Porodnice Prostějov. Prý tam rodí jen od 38. tt

denousek
15. říj 2007

ahoj asi vas tady moc nebude ale mam dotazek....ktere jste rodila nebo se chystate rodit v Prostějove??vcera u mě byla kámoška a říkala mi že v Pv se rodí jen od 38tt ze na to tady jinak nejsou přizpusobeni...mě totiž hrozí předčasný porod..a mám i takové tušení že to bude dřív mám kloučka mooc nízko ☹ takže prej když mě to chytne dřív tak mě pošlou do Olomouce...slyšela jste to některá??ja nechci do Ol.... ☹

megee
18. pro 2007

ahojky abinko tak sem ráda, že jste tu žloutenku v pohodě zvládly a jste oba ok, já se ani nestihla v porodce rozloučit jak rychle jsem od tama vypadla 😀

megee
18. pro 2007

to kojení mě taky moc mrzí, ale to UM mi za ten jeho klid rozhodně stojí, chudáček pořád jen brečel a nemohl spinkat a teď je v pohodě a spinká tak
3 - 4 hod.

denousek
autor
18. pro 2007

verdiku to vis ze mi to nebude vadit !! ja jsem byla taky za megge a to jsme se v zivote nevideli !abinku znam od jakziva tam jsem byla taky porad ...makali jsme spolu v praci....dnes k ni jedu na navstevu jakpak se asi prcek zabydlel...

mege vsak to neni zadna vada ze nekojis spis bych rekla ze maminy nekoji jak koji....z toho si nic nedelej zalezi na tom co drobkovi vic vyhovuje ne...

kde je ta marta sakra 😒

megee
18. pro 2007

Deny já už jsem teď úplně v pohodě, už to neřeším, jen v porodce mě to dost bralo já tam ty 3 dny skoro celý probrečela, že nám to nejde, ale co jsem přešla na to umělý tak jsme oba v klidu...

denousek
autor
18. pro 2007

megge vis ono to udela hodne i s psychikou vis...tim se netrap urcite nejsi jedina....ja taky nevim jak se s tim poperu hold nekde to jde a nekde ne....to prece neni konec sveta...akora uz bych teda taky rodila..
a rodilas dlouho??ja se toho zacinam bat ....ale co uz,uz neni cesty zpet 😅

megee
18. pro 2007

no prášek mi zavedli v 11.40, bolesti mi začali až kolem 17.00, v 18.15 mi dr. pustil vodu to jsem měla do 5 min. kontrakce po 3 minutách a v 21.41 se malej narodil, já teda řvala šíleně, ale měla jsem rýmu tak ty jejich rady nádech nosem, výdech pusou mi byly na prd, když jsem měla nos ucpanej 😀, ale jak začneš tlačit tak ty bolesti přetlačíš...
Hlavně se neboj, nemáš čeho, to zvládneš v pohodě a věř, že to za to rozhodně stojí 😉

denousek
autor
18. pro 2007

no ja budu taky rvat jak tur na celou porodnici....vsak ja vim ono se mi to vrati ale je to takova zivotni zkusenost ze nevim co od toho mam cekat....no uvidime zvladla to kaza ze ,comi taky jinyho zbyde.....
kde je asi ta marta....

megee
18. pro 2007

taky pravda já jím tam pořád řvala, že chci něco od bolesti, že to už nevydržím a oni na to, že mi nic dát nemůžou, že by to mohlo zastavit porod a taky jsem to zvládla, hodně mi taky pomohla přítomnost mýho přítele...

denousek
autor
18. pro 2007

beee takze mi tam jako nic proti bolesti nedaji jo??a ja jsem myslela ze kdyz se tam budu dlouho trapit a budu chtit treba epidural tak ze mi neco daji......no tak to je skveli....noa museli te nastrihnout??toho se taky bojim jak svina snad se mi to vyhne

megee
18. pro 2007

já nevím jak je to u spontáního porodu, ale u vyvolanýho ti nic nedají, jinak mě naštěstí nenastřihávali, mám sice as 4 vnitřní stehy, ale to proto, že měl malej vztyčenou ručičku když lezl ven

denousek
autor
18. pro 2007

aha ....no....ale tak vevnitr to tolik asi neboli ne...no uvidime snad me to chytne samo....nejak me ted boli bradavky,....uz par dnu....noa v noci me pichlo v zadech sem si rekla uz??a ono nic ☹ no zitra jdu na konttrolu tak uvidime co mi asi reknou...

verdik
18. pro 2007

čauky,denousku ta martina se nějak nehlásí, že by už??? 🙂 🙂 já byla dnes u Baláka, tak mi dělal jen stěry a ještě jdu k němu 27.naposled a v pátek jdu na ozvy-první.deni,ale, jak se dovím , že jsi v porodce???prostě,jak tě neuvidím na koníku diskutovat, je to jasný.o martine to budeš vědět, určitě na sebe máte kontakt.deni a co si bereš na Vojtíška s sebou do porodky na oblečení?nebo ,to by nám spíš mohla říct megee. megee,měla si s sebou i oblečení na malého a zavinovačku nebo jejich erár?? děkuji, na chvíli odjíždím do OBI, ještě něco dokoupit k vánocům, pa

abinka
18. pro 2007

tak už jsem tu zas sice po delší době 😒 To bylo kojení,oběd,doktorka a hodin jak na hradě.

Denoušku vůbec se toho porodu neboj.Ber to tak že to je přirozené a to tělo to zvládne.Prostě se vždycky snaž přejíd bolest,kterou máš v tu danou chvíli a nemysly kolik hodin ještě to bude trvat.Pokud bude potřeba tě nastřihnout tak to ani neucítíš,protože ty svaly tam už budou unavené a namožené a pro tebe to bude jen úleva,protože budeš vědět,že už jen párkrát zatlačíš a bude drobek na světě.Věř mi,sama víš,že vím o čem mluvím. 😉 Jo jinak mě když nastřihly tak mi daly injekci.S tím řvaním je sice potřeba si ulevit,ale tím plýtváš energií.Neboj ty si holka šikovná to zvládneš. 😀

Vnitřní stehy jsem necítíla jen ty vnější.Však víš že jsem nemohla ani sedět ☹ 😀

verdik zdravím 😉 já měla do porodky nachystané bodynka a tři starší plínky.Je to různý jeden den nám řekla sestřička,že když budem potřebovat tak nám dají vše čisté a druhý den jiná,že si máme nechat dovést své.To záleží asi na sestřičkách.Ty svoje jsem maximálně využila.To je hned počůraný nebo poblinkaný.Než se naučíš s tím prckem pracovat tak je to hned.No a zavinovačku jsme měli chvilku jejich ale pořád nám z toho čouhaly nožky tak jsem si nechala dovést svoji.

abinka
18. pro 2007

jo a v té mojí zavinovačce byl klidnější líp se stahuje tak cítil pocit bezpečí 🙂

kristyan
18. pro 2007

Ahoj holky tak trochu jste mne zarazili s tim kojenim mi taky papame nekdy 20min a nekdy hodinu a mezi jidlem spi nekdy 3 hod a nekdy 4 hod a doktorka rikala ze je to v poho ze jsme mali a ze papa jak ji to vyhovuje nekdy je mliko silnejsi a podle toho taky vydrzi spinkat tak to zatim neresim a kojim klidne hodinu zatim mi to nevadi akorat v noci usinam u kojeni.A v prodnici jsme meli svoje dupacky protoze mala mela jen 2750 tak mi rekli ze si ji mam oblict ze spatne udrzuje telesnou teplotu.ale byli tam maminky a meli mimi celi odleceny ve svem obleceni.zatim Pa jdeme papat

denousek
autor
18. pro 2007

cauky verdiku....no o me se dozvis...dam vedet abince a ona vam to jiste napise.....ja si obleceni na vojtu brat nebudu ale muj mi pak doveze asi zavinovacku abinka tam mela svoji a vypadalo to lip nez ta jejich,aspon drobkovi nelezli nozicky....

abinko a daji ti injekci pred nastrihem nebo az pred sitim ?? 😕

abinka
18. pro 2007

no mě dali před nástřihem a potom i před šitím.Asi viděl,že to bude na dlouho 🙂 😒

martinataylor
18. pro 2007

Ahojky holky,neměla jsem časík ale jsem tu...nebujte ještě nerodím....byla jsem pak u našich a ted na návštěve u tchýne,jsem nahoněná od rána,asi padnu za vlst v posteli.

Jinak hrdlo polotohé,otevře na 0,5 cm na prst,hlavičká nálehá...tod celé...ozvy 150/min. a kontrola až po svátcích 27.12.07 pokud tedy neporodím.

martinataylor
18. pro 2007

A do porodky si beru bodyčka a možná nějaký dupačky a zavinovačku si nechám teda dovést taky svoji podle vašich rad....Denoušku určitě ten porod zvládnem,musíme, nic jinýho nám nezbude,to víš,taky se bojím té bolesti. 😒 Ale my jsme holky šikovný,my se stím poperem. 😉

denousek
autor
18. pro 2007

jojo marrti jasne ze zvladnem....no a na kolik ses tam hodin??ja tam jdu zitra a urco si me obednaji taky na 27.12 tak jim reknu ze jestli by mohli na tolik hodin jak mas ty 🙂

martinataylor
19. pro 2007

Holky a ještě jsem se chtěla zeptat,jakej byl na vás personál když jste rodily? a jestli může otec pak mimouška hned fotit,když ho popisují,váží apod.?

swetlus
19. pro 2007

Ahojte, tak jen nakukuju a zdravim 🙂
Marti, na nas byl personal v poho. Sice PA mi prisla na prvni pohled prisna ale bezvadne se o me starala, vzdycky mi vsechno rikala co dela a proc, i kdyz to bylo neprijemne.
Manzel malyho hned fotil, primo mu rekli at se pripravi, tak ho cvaknul hned jak vykoukl a pak mu primo rekli at jde s tou sestrickou co ho vazila atd., at si jde fotit...

martinataylor
19. pro 2007

Jé swetluš,tak na to se moc těším,to je hezký,že se prcinka může hned fotit... hrozně se na tuto chvíli těším,jak to bude za mnou....sice se bojím,jak to zvládnu tu bolest a všecko....ale jak to na mě přijde,tak to určo řešit nebudu....a ono to půjde všecko samo....hrozně ti závidím,že to máš za sebou...

denousek
autor
19. pro 2007

cauky holky ....

marti tak snad neporodis driv a 27.se uvidime.sem se tam vetrela taky na 10hod 😀 ale jak naschval ty uz to budes mit beztak za sebou.....dnes me dr prohlidl a rekl tak jeste nic a ja mu rikam ze se mu nejak nechce ven,a on prej vsak ma jeste cas 14 dni a ja sem si v duchu rikala ja vim vam o porodny a poplatky za pobyt v nemocnici nejde 😅
ale tak uz je mi to fuk chci si uzit v klidu svatky no...
a pak se me ptal na pohyby tak mu rikam ze je citim min a on ze to je jasny ze uz je moc velikej a byl celkove takovej jako ne moc prijemnej....jmenoval se ..moment mrknu.....petr konecny....mam tam taky pokazdy nekoho jinyho...ale aspon me potesil a rekl mi neco co me trapilo a bala sem se zeptat....sam os sebe mi rekl ze proto chodime na ty ozvy ze aby jsme vedeli jestli se ma miminko dobre,jestli je dostatecne vyzivovano-z toho sem mela strach aby se nepo...placenta a on mi o tom sam zacal povidat tak v pohode 😀

abinka
19. pro 2007

¨čaute holky
můžu vám říct,že když už to na mě šlo tak jsem neřešila,že mě to bude bolet.Byla jsem šťastná,že se blížíme do konce a bolesti jsem vítala no ale ke konci už tolik ne 😀 Nebojte.Musím říct,že když si na to teď vzpomenu tak i přes všechny komplikace na to moc ráda vzpomínám. 🙂

Jinak presonál byl úplně skvělý.Byla jsem moc spokojená.Příjemní,milí snažily se pomoct jak to šlo i psychická podopora se mi dostala.Za to jak se ke mě chovali je musím všude vychvalovat. 😉

martinataylor
19. pro 2007

To jsi mě Abinko potěšila,veli pozitivně,já si taky říkám,že jak to příjde,tak budu moc štastná že se fakt blížíme ke konci a budu mít za chvíli malou u sebe.

Denoušku..Konečný...známe...já tam byla 3 krát a vždycky u toho samýho.Jestli si mě tak objednává,kdy má službu?nevím.Jmenuje se Radim Marek.No a jestli neporodím,tak se určo uvidíme...já jsem zvědavá...ale myslím si že se uvidíme určitě...nevím,mám takový tušení,no aspon na štědrej den chci být se svýma miláčkama doma. Ale to je fuk..at už je to za náma.A ty máš podle doktora 14 dní čas? Tak to budeš mít až v tom lednu tedy?No uvidíme,jsem fakt napnutá jak dopadneme 😉

denousek
autor
19. pro 2007

no on se ridi tim druhym terminem...ale at se ridi cim chce malej se ho na to ptat nebude 😀 no oni me neposlali tam naproti na gyndu ale hned na tech salech na vysetrovnu a on ze mam prijit 27..a ja rikam muzu zase kolem 10hod??a on ja nevim ze tam zavola jako naproti ale nikdo to tam nebral tak prej v tech 10 a kdyztak si nanejvys pockam.tak te treba predbehnu 😀

martinataylor
19. pro 2007

to nevadí,tam to stejně berou popořadě jak kdo přijde a ne na čas...aspon teda když jsem ta já a včera nás taky všechny maminy vyšetřoval na těch sálech a ne naproti na gyndě.Doufám že se poznáme.. 😉

denousek
autor
19. pro 2007

marti me prave vzdycy hned vemu jen zazvonim reknu ze jdu do poradny a i kdyz tam nedo ceka tak me vemou je to zajimavy tay sem na to cumela...

no a neboj ja se budu hlasit urcitte se pozname ty mas cervena vlasy ne to poznam barvy umim 😀

martinataylor
19. pro 2007

Tak to já vždycky čekám...berou to popořadě jak příjdeme,ale to je jedno...hlavně když je vždycky všecko o.k.Jsem zvědavá jestli to bude,jsem npanutá jak blázen,ale prý si holky dávají na čas,tak aby jsem se tamnepotkali začátkem ledna,já na vyvolávačce. ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru