Porodnice Prostějov. Prý tam rodí jen od 38. tt

denousek
15. říj 2007

ahoj asi vas tady moc nebude ale mam dotazek....ktere jste rodila nebo se chystate rodit v Prostějove??vcera u mě byla kámoška a říkala mi že v Pv se rodí jen od 38tt ze na to tady jinak nejsou přizpusobeni...mě totiž hrozí předčasný porod..a mám i takové tušení že to bude dřív mám kloučka mooc nízko ☹ takže prej když mě to chytne dřív tak mě pošlou do Olomouce...slyšela jste to některá??ja nechci do Ol.... ☹

rencaasarinka
23. říj 2008

Denoušku jsem hned z kraje Lutotína, říká se tam tomu "ulička". Znáš to tam trochu? Zrekonstruovali jsme domeček a tak si tam žijeme 😉
určo se můžeme někdy domluvit a potkat se 🙂

Holky potřebuju poradit, už jsme to řešily i s werdíkem, mám problém s uspáváním... maličká mi usíná jen a jen u prsa.. Dudlík absolutně nechce, dáví se po něm, sama v postýlce neusne, to řve takovým způsobem, že se pak začne dávit a kašlat.... pořád si říkám, že je ještě maličká na to, abych ji nechávala uřvávat, ale než usne, tak to trvá i hodinu. Je to hrůza

rencaasarinka
23. říj 2008

Marťo neboj, to zvládnete a budou krásný fotečky 😵

denousek
autor
23. říj 2008

reni ja asi vim kde bydli tam segry kamoska ale ted si nevzpomenu na jmeno...
a s tim uspavanim to ti asi neporadim ptz bud ji proste musis nechat urvat at si zvykne je to kruty ja vim no.....nebo prestat kojit coz je asi zbytecny jde to i jinak nebo ji proste budes uspavat ptz kdyz si na to zvykne cim bude starsi tim vic to bude vyzadovat uz se to neodnauci...
ver ze jo,segra ma 15mesicni holcicku a ta bez maminky proste neusne ptz je tak zvykla... ☹

kolca
24. říj 2008

ahojky,

vítám nové tváře - Renču a Sárinku 😉

Holky Jájouš dnes vstával v půl sedmé - a kojili jsme v půl třetí a v půl šesté 😠 😢 . Hryže do kousadla jak "šíleneček" ale zkoumala jsem pusu a nikde ani náznak. Tož já nevím. V půl jedenácté máme být na plavču, zkusila jsem ho dát v devět spát ale ani náhodou. Počítám, že mi usne na 10 minut v autě a bude hnedka na prvním plavču mega protivnej.

abinka
24. říj 2008

Reni mě řekla mudra už v 7tt nechat uřvat,tak nevím je to drastický ale nedá se nic dělat.Jinak já jsem to zkusila a pak jsem uspávala na baloně to houpání ho uspalo hned 😉 Jinak každý říká to dítě si zvykne a zblázníš se ale prd trošku jse se teda bála že budu houpat na baléně do školky ale cca před měsícem se na baloně přéd vrtěl a jen koukal a hned jak jsem ho položila tak usnul tak jsem ho pak vždycky dvakrát zhoupla a položila a taky spal no a teď ho buď chvilku mazlím na lůžku až se uklidní tak do postýlky a sám si usne a nebo když je hodně unavený tak hned do postýlky 🙂 Takže sám si přišel na to že je lepší se púrotáhnout než se mačkat mamce v ruce 🙂

kolco my jsme taky nic neviděly a najednou na nás koukal zoubek.Teď už na zbytku zubů to poznám že leze ale ty první ne.najednou vylezly ani nevíme jak 🙂

rencaasarinka
24. říj 2008

Holky děkuji za rady, musím začín činit 🙂

Jinak Sárinka v noci spinká nádherně, usíná v 21hod a na kojení se budí až v 6, někdy v 7hod ráno a pak ještě spinká až do 9hod. Takže já se krásně vyspím, tak toho musím využívat 😉 protože až budou lézt zoubky, tak se asi nevyspím ☹ ale už tak týden mi připadá, že si hooodně strká ruky do pusenky, chce si je tam narvat obě dvě a dělá jí dobře, když jí přejíždím po dásních, tak nevím, ale na zoubky je asi ještě brzo, ikdyž jsem četla, že už od 3měsíců mimi může cítit, že se vevnitř něco klube a zoube se objeví třeba až za další 2-3měsíce... 🙂

rencaasarinka
24. říj 2008

Jé Kolco vy už chodíte na plavčo? A kam chodíte? Taky bych chtěla, ale vychází to na zimu a mám strach,abychom nebyly hned nemocní ☹ Voda je určo pro mimi super, ale jedna kámoška chodila a říká, že dobrý, že nemocní nebyli a druhá zase že chodili a byli pořád na hromadě 😒

martinataylor
24. říj 2008

Ahojky,Renči ty se teda vyspinkáš,to ti závidím....my usly v 21.30 ve 00.00 se vzbudila s řevem,za 10 minut se uklidnila a hajala dál,o půl 3 měla mlíčko a v 7 jsme vstávali....ale někdy kní vstávám co hodina....no jsme 3 maminy v klubu nespavců...a pak to prý oslavíme,až nám budou mimoušci hajat..... 😀

abinka
24. říj 2008

My dnes spaly jakš takš usnul už o půl sedmé byl vyčerpanej včera málo spal.vzbudil se v11h opůl 1 ve 3 a v 6h no a v sedm jsme vztávaly.Tak taky nic moc už ať ty jedničky máme venku úplně.Už teda jsou ale pořád hot o jaksi zlobí

kolca
24. říj 2008

ahojky,

tak jsme doma z plavča.
Reni chodíme do Chobotničky- teda byli jsme dnes poprvé - nejdřív na tu vanu. A příště jsme chtěli zkušební bazén a pak ten základní kurz. No ale nevím nevím, normálně je J. společenskej, je mu jedno kdo ho chová, když na něj někdo mluví, tak je šťastnej a chechtá se. Buď mu nesedla instruktorka nebo prostředí nevím... Doma se taky koupe rád. Tady to prořval. Nejdřív jsme se dohodli, že to nemá cenu, že mi to nebude účtovat, pak jsem ho zkusila uklidnit a zkusili jsme to znova. No ale řval a řval a pak ještě čtvrt hoďky potom, bylo mu jedno jestli ho chovám, kojím...dudlík, prostě řev řev řev. Tak jsem z toho celkem smutná. On by to plavčo i potřeboval na posílení toho bříška. No uvidíme. Půjdem zkusit ještě tu vanu příště a jestli bude řvát, tak je to v háji, pr by pak v bazénku rozeřval ostatní mimina a hlavně by nespolupracoval. ☹ ☹ ☹ ☹

denousek
autor
24. říj 2008

cau holky

kolco to je blby no..ale treba mel Jarousek zrovna nejakou blbou chvilku a priste uz to bude dobry trebe fakt nebyl vyspinkanej no...

jinak my jsme sli vecer spat o pul 10 a malej akorat jednou v noci chtel caj ani mlico ne-e...a rano jsme jeli i s tatinkem o pul 9 do pv a nemohli jsme ho vzbudit!chodili jsme tam mluvili jsme na neho stourali do nej a on nic 😀

rencaasarinka
24. říj 2008

Kolco a to plavčo je vždycky o půl 11? A jak dlouho? To Sárinka usíná tak kolem 12hod tak to by nám mohlo i vyjít, že? A já myslela,že se chodí až od půl roku!!!

Marťo jj vyspím se, to je fajn 🙂 ale ze začátku Ti Klárinka taky dobře spinkala, ne? No jen aby se nám to ještě nezměnilo 😕

martinataylor
24. říj 2008

No spinkala hezky když měla da Měsíce,vydrželo ji to tak 4 týdny...a pak se to pokazilo a od té doby je to pořád stejně...paní dr.mi říkala že jednou to přijde,ale klidně to může bý až ji bude přes 2 roky..... 😝 ,to je doba... 😠

martinataylor
24. říj 2008

No hlavně že je zdravá....radši at mě zlobí a nespí..... 😉 😉 😉

kolca
24. říj 2008

Reni od půl roku je plavání v tom bazénku ve skupině. My byli na té vaně,je to normální vana, plná vody a instruktorka nebo ty, malého držíte v různých polohách. Jinak ty vany jsou od rána, záleží na domluvě asi. Je to dycky jedno mimčo půl hodiny.

tady máš dyžtak odkaz: http://www.klubchobotnicka.cz/stranka/prostejov...

verdik
24. říj 2008

ahoj reni a sárinko, tak vás tady vítáme 🙂 🙂
holky už Reni Sárinku viděli na fotečce , to si tu ještě nebyla přihlášená, měla jsem tu fotečku, co jsme se fotili u vás a tak jsem ji přidala do svého alba, ať vidí, jakou budou mít kluci nevěstu a že těch klučinů tady je 😀 😀
Josífek,Jaroušek, Dominiček, Vojtíšek, dva Adámci...samí kluci, ještě ,že tu máme pár těch holčiček 🙂 🙂

s tím uspáváním ti Renoušku neporadím, Ada je zvyklý na dudlík a to ty víš, takže dudlík, chvilku broukal a šup spinkal, žádné uspávání tedy u prsa nebylo ani uchovávání v náruči, já jen vím, že malý od švagrové taky nechtěl dudlík a tak to zkoušeli po chvilkách a šup a najednou mu nějak zachutnal a bylo to
Sárinku můžeš nechat chvilku poplakat, ale asi dlouho ne, já bych na to srdce neměla, je ještě malinká , ale je taky pravda, že ji takhle nemůžeš uspávat pořád u prsenka , ona by to pak vyžadovala pořád 😉
dnes byla docela zima, byla jsme s malým venku a přišla jsem zmrzlá, záblo mě do ruk, už máte holky fusak???

kolci Jarousek asi neměl náladu na plavání, uvidíš příště, jak se bude tvářit , ono to plavání na zimu asi není nic moc, myslím to přecházeníz tepla do zimy a opačně
kdo ještě chodí plavat z vás s mimouškem???my jsme chtěli do OL do toho www.kace.cz, ale Filípek od švagrové vodu úplně nesnáší a tak nevím, jestli se do toho pustím s Adou sama, ale jak říkám, moc se mi nechce teď na tu zimu
jo reni a to spaní v noci ti fakt závidím, tak ať to malé Sárince dlouho vydrží , náš klub nespáčů je docela nabitý, že marti a kristyan 😀 😀
tak pa, hezký víkend, dnes jsem byla v Berušce, zas měli tak krásné věci, já tam nemůžu chodit 😀 😀

kristyan
24. říj 2008

Ahoj tak vás zdravím,
No a začnu opět tím naším spaním je to pořád stejny spí tak do 22,00 a pak to začne stoupne si v postýlce, a řve a natahuje ručky až ji vemu a dám do postele a mrví se tam až do rána sotva usne tak ji dám do postýlky ,a tak za hodinu je to na novo až do rána .A zrovna dneska jsme vstávali v 5,30 byla ještě tma 😒 a mina nohou to nevím jestli se to nespraví co budeme dělat v zimě. ☹

Kolčo k tomu plavání tak nevím co by řekli nám když se Kája koupe tak je v poho sedí a hraje si ,ale včera jsem ji položila (na lehátko) že ji umyju hlavu no to byl řev jako kdyby jí šlo o život 🙂 to by z nás asi moc velkou radost neměli.
Jo a k tomu usínání u prsa to nevím co bych vám poradila mi usímáme sami napapáme se ve vaně protože tam je jedině v klidu jinak bych ji musela nahánět a pak prsenko a pak ji dám do postýlky a usne a když brečí tak ji nechám a usne .

abinka
24. říj 2008

nazdárek holky a mimísci,
verdik ani jsem si nevšimla,že tu je taková nouze o nevěsty 😕 No ještě že mi máme jednu slíbenou 😀

fusak jsem zatím nedala ale dnes už jsem mu dala kombinézku,spinkal tak ať mu není zimenka 😵

Do tohoplávání asi nakonec nepůjdem pořád jsem o tom básnila a nakonec nene,malej má tu imunitu trošičku slapší aspoň bych řekla podle dětí kolem,takže nechci riskovat.

martinataylor
25. říj 2008

Ahojky my už ve fusaku jezdíme....protože mi v kočáře spinká a když sní jezdím hodinu po venk tak je docela zimenka a to i mě....ach jooo..zase zima...at už je jaro.....
a co se týče bazenu tak já bych na zimu nechodila.....z bazenu do té zimy venku..určo by byla Klárinka furt nahromadě,jak píše Abinka.stou imunitou to takyasi nemáme nejlepší...tak radši to nechci riskovat....ale myslím si že by se ji to líbilo,protože se strašně těší do vany a řádí tam jako čert.....po každém koupaní ji musím foukat vlásky..je jak číča...a to se ji moc líbí když ji fenuju vlásky..no jo ženská..a stejně tento táýden mi furt pčiká tak snad se něco zase nepřidá....
no nic jdu snídat a pak balit jedeme dneska na chaloupku pa pa

kolca
25. říj 2008

ahojky,
my fusak ještě nemáme, nevešel by se nám do korbičky 😢. Ale má zimní bundu, punčochy, ponožky a teplé tepláky a teplou deku zespodu i zvrchu. Zatím mu zima není. No pak hold budem muset do sporťáku.

Jinak my začínají "krušné časy". Jájoušek včera kojení v noci ve tři, v šest a pak byl vzhůru až do půl desáté. A dneska to samé. Takže začal vstávat v šest 😢 . No doufám, že brzy usoudí, že to je naprd a bude spát aspoň do sedmi. Navíc nevím, proč se na kojo budí už ve tři.

martinataylor
25. říj 2008

Holky a víte co je nejhorší,že se dnes přetáčí čas,což u nás znamená že budeme mít zítra budíček o hodinu dříve,tak to tipuje na 5.30 hodin.A dnes Klárinku nemůžu uspat,spala akortá dopoledne cestou v autě na chalupu 30 minut a ted usnula konečně tak jsem zvědavá na jak dlouho....tatka zabíjejí na dvoře moráky a já jsem v teplíčku u internetu......

kolca
25. říj 2008

Marti no nazdar, tak jestli J. začne vstávat v pět, tak mě odvezou 😅 . Jarýsek spal jen půlhoďku dopo a pak od jedné do čtvrt na tři a už zase řádí. Vejská, mlátí do hraček a chechtá se, sluníčko naše. 🙂

kolca
25. říj 2008

Možná spal jen tu hoďku, pr spal venku v kočárku. Já hrabala listí na zahradě, asi nechtěl abych moc pracovala 😀 , pr když je vzhůru, tak v kočárku ječí, takže se pracovat nedá 😀 😀 😀

martinataylor
25. říj 2008

Tak ted jsme dorazili z chalupi,malá začla pokašlávat a spustil se jo opět sopel,tak jdu odsávat.No neříkala jsem to holky?....Ach joooo 😖 😖 😖 😖 a to v pondělí máme to focení tak jsem zvědavá jestli to vůbec proběhne....a tatka opět soplí taky už týden....v práci mají 8 stupnů tak se není co divit,je furt na hromadě,ale nejhorší že to vždycky chytne malá..... ☹

kolca
25. říj 2008

Marti jejda, zase rýmička ☹ Tak držíme palečky ať je Klárce brzo lépe.

rencaasarinka
25. říj 2008

Přeji krásný večer všem!!
Holky tak jsem včera zkusila večerní "uřvávání" a výsledek byl, že místo v 9hod usnula až po půl 10 a celá rozhozená, uvzlykaná, no ale musím to zkoušet dál, časem si určitě zvykne. 🙂 Nechala jsem ji plakat tak půl hodinky, ale bylo to takové to volání, když už začala řvát jak "tur" tak jsem ji vzala a pak mi u prsa hned usnula, byla asi utahaná z toho řvaní 😉 takže to takhle budu zkoušet dál...

Dnes byla docela kosa, byla jsem s maličkou po obědě 2hodiny venku a nic moc. Jinak my fusak máme zatím ten co je do autosedačky a až bude veliká zima, tak už ji dám do toho teplého co je na zimu 😉

Marťi to je mi líto s rýmečkou, snad brzy odejde tak rychle, jak přišla 🙂

kristyan
25. říj 2008

Ahojky holky
tak dneska jsme slavili opožděně tátuv svátek tak tady bylo narváno 🙂 ted už všichni hajají a já pujdu taky jsem hotová unavená uběhaná .Zítra jedeme na výlov rybníka do Šumvaldu no jestli bude hnusně tak nikam nejedu 😉 ještě dotáhnem nějakou rýmu a to nééééééé ☹ .

Reni no asi to bude chvilku trvat hlavně musíš vydržet a nevzdat to já jsem máčenka já jsem nedávno chtěla ukončit kojení a nevydržela jsem to ani 2hod. od ju nechat řvát prostě jsem ji to prseno dala 😉

Tak dobrou du hajat at jsem zítra trochu čilá ale nevím co bude v noci jak to Kája naplánovala doufám že nebudeme kojit co hodinu to už bych asi nezvládla 😒

Pa Pa dobrou

jo a to ještě s náma dneska spí i Kristýnka táta vyměkl a vzal ji k sobě tak bude v noci trochu těsno 😅

abinka
25. říj 2008

Nazdárek maminky a miminka,

marti no teda to je síla.No měly by jste tu solnou jeskyni zkusit.Posiluje to imunitu a nám to fakt pomáhá už máme po rýmě 😉 Já se taky cítím líp. 🙂 No tak budem držet pěsti ať se z toho vyhrabete 😒

Reni my to taky tak měly ono to bude každým dnem odeznívat. 😉 Budem držet palečky.není to sranda no ale nic jinýho nezbude 😒
kolco co ten Jaroušek provádí??Rozhodl se zlobinkovat nebo ho něco trápí?

kolca
25. říj 2008

Abi já nevím,
v noci to byl asi hlad, pr duduška nechtěl, čtvrt hoďky tahal a pak zas hned spal. No ale, že byl vychrupanej už v těch šest to teda nevím...Jsem si říkala, že kdyby to byly zuby, tak by byl protivnej, ale to on není. No možná zase spurtik.

abinka
25. říj 2008

No teď jsem ti to chtěla napsat jestli to není růstový spurt 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru