Porodnice Prostějov. Prý tam rodí jen od 38. tt

denousek
15. říj 2007

ahoj asi vas tady moc nebude ale mam dotazek....ktere jste rodila nebo se chystate rodit v Prostějove??vcera u mě byla kámoška a říkala mi že v Pv se rodí jen od 38tt ze na to tady jinak nejsou přizpusobeni...mě totiž hrozí předčasný porod..a mám i takové tušení že to bude dřív mám kloučka mooc nízko ☹ takže prej když mě to chytne dřív tak mě pošlou do Olomouce...slyšela jste to některá??ja nechci do Ol.... ☹

abinka
3. led 2008

Ahoj holky,

kaelan díky za krásný přání.s tím štětím si to napsala moc krásně. 😢 Taky přeju hodně štěstíčka a hlavně zdravíčka a ať se vám vyplní všechny přání a plány. 🙂

Jinak ten sraz by jsme mohli uskutečnit hned jak se trošku zlepší počasí. 😉

Denoušku koukala jsem se na fotečky.To je celej ty 😀 ale vše se ještě může změnit.My měli pocit,že v porodce jsem to já a teď je to celej Pepča 😀 😀

kristyan
4. led 2008

Ahoj holky konecne to nase kojeni zacina mit nejaky rezim papame 10 min a vydrzi 2-3 hod koncneeeeeee 🙂 uz jsem myslela ze to nezvladnem jsem tak rada a uz i pekne spinka ani moc nebreci huraaaaaaaaaa 🙂 dudel jeste moc nechce ale treba to taky zvladnem ,a zitra mame mesic a pribrali jsme por. vaha 2750 a ted 3850 no nadhera ze?Zatim pa

megee
4. led 2008

kristyan tak to je super my taky vydržíme ty 3 hodiny přes noc i 4 - 5 což je skvělý aspon se trochu vyspím 😀

abinka
4. led 2008

kristyan gratuluji k takovému úspěchu 😀 To jsem ráda že se ti tak daří.My teda papáme tak půl hoďky a když chce tak to ještě zvádne protáhnout na hoďku 😒 No a měli jsme 3400 g a teď máme 3950g.Dr. říkala,že je to pěkný,ale když koukám na váš výkon 😕

A stím dudlem buť ráda,protože já mám pocit,že od té doby co má dudel je lenivější v tahání.Asi si myslí že to je dudel tak má prso v puse a chrní 😠 Tak ho musím budit,ale není to tak hrozný.švagrová malého třeba ani nevzbudila 😒

Jo jinak dnes jsem se krásně vyspala. 😀 Malej papal v 11h pak 5h a pak 9:30h úplně super.Kdyby to tak bylo každou noc 🙂

megee
4. led 2008

abi s tím dudlem máš pravdu u kojených dětí to prý kazí techniku sání na druhou stranu kamarádka má ročního chlapečka a toho na dudel nenaučila a ted když chce aby usnu tak mu musí dát prso a to u něho pak musí být třeba i hodinu a jak chce odejít tak se vzbudí a chce ještě 😀

abinka
4. led 2008

hmm tak to je blbý.To si nevybereš.Tak snad se to nebude horšit.
Co ty jak válčíš???

megee
4. led 2008

já v pohodě malej v noci krásně spí zato odmítá spát přes den a pokud ho nechovám tak řve 😀 což vzhledem k té kýle není moc dobrý... no uvidim co mi ve stredu řekne dr. Jinak jak už jsem psala váží něco přes 4 kg takže to umělý mlíko mu naštěstí svědčí a to jsem ráda 🙂 no a ještě má neprůchozí levý slzný kanálek takže kapeme kapičky do oka a jen doufám, že mu to nebudou protahovat, ale jinak je zdravej a spokojenej...
Co vy jak se máte? Doufám, že aspoň vy nemáte žádný problémy....

martinataylor
4. led 2008

Ahojky holky,tak mi měli v uterý teprve týden...krmíme co 2 hodiny bebou,přes den je hodná,spinká,někdy so pořve,tak to ji musím chovat a večer začne řádit,Dnes řvala až do půl 4 do rána...no zabíračka,ale co nadělám..nic...je to naše zlatíčko,závidím vám že se trochu vyspíte,ale my to taky zvládneme,snad za měsíc budu psát lepší zprávy..

denousek
autor
4. led 2008

cauky holky....

abi 😀 ja vim on je celej ja hiii ale jak rikas muze se to zmenit pepicek je celej pepa jak sem koukala na ty fotky to je desny jak su si podobni !!

holky sem mela strach jak budu mit malo mlika a ted mam az moc s takovou budu muset za chvili odsavat ☹

to je hruza malej bude mit v pondeli 2 tydny toto leti,,,a uz zacina byt pekne vycuranej!!porad chce byt s nama spi se mu mnohem lip pres den na gauci s nama v jedne mistnosti v ruchu domacnosti jak samotnymu v postylce.....kdyz je vzhuru tak tam jen place a jak ho dame za nama do obyvaku bud do houpacky nebo na gauc tak po nas kouka a je klid!!zlaticko nase..aspon je sranda no...

abinka
5. led 2008

čaute maminy,

megee celkem dobrý akoráz ty prdíky ale to už jsme psala.Každou noc máme dvě hodiny kdy masírujeme pupík nahříváme, a pak usne tak na 4h.Teď mi začal i přes den spát dýl jak 3h.Tak nevím jestli ho mám vzbudit nebo nechat chrnět.No vždycky po 4h ho vzbudím protože mám strach aby nám vůbec nabýral,ale zajímalo by mě jak dlouho by ještě chrněl. 😒 Jinak kromě soplíku nic závažnýho(ťuky ťuk) 😉

Marti nechci ti brát iluze ale pořád bude něco kvůli čemu si budem říkat za měsíc bude líp. ☹ No ale už jsme se dali do boje tak to zvládnem ne??? 😀 😀 😀 Jinak mě příjde že taky na večer ožije.
Tak se držte 😉

Denoušku jsou si hodně podobní a kdyby si ho viděla teď mění se ze dne na den.Jsem zvědavá jestli se Vojtíšek potatí 😀 😀
Jinak bych se chtěla v druhé polovině ledna stavit.Jestli nám do toho nevleze nějaká nemoc nebo něco.Ještě uvidíme podle počasí.Už se na váš těším. 🙂
Ty brďo 14 dní ten už bude úplně jinej co?? My máme zítra měsíc ani se mi tomu nechce věřit 😕 😕

denousek
autor
5. led 2008

abi ahoojj 😵

jo zitra mate mesic to ani neni mozny co.....to vis ze se stavte seznamime prcky..vojta zacina nejak zlobinkovat nekdy se mu nechce moc spinkat ...taky je vecer zivejsi..

a Pepicka bych nechala spinkat v noci by to nemelo nicemu vadit on se prave ozve az bude mit sam hladecek ja nechavam vojto chrnet....ale je pravda ze on v noci od pulnoci ty 4 hodky naspi a hotovo pak uz zase zlobinkuje 🙂) ale jak kdy...tak vas cekame paa

abinka
5. led 2008

denoušku mám takový pocit,že jdete krásně v našich šlépjejích 😒 Snad nebudete trpět na ty prdíky jak my. 😖 No uvidíš,ale Dr.říkala,že máme vydržet do 3 měsíce pak už by to mělo přestat.
K tomu spaní on spí třeba 4-5h. ale předtím měl tu 1-2h plakání a trápení s prdíkama a to mě znervozňuje že je tak dlouho bez papů.No tak snad ví kdy má hlad. 😒

Tak se mějte já se jdu natáhnout je víc jak jasný že zas bude noční šichta ☹

denousek
autor
5. led 2008

abi neboj on kdyz je tak dlouho vzhuru tak je jasny ze se pak musi poradne vyspinkat to je taky dulezity to nebira nejvic sily takze fakt se neboj nech ho v noci klidne vychrupkat vzdyt pekne papa pres den tak jednou za den v noci ty 4-5 hodin vdrzi dokonale....tak klidecek ty si taky potrebujes odpocinout..

a jak to mas vlastne s kojenim??me kolikrat normalne uplne tece mliko samo se spusti a tece malym proudem chvili z prsa!!mamka rika ze furt lepsi nez aby sem ho musela odsavat a nebo mi tam zatvrdlo ze z toho pry muzu dostat i horecky!!
ale dela mi to jen vecer ptz ja nespim v podprde tak nemam prsni tampony...ale dnes uz jsem si dala pod nocni kosili uply natelnik a do neho ty prsni vlozky,,,ve dne ty vlozky mam uplne prosakly!no lepsi vic nez min tak jsem se bala ze nebudu mit mliko a ted je to naotravu je to fakt straasny!

kristyan
6. led 2008

Ahoj holky tak mi bojujem s tim nocnim spanim vcera uz od 4 hod nespala no rani ptace a dneska jsme to protahli do 8 ale jsem uplne zmordovana a jeste ke vsemu ne mne neco leze nejaka chripka mam strach abych neprisla o mliko .

abinka
6. led 2008

čaute maminy,

Denoušku my to máme taky tak,přes den prosákly tampony a na noc si dávám tu bezešvou podprdu takže mám pohodlí.Jinak pořád se mi nechce pořádně nalít levé prso.Pořád odstříkávám a nic.Chci užkojit jen z jednoho prsa ale z toho levého mu to prostě nestačí ☹ Ale to je jedno hlavně že kojíme 😅

Kristyan tak to mi je líto.Neboj o mlíko jen tak nepříjdeš.Dají ti při nejhorším nějaké antibiotika. 😉 Hlavně se poť a paralen můžeš 3x denně.Tak to ber za včasu ať se z toho vylížeš.

Holky tak my už máme měsíc.Toto letí 😀 Ještě dva a prdíky už nás trápit nebudou. 🙂 🙂 🙂

kristyan
6. led 2008

Ahoj Abi ja jsem si vzala jeden paralen denne az uz mi bylo fakt nejhur nevedala jsem kolikjich muzu fakt 3 ?

martinataylor
6. led 2008

Ahojky holky tak další nošní šichta za náma 😀 ,usnula ve 21:30 po krmení,ale jen hodku,pak jsem ji dala čajík na prdíky a usnula naštěstí do půl 2,tak jsme nakrmili a do 3 do rána uhongávali,nechtěla hajat,tak jsem ji dala čajíka a usnula a krmili jme po 5,pak o půl 8 a o půl 10 jsme už vstali všichni teda. 😀

Jsem zvědavá jsk se vyspí Péta,zítra už jde do práce a budíček má 3:50 hod.,a malá ho nenchá určitě vyhajat 😀 , musí toho tatu pozlobit 😀

abinka
6. led 2008

kristyan mě se to zdá taky dost,ale říkala to Dr. sousedce.Tak snad si navymýšlela.

marti docela drsný a já si stěžuju se svýma 2h. nářků a trápení z prdíkama. 😕 😕 😕
No budem držet pěsti ať vás malá nechá víc vyspat 😉

denousek
autor
6. led 2008

abinko no ja kojim jedno kojeni z jednoho prsu a dalsi ojeni zase z druheho a pohoda jenze si jaksi nemuzu vzdycky vzpomenout ze ktereho jedl naposledy 😅 fakt si to nezapamatuju tak je taky mozny ze papa dvakrat ze stejnyho....vecer malej usnula my jsme sli s ludou spat o pul 12 a ve 12 se malej vzbudil ze chce jist ja uz jsem byla v polospanku tak jsem ho nakrmila a ted jsem si rikala kez by od tech 12 spinkal az tak do 4 do 5....a stalo se...o pul 5 se vzbudil rikam parada onvi co mamink potrebuje hiii ...

jsem tak rada ze ho mam ...a bylo by dobry kdyby jste treba s nama nekam v lete zajeli mi mame uz domlovenou chtu od 28.6 na tyden no....nebylo by to fajn co??...s detma...pohoda..do prirody....je to hnedka u lesicka je to v Jesenikach takze cerstvy vzduch je tam fakt krasne...

abinka
6. led 2008

no asi těžko Pepa volno nedostane.Mají celozávodní a to poslední týden v červenci a první týden v srpnu.Tak že asi nic 😒

denousek
autor
6. led 2008

dyt si rikala ze uz jezdit nebude??....tak to nechapu..

abinka
6. led 2008

Jo ale kdy jsem ti říkala že skončí no podovolené.

denousek
autor
6. led 2008

hm 😒 to je na houby mohlo to byt fajn ☹

megee
6. led 2008

ahoj holky tak mi naštěstí v noci spíme docela dobře, ale přes den je to horší, a ted na večer nejvíc trápí nás prdíky a je chudáček tak unavenej že ani nemůže usnout tak uvidím...

abinka
6. led 2008

megee to známe a aby toho nebylo málo tak mám pocit,že strácím mlíko.Chudák tahá a tahá a něco vytáhne ale žádná sláva tak musíme k druhému prsu a mám pocit že už ani to pravé se tolik nenalívá.Pořád všude píšou a říkaj odstříkávat a bude víc mlíka a stejně hovno.Tak jsem dnes večer dala jen z jednoho a dokrmila atˇ se stihne v tom druhým udělat mlíko tak jsem zvědavá jestli se nám to podaří nebo skončíme na Bebě 😒
Však dám zítra vědět.

Denoušku taky mě to štve.Snažím se ho pořád přesvědčit ať už s tím sekne.Dnes nám tatínek odjel ☹ 😢 ☹
Po cestě jsme pořád kecaly a snad se mě ho i podáří zlomit.Táhne ho to za náma.Říkal že uvidí co se bude dít v lednu a pokud by to stálo za prd tak dá výpověď 🙂 ale pořád bude muset ještě 2 měsíce jezdit 😢 Pochybuju o tom že by ten magor mu dal výpověď dohodou.papa

denousek
autor
6. led 2008

no to mi na vecer kdyz se vzbudime tak jsme dlouho vzhuru no..a vetsinou usnem kolem pulnoci a min 4 hodky to vydrzime.....aspon ze tak....

verdik
7. led 2008

ahoj holky, tak pročítám vaše debaty o miminkách, kojení, prdíkách a spinkání,někdy , jak píšete je to docela makačka, ale jsou to zlatíčka a navíc vytoužená....to vše k tomu patří...jo denousku v porodnici jsem tě nezastihla a tak jsem koukala na malého tady v albu a je krásný.... já jsem pořád v roli čekatelky, navíc nás na Silvestra dali na 5dní do nemocnice, začala jsem krvácet a pak špinit a tak si nás tam raději nechali, ale vše bylo ok i s miminkem a tak nás pustili domů, no a teď o víkendě se mi to opět opakovalo, tak jsme dnes jeli do porodnice na ozvy a prohlídku, ale páni doktoři řekli, že se to špinění někdy stává, že se vše chystá a tak máme vydržet...tak malého přemlouvám, jestli už se nechce podívat na svět, že jsem připravená...dělá, že neslyší, tak mě napíná......jsem jak ty denousku,už bych šla rodit...denousku, jak to vůbec u tebe začalo,kontrakcemi a jaký byl ten porod, ty jsi taková pisatelka,písni, jestli budeš mít chviličku.... 🙂 🙂 a ještě mi prozraď , koho jsi měla u porodu za lékaře a marti,mě vůbec nepřišly ty fotky na ten můj mail, tedy pokud jsi mi je poslala???

verdik
7. led 2008

denousku, já jsem průběh tvého porodu teď četla u alba, nějak jsem ho přeskočila při prohlížení foteček malého, to víš, byla jsem na maličkého zvědavá, tak mi porod popisovat už nemusíš 🙂

kristyan
7. led 2008

Ahoj holky tak dneska jsme byli v poradne a mame 4,150 heč no jsem strasne rada ze tak pribirame dr. rikala ze mam asi silny mliko no kdyz porad jim! 🤐 nenuzu se po tech vanocich nejak zbrzdit.jinak jime po 2 hod i v noci 😔 .

denousek
autor
7. led 2008

hee verdiku 😀
ale pohoda dalo se to zvladnout....ja bych mela dnes druhy termin dle uzv ..

holky ja nevim jk mam dlouho kojit??jak dlouho mam malyho nechat u prsu??nejdriv saje jak drak a pak zacne usinat tak ho musim hladit a probirat no a to by vydrzel treba hodinu...rika se ze az se sam pusti jenze on se sam nepusti nikdy tak nevim ... 😅
aby nemel hlad a aby nebyl prepapanej a neblinkal ach jo....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru