Porodnice Příbram. Máte zkušenost?

palenda
5. črc 2008

Holky, které máte zkušenosti s touto porodnici, prosím o nějaké informace. Budeme se zřejmě stěhovat na Příbramsko, tak to vypadá, že bych rodila tam. Díky za jakékoli rady a informace. Míša 😉

tessie79
6. únor 2013

Ahoj, i já se k vám přidávám se zájmem o info o Příbramské porodnici. V červnu 2010 jsem rodila v Hořovicích a byla jsem teda moc spokojená, ale asi hlavně díky tomu, že jsem měla hotovo za 20 min a nejspíš proto, že se mnou neměla Dr. velkou práci, nabídla mi nadstandart, což bylo bomba. Hořovice jsou hodně populární a bojím se, že bude plno, tak sháním alternativu. Příbram mám asi 40 min jízdy, takže pohoda.
Každopádně taky budu ráda za každou informaci.

urugu
9. únor 2013

@tessie79 Ahoj, já tam rodila na podzim 2012, čili 4 měsíce nazpátek a musím říct, že teda přístup stále dobrý, ale asi to bylo dané taky tím, že bylo pondělí a císaři, protože už to nebylo tak parádní jako v roce 2010. Šestinedělí si ale polepšilo a je opravdu na úrovni.

ikarkulka
9. únor 2013

@tessie79 Mám srovnání i s Hořovicemi.

Hořovice jsou super, nový, zrekonstruovaný (to Příbram už taky), je to asi blíž k Praze, jsou vyhlášený a je tam fakt nával.
Nevím, jestli to, kolik je tam pacientek, má vliv na chování personálu, ale já jsem tam byla nespokojená hlavně kvůli tomu. Na sále to teda bylo příšerné, to bych nepřála nikomu. Zejména sestry by zasloužily pěstí mezi oči.
Na JIPce to bylo celkem fajn, zejména jedna mladá sestřička velmi milá a příjemná.
Na šestinedělí potom nic moc, sestry mi malého moc nenosily na přikládání, neporadily, když jsem o něco požádala, tak jsem si vyslechla keců...
Na druhou stranu v Hořovicích bylo téměř vše k dispozici, a pokud jsem něco potřebovala, nebyl problém si to půjčit, případně dodat větší množství (třeba oblečení, kdy se malej zamazal, pročůral apod.).

Teď v Příbrami jsem byla maximálně spokojená s personálem (až na dvě noční sestry - dětskou a pro nás rodičky, sešly se zrovna na stejné směně, takže noc byla příjemná 😀 😝), všichni opravdu milí, vstřícní, nápomocní, nemusela jsem často ani o nic říkat, chodili sami, ptali se, doplňovali čaj atd.
Při příjmu byla legrace, na operačním sále taky, při císaři mě anesteziolog a (asi) sestra drželi za ruce, povídali si se mnou, hladili mě (bála jsem se a v jednu chvíli mi nebylo moc dobře).
V Hořovicích na mě nikdo nepromluvil, i když jsem brečela a klepala se, naopak měli ještě řeči.
Je to všechno o lidech, takže možná jsem jen měla na všechny v Hořovicích smůlu. Ale já jsem tam znovu moc nechtěla. Zlatá Příbram.

Dokonce tam i líp vařili. Pořád je to nemocniční strava, já jsem na jídlo pes, ale v té Příbrami se to fakt dalo sníst.

Co mě trochu zklamalo - nestihla jsem do Příbrami zajít na tu první kontrolu před porodem, takže jsem neměla žádné info kromě toho z netu. Taky jsem jela dost narychlo, vzala jsem si pro dítě jen kojící polštář a vlastní jednorázové pleny.
Poslední den nám ukazovali, jak děti koupat, tak mě překvapilo, že se automaticky předpokládalo, že máme vlastní osušku nebo látkovou plenu, a když jsme to neměli, tak jsme měli smůlu, poraďte si. Fakt nám to nepůjčili. Stejně tak jsem neměla malému jak otírat zadeček. V Hořovicích dávali asi 2 nebo 3 látkové pleny na den, tak jsem omyla pod tekoucí vodou a tou plenou otírala. Tady byly jen ty papírové utěrky.
Pak mi teda sestra dala zbytek vlhčených ubrousků, ale asi jen výjimečně. A ještě já je nemám ráda (když už, tak kupuju přírodní a používám je opravdu jen na cestách nebo tak), a tohle byly nějaké Linteo nebo co. No ale neměla jsem na výběr.
Tak toto mě trochu zklamalo. Kdybych s tím počítala, tak si to samozřejmě všechno vezmu.
Jinak jsem byla spokojená na 100 %.

Můj příspěvek je tedy i pro ostatní maminky, které uvažují o Příbrami. Já doporučuju všema deseti 🙂

tessie79
10. únor 2013

@ikarkulka, @urugu
Díky moc za odpovědi. Moc jste mě potěšily, že se vám v Přibrami líbilo.
Já jsem si vyhodnotila priority a skončila jsem na tom, že z celého mého pobytu v porodnici pro mě bylo nejdůležitější to, že jsem byla sama na nadstandartu a měla jsem klid. Jsem dost samostatný člověk, co nepotřebuje nonstop péči. Měla jsem lehce problémy s kojením a i když jsem projevila zájem o radu, nakonec jsem si stejně musela pomoct sama. Průběh porodu jako takového jsem v Hořovicích stejně strávila na operačním sále, takže jsem si ani neužila těch jejich pěkných pokojíčků. A dlouhodobé zprávy z Hořovic, co mám jsou o tom, že je pořád narváno a přístup personálu tomu částečně odpovídá. Takže jsem už téměř rozhodnutá pro Příbram. Ještě se tam zajedu podívat nějaké to pondělí, co píšou na netu, že je možno vidět porodní sál a šestinedělí.
Jak je to tam teda s těma nadstandartama? A bývá tam poslední dobou taky nával? V Hořovicích by mě totiž děsila představa, že skončím na těch 2 třílůžácích, co tam mají. To bych nezvládla 😒

@ikarkulka
Píšeš, že v Hořovicích bylo téměř vše k dispozici, s čímž maximálně souhlasím, a že v Příbrami to je horší. Co teda přesně je v Příbrami k dispozici? Na netu jsem vyrozuměla, že snad jen 5ks jednorázových plínek. Co noční košile, vložky, kosmetika a oblečení pro dítě, ručník, podložky pro ochranu prostěradla atd?

ikarkulka
10. únor 2013

@tessie79
Co jsem tam teď byla, bylo tam víc personálu než maminek 😀
Bylo nás tam asi sedm.
Pokoje jsou všechny dvoulůžkové s vlastním soc. zařízením. Pokud chceš nadstandard, tak jsi prostě na tom pokoji sama, nedají ti tam druhou maminku.

Co se týká eráru, už při přípravě na císaře mi řekli, ať se převleču do své košile. To mě dost zarazilo. Jednak radši nosím pyžama. Takže jsem měla s sebou to. Naštěstí teda i jednu košili, která je na porod příjemnější. Ale kdybych měla jen to pyžamo, nebo kdybych třeba začala rodit někde mimo domov, bez možnosti si domů zajet pro věci, a jela rovnou do Příbrami, tak nevím, co jako. Nechali by mě tam běhat nahou nebo rodit v kalhotách? V Hořovicích jsem při příjmu vyfásla košili.

Po císaři mi dávali jejich vložky, zůstaly mi pak v šuplíku asi čtyři, dál je nedoplňovali. V Hořo byly volně k dispozici a každý den nové.

Na děti se dává oblečení na příděl a 5 papírových plen na den. Jsou tam tyčinky do uší (na pupík) a nějaká mast na zadeček a něco na mytí od Johnsons.

Jinak vůbec nic.
Takže doporučuju několik košil na sebe, vložky, vlastní pití (podle potřeby je tam čaj, ale už mi lezl i ušima).
Pak samozřejmě vlastní ručník, osušku atd.
Pro dítě klidně pár kousků oblečení, pleny, osušku, příp. kosmetiku, odsávačku mléka, příp. kojící kloboučky, vložky do podprsenky...

Krom těch plen nedávají opravdu nic.
Vím, že v Hořovicích půjčovali i tu odsávačku a na požádání ti vše sterilizovali. To v Příbrami nedělají. Musela jsem si za stovku koupit sterilizační sáček Medela do mikrovlnky. Takže máš-li sterilizátor do mikrovlnky a máš důvod si myslet, že ho budeš potřebovat, vem si ho.
V jídelně je k dispozici mikrovlnka jen na sterilizaci.

tessie79
10. únor 2013

@ikarkulka
Tak to pojedu asi s velkým kufrem 🙂 A noční košile musím nakoupit, taky je moc nepoužívám 😉
V případě toho nadstandartu, tam můžu mít na druhém lůžku manžela i přes noc?
Jinak moc gratuluju k chlapečkovi!

gepe
10. únor 2013

@ikarkulka tak jsem rada, ze se mi to potvrdilo a blahopreju k druhemu mlademu! 😉 jo a diky 🙂

ikarkulka
10. únor 2013

@tessie79 Myslím, že to píšou na stránkách, že pokud je nadstandard, tak tam může být tatínek non stop, nejsou omezené návštěvy. Jen se snad platí o něco víc plus se připlácí za stravu.

ikarkulka
10. únor 2013

@tessie79
@gepe
Děkuju 🙂

Ještě jsem chtěla napsat, že kdybych teda předem věděla, že si mám všechno vzít, samozřejmě bych si to vzala, nemám s tím problém. A byla bych pak spokojená úplně na maximum.
Spokojená jsem teda byla, opravdu moc, ale tohle mi to trochu pokazilo, protože prakticky neprojevili žádnou účast, když někdo něco neměl, tak měl holt smůlu a přes to nejel vlak. To mě docela zarazilo.

gepe
10. únor 2013

@tessie79 je dobry si to procist u nich na webu 🙂

@ikarkulka za malo 🙂
Je to skoda no, to bylo i tim, ze jsi to mela tak narychlo a jeste ta karantena do toho 😨 Hlavne ze uz jste doma, pri porodu se o Tebe pekne postarali, atd.

ikarkulka
10. únor 2013

@gepe No právě, to jsem vlastně taky chtěla napsat... Jak byla ta karanténa, tak honit manžela na cestu, která tam trvá přes půl hodiny, aby mi přivezl pro malého osušku nebo prostě nějakou blbost, aby to tam pak předal jen mezi dveřmi sestře a zase jel domů, to se mi nechtělo.
Samozřejmě něco jiného by bylo, kdybych něco neměla, a věděla jsem, že se manžel za mnou chystá na návštěvu, tak to vezme s sebou. Ale aby mi vozil x kilometrů tam a zpátky jednu věc, protože oni mi ji tam prostě "nemůžou" půjčit... No to mě trochu zklamalo.

tessie79
13. únor 2013

Stejně je to ale drsný, že nic nepůjčí. Co kdyby fakt člověk začal rodit třeba někde na návštěvě a musel rovnou do porodnice. Já měla první porod téměř překotný, takže to abych si už zabalila a tahala to všude s sebou 😀
Ale je super, že to vím, tak se můžu připravit.

gepe
21. únor 2013

@ikarkulka Me by to musel vozit z Phy 😕 takze vlastne ve vysledku, clovek si ma sbalit vse co teoreticky bude potreba, lepsi vic, nez pak shanet... fuu, uplne blba kombinace i s tou karantenou. Avsak hlavne, ze na Tebe byli mili a postarali se jinak 🙂

jindulina
26. únor 2013

Ahoj holčiny.

Tak já rodila v Příbrami dvakrát. Sice už je to doba, ale nemůžu si stěžovat. Vždycky záleží, na koho narazíte 😉
Jen jsem chtěla k těm věcem, co si vzít. Vím, že jinde toho máte k dispozici více, ale tady dostanete jen 10 ks vložek a 5 ks jednorázovek na den (občas se stane, že taky ne. Já byla příklad😀)
A na stránkách mají, co si vzít. http://www.nemocnicepribram.cz/content.php?id=227

Při pobytu v porodnici budete potřebovat:
- noční košili, nejméně 2 ks (vhodnou na kojení – s rozepínáním vpředu)
- hygienické potřeby (ručníky, neparfémované mýdlo)
- kojenecké podprsenky, vložky do podprsenky,porodnické vložky
- župan, přezůvky
- 4 až 5 látkových plen ,pleny na jedno použití dostanete na oddělení – 5ks na den.Je vhodné si s sebou vzít 1 balení plen na jedno použití
- vlhčené ubrousky nebo žínku na ošetření dětské pokožky
- vlastní oblečení na miminko, pokud naše nebudete chtít používat.V chladném počasí je vhodné přibalit rukavičky a čepičku.

Držím Vám palečky a ať se vám v Příbrami líbí😉

sonialili
28. únor 2013

Ahoj, všem, kdo chce rodit v Příbrami vřele doporučuji navštívit předporodní kurz, který se koná každé první úterý v měsíci. Není to o tom, že by nás tam někdo učil dýchat 🙂 ale hlavně o tom, že dostanete veškeré informace o pobytu, o tom co můžete očekávat (dostanete seznam věcí co s sebou), vysvětlení, proč nedostanete výše zmiňované věci nebo množství věcí. Informace o všech možnostech přirozeného porodu i co čekat při císaři. Vede ho sestra z porodního a sestra z šestinedělí. Všechny otázky moc ochotně zodpoví.
Myslim, že tato informativní schůzka je skvělá naprosto pro všechny, kteří se chystají rodit v Příbrami.

Už tam chodím přes 9týdnů do poradny a jsem naprosto spokojená, jak s přístupem sester i lékařů. Za týden mám termín, takže průběh porodu a popis pobytu ještě dodatečně doplním 🙂

tessie79
13. dub 2013

Ahoj, uz 3 tydny chodim do poradny a na monitor a zatim jsem potkala jen velice prijemny personal. Pristi tyden je chci seznamit s mym porodnim planem, tak jsem zvedava, jak se k tomu postavi. Nicmene o porodnim planu mluvila i vrchni sestra pri prohlidce, takze na ne do jiste miry budou zvykli.

tessie79
14. dub 2013

@sonialili Koukam, ze uz to mas za sebou. Velika gratulace k Dominice! Byla jsi v Pribrami spokojena?

peetulka22
22. dub 2013

Ahoj,já jsem rodila v Příbrami v březnu 2010 a tedka tam budu rodit znovu.A byla jsem tam maximálně spokojená 😉 já mohu jen doporučit.Co si pamatuju tak (nevím jak je to tedka) ale když jsem tam porodila tak při pobytu na šestinedělí dávaly a půjčovaly : 5ks plen denně,vložky porodnické první den pak jsem musela mít svoje,oblečení na mimi(pokud jste nechtěly používat své). No a takové ty jako kémy atd. . no takové ty základní věci 🙂 . A na jejich odkazu i mají co si máte vzít sebou do porodnice.Já jsem se nesetkala s tím že bych tam nedostala to co jsem očekávala..Prostě nemám žádné výhrady.

peetulka22
22. dub 2013

@ikarkulka Tak to že máš mít svojí noční košily to je podle mě samozřejmý

ikarkulka
22. dub 2013

@peetulka22 Ne všude. A jak píšu - kdybych jela narychlo, nepřipravená, tak co jako? Budu rodit nahá nebo v kalhotech? Přece by tam měli mít alespoň pár kousků eráru na výjimečné případy.

peetulka22
22. dub 2013

@ikarkulka , kdybys řekla že nemáš tak ti půjčí ne? Já když jsem rodila tak vedle rodila paní která přesně jak píšeš byla na návštěvě a přepadlo jí to tam a nic sebou neměla a sestry jí daly erární (takového toho andělíčka.

hanncca
29. dub 2013

Na PB porodnici jen samou chválu. Rodila jsem tam 2x, 7/2010 to bylo ještě na "starém" oddělení, rodila jsem předčasně, malého mi po porodu vezli do Phy, mě pak propustili a pak mi vyšli vstříc a přijmuli mne zpět a malého mi tam poslali z Prahy, tam neměli bohužel místo. Odsávačku mi půjčili, i na mimčo jsem si oblečení nebrala, když půjčují.
Druhý porod překotný, tak jsem se na porodním sále moc neohřála 😀 ale max.spokojenost. Nové oddělení 6ti nedělí super.
Při obou porodech spokojenost s personálem. Kdo ví, že tam bude rodit, není problém sbalit vše, co v porodce není k dispozici a maminka má mít s sebou. Personál jsou mladí doktoři, vstřícní,sympatiční a profesionální. Opravdu jsem tam byla moc spokojená.
Když jsem byla na 6ti nedělí, tak nás tam bylo snad jenom 5-6 maminek, takže na nás opravdu měli čas a věnovali se nám, chodili za náma..fakt super!!!

abieska
29. dub 2013

Také jsem rodila v Příbrami a naprostá spokojenost,přístup sester i doktorů můžu doporučit,druhé těhotenství jsem si tam 2 měsíce vyležela-všichni se o mě skvěle starali a pak mě převezli do jiné nemocnice kvuli předčasnému porodu

yavvie
5. srp 2013

Jak to je v Pribrami s pripadnymi komplikaciami - su na to vybaveni alebo proste hodia vas alebo mimi do sanitky a za pol hodky je v prahe? A co rutinne nastrihy prvorodiciek, robia ci boli ochotni pockat ako sa situacia vyvinie? Samotne porodne saly som videla, je odtial moj gyn. a vyzeralo to prijemne, ale zaujimaju ma skorej skusenosti vas co ste tam aj realne boli.

ivabend
22. zář 2013

@yavvie Pokud mas pripraveny porodni plan, budou ho respektovat, dokud to zdrav. stav dovoli, takze nastrih pokud nechces, nebude. Jinak delaji dle akt.situace.
Komplikovane porody provadi take, po samotnem porodu pokud je nutne, prevazi mimco pripadne maminku do Prahy.
Ja byla velmi spokojena, nastoupila jsem na vyvolavani porodu (mimcu uz se moc nedarilo), mela jsem porodni plan, respektovali ho, jen nam ho prerusili komplikace a ja musela na sal na cisarsky rez. I po nem vsak provedli okamzity bonding a dal se jelo dle planu. 🙂
Veskery personal moc ochotny, vstricny.

sonialili
23. zář 2013

Ahoj, jsem ostuda a píši až 6 měsíců po porodu. 😕 Jinak si ale stále stojím na svém a to, že Příbramskou porodnici doporučuji. Personál na porodním i na šestinedělí super, poradí, ale nenutí. Já měla porod bezproblémový, tak nemohu soudit, jak to tam chodí při problematičtějších případech. Porod na sále trval jen 1.45min, po 3 dnech jsme šli domů. Poučeni o kojení i péči o miminko. Až budu čekat druhé dítě, jdu znovu na Příbram. Všem Vám držím pěsti a mějte krásné a zdravé miminka 🙂

yavvie
7. led 2014

Pisala som to do ineho prispevku, ale ked uz to mam spisane, tak to hodim aj sem 🙂 Nakoniec som v Pribrami teda rodila v rijnu 2013. Pri prvej prehliadke sa mi porodne miestnosti pacili, pristup personalu tiez. Nakoniec som ale sla hned po prichode na cisara 🙂 takze som to ani "neuzila".
Dvaja doktori co ma operovali (doktorka a doktor, mena neviem, musela by som dohladat papiere) boli mili, akurat ked sa sestram na prijme nepacil monitor tak mi nic nehovorili, iba zavolali doktorku a ta potom dalsieho, takze som sa musela sama pytat, co sa deje. S operaciou som spokojna, 2 mesiace po jazva trochu boli pri vacsej namahe (2-hodinovy vylet s kocikom v terene a pod emoticon ) ale sitie je fajn, dobre sa zahojila.
Na 6tinedeli personal hrozne mily az na jednu detsku sestru, najlepsia bola nocna detska sestra (ale asi to striedaju).
Gyn. sestry tiez super, ked nieco bolo treba tak boli vzdy prijemne a usmievave.
Sestra, co mala na starosti stravovanie, prezliekanie posteli hrozne mila, ochotne mi ohrievala jedlo ked som prisla na obed/veceru hodinu po (kedze maly sa vzdy chcel kojit ked volali na jedlo). Inac do jedalne si mozes mrne zobrat so sebou v jeho pojazdnej postielke. Zaroven je to aj spolocenska miestnost, tj. beries si tam navstevy.
Detska doktorka velmi mila, ked ta nieco zaujimalo tak vysvetlila, primar trocku ofrneny, ale to sa berie s poziciou asi emoticon Gyn tiez v pohode. Kontroly boli prvy den skoro stale, potom priebezne obcas pocas dna.
Ranny budicek asi o pol 6 ked sa menili zmeny, do vizity o 7 mali byt mimca pripravene, zvazene, zmerana teplota atd., co sme my po sekcii moc nezvladali, sme boli radi, ze vylezieme z postele do pol hodiny, takze na to moc ohlad nebrali.
Podla stranok propaguju, ze su baby-friendly, teraz ale citam, co vsetko by sa malo po porode robit, a teda az tak uzasne to v tomto ohlade nieje. Mne po sekcii maleho prilozili na prisatie asi na 10 sekund a zas ho odniesli (mal by byt polozeny na hrudnik, onuchat si matku, najst bradavku, poolizovat si ju a prisat sa sam), kym ma zasili, tak ho uz obleceneho mal manzel. Takze ja som ho dostala ked ma viezli zo salu na 6tinedelie obleceneho, ziaden kontakt skin-to-skin nebol. Nasledne prisavanie tiez riesili sestry tak, ze maleho chytili pod krkom a strcili mu bradavku do ust. Ked mu to neslo dali mi klobucik :(, ale ja som vtedy netusila, ze sa to fakt nema, takze sme ho pouzivali mesiac. Co som sa rozpravala s dalsimi dvoma prvorodickami tiez mali klobucik, jedna bola po sekcii a druha rodila normalne.
Takze si rozhodne zavolaj laktacnu poradkynu ak sa ti kojenie nebude chciet rozbehnut alebo budu chciet take nieco praktikovat. U nas sa mimco dokrmovalo nutrilonom, zo striekacky po prste, takze v tomto v pohode, najprv krmila sestra, ked som uz vedela chodit tak mi ukazala ako na to a krmila som uz sama. Posledne noci sme mali na izbe ohrievacku a uz sme vsetko robili sami.
A teda klobucik mi zrovna davala jedna milsia sestra, akurat mi k nemu nedala informacie, ze v nejakom sacku mam nanho obal, takze ked prisla na kojenie ta neprijemna sestra tak ma sprdla, ze ho mam polozeny v supliku na mobile, ze tam je najviac bakterii, ze v tom sterilizacnom sacku na konci stolecka (kam som ani nevidela kedze som sa nevedela otocit) mam nanho obal, a spinavy klobucik mi strcila na prso a malemu do ust :|
Po normalnom porode dali spolubyvajucej maleho az rano (rodila asi o 2 nadranom, ked sa vyspala tak hovorila, ze je divne ze jej ho este nedoniesli, tak si ponho sla sama), keby si chcela tak ti ho asi nechaju hned, ale musis im to povedat. Po sekcii mi ho prve 3 dni nosili na kojenie a aby bol u mna, odniesli ho ked som to uz nezvladala a potrebovala sa vyspat. Potom som ho uz mala nonstop aj na noc, samozrejme ked som nezvladala tak som ho detskej sestricke mohla "vratit" a nikto sa na mna za to skaredo nepozeral 🙂
Davat si mimco k sebe do postele je v pohode, postele maju nastavitelne bocnice, takze ti nespadne. Inac ked uz zvladas starostlivost tak mas mimco u seba nastalo.
Pokoje su 2-postelove, kazdy ma vlastnu kupelnu, zachod ma bidetovu sprsku, takze v tomto ohlade luxus. Iba v sprche chyba policka na odlozenie veci. V izbe je prebalovaci pult, umyvadlo-vanicka.
Navstevy manzela su na izbe (ked bude suhlasit spolubyvajuca), vsetci ostatni potom v jedalni alebo na chodbe. Navstevne hodiny su do 8 vecer myslim.
Zober si so sebou na mimco oblecenie, latkove plienky, jednorazovky, rucnik .. proste vsetko na maleho na tych par dni co tam budes, moc toho nemaju. Mne napriklad nechceli dat cistu plienocku pod hlavu, ze nemaju (bolo to v sobotu a pondelok bol sviatok). Davaju 5 plienok denne (orandzove pampersy) a maju rybilku a johnsons na kupanie. A pre seba porodnicke vlozky, kalhotky (predavaju za 20 celkom dobre), rucniky, kozmetiku, oblecenie, zupan, pantofle, zabky do sprchy, krem na bradavky, chranice bradaviek (tie som kupila az po, keby som mala sebou v spitali bola by to manna nebeska)...

jennyska
27. led 2014

Ahoj @sonialili @ivabend @abieska @hanncca @peetulka22 @tessie79 @urugu a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti, pocity a dojmy s porodnicí v Příbrami do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/porodnice-pribram/ pomůžete ostatním těhulkám, které si právě porodnici vybírají a hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste byly v porodnici spokojené? Co se Vám líbilo/nelíbilo? Jaký byl personál? Jak proběhl porod? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

aaggyy
5. lis 2014

ahoj holky, nemá někdo nejčerstvější zkušenosti s touto porodnicí? Na poslední chvíli jsem se rozhodla rodit tady, když jsem zjistila, jak to opravdu chodí v pražských porodnicích, když si maminka přeje přirozený porod a následný bonding..

heliik
30. lis 2014

Ahojky. Ještě tady ležím.. V Příbramské porodnici, zrovna mám chvilku klid, tak jsem se rozhodla napsat jak se tu citím.. 🙂 Rodila jsem tady po 2 a nemohu si na tuto porodnici a zdejší personál stěžovat. Všichni jsou moc milý. Když něco nevím v pohodě mi vše vysvětlí a nebo poradí.. jsou tu moc hodní..
Na porodním také vše v pohodě. Celou dobu jsem u sebe měla PA a doktorka mě pořád chodila kontrolovat. Já měla rychlý porod takže nějaké léky na bolesti se nestihly a ani klystýr ne. Jinak hned po porodu semě zeptaly jestli miminko chci na břicho, tak mi jí v pohodě daly.. Pak malou zvážily, změřily zabalily a dali jí partnerovy. Jo ještě si jí podepsal... Pupeční šnůru přítel nestříhal ale je pravda,že jsme ani nic neřekly.. Asi půl hodiny po porodu či hodinu nevím přesně, opravdu jsem byla vyřízená mi malou přiložily k prsu.. 🙂 a měli jsme ji u sebe asi hodinu. Po té mi ji vzaly a daly na šestinedělý kde se o ní sestry postaraly.(Umyly, oblékly).. Mě do hodiny převezly na pokoj, a malou nám asi za hodinu a půl přivezly a znovu jsme přisály... Po té na mé přání mi ji už u mě nechaly... To je asi vše co vám můžu říct. Kdyby jste někdo měl nějaké dotazy ráda zodpovím...
Jinak oddělení šestinedělý je krásné. Když nemají zrovna plno tak se snaží aby každá maminka měla pokoj sama pro sebe.. Ale to samozřejmě záleží kolik mají porodů...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru