Porodnice Příbram, postřehy, názory, možnosti při porodu

minelava
27. lis 2013

Přístup doktorů, p. asistentek a sester. Jakou máte zkušenost? 🙂

lumanima
27. lis 2013

@minelava Ahoj, rodila jsem tam dvakrát...poprvé před 10-ti lety a podruhé před více jak třemi lety a v obou případech jsem byla nadmíru spokojená. Jak s přístupem lékařů a por.asistentek, tak s přístupem sester a lékarů na novorozeneckém odd. Líbilo se mi tam navíc i prostředí (využila jsem u druhého porodu možnosti nadstandartního pokoje) a to mi max.vyhovovalo. Takže, co se týče mě, tak já dávám Příbrami za 1. Ale jak se říká....100 lidí = 100 názorů.

yavvie
7. led 2014

@minelava Ahoj, ja som tam rodila v rijnu 2013. Pri prvej prehliadke sa mi porodne miestnosti pacili, pristup personalu tiez. Nakoniec som ale sla hned po prichode na cisara 🙂 takze som to ani "neuzila".
Dvaja doktori co ma operovali (doktorka a doktor, mena neviem, musela by som dohladat papiere) boli mili, akurat ked sa sestram na prijme nepacil monitor tak mi nic nehovorili, iba zavolali doktorku a ta potom dalsieho, takze som sa musela sama pytat, co sa deje. S operaciou som spokojna, 2 mesiace po jazva trochu boli pri vacsej namahe (2-hodinovy vylet s kocikom v terene a pod 😀 ) ale sitie je fajn, dobre sa zahojila.
Na 6tinedeli personal hrozne mily az na jednu detsku sestru, najlepsia bola nocna detska sestra (ale asi to striedaju).
Gyn. sestry tiez super, ked nieco bolo treba tak boli vzdy prijemne a usmievave.
Sestra, co mala na starosti stravovanie, prezliekanie posteli hrozne mila, ochotne mi ohrievala jedlo ked som prisla na obed/veceru hodinu po (kedze maly sa vzdy chcel kojit ked volali na jedlo). Inac do jedalne si mozes mrne zobrat so sebou v jeho pojazdnej postielke. Zaroven je to aj spolocenska miestnost, tj. beries si tam navstevy.
Detska doktorka velmi mila, ked ta nieco zaujimalo tak vysvetlila, primar trocku ofrneny, ale to sa berie s poziciou asi 🙂 Gyn tiez v pohode. Kontroly boli prvy den skoro stale, potom priebezne obcas pocas dna.
Ranny budicek asi o pol 6 ked sa menili zmeny, do vizity o 7 mali byt mimca pripravene, zvazene, zmerana teplota atd., co sme my po sekcii moc nezvladali, sme boli radi, ze vylezieme z postele do pol hodiny, takze na to moc ohlad nebrali.
Podla stranok propaguju, ze su baby-friendly, teraz ale citam, co vsetko by sa malo po porode robit, a teda az tak uzasne to v tomto ohlade nieje. Mne po sekcii maleho prilozili na prisatie asi na 10 sekund a zas ho odniesli (mal by byt polozeny na hrudnik, onuchat si matku, najst bradavku, poolizovat si ju a prisat sa sam), kym ma zasili, tak ho uz obleceneho mal manzel. Takze ja som ho dostala ked ma viezli zo salu na 6tinedelie obleceneho, ziaden kontakt skin-to-skin nebol. Nasledne prisavanie tiez riesili sestry tak, ze maleho chytili pod krkom a strcili mu bradavku do ust. Ked mu to neslo dali mi klobucik :(, ale ja som vtedy netusila, ze sa to fakt nema, takze sme ho pouzivali mesiac. Co som sa rozpravala s dalsimi dvoma prvorodickami tiez mali klobucik, jedna bola po sekcii a druha rodila normalne.
Takze si rozhodne zavolaj laktacnu poradkynu ak sa ti kojenie nebude chciet rozbehnut alebo budu chciet take nieco praktikovat. U nas sa mimco dokrmovalo nutrilonom, zo striekacky po prste, takze v tomto v pohode, najprv krmila sestra, ked som uz vedela chodit tak mi ukazala ako na to a krmila som uz sama. Posledne noci sme mali na izbe ohrievacku a uz sme vsetko robili sami.
A teda klobucik mi zrovna davala jedna milsia sestra, akurat mi k nemu nedala informacie, ze v nejakom sacku mam nanho obal, takze ked prisla na kojenie ta neprijemna sestra tak ma sprdla, ze ho mam polozeny v supliku na mobile, ze tam je najviac bakterii, ze v tom sterilizacnom sacku na konci stolecka (kam som ani nevidela kedze som sa nevedela otocit) mam nanho obal, a spinavy klobucik mi strcila na prso a malemu do ust :|
Po normalnom porode dali spolubyvajucej maleho az rano (rodila asi o 2 nadranom, ked sa vyspala tak hovorila, ze je divne ze jej ho este nedoniesli, tak si ponho sla sama), keby si chcela tak ti ho asi nechaju hned, ale musis im to povedat. Po sekcii mi ho prve 3 dni nosili na kojenie a aby bol u mna, odniesli ho ked som to uz nezvladala a potrebovala sa vyspat. Potom som ho uz mala nonstop aj na noc, samozrejme ked som nezvladala tak som ho detskej sestricke mohla "vratit" a nikto sa na mna za to skaredo nepozeral 🙂
Davat si mimco k sebe do postele je v pohode, postele maju nastavitelne bocnice, takze ti nespadne. Inac ked uz zvladas starostlivost tak mas mimco u seba nastalo.
Pokoje su 2-postelove, kazdy ma vlastnu kupelnu, zachod ma bidetovu sprsku, takze v tomto ohlade luxus. Iba v sprche chyba policka na odlozenie veci. V izbe je prebalovaci pult, umyvadlo-vanicka.
Navstevy manzela su na izbe (ked bude suhlasit spolubyvajuca), vsetci ostatni potom v jedalni alebo na chodbe. Navstevne hodiny su do 8 vecer myslim.
Zober si so sebou na mimco oblecenie, latkove plienky, jednorazovky, rucnik .. proste vsetko na maleho na tych par dni co tam budes, moc toho nemaju. Mne napriklad nechceli dat cistu plienocku pod hlavu, ze nemaju (bolo to v sobotu a pondelok bol sviatok). Davaju 5 plienok denne (orandzove pampersy) a maju rybilku a johnsons na kupanie. A pre seba porodnicke vlozky, kalhotky (predavaju za 20 celkom dobre), rucniky, kozmetiku, oblecenie, zupan, pantofle, zabky do sprchy, krem na bradavky, chranice bradaviek (tie som kupila az po, keby som mala sebou v spitali bola by to manna nebeska)...

To je ale esej... 🙂 Keby ta este nieco zaujimalo tak kludne napisem dalsiu 😉

jennyska
27. led 2014

Ahoj @minelava @yavvie @lumanima a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti, pocity a dojmy s porodnicí v Příbrami do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/porodnice-pribram/ pomůžete ostatním těhulkám, které si právě porodnici vybírají a hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste byly v porodnici spokojené? Co se Vám líbilo/nelíbilo? Jaký byl personál? Jak proběhl porod? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru