Porodnice Prostějov. Prý tam rodí jen od 38. tt

denousek
15. říj 2007

ahoj asi vas tady moc nebude ale mam dotazek....ktere jste rodila nebo se chystate rodit v Prostějove??vcera u mě byla kámoška a říkala mi že v Pv se rodí jen od 38tt ze na to tady jinak nejsou přizpusobeni...mě totiž hrozí předčasný porod..a mám i takové tušení že to bude dřív mám kloučka mooc nízko ☹ takže prej když mě to chytne dřív tak mě pošlou do Olomouce...slyšela jste to některá??ja nechci do Ol.... ☹

denousek
autor
1. lis 2007

ahoj mARTI...ja mam zatim 8,5 kg....uvidime no zitra jdu do poradny ridim se namerenou hodnotou v poradne....a jdu na krev au au ...naposled...snad to preziju..Marti ja myslim ze luto bude o.k...a jeste to stejne neni jisty zalezi jak se budem s abinkou citit vis....abinka ma problemky se zadama tak treba ani nebude mit chut nekam jeste jit vis.. 😒 je to jste docela daleko...
no a na porod radsi ani nemyslim rikam si ze to zvladl kazdej aze to budu mit hnes za sebou tak snad to bude dobre...

martinataylor
1. lis 2007

Ahoj Deny.to si říkám taky,že když to zvládlo tolik ženksých před náma,tak to zvládneme taky.Krev mi brali taky,vše bylo o.k,akorát mám málo železa tak ho musím brát do porodu.Dnes jsem byla v poradně a zapomněla jsem se zeptat sestřičky jestli je potřeba olat na tu přednášku či ne,uplně mě to vypadlo,řešili jsme nástup na mateřskou...tak se když tak zeptej,já se zeptám za týden jak jdu na UZ.

martinataylor
1. lis 2007

A jak jste se bavili o darování pupeč.krve,tak to myslím v PV jde.Najela jsem si na stránky nemocnice v PV,na porodnici a tam se o tom dočtete.

martinataylor
1. lis 2007

Jdu venčit naše zlatíčko,snad vás tady někdy chytnu pa pa

denousek
autor
1. lis 2007

no ja jsem si to prave napsala na papirek dotazy co mam ptz vim ze vzdycky kdyz dojdu k dr tak uz nevim co jsem chtela 😀 mam tzv syndrom bileho plaste 😅 to je kdyz mas u dr bobky no....ja si musim i doma obden merit tlak a psat si to na papir a nosit do poradny...v poradne mam vzdycky tak 160 / 100 😅

martinataylor
1. lis 2007

Tak to máš vysokej tlak,já mám pořád 120/80 nebo 110/70,takže v normě.Asi si to taky začnu psávat na lístek,protože jak tam dojdu tak nic nevím. 😀 A odběr se nebuj,to přece nebolí...ale jak koho,někomu to vadí hodně.To já byla i dvakrát darovat krev,odběr mi nevadí ale po tom mi bylo vždy hrozně slabo a celý den jsem proležela,tak už jsem tam nebyla.Není se čemu divit,když ti vemou skoro 500 ml krve.To pak chybí v těle.

abinka
1. lis 2007

Čaute holky,bez lístku si zapomenu říct i o magnesko 😅 Jak tam vlezu tak nic nevím.Vytáhnu lejstro a jedu. 😀 Příjde mi to,že jsem větší sklerotik než moje babička.hrůza.Jsem zvědavá co mi odpoví na to dárcovství a hlavně jaké jsou podmínky k tomu abych mohla darovat.

abinka
1. lis 2007

jo a já mám navrh 17kg 😢 No ale paní doktorka říkala,že hodně otýkám.Tak doufám,že je to voda 😅

swetlus
2. lis 2007

Ahojte tehulky. Zdravim vas po ranu.
Ja jsem taky vzdycky vsechno zapomnela ale listek jsem si nikdy nenapsala, ale co, stacilo mi ze je mimi ok a sla jsem 🙂
Ja jsem pribrala za celou dobu "jen" 10 kg, takze budte v klidku at uz priberete kolik chcete... jo a jen tak pro info 8 kg jsem rovnou nechala v porodnici 😉

denousek
autor
2. lis 2007

ahoj holky tak jsem doma od dr....a mam spatne zpravy...v pondeli mozna pujdu lezet do nemocnice...ja nechcii...bbeee....mi vzdyckydr meri tlak a mam u nej 160/110....takze si to chce overit ze moje udaje(nosim mu tlak na papirku co se obden merim doma) tak ze je to pravdive....dnes mi rekl ze me posle lezet do nemocnice a ja rikam ja nechci do nemocnice a ted mi vyjela slza a on ze teda tam zavola a zkusi mi domluvit jakysi prostroj...tak dnes ve 2 SI PRO NEHO JEDU BUDU HO MIT 24hod na ruce-asi 24hod doufam ze ne dyl...a to mi bude neustale merit tlak co se pak zprumeruje a dle vysledku bud pujdu lezet nebo ne...ach jo...pomooccc.....

abinka
2. lis 2007

Dobré ráno holky,Denoušku to mě moc mrzí,ale hlavně že je malý v poho.

abinka
2. lis 2007

Až přijedeš od DR.tak pisni co to máš za ten stroječek.ju?? 😉

swetlus
2. lis 2007

Denousku, ty jo, to je des. Ale neboj to bude dobry. Hlavne musis byt v klidu aby mimi melo pohodu (a taky aby ti teda nevyletel zas ten tlak 🙂 )
Ja jsem byla v tehu v nemocnici taky a byla tam se mnou na pokoji pani co tam taky byla kvuli tlaku a pak pred porodem jsem byla na pokoji rovnou se dvema. Ja vim ze je to otravny ale zas je lepsi kdyz to hlidaji, mas aspon jistotu ze bude mimi v poradku. Drzim pesti. 😉

denousek
autor
2. lis 2007

ahojky tak uz sem doma no a snazim se byt v klidu meri me ta vec kazdou pul hodinu docela to boli pekne me to zmackne...kdyz mi to zkousely tak jsem mela i vysokej tep 140/min a ma byt tak 100/min ..no tak asi to bylo zase z doktoru....tak uvidim jeste ze to mam jen do zitra zatim paa

abinka
2. lis 2007

Čau čau,tak držím pěsti ať je vše OK.Zítra to tam jedeš vrátit??

martinataylor
2. lis 2007

Ahojky holky,ted si to tru pročítám....Deny drž se....radši bud v nemocnici,než aby se ti a miminku něco přihodilo.Kamška tam leží už 4 týdny a to je ve 28 t, protože se už od 23 t otvírá.Důležitý je to zdraví,vlastně nejdůležitější,ted nebojujem jen za sebe ale už i za mimoušky.Tak se Denoušku drž!!!!

denousek
autor
2. lis 2007

jo marti diky ja to zvladnu 😉

abinka
2. lis 2007

Ahoj Marti,s tou kámoškou to je drsný.Chuděra to už tam asi bude do porodu co??

Denoušku v pondělí volám tomu Prausovi,tak jsem zvědavá kdy si na mě udělá čas a hlavně co mi řekne.Jestli kuchnout nebo ne 😒

martinataylor
2. lis 2007

Abi kamoška je pořád na kapačkách a bojuje za každý den,at v ní brouček ještě vydrží...leží v Olmiku.Chudinka...hlavně at to vydrží co nejdýl,termín má až 29 ledna.
Denoušku určitě to zvládneš..jsme silný ženský....

abinka
2. lis 2007

To je hrozný,budu jí držet pěsti ať to dopadne dobře. ☹ Má před sebou ještě pěkný kus cesty.chuděra.Je super že doktoři už dokážou zachránit i miminko narozené v 28tt ale nepřála bych jí to.

denousek
autor
3. lis 2007

cau holky...tak jsem se stim pipacim pristrojem na těle fakt ,,supr,, vyspala...kazdou hodinu me to vzbudilo tak me to akorat tak donutilo se zvednout omotat hadicky kolem sebe a jit na wc!vecer mi tak stvrdlo bricho a rozbolelo ze jsem myslela ze je to muj konec!!no snad se vsechno brzo srovna necitim se ted nejlip....

abinka
4. lis 2007

Krásnou neděli všem 🙂

Denoušku tak co dnešní noc byla lepší bez přístrojů????A co bříško ještě tvrdlo nebo dobry?? 🙂 Opatruj oba

denousek
autor
4. lis 2007

cauky abi jo dnes to bylo dobra akorat zase kdybych nemusela kazdou tu hodinu vstat na wc no...a ve 2 ta zimnice....se mi chtelo na wc ale mrzla jsem to bylo desny sem musela vzbudit milaka a musel mi zapnout u hlavy elektricky topeni a az jsem se trosku zahrala tak jsem vstala oblikla teplacky a sla na wc me desne stve ze me to jako tak celej ten spodek tlaci kdyz se vycuram...takovy to mam rozbolavely..no nic prijemnyho...uvidime dnes nebudu pit na noc tolik caje a zkusim vyvetrat.....

abinka
4. lis 2007

J8 si taky větrám ale celý den.Dělá mi to zle když je trošku vydýchaný vzduch.Pepča natíral futra v bytě tak jsem myslela,že se zblázním.

abinka
5. lis 2007

Dobré ráno, 🙂

Denoušku,volala jsem Prausovi ten mi to nebere,ale dovolala jsem se konečeně gynekoložce a tak jsem jí řekla o tom posudku a ona to brala jako hotovou věc.Prostě jdu na císaře.Jak příjdu do poradny tak jí to mám dát a řekne co bude dál. ☹ Tak se na mě prosím tě nezlob,ale na ten kurz nejdu,když nebudu rodit normálně.Akorát by mě to mrzelo ještě víc než mě to mrzí.Slibuju,že si za to zajdem do cukrošky nebo něco podobnýho.Prostě na město.Tak se nezlob 😅

kaelan
5. lis 2007

nazdárek těhule 😉

máte to ale těžký co?ale všechno bude ok 😉

Denoušku já chodila čurat taky snad každou hodinu i v noci ☹ no děs ale pij pořád páč pít se musí 😉 a co ten tlak ty máš vysokej že jo?Já měla tak 120/80-90 takže to bylo dobrý a le v prvním těhu sem měla taky zvýšenej 😒 tak se opatruj a užívej si břucha 😀 😀 😀 už ho máš hezkej kulatej 😀 😀 😀

Abinka tebe zdravím 😝
a to tě mudra hned řekla že jdeš na císaře????a co máš za problem nikde jsem to nenašla teda jestli si to psala 😝

Tak at je vám hej a bříška hezky rostou a kopají 😀 😀

abinka
5. lis 2007

ahoj Kaelan,mám vyhřeznutou ploténku.Mám velké bolesti zad a mám strach že to nezvládnu normálně porodit.Tak mě gynekoložka řekla že to musím řešit s obvoďákem.Já šla rovnou ke své neuroložce.Řekla že přirozený porod je pro každou matku lepší ale že mě doporučuje císaře.Tak jsem to brala tak že jen doporučuje.Dnes jsem volala Dr. a ta to brala jak hotovou věc.Takže jsem z toho pochpila že jdu pod kudlu na 99% ☹ No 20.11.jdu do poradny tak budu vědět víc.

A jak válčíš ty??

martinataylor
5. lis 2007

Ahojky Abi,tak to je mi mooc líto,ale hlavně at jsi v pořádku a to malé taky.Třeba to ještě dopadne dobře a porodíš nakonec normálně.A co Deny,dnes měla jít na kontrolu s tím tlakem,dnes tu ani nebyla,tak jestli není náhodou v nemocnici.Možná něco o ni víš.pa

abinka
5. lis 2007

Ahoj Marti,
Denoušek je v pořádku.Byla na kontrole.Řekli ji že to je syndrom bílého pláště.Tak jsem ráda že jsou oba v pohodě.Byla bych ráda kdybych porodila normálně ale už s tím moc nepočítám.No co kolik ženských tak rodilo.Co vy dva jak se máte??

denousek
autor
5. lis 2007

cau babizny...ahoj Marti ja v pohode diky za optani....

abi tebe je mo mooocc lito snad se jeste najde reseni i kdyz uz to mas asi jasny ale neves hlavu nebudes prvni ani posledni...akorat me mrzi ten predporodni kurz ☹ ale tak pravda na co by ti byl ze....ale jedna znama tam byla a rikala me mamce -to je jako od mamky z prace znama- ze to tam stalo ze prd ze se jako nic moc nedovedela no....tak to neva hlavni je ze se ted zameruju na to ze je vse ok...sice mi v noci hrozne tvrdne a boli bricho ale da se to vydrzet doufam zeto zatim zkonci jen u tvrdnuti ...a od prosince zacinam pit ten malinikovy cajik konecne sem ho sehnala a sypany!!na meste v lekarne!TA LEKARNa ME NIKDY NEZKLAMALA!-ZATIM PA DEVCATA

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru