Porodnice Prostějov. Prý tam rodí jen od 38. tt

denousek
15. říj 2007

ahoj asi vas tady moc nebude ale mam dotazek....ktere jste rodila nebo se chystate rodit v Prostějove??vcera u mě byla kámoška a říkala mi že v Pv se rodí jen od 38tt ze na to tady jinak nejsou přizpusobeni...mě totiž hrozí předčasný porod..a mám i takové tušení že to bude dřív mám kloučka mooc nízko ☹ takže prej když mě to chytne dřív tak mě pošlou do Olomouce...slyšela jste to některá??ja nechci do Ol.... ☹

jiji
11. zář 2008

Deny, to je fakt. V prosinci jsem jela jen do blbýho Tesca městskou, tehdy ještě s hlubokým kočárem (teď drapsnu golfáč a jdu a nikoho se nemusím doprošovat, to je paráda) a na zastávce jen stará babička a mladej floutek. Přijel autobus (samozřejmě žádnej nízkopodlažák), tak jsem šla zaplatit jízdenku a nahlásit řidičovi kočár, aby mi otevřel zadní dveře. No samozřejmě floutek seděl usazenej a zvedl se starší pán, co byl chudák rád, že chodí .... no naštěstí vyběhl řidič od volantu a šel mi pomoct. O zastávku dál nastoupila další maminka s kočárkem, tak u tesca jsme si pomohly navzájem. Zpátky jsem šla radši pěšky 😠
No, ale snad by se někdo našel, kdo ti pomůže do vlaku .... jako doprošovat se je nanic, nejlepší je, když to ti lidi napadne bez nakopnutí 😝

jiji
11. zář 2008

Marti, to by snad vadit nemělo ... třeba by nebyl problém vlízt tam s kočárem. Já právě vůbec netuším, jak to tam chodí, bo jsem tam ještě nebyla. Sice jsem se tam chystala, bo jsem si říkala, že na Michalčin atopickej ekzém by to mohlo být super, ale nedošla jsem tam 😝
Mmch, jak jsem řekla jméno Tvé drahé polovičky, byl můj manžel doma, ani jsem nemusela ukazovat fotku 😀 😀. Svět je fakt maléééééééééééj 😀

denousek
autor
11. zář 2008

holky no to je tak..ja jsem dodelala ridicak na konci prosince...10 ledna sem dostala ridicak ale rekla jsem si je snih a namrzly tak ze zacnu jezdit az na jare...no...a uz jsem proste nezacala... ☹

martinataylor
11. zář 2008

Já tam taky nebyla ale říkala jsem že tam s malou zajdu určitě,protože jsem o tom slyšel ajak tam maminy chodí a jak je to o.k,a super bude že nás tam bude jen těch 7 a nebude nás nikdo poslouchat atd....
už se na to těším....

verdik
11. zář 2008

jéjda, holky vy jste se rozepsaly a to jsem tu jen chvilku nebyla,fotečky jsou super, děkujeme
marti to máš pravdu, že je nás akorád do té solné jeskyně a můžeme plkat a nikdo nebude poslouchat, děti se zabaví, Adámek se tady ještě chechtá, ale už ho jde táta uložit, tak si myslím, že se taky na setkání s kámošama a kámoškama těší 🙂 🙂
byli jsme dnes na rybníku krmit kačeny, tak měl pusu od ucha k uchu, jak si vždycky doplavaly pro rohlík
jo a k tomu řidičáku, to jste se tedy fakt rozepsaly, já mám a jsem strašně ráda, zbožňuji řízení auta a hlavně, když jezdím sama, pustím rádio a valím, chce to jezdit a jezdit, jen mi teď miláček prodal auto a zatím asi zlobím neboť mi druhé nekoupil 😀 , ale snad tom přijde , chci s Adámkem jezdit na výlety, koupaliště a zoo a než táta přijde tak je večer a tak ať na něm nejsem závislá
denousku, pokud máš řidičák a máš možnost auta, tak trošku oživ v hlavě vyhlášku a pusť se do toho, fakt se není čeho bát a ženský zvládnou všechno, to se nezapomíná, je to jako s lyžováním, to zvládneš
holky co dáváte prďouskům k večeří???
právě se mi vrátila má větší ratolest , tak jdu ji vyzpovídat co nového ve škole a v životě, JENŽE TÉ SE TEĎ V HLAVĚ HONÍ VÍC LÁSKA NEŽ UČENÍ, ACH JO 🙂 🙂
zatím se mějte, zítra má být poslední hezký den, víkend má být studený, což se vůbec netěším ☹

abinka
11. zář 2008

Denoušku a já nechci slyšet věci typu nechci slyšet.Nemám ráda když mi někdo poroučí.Jde to říct i jinak 😵
Já jezdím z Přemyslovic busem dost často sice s nervama co bude ale vždycky se najde někdo ochotný kdo ti pomůže a ještě jsem nemusela nikoho otravovat.Vždycky se někdo zvedl aniž bych někoho prosila.No a kdyby náhodou ti teda nikdo nebyl ochotný pomct tak řidič je povinen ti pomoct.
Nezlob se ale děláš jak kdyby si jela třeba z Rakové jako Kristyan.Ty na jedné zastávce nasedneš a na druhé vystoupíš a žádná hrůza to není pokud chceš se někam dostat tak to jde.Jo kdyby ses teda do busu nevešla tak ti tam za chvilku jede jiný.

Nemyslíš,že když to posloucháš ze všech stran tak že je to pravda???
Je to jen o zkušenostech o ničem jiném.Já už se dvakrát nabourala(jednou né mmojí vinou 😅 ) a prostě jsem se schopila a sedla do toho znova,protože jezdit busem nebo se někoho doprošovat fakt nechci.

jiji taky jsem tak couvala,to může dosvědčit i Kristyan v tu středu jsem měla den blbec 😅 dvě místa vedle sebe a já jedu mezi ně a nebo do křáku fakt jsem se před ní předvedla 😀

jiji
11. zář 2008

Verdiku, jééé, taky jsme byly krmit kačeny .... Míšu chtěla slupnout labuť 😀 😀
Taky hrozně ráda řídím ... teď už jo, jak jsem si začala věřit. S břuchem jsem jezdila furt, až do konce těhu 🙂
My večeříme kašičku, a to už docela dlouho, já nevím, od sedmi měsíců? Nejdřív jsme začaly nemléčnýma dělanýma z vody (absolutní hnus, jediná jedlejší byla tak rýžová Sunarka), měla jsem strach z alergie, bo Míša asi alergik bude už jen kvůli tomu AE, ale pak začala jíst kolem devíti měsíců jogurty a zjistila jsem, že dobrý, tak jsme najely na mléčný. Teď když už nemléčnou, tak ji dělám ze Sunaru 😉

abinka
11. zář 2008

Marti já si myslím,že to mají udělaný tak aby tam maminky s kočárkem udělaný.na stránkách by měly mít i foto.Může tam i spát tam jde o to aby to hlavně dýchala 😉 akorát se připraví o to hrabání v soli ale to zvládne při nejhorším příště 😉

verdik dávám taky kašičku.No a řízení teď taky moc miluju jak píšeš zapnu rádio a valím.Akorát jsme druhé auti taky prodaly,protože vypadalo že se budou s jedním z práce střídat takže bych měla auti doma každý druhý týden což by stačilo.No ale není tomu tak.tak suším hubu..zatím 😀

martinataylor
11. zář 2008

Péta mi che koupit malý autíčko,tak jak to tady slyším,tak do toho asi půjdu,nejsem žádenj debil abych to nezvládla,řidičák jsem udělal a v pohodě,jde jen o to,že jsem 10 let už nejela.No začít musím,jelikož jsem omezená,jak píše verdík,táta přijede večer z práce a nikam se nedostanu...

mrknu na stránky té solné jeskyně...bylo to s váma tak bezva,že bych se s váma viděla klidně každý den.... 😀

jiji
11. zář 2008

Marti, ono je to fakt v jedné věci .... jezdit a jezdit, pak člověk získá sebedůvěru. Nejdřív okresky, pak město a pak už se vrhneš dál, ani ti to nepřijde 🙂
Já jsem nadávala, když manža kupoval Oktávku combi a jsem totálně spokojená. Jezdí se mi s ní mnohem líp než s Favoritem, kterej je malej. Nejen tím, že má posilovač a je to auto technicky někde jinde, ale má i super rejt, takže vycouvám z parkáče naráz a ne natřikrát 😀. Ani ten dlouhej zadek mi neva, narozdíl od Oktávky sedanu je mnohem líp vidět dozadu 🙂

denousek
autor
11. zář 2008

abi ja sem ti to tak nechtela napsat ze to nechci slyset jenze si myslim ze kdyz cloveku reknu ze neco delat proste nebudu tak to plati a stve me kdyz se o tom dal mluvi a rozebira se to..ja snad rozhoduju sama za sebe a kdyz proste nechci ridit tak nechci a tot vse pak nerada jen posloucham a proc ne.a na tom nic neni...neznamena ze pro ostatni to NIC NENI tak ze pro me to taky nema nic byt a lidi kolem to nechapou ze pro me na tom proste neco je!!
si myslim ze kdyz nechci jezdit tak proste nemusim a prece to jeste nemusim poslouchat ...i kdyz to se mnou myslite dobre ja to vim ale proste jezdit nechci a nebudu tot vse...nemam na to a nikdo me nemusi presvedcovat ze na to ma kazdy tak i ja ...ja proste NECHCI!!

jo a jinak kolik vas bylo na tom sraze??7 myslim...tak ja jen ze teda jak tak pocitam tak budu asi navic do te solne jeskyne no....skoda....mela sem za vama dojet hned..tak se mejte paa

abinka
11. zář 2008

Marti jak budeš mít čas tak když tak hoď ty fotečky do toho alba 😉 já to tam zítra večer namlátím taky 😀
Tak dobrou nocenku všem 😉

megee
12. zář 2008

jé holky tak jak vás čtu tak jsem tu asi jediná která řidičák nemá a klidně by měla k dispozici dvě auta každej den 😀

Deny vážně to chce jezdit a jezdit, já tě chápu ségra má taky řidičák a nejezdí ptz se bojí, ale říkala že zase začne, zatím jen někde mimo silnici ale zkusí to....

S busem já zatíám nikdy problém neměla vždy se našel někdo kdo mi pomohl a když ne tak jsem na drzo někomu řekla a bylo....

abinka
12. zář 2008

Tak to je pech já bych jezdila jak šílená a nemám čím a ty máš dvě auta před barákem a nemáš papíry 😀 😀
No jo no co se dá dělat tak snad mi tatínek brzy něco koupí ☹

Megee to nemá smysl je strašně tvrdohlavá 😵 přitom na tom nic není 😉

Verdik a ty už si bourala???Kdo má vůbec řidičák???Já, verdik,Denoušek 🙂 ,jiji a ještě někdo?

jiji
12. zář 2008

Dobré ráno 🙂
My taky máme dvě auta, ale od té doby, co se narodila Mišulka, tak manžel nechává svoje u rodičů a jezdí "mým". Ty uvozovky proto, že obě auta jsou jeho, ale Oktávkou jsem jezdívala já do práce, takže bylo jako moje. Já, když vím, že budu potřebovat auto, tak si mu řeknu a on jede na kole nebo ho někdo vyzvedne, nebo ráno vezme sedačku a já si pro auto dojdu s kočárem k němu do práce.
Teda, já nevím, co bych bez auta dělala. Jezdila jsem denně 25km do práce a 25 zpátky, no jezdit veřejnou dopravou, tak vstávám asi ve čtyři a domů dojedu v sedm. No fuj 😖 😀 😀

martinataylor
12. zář 2008

Holky to byla noc....švagrová jela večer do pordnice,že ji prdla voda a já čekala jak blázen na telefon,nemohla jsem usnout a do toho malá furt mrčela,celou noc a ted ještě chrní koblížek.
A v 5 ráno jsem se dočkala telefonu,tak mají Matyase 3,50 kg a 51 cm..Jupíííííííí 😀

jiji
12. zář 2008

Marti, tak gratulace 🙂. To bylo docela rychlý, ne? 🙂

jiji
12. zář 2008

Já jsem slíbila naší sousedce, že s ní půjdu k porodu, jestli bude rodit rozumně (= o víkendu, když jsme u tchánů a Míšu má kdo pohlídat nebo v noci, když spí 😀). No taky už je to na spadnutí, termín má za měsíc a nějaký drobný. No, a budou mít kluka a mám z naší diskuse zkušenost, že kluci spěchají (dřív se jich narodila většina, zato většina holek byla po termínu, včetně naší Míši 😀)

martinataylor
12. zář 2008

tak rychlý?no na mě dlouhý,já to měla za 3 hodky za sebou,a ji to chytlo v 19 hodin po 5 minutách doma,ve 21 hod.ji rupla voda doma,tak jeli a v 5 ráno mi volali..tak docela dlouhý....švára říkal že jak ji rupla voda,tak se to zastavilo...ale ona ve Vyškově má známý tak ji nějako pomohli a bylo to pak rychlý.....

Abinko mě to ukazuje,že maminkyPV neexistují.... ☹ jsem pako nebo co? 😀

jiji
12. zář 2008

To je dobrá, já bych jela mít kontrakce po pěti minutách a na vodu bych teda nečekala 😀. To je v pohodě, teda jestli to bylo první dítě, normálně říkají 8-12 hodin. Já jsem měla bolesti 30 hodin před porodem, ale furt mi tvrdili, že to jsou poslíci. Pak jsem z těch poslíků porodila 😀. A prospala jsem otvírání z centimetru na osm 😀

abinka
12. zář 2008

marti ta tvoje švagrová rodila ve vyškově??No včera byla kámoška za kámoškou v PV a byly na kovárně na obědě a už měla kontrakce a říkala že bude rodit ve Vyškově.Jak se jmenuje

Marti existují vždyť máme už i album 😒 asi na čtvrté straně.zkusím to ju?

miminkapv
12. zář 2008

marti tady jsme 😀 tak jak to že ti to nejde zkus napsat teda miminkapv s malým 😉

miminkapv
12. zář 2008

😅 dávala jsem ženský pohlaví

abinka
12. zář 2008

to je zajímavý že jsem tam dávala velké PV je to zkratka města že?? 😅 a je to tam malým hmmm 😒

martinataylor
12. zář 2008

Jmenuje se Anula Páleníková.....
Mě chytli bolesti v 16 hodin,to jsem měla po 5 minutách a řekli mi že rodim ,že jsem otevřená na 3 cm, v 18 hodin jsem byla na 10 cm, a v 19 hodin byla Klárinka na světě..... 😀 takže jedním slovem POHODA

jdu na tu kuknout,jsu asi mimo...holky no jo,celou noc jsem nespala 😀 😝

martinataylor
12. zář 2008

Abi..nejde mi to,ukazuje mi,že miminkapv má jiné heslo,než zadám.... 😲 😖 😠 😒 ☹ 🤐 😨

abinka
12. zář 2008

napiš mi do IP co tam dáváš???

miminkapv
12. zář 2008

už to tam je ty fotečky,dávala jsem tam háčky atd....no nemyslí mi to po ránu 😀 ,pa pa

abinka
12. zář 2008

no do IP si to taky napsala s háčkama,čárkma.tak ale viděla jsem že si to tam dala tak říkám asi to pochopila 😀

Holky mám dotaz odešel mi telefon,který jsem kupovala v tescu v arkade a mám pocit,že už to tam není tak kde ho mám reklamovat?????

kolca
12. zář 2008

dobré ránko,
tak jsem vás lehce dočetla. 🙂

Marti, teda to jsi měla super rychlovku. Mě prdla voda v devět večer, bolesti začali kolem půlnoci a malej se narodil v 6.20. Možná by to bylo i dřív, pr asistentka říkala, že se otvírám jako při třetím porodu, jenže jak byl velkej, tak bylo to tlačení náročný 😀 . Ale i tak mi to přišlo docela krátký.

Jinak Denousku k tomu řízení, nebudu Tě vytýrávat, je to tvoje věc no. Akorát se trošku ochuzuješ, když nechceš jet ani busem, ani vlakem ani autem. A ne pokaždé se najde někdo, kdo tě doveze, tam kam potřebuješ.

Já jsem ráda, že teďka už taky řídím kamkoli, teda Brno, Praha nee. Ale už zvládám i Zlín, když jedu do školy 🙂
V těhu jsem jezdila skoro až do konce, dokud se mi vešel báchor 😀 Všichni sice říkali, ať už nejezdím, ale bylo to rychlejší než busem a pro mě i snesitelnější.

Jo a holky, byla jsem mocinky hodňoučká, dnes mi jede mužíček pro autíčko, a bude to kombík, jupí, tak případně budu moct někoho naložit třebas. Mám ho prý za porod 🙂, ale musíme ho ještě splatit no 😀 😢 .

Sakryš jsem se nějak rozepsala 😀. Dnes jedem s broučou na tu rehabku, tak jsem zvědavá, jdem se chystat. Zatím papa.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru