Porodnice Prostějov. Prý tam rodí jen od 38. tt

denousek
15. říj 2007

ahoj asi vas tady moc nebude ale mam dotazek....ktere jste rodila nebo se chystate rodit v Prostějove??vcera u mě byla kámoška a říkala mi že v Pv se rodí jen od 38tt ze na to tady jinak nejsou přizpusobeni...mě totiž hrozí předčasný porod..a mám i takové tušení že to bude dřív mám kloučka mooc nízko ☹ takže prej když mě to chytne dřív tak mě pošlou do Olomouce...slyšela jste to některá??ja nechci do Ol.... ☹

martinataylor
16. led 2008

Ahojky holky,není vůbec čas sedět u PC,Klárinka je pěkný číslo,asi po tátovi 😀 .

Jinak včera jsme byly na preventivní prohlídce s ledvinama a močovým měchýřem,tak Klárinka to má v pořádku. Jinak přes den baštíme co dvě hodiny,to se ozve a v noci už vydržíme 3 hodiny,někdy dokonce i 4-5 hodin,ale to zatím jen zřídka.No máme teprve 3 týdmy,snad bude líp.

Ale přece jen pokrok jsme udělali v usínaní,tedy uspávání.Po koupeli se napapáme a dávám ji hned do postýlky,sice hodinu usináme s mírným řvaním,ale do hodky vždy usne a budíme se jen na krmení.Dřív jsem ji uhondávala v náruči i do noce nebo do rána.Ale to jsem nechtěla aby si na to nezvykla,tak musím tvrdě do postýlky.No zatím jsme to praktikovali 3 den den po sobě a jde to,což jsme ráda.

martinataylor
16. led 2008

A jinak trpíme taky na prdíky,a na bolení,tak večer vždy zavedu rourku a vykaká se a spinká.Jinak má bolení a řve a řve.

denousek
autor
16. led 2008

ahoj marti ...my jsme byli to sami....i v noci po krmeni mi nechtel hned usnout jenze sem ho prestala v noci prebalovat-samozdrejme kdyby byli citit kakanky tak ho prebalim 😅 alejinak ne,nerozrusuju ho svetlem a on po kojeni zase krasne usne....snad to tak bude i dal no....

kristyan
17. led 2008

Ahoj holky Deni ja to tak taky delam ze v noci neprebaluju mala se moc probrala a nechtela usnout a ja v noci ani nedavam brknout nakojim a ona vecinou usne a prenesu ji do košiku a spinka mi kojime v noci tak 2-3 .A pres den jen papa a spinka uz nas to plakani asi preslo (musim to zaklepat).Bla jsem v pondeli u doktora po 6 nedeli a rikal ze poho tak mi napsal prasky a ja jsem v šoku 589kč na 3 mesice no jsem rozhodla pro tělisko to je bez starosti ale stoje 6000 kc je na 5 let ale ja si ho necham dat ja jsem bordelař ja ty prasky strasne šidim telisko je jistota.zatim cauky

denousek
autor
17. led 2008

kristyan o tom telisu taky uvazuju si vem ze tady u toho srazsiho nemas ani ms!spocitej si antikoncepci na 5 let a k tomu vlozky ci tampony to telisko vyjde urcite levneji jeste k tomu kdyz nemas MS!!
ja o nem tak uvazuju avsak az asi po druhem ditku zatim zustavam na praskach no...

jo a brknout nedavam ani pres den ptz mam proste nebrkaci dite muzu ho drzet treba hodinu a on nic...brkal jen v porodce po umele strave ale ted plne kojime a nic ale pry kojene deti brkat nemusi v prsu neni vzduch a jestli vase deti nepiji moc hltave ii se vzduchem tak pohoda 😎

denousek
autor
19. led 2008

😕

kristyan
19. led 2008

Ahoj holky co je???????? vy jste mimousema tak zaneprazdneny ? 😉 piste jak se vam vede mi uz jsme celkem v nejakem rezimu v noci papame 3krat a pres den po 2-3 hodinkach 🙂 uz zaciname sledovat okoli vzdy kdyz uslisi muj hlas tak zacne hledat ocickama no milacek 🙂 .Jinak mela jsem narozeniny a Táta prekvapil dostala jsem zlato taky milacek 🙂 Tak piste holky ju zatim pa pa

denousek
autor
20. led 2008

ahojikkk
no my taky pekne nastesti v noci spinkame vzdycky nakojime a polozim malyho do postylky a spinka dal....jak uz jsem rikala ani ho neprebaluju pres noc ptz to svetlo ho zbytecne rozdrazdi a pak nemuze spat....
tak pekne rano ta lenka vazi snad kilo 😀
samozdrejme kdyz budu citit nebo slyset ze kaka tak ho prebalim ale jinak ne-e....ale vcera vecer to byl boj mel asi bolenicko a pak jsem si vzpomela ze jsem na obed mela zeli vubec me to v poledne nenapadlo az pak mi to doslo!!ze zeli maj hodne bolenicko ☹
no ale masticka jmenuje se pupik co jsem mela v klinik boxu z porodnice je uupplnnee uzasna ta nam moc poohla a tak ji urcite koupim v lekarne at stoji co chce...je uzasna
tak zatim pa a preji vsem krasnou nedeli 🙂

martinataylor
20. led 2008

Tu mastičku pupík taky používám,stojí do 60 kč,ted jsem ji kupovala. Zítra budu volat dr.protože malá to bolení má hrozný,furt plače a nkadí. Musím ji dát rourku aby se vykadila. Jestli ta beba není na ni těžká a nestráví to,nevím. jak chudinka tlačí,je fialová a nic.Je mi ji líto.Než usne,to je řvan...hrůza a to jsem koupila kapky proti nadymání co se kapou do mlíka a nic.Už jsem z toho neštastná.

zanetka82
20. led 2008

ahoj holki že se vam tu cpu 😀 martinataylor my měli stejny problem maleho jsem kojila jen 3 tydny a pak sem neměla nic, no ale chci říct že maly se taky nevykadil bez me pomoci. nejdřív sem koupila nutrilon ale pak my dr. poradila nutrilon omneo je to pro ty nejmenší mimuša 😅 děla jim lepe na bříško a stolici.mužu doporučit.ale stejně sem davala taky kapičky do mlička sapsimplex. a hodnš sem ho pokladala na bříško. to mu dělalo dobře sam si ho pomasíraval 😀 tak vam držím palečky ať je to jen lepší 😉

martinataylor
20. led 2008

Ahoj žanetko je to fakt náročný,jsem ráda,že nejsem sama.Zítra se chci té doktorky zeptat zda můžu přejít na ten nutrilon,jak píšeš.A ty kapičky sapsimlex mám taky,koupila jsem si je bez doktorky v lékarně,snad ji to neuškodí a spíš pomůže.

kristyan
20. led 2008

Ahoj holky ja vas nechci strasit ale s tou mastickou pupik opatrne byla jsem v lekarne a prede mnou si ji kupovala jedna pani a lekarnice ji rikala ze se musi natirat jen trosku ze by se miminkovi mohla spalit kuzicka na brisku 😒 .Deni ja jsem mela taky dneska zeli tak ksem zvedava co bude v noci ☹ tak zatim papa

abinka
20. led 2008

čaute maminy,
to je dost že se tu něco děje 🙂 já tu vždycky koukla a nic ale samotné se mi nic psát nechtělo 😅
My taky mažem pupíkem vždycky po koupání jak je nahřátej tak mu namasíruju pupík a k tomu piju fenyklový čaj a zdá se mi že jsme na tom s prdíkama o dost líp.

denousek
autor
20. led 2008

ahojky...

no abi a co malej uz je to lepsi s tim usinanim u prsa ?
vojta zacina zlobit chhce se jen chovat a bezduvodne place 😒

holky a jak kojit porad vleze jak v porodce??

martinataylor
21. led 2008

Ahojky denoušku,to znám,je n se chovat a chovat jinak plačeme a plačeme.Něco mi to připomíná 😀

abinka
21. led 2008

čaute maminy,
tak my už jsme na tom líp,ale jak říkala dr. že ho to za tři dny přejde tak prd.dnes je to 6tý den a ještě pláče po prsu,ale už to není tak srdcervoucí 😢 tak snad ho to tento týden přejde úplně.

denoušku já mám vyzkoušený už všechny polohy,které jsou uvedené na www.kojení.net.jsou to skvělý stránky 🙂

abinka
21. led 2008

jo a stím chováním.strašně ho uklidnuje hopání na baloně to miluje

denousek
autor
21. led 2008

zdarek....no VOJTISEK se rad chovinka u maminky bojim se aby to nebyl pak maminky mazanek 😀
on ma rad i kdyz ho houpu v te detske sedajde-mam v albu...tam vzdycky usina a beda jak prestanem houpat !! 😅
no jo je to krasny ty mrnata gabi uz by jsme se mohli navstvit ne...vojtik uz bude mit mesic... 🙂
toto leti to je des fakt ,se nenadejem a bude mit 15 a srajdat po zabavach 😒

abinka
21. led 2008

denoušku Pepíček je taky mazlivej.To asi každý dítě má rádo mazlení.Jen si to užívej,protože jak píšeš to tak uteče 😒

Zrovna dnes jsem přemýšlela že by jsme už něco měli spáchat.Já musím počkat až mi tatínek dá do kupy auti pak s ní m zajedu ještě jednou na tu technickou a pak můžu výletovat.Snad to dá během víkendu do kupy. 😒
Letí to máš pravdu my už máme po šestinedělí 😀 Tak snad už to bude jen lepší 🙂

denousek
autor
22. led 2008

abinko nevadi ze sem si dala do pasu podobnou fotku jak mas ty?ted na to cumim ....

abinka
22. led 2008

ne proč.já myslím,že nejsme jediné,které tam jsou s mimískem. 🙂

denousek
autor
22. led 2008

TOBE TO zrovna na tehle fotce strasne moc slusi!!a ukazovala jsem mamce tve album porad se me ptala na pepicka prej je Pepova kopie!ale fakt uzje to uplne videt!!!chtela bych vas videt tak bud uvidime co ta streda treba bude hnusne tak ani na vychazku nepujdes nebo pujdete rano ja bych dojela tak o pul 1 no...a nebo prijedte vy..tak uvidime no....

denousek
autor
27. led 2008

haloooo co je s vama ☹
abinko.... ☹

kristyan
28. led 2008

Ahoj deni taky se mi zda ze to tady spí 😔 .aco vy jak se mate co malej je hodnej mi jeste porad dost brecime ale jen narazove kdyz to na malou prijde tak i 3 hod ale nekdy treba celaj den ani neknukne jsem takova zmatena.Porad koji mlika mam na rozdavani doufam ze mi to vydrzi aspon pul roku nebo rok!!!!!!! 🙂 Tak zatim Pa

denousek
autor
28. led 2008

kristyan to bbud rada ze mas mlicko to ja bych rekla ze jsem na tom tak akorat no vojtisek je taky cim dal vic uplakanej ale snazime se nejak za´bavit jezdime po navstevach a navstevy k nam tak pohoda

martinataylor
29. led 2008

Ahojky holky,dlouho jsem tu nebyla 😉 ,jak se nám daří?....asi dobře,dnes máme 5 týdnů,to letí jako hrom... malou jsem vážila před týdnem a měla 3.90 kg,rosteme jak z vody,příští týden jdeme na kontrolu v 6 týdnech,tak to už budeme mít přes 4 kg určitě a jdeme i na kyčle.Klárinka má pěkný škranky a podbradeček 😀 , mlíčko ji moc chutná. Přes den baští co dvě hodky pořád,dýl nevydrží,jen když zrovna usne,tak se nám to prodlouží a přes noc už spinká pěkně.Vydrží 4-5 hodin,jak kdy.Usíná nám každý den až kolem 22 hodiny,dřív ne,snad se to posune.A jinak se vzbouzí jen na krmení....

A jinak trpíme na to bolení a ty prdíky,po jídle si pořveme a pak je to dobrý.Kapky ji dávám i čajík na nadýmaní ale furt ji to trápí.Ale snad bude líp časem,prý to trvá 3 měsice(nazývá se to tříměsíční kolika).

Jinak taky chodíme na návštěvy a nebo u nás pořád někdo je.Všichni jsou s Klárinky unešené.Už všecko tak krásně sleduje a už si tak brblá pro sebe.

denousek
autor
29. led 2008

ahojky marti jo je to parada vojtiska chce taky kazdy videt...skoro vsechny kamosky uz tady byli 😀
taky nas trosinku boliva brisenko ale neni to tak hrozny no..

abinka
29. led 2008

čaute holky,
taky jsem tu dlouho nebyla.neměla jsem čas.bojovaly jsme s mlíkem a bohužel prohrály 😢 ☹ 😢 Do toho jak tu píšetetatříměsíčni kolika.Jsem z toho vyčerpaná jak psychycky tak fyzicky.Jsem ráda že ke mě žádné návštěvy nechodí.vůbec bych to nedala.tak už jsme na nutrilonu tak snad se dám do kupy.já to snad nedopíšu pořád se budí a pláče.bože at už má 3 měsíce.
jinak my vážíme 4800g ale jen díky přékrmům.

kristyan
29. led 2008

ahoj holky mi prad kojime jenze ja mam tolik mlika ze po kojeni z jednoho prsu si jeste odstrikam 40 ml takze nakojim a pak jeste odstrikavam volala jsem i doktorce a rikala at to odstrikavam ze bych mohla dostat zanět (bojim bojim )mala se naji a vydrzi 2-3 hod a jeste tam mliko necha a pri dalsim kojeni ji dam z druheho a taky pak musim odstrikat ale v noci na to prdim to bych se nedonutila.Jinak vecer placeme 1-2 hod a kolem 20 hod usne a papame tak v 1 v noci ale tak se budi po 2 hod az do rana .Tak zatim pa

martinataylor
29. led 2008

Abinko to známe,u nás je to to samé...a to je holka. V neděli jsem rezignovala že další mimi nechci,kdo to nezažije neví,byla jsem psychicky na dně.A koupila jsi ty kapečky na to nadymání?Já ji to davám a je to s něma lepší,když ji to nedám,tak děs a hrůza....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru