holky,
ještě je brzo, ale stejně mi to nedá a sonduje kde co a jak 🙂
Chtěla jsem se zeptat na nějaké čerstvé zážitky z porodnice v PB. Např. od znamých, které tam rodily mám pozitivní reakce, ale zas moje švagrová vrdí, že by do PB nejela ani za nic, že v Motole je lepší péče o novorozence atd. Trochu mě tím nahlodola, ale zas jsem si řikala, že jestli se má něco posrat tak je skoro jedno kde budem a jestli není lepší¨být v nemocnice, která není přeplněná.

marjankak
21. kvě 2009

ty jo já píšu jak tatar - omluva - snad je to srozumitelné. Na jednu stranu bych byla samozřejmě někde kde to bude 100 %, ale zas nevím jestli za KAŽDOU cenu.

liona
22. kvě 2009

Ahoj marjankak,

já jsem sice ještě nerodila vůbec, ale v červenci mě to čeká 🙂 a budu rodit v Příbrami. V Pb bydlím, teď do nemocnice chodím na těhu cvičení a líbí se mi to tam i podle fotek (prohlídka sálů apd. mě teprve čeká), četla jsem jen dobré reference a bude to ke mně mít blízko i rodina.
Holčiny, co jsem tak četla si chválili i lékaře a sestry (tam snad až na jednu, ale třeba je to o komunikaci a záleží na situaci, jak se chová), mají i nadstandarty...prostě...já jsem rozhodnutá už od začátku 🙂

marjankak
22. kvě 2009

Ahojky, mě to právě přijde, že by to mohlo být v pohodě. Díky za odpověď. Já jsem z Dobříše a když všechno půjde tak, jak má, tak bych měla rodit v prosinci. Chtěla jsem prostě prozkoumat terén... Na jednu stranu - nepotřebuju mít všechno "extra" - není to tak, že bych nevěřila, že v PB nejsou dostatečně zkušení - ale na druhou stranu se bojím, abych z pohodlnosti něco nezanedbala. Tou pohodlností myslím to, že před porodem se chodí na kontroly každou chvíli a mě přijdou pražské porodnice z ruky. Taky mi přijde, že přece jen nikoho známýho tam nemám a slyšela jsem, že by snad měl člověk někomu něco platit když chce aby se mu věnoval...ale nevím co je na tom pravdy. Pak jsem taky zvažovala Hořovice, ale ty mi přijdou nepříhodný polohou - sice kousek, ale přes Brdy. V létě snad, ale v prosinci? Nevim, nevim.. No tak mi z toho vychází zas ta PB. Sestra u dr. kam chodím říkala, že atmosféra je tam domácká a je to tam dobrý... no tak asi to dám tam.

rezinkab
31. kvě 2009

Ahoj, já rodila v Pb před 2 měsíci a péče u porodu byla super, u porodu jsem měla mladou porodní asistentku Lucku, která byla moc milá a doktora Sabola, který byl taky naprosto úžasný, takže díky nim je pro mě porod i přes ty strašné bolesti příjemným zážitkem. Na novorozeneckém jsem první dva dny nechytla zrovna nejpříjemnější dětské sestřičky, ale to je jen o lidech, ke konci už tam byly sestry fajn, takže příště zase jedině v Příbrami.

liona
1. čer 2009

rezinkab: tak to je pozitivní zpráva i pro mě 🙂 Já byl měla rodit za 6 týdnů a jsem na to zvědavá. Doktor Sabol mě vyšetřoval na mém posledním UTZ a byl milej a chodim do nemocnice cvičit k Martině Haasové a ta suprová, tu mít u porodu, bych byla šťastná jak blecha 🙂
Mohu se tě zeptat, jak je to s věcmi, co v porodnici dostáváš? Slyšela jsem třeba i od kamarádek, že tady v Praze a v Ostravě dostávaly nějaké balíčky se vzorky různých potřeb. Mám vše nakoupené, od porod. vložek, po plýnky a potřeby pro mimi, co bych si sebou brala, ale zajímá mě to a jaké se tak cca spotřebuje množství. Jsem prvorodička a nemám žádné zkušenosti.
Moc děkuji

rezinkab
1. čer 2009

liona: dostala jsem balík vložek na začátku, ale byla jsem ráda, že jsem měla svoje, protože ty co tam dávají, tak mi moc nevyhovovaly, plenky dávají 5ks denně, ale pro jistotu je dobrý mít jich pár sebou, kdyby náhodou nestačily. Taky je dobrý mít sebou Bepanthen, mě třeba Rézinka rozkousala bradavky, takže jsem pořád mazala. Bepanthen tam taky dostaneš, ale jen takový pidi krémík. A je lepší mít sebou víc věcí a nevyužít je než pak denně volat manželovi, ať ti něco koupí v lékárně a čekat až přijde na návštěvu. Já třeba nevzala vlhčený ubrousky, takže jsem pak psala manželovi a to bylo než je našel 🙂 Pak když odcházíš domů, tak dostaneš 2 krabice, kde jsou různé vzorky krémů a hlavně hodně letáků a časopisů. Ale taky jsme tam měli třeba pánský holicí strojek 🙂
Jinak co jsem chodila do porodnice na monitory, tak jsem nenarazila na protivnou sestru a to jsem jich tam potkalo dost.
Kdyby tě něco ještě zajímalo, tak určitě napiš, já kdybych si vzpoměla na něco užitečnýho, tak se taky ozvu.

liona
1. čer 2009

rezinkab: moc děkuju za informace, ty vložky mám nakoupené dokonce tři balení, byly mi doporučeny zn. Samu, mám i ta kaťátka, ubrousky a místo Bepanthenu jinou mastičku, lékárnice říkala, že má stejné složení a liší se od Bepanthenu jen tím, že stojí o více než 100 Kč míň... plenky mám taky nachystané, a ještě spoustu dalších věcí. To je mi jasné, že poslat chlapa pro něco jemu neznámého do drogerky je hotová olympiáda. Ten můj mě už týden navádí, ať si to spakuju, že kdyby něco, tak nebude vědět, která bije 😀 😀 😀 , že prý bude rád, když trefí k porodnici, jak bude vyšokovanej 🙂
Ještě mě napadá otázka ohledně formuláře o jménu dítěte. Dostával jsi ho při příjmu nebo si ho musíš vyzvednout dřív?
Jinak fakt moc díky za info, napíšu, když mě ještě něco napadne, snad tě tím nebudu prudit 🙂, ale je super, že se můžu někoho takhle zeptat 🙂

rezinkab
1. čer 2009

Liona: já jsem všechny papíry k porodu i s tím formulářem vyplňovala, když jsem tam byla asi 2 týdny před termínem porodu na monitoru, ale pracuje tam moje kamarádka, takže mi je dopředu vyplnila a já už to v podstatě jen podepsala, takže nevím jak to chodí normálně. Jestli budeš taky chodit na monitory tam, tak by ti to měli dát.
My jsme ty ubrousky doma měli, ale on je nenašel, tak pro ně musel do krámu a to bylo zrovna den po zapíjení malý, takže ho ještě bolela hlava 🙂
A jinak je v Pb ještě fajn, že jsou návštěvy od 10:00 do 20:00

heliik
3. čer 2009

Ahoj holky.. Je fajn někde něco najít o Příbramské nemocnici..
Já tam také budu rodit a termín mám už teď 11.6. 🙂), chtěla jsem se zeptat jak to tam chodí s porodním plánem?? Máte ho vy? A co doktoři a sestřičky, snaží se řídit podle něj, nebo to vůbec nepřichází v úvahu. Někde je totiž vůbec nechtějí. Vím, že to říkají asi na kurzech, ale já na žádný nechodím..
Jinak já formulář o jménu dítěte dostala od mé gynekoložky..
Prosím odepište mi na můj vzkazík, jsem taktéž prvorodička tak také nemám žádné zkušennosti.¨

Ještě jsem chtěla říci, chodím tam do poradny a na monitory a musím říct, že jsem zatím žádnou nepříjemnou sestru nepotkala..🙂

luccii
4. čer 2009

heliik, porodnim planem se snazi v PB ridit, jsou ochotni a na porodni plany zvykli... muzes se dopredu v poradne v nemocnici zeptat, co ti "projde" a co ne... ja nepochodila pouze s ponechanim mimca na mem brisku po cele 2 h po porodu

heliik
4. čer 2009

Lucci, moc děkuji za odpověd. 😉 Tak to se na něj hned vrhnu🙂.
Chtěla bych se ještě zeptat, jak to tam chodí s přítelem u porodu.. Platí se za to něco, a popřípadě kolik?? Dočetla jsem se tam v čekárně, pouze, že za oblek se platí 200Kč ale je to asi více, ne??

liona
4. čer 2009

heliik: na stránkách porodnice je napsáno, že za doprovod u porodu se platí 500,- (a myslim, že je to včetně obleku pro partnera). Ale zeptám se na to porodní asistentky, ke které chodím cvičit 🙂 přímo do nemocnice a pak písnu. Cvičit jdu dnes 😉
Já jsem si plán připravila a jsem zvědavá, jak to s ním dopadne 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru