Porodnice Příbram. Máte zkušenost?

palenda
5. črc 2008

Holky, které máte zkušenosti s touto porodnici, prosím o nějaké informace. Budeme se zřejmě stěhovat na Příbramsko, tak to vypadá, že bych rodila tam. Díky za jakékoli rady a informace. Míša 😉

hevera
19. kvě 2015

ahoj holky, má někdo z vás nejnovější zkušenosti s příbramskou porodnicí? děkuji moc!

vladkavo
18. črc 2015

Rodila jsem v Příbramské porodnici 4X poprvé v roce 1995 kdy ještě fungoval starý režim, ležení na zádech a koukej porodit..... narodil se mi zdravý syn který byl sice skoro udušený ale dnes je mu 20 let a docela dobrý 🙂 Poté jsem znovu rodila za rok už v "nové" porodnici kde byly už k dispoici nová porodní lůžka a už byl i nadstandart zvolit si svého lékaře, takže o hodně lepší. Pak přišel hodně rychlý porod v r. 2001 kdy jsem dojela do porodnice v cc 11 večer a malá byla na světě za půl hodiny takže nedokážu soudit. Ale poslední porod v roce 2007 jsem si maximálně užila s vanou a míčem takže za mě se porodnice stále jen lepší a lepší🙂

lenkalenka666
1. říj 2015

Ahoj, já tady rodila v dubnu a musím říct, že personál je neuvěřitelně milý a ochotný. Opravdu vřele doporučuji.

leonaxyt
30. lis 2015

Zdravím, není tu někdo s aktuální zkušeností z Příbrami? Hodně mě zajímá i péče po císařském řezu, jaké jsou tam zvyklosti..

magdamarho
21. pro 2015

Ahoj, me to ceka za par tydnu, tak dam vedet ;)

zmrz_lina
21. pro 2015

@leonaxyt mam za sebou akutní sekci v Příbrami a byla jsem spokojena. Bondibg na sale se mnou i poté v zázemí salu s manželem, dítě od počátku nosili na kojení, druhý den uz jsem ho mela cely den. Mam v blogu porod sepsany, muzes si přečíst. Plus jsou tam i fotky z manzelova bondingu.

leonaxyt
22. pro 2015

@magdamarho Díky, budu určitě ráda! 🙂
@zmrz_lina Díky moc, pročetla jsem s nadšením včetně nástřelu porodního přání - který se mi v Tvojí verzi moc líbí, já jsem se do toho ještě nepustila, našla jsem jich spoustu, ale většinou se mi zdají, jak to říct, takový "bojovný", což mi nepřipadá jako dobrej start - ten Tvůj je přesně v takovým duchu, v jakým si ho chci psát já 🙂.
Já jsem po sekci před 6 lety, takže chci bejt připravená na variantu, že by to z toho důvodu mohlo být zkomplikovaný a sekce zase - a Příbram se mi zdá velmi vstřícná. Co je možný tam, to u nás naprosto neexistuje, takže jsem rozhodnutá pro dojezd těch asi 60km. Plus moje PA to má 100km k nám - tak jsem na nás zvědavá 😀

zmrz_lina
22. pro 2015

@leonaxyt ja jsem sekci za žádnou cenu nechtěla, no dopadlo to jak to dopadlo. Na druhou stranu i při te sekci se snažili ve všem vyjít maximálně vstříc. Ja jela do Příbrami 80 km a nelituju.

leonaxyt
22. pro 2015

@zmrz_lina No to já taky nechci v žádným případě, jednou už jsem to zažila a stačí :-/ Právě proto Příbram, tam prostě věřim tomu, že mam šanci porodit normálně - v Plzni (u nás) jsou porodnice dvě, v jedný řekli rovnou, že přirozeně prostě ne, a v druhý za takových podmínek (kontinuální monitor, zákaz jídla i pití, vedení porodu doktorem na zádech a přes to vlak nejede), že se prostě normálně taky porodit nedá.

hranicarka
3. led 2016

Ahoj, můžu se zeptat od kdy je dobré absolvovat předporodní kurz v příbramské porodnici? V jakém tt se přihlásit? A měli jste pocit, že to bylo přínosné? Děkuji

zmrz_lina
3. led 2016

@hranicarka vůbec jsem na něm nebyla, jen jsem si při kontrole poprosila o prohlídku porodních sálů a při té příležitosti jsem se staniční sestrou prodiskutovala svůj porodní plán.

pety91
4. led 2016

Moje kamarádka rodila v Příbrami, stylem že tam přijela poprvé až k porodu a nic se nedělo 🙂 . A byla moc spokojená.

magdamarho
5. led 2016

Tak ja byla dnes na kontrole, jsem 39+2tt, a vse Ok. Nejvetsi sranda je, ze me muj gnekolog strasil predcasnym porodem, a ja asi nakonec budu prenaset 😀 . Co se tyce predporodnich kurzu, neabsolovovala jsem je ani jednou, pouze mam neco nastudovane z netu a zbytek zaridila praxe (porody 11/2008 a 11/2009). Za me je doposud pristup teto porodnice nejlepsi, ktery jsem zazila. Hned v poradne se mnou byl prokonzultovan porodni plan, a dokturek (MUDr.Svatoň) neshledal nic, co by mu branilo. Vzhledem k mym onemocnenim nesmim kojit, a pan doktor me v pohode ujistil, ze se na me nikdo nebude divat jako na vraha, ze sve ditko nekojim. Podle nej to proste nema cenu lamat pres koleno. A vsechny PA, co jsem zatim potkala, jsou taky fajn. Tak se zatim devcata mejte, dam vedet, jakmile se neco zmeni ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru