Porodnice Prostějov. Prý tam rodí jen od 38. tt

denousek
15. říj 2007

ahoj asi vas tady moc nebude ale mam dotazek....ktere jste rodila nebo se chystate rodit v Prostějove??vcera u mě byla kámoška a říkala mi že v Pv se rodí jen od 38tt ze na to tady jinak nejsou přizpusobeni...mě totiž hrozí předčasný porod..a mám i takové tušení že to bude dřív mám kloučka mooc nízko ☹ takže prej když mě to chytne dřív tak mě pošlou do Olomouce...slyšela jste to některá??ja nechci do Ol.... ☹

misalka
28. lis 2007

No s tím nástřihem to bude asi blbost, kamarádka rodila v loni v prosinci, měla celkem rychlej porod, rodila asi hodinu, bez komplikací, ale malá byla trochu větší,tak ji nastřihli, asi 3 stehy ale nastřihli. Myslím, že podle potřeby, když se doktorům zdá,že by se rodička mohla natrhnout raději nastřihnou...

kaelan
28. lis 2007

ahoj
jo s tím nástřihem je to pravda když musí tak musí 😀 😀 já jsem byla nastřihlá jenom u Ely a strašně dlouho mě to bolelo 😢 😢 😢 zato u Anet mě nestříhali vůbec a za to jsem byla neskonale vděčná 😉 😉 😉

Misi o placení se neboj to si zaplatí manža až na sále oni si o to určo řeknou 😀 😀 😀 a školení nemusí mít žádný 😉 snad jědině od tebe 😀 😀 😀 dostane akorát takovej hnusnej zelenej plášť z netkané textilie 😝 no za ty prachy dobrý ne? 😀 😀

Jdu něco dělat jo a jinak jsem Kamila Janečková ale mě teda hledat v porodce nemusíte 😀 😀 😀 😀 to jen aby bylo mezi náma jasno 😝

misalka
28. lis 2007

děkuji moc za odpověď... to víte, my prvorodičky, vše moc řešíme, moc se ptáme...

kaelan
28. lis 2007

holky a co tak nějaký nový fotky pupíků 😀 😀
chválím jenom peťu 😉 už hezký pupendo a bude hůř 😀

kaelan
28. lis 2007

to víš my zkušený druhorodičky rády poradíme 😀 😀 😀

oskerka
28. lis 2007

Ahoj, moje švagrová když rodila neměla žádný nástřih a pak se roztrhla. Brácha prý nic nědělal žádné školení, dostal židli - jak sledování televize

denousek
autor
28. lis 2007

cau babizny,..oskerko vitej,,,,to me tak napadlo zalozit porodku prostejov no,tak doufam ze te tady castejc uvidim..nastav si do profilu nahore v nastaveni odkud jsi a ve kterem jsi tydnu at mame jasno...no amuzes si udelat i album at mame prehled 😉

misalko to se plati az po porodu tatinka si zavolaji tam nekde do kanclu,nekdy se i stane ze si nevzpomenou 🙂) ale slysela jsem ze v nekterych nemocnicich se to plati snad i predem v poradne to je pekne blby ze??jk mam vedet jestli tam se mnou muj bude nebo jestli nebude zrovna nekde daleko na montazi ze...

ja nechci nastrih auau ....piju poctive malinik a lneny seminko a asi zacnu provadet i masaz hraze...muj mi prej rad pomuze 😀 😅 😅 😀

oskerka
29. lis 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se Vás zeptat: Ze včerejška na dnešek jsem chytla opar na rtu, jsem v 10 týdnu těhotenství. Stalo se Vám to taky. Nechci litat za Dr. Balákem kvůli každé blbosti. Pokud jste opar na rtu měli tak co Vám prosím doktor řekl? Jestli je to nakažlivé pro plod nebo jestli nějak plod ohrožuje na vývoji. Mám strach

denousek
autor
29. lis 2007

oskerrko taky chodim k balakovi 🙂 no ale s oparem ti neporadim....zkus si to dat do vyhledavace opar na rtu v tehotenstvi a nebo si k dr zvolej no...

oskerka
29. lis 2007

Ahoj Denousku, já se zeptám příští týden doktora v Olomouci, protože tam jedu na testy - Vrozené vývojové vady, které si tam chci nechat udělat.Tam by to snad mohli vědět.

martinataylor
29. lis 2007

Ahoj Oskerko,zavolej si k balákovi hned,po telefonu to máš hned vyřešený a nemusíš čekat týden.Taky jsme byly v Olmiku na genetice,byla jsem na odběru plodové vody.Měla jsem strašný strach ale dá se to zvládnout...čekají nás horší věci. A ty jdeš konkrétně na jaký vyšetření?A tam nám i řekli,co čekáme.Krásně jsme to viděli už v 16 týdnu,co jsme tam byly.

martinataylor
29. lis 2007

A ty jsi psla že jsi přímo z PV a odkud,já taky bydlím přímo v PV a kolik ti je let?

oskerka
29. lis 2007

Něco jsem si našla na internetu ohledně oparu. Některé těhulky tým taky trpěly, ale pokud je to na rtu tak to nevadí,něco jiného je na přirození, prý pak se rodí císařským řezem. Ptala jsem se mamky, řekla mě, že měla pořád opary na rtu a s bráchou jsme v pořádku.
Do Olomouce jdu na krev (10-12 týden)a pak na ultrazvuk (12-14 týden).
Narodila jsem se v Prostějově, ale provdala jsem se do Hradčan (jak je Brodek u Prostějova). Mám 25 let, ale za necelý měsíc mě bude 26 let.
Je to moje první těhotenství. termín porodu mám stanoven 23.06.2008, ale necháme asi překvapit co to bude. Hlavně mě je to jedno. Důležité je pro mě, aby bylo miminko zdravé, proto i jedu do Olomouce na testy.

denousek
autor
29. lis 2007

holky ja jsem taky byla v ol na genetice ale to se dela az ted ze se tam posila uz tak brzo v tom 13tt sestrenka je ve 13TT A TAKY TAM JDE...ja jsem tam byla az v 24tt a taky tam odtud vim ze je to kluk...maji tam dobrej uzv ...

megee
29. lis 2007

ahojte holky, tak jsem byla na poradně a asi rodit hned tak nebudu ☹ , doktor jen řekl: tak tady se nic nechystá a mám přijít až v úterý, tak jsem fak zvědavá, jinak jsem pěkně nachlazená, mám to na průduškách ☹ a v porodce dělali jako že je to úplně normální 😒 tak jsem zvědavá co mi řeknou až přijedu rodit s anginou 🙂, takže teď jen ležím a piju čaj...

megee
29. lis 2007

jinak na genetice v Olomouci jsem byla taky až kolem toho 20tt, až jak mě tam poslal dr. a je tam příjemnej doktor, jinak vím, že když chceš pohlaví znát dřív tak si to musíš zaplatit

martinataylor
29. lis 2007

My tam jet museli,vyšel mi tripl test 1:12 na downův syndrom,a ten UZ tam mají super a přístup doktorů taky.A jeli jsme tam v 17 týdnů.A kdyby jsi šla náhodou na tu amniocentézu,tak se fakt nebuj,je to nepříjemný ale nebolí to a je to strašná rychlovka.Hrozně jsem se bála a zbyteně.A hodně tě pomůže když je tam stebou chlap a drží tě za ruku.My ženský vydržíme všecko...

Megee to je mi líto,že to zatím na porod nevypadá,ale to se může změnit každým dnem,dej si horkou sprchu večer.A ještě mi radili at chodím do schodů,bydlím ve 4 patře,tak at prý se nevozím výtahem ale po schodech chodím tak 14 dní před termínem.

megee
29. lis 2007

já taky bydlím ve 4 patře a to bez výtahu takže se schodům nevyhnu, no ale asi to na mě nepůsobí, maliník piju od 34tt, do schodů taky chodím dost často, sprchu si taky dávám a nic 😒 tak asi budu ten případ na který to nepůsobí ☹ , ale jak už jsem psala stejně mám takovej vnitřní pocit, že budu přenášet.. no naštěstí můžu jen 10 dní tak už to nějak vydržím 🙂

martinataylor
29. lis 2007

a ty máš termín 6 prosince že?to máš ještě týden čas,já ti závidím,že se ti to krátí,já až 25 nebo 31 prosince.No asi to na tebe fakt nepůsobí 😀 ,hlavně že je malá v pohodě.Ale taky bch nechtěla přenášet,lepší je to přirozeně než to vyvolávat,to mi říkali sestřičky že vyvolávaný porody bolí více,ale to tě nechci strašit.

oskerka
29. lis 2007

Test na Downuv syndrom se prosím zjistí jak. Z plodové vody nebo pupeční šňůry. Mě budou jen brát krev.Můžu se ti zeptat kolik ti je let Martitaylor.

megee
29. lis 2007

jo taky jsem slyšela, že vyvolávaný porody jsou horší, ale strach nemám. A třeba je to taky dědičný, moje mamka sestru taky přenášela, ale jinak měla pohodový porod tak uvidíme.Říkám si, že když už jsem to vydržela tak dlouho tak těch max.17 dní už vydržím, hlavně, že nemám žádný problémy a melej je taky v pohodě.

megee
29. lis 2007

oskerka mě ten test na Downův syndrom dělali jen z krve a měla jsem to v pořádku tak jak se postupuje potom to už nevím

martinataylor
29. lis 2007

Oskerko,vzali mi krev v 15 týdnu-ten tripl test a přišlo mi poštou,že se máme dostavit tehdy a tehdy na 3D ultrazvuk do Olmika na genetiku,popřípadě na amniocentézu,udělali mi ten ultrazvuk a doktor řekl,že to vypadá ,že to bude zdravý ale že UZ není stoprocentní,že jedině amnoiocentéza.Tak jsem to podstoupila,abych měla klid,že fakt bude malá zdravá,postižené dítě bych nechtěla.A to ti právě vemou tou jehlou přes břicho a dělohu a vysajou plodovou vodu a dají na rozbor a za 3 týdny máš výsledky na 100%.

A je mi 26 let,4 ledna mám 27 let,tak jsem zvědavá jestli nebudu přenášet a malá se třeba nenarodí na moje narozeniny 😀

denousek
autor
29. lis 2007

test na downuv syndrom se dela z krve kolem 16tt ..berou se 3 zkumavky....
po tom testu se mi moc ulevilo ze je vse ok...

ja bych teda nechtela prenaset mam dva terminy jeden dle MS 24.12... a druhy dle uzv 7.1..to je blby ze spis je prednostni asi ten z uzv ale tak od prosince zacínam poradne sexovat a cim vic se to bude blizit tim vic pro to budu delat malinik a lneny seminko uz piju...premyslela jsem nad masazi hraze vcera jsem to zkousela ale to si mackam rukou bricho tak je to naprd....ale tak milak by mi pomohl ale nevim zda se na to nevy....ale nastrih bych teda nechtela....valim varit zatim paa

denousek
autor
29. lis 2007

4.ledna je i muj pritel 🙂) tak treba tak bude i jeho syn..ale radsi jeste letos.. 😉

martinataylor
29. lis 2007

já taky radši ještě letos 😀

oskerka
29. lis 2007

denousku. Ty testy v 16tt ti dělali u Dr. Baláka. Mě totiž dal papír a pry 10-12 týden - 90% zjistí vývojové vady a 16 tt - 70%.

martinataylor
29. lis 2007

Nevím jak u baláka,ale normálně ti to berou na gyndě,a podle výsledků posílají do Olmika.a mě to tedy braly v tom 16 t.Tak uvidíš,až ti vemou krev a podle toho tě pošlou,když ti krev dopadne dobře,tak tě nebudou nikam posílat. Jdu papat obídek...

oskerka
29. lis 2007

martinataylor
Od Dr. Baláka jsem dostala papír "PORADNA PRO TĚHOTNÉ" a mám tam napsané v 16 týdnu mě budou brát krev = krevní obraz, protilátky, infekce, záchyt vývojových vad - a ty vady v 16 týdnu mají přesnost 70%, Proto jedu do Olomouce tam si to zaplatím a tam budu mít přesnost 90% VVV.
24 týdnu - test na těhotenskou cukrovku a 32 týdnu krevní obraz, přešetření protilátek u RH negativních a infekce.

denousek
autor
29. lis 2007

jo ja vim ja kdyz jsem byla ve 12tydnu tak se tyhle testy jeste nedelali tak jsem byla akorat v tom 16tt to on mi jen vzl krev...ty testy ze posila do ol ve 12tt sou ted nove vis...taky me to stve ale co uz....balak posila do ol i kdyz je vse dobre aby mel jistotu posila tam kazdyho...at testy dopdnou z krve jak chteji tak on posila do ol kazdeho nehlede na to jak dopadli 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru