Porodnice Prostějov. Prý tam rodí jen od 38. tt

denousek
15. říj 2007

ahoj asi vas tady moc nebude ale mam dotazek....ktere jste rodila nebo se chystate rodit v Prostějove??vcera u mě byla kámoška a říkala mi že v Pv se rodí jen od 38tt ze na to tady jinak nejsou přizpusobeni...mě totiž hrozí předčasný porod..a mám i takové tušení že to bude dřív mám kloučka mooc nízko ☹ takže prej když mě to chytne dřív tak mě pošlou do Olomouce...slyšela jste to některá??ja nechci do Ol.... ☹

denousek
autor
17. říj 2007

ne ze se vas tady moc nenajde ale ze by nikdo nebyl od prostejova ? ☹

swetlus
17. říj 2007

Ahoj, ja rodila v PV a tohle slysim poprve. mozna spis ze na ty drive narozeny miminka nemaji moc extra vybavu tak je radsi poslou tam ne? Ja rodila 37+4 (takze vlastne uz 38tt) a vubec zadny problem. a to uz jsem tam chodila od 36tt do poradny do porodnice a nikdo se o nicem nezminil.
Co jsem si vsimla tak na novorozeneckym maji snad jeden inkubator, tak mozna jich nemaji vic, asi. Pravda je ze novorozenecke je v podstate jedna mistnost tak tam moc zarizeni neni, ale i tak si myslim ze te kamoska zbytecne strasi 😉

swetlus
17. říj 2007

hehe a navic kdyz te to chytne a bude porod na spadnuti tak te prece nemuzou poslat pryc, neboj. 😉

denousek
autor
17. říj 2007

nooo kamoska tam byla na praxi jako sestricka ...tak nevim...ja uz jsem se tam taky byla podivat a libi se mi to tam...no doufam ze muj malinkej to jeste chvili vydrzi nechtela bych aby mel nejake problemy ....ted jsem videla dokument o nedonosenatkach a je to hrozny....nekteri maj problemy kdyz se narodi v 33tt a nekteri sou v pohode kdyz se narodi uz treba v tom 29tt..tak nevim snad me nic spatnyho nepotka....a jak jste byli dlouho v porodnici??kdyz jste rodili driv?o mc dele nez ty 4 dny ne,ne?a co na sestinedeli byli hodni?

swetlus
17. říj 2007

no prave, nikdy nevis co se muze prihodit. dite narozene v terminu muze mit vetsi problemy nez nedonosenec. Vubec na takovy veci nemysli a bud v pohode a pak bude v pohode i mimi. Hlavne se setri a nikde nepoletuj at jsi v klidku 😉

Normalne se pousti z porodnice 4.den, s tim ze den porodu se nepocita. prekvapilo me ze propousti i soboty a nedele. My jsme tam byli tyden pac jsme chytli zloutenku tak na Matyska museli svitit pod nejakym tim specialnim svetlem.

To usporadani je tam trochu zvlastni. Ono totiz je rozdil mezi odd. sestinedeli a odd. novorozenecke. I kdyz jsou na jedne chodbe kazdy se stara o svy a prislo mi obcas ze mezi sebou trochu valci. Sestry ze sestinedeli jsou tam kvuli maminkam a sestry z novorozeneckeho kvuli miminkum. Takze kdyz mas problem s prckem tak ti sestra ze sestinedeli proste neporadi (i kdyz teda jak ktera, jedna se tam se mnou mordovala kdyz malej nechtel pit a trapila se tam s nama 2,5 hod, byla moc fajn) Ale stejne nikdy nevis ktera je ktera 🙂 Hlavne se neboj na vsechno furt ptat. Ja jsem byla takova tunta co nechtela furt nekoho obtezovat a pak jsem nic nevedela. Ke konci uz jsem se ptala co me zajimalo furt dokola, jak blbec, hlavne ze jsem dosahla sveho. Proste se neboj, jsou tam kvuli tobe 😉

denousek
autor
17. říj 2007

noo...segre zacala mala plakat a nevedela uz co s ni ma delat ...jako v noci...jist nechtela,byla prebalena a vsechno dobry ale porad histericky plakala a plakala a tak segra vzala malou v tom vozicku sla za sestrou ze nevi co s ni a prej tam byla nejaka mlada co se ji asi nechtelo delat ...a prej na segru:a my jsme tady jako neco vic nebo co,?.....tak segra se slzama v ocich zase vozicek otocila a jela zpatky na pokoj!tak tohle kdyby mi nejaka sestra rekla ktera je tam od toho aby nezkusene mamince pomohla rekla,tak to chudera nerozchodi!
ja si zas tak neco libit nenecham je pravda ze segra uz byla na dne a toto byla posledni kapka!!!tak ale chtela bych rodit presto tady ja bych takovou sestru raz dva zpucovala a sla si stezovat za primarem!

denousek
autor
17. říj 2007

ale i tak si tam nebyla moc dlouho na to ze mel malej zloutenku to sem myslela ze se tam byva tak 2-3 tydny....tak to je v pohode...

swetlus
17. říj 2007

me taky maly v noci rval a presne jak segra jsem s nim jela k tem sestram a taky se ji moc nechtelo neco delat ale ja jsem byla neodbytna tak si ho vzala a za 10 min jsem si pro nej prisla a krasne spinkal. Pry mel hlad tak ho prikrmila. Ja predtim o prikrmech nic nevedela, neslysela, nemela ani tucha, takze mi ta sestra pak vsechno vysvetlila...holt se proste fakt nesmis nechat odbyt.

zalezi jak moc se ta zloutenka "chytne", maji na to nejaky merici pristroj a pod urcitou hodnotu kdyz to je tak te pusti. Hlavne prcka furt strkat k oknu na denni svetlo. Ja byla na tom nejtmavsim pokoji takze to bylo naprd. Ale jak na nej pak svitili tak dalsi den mu to zmerili a rikali ze se to hodne zlepsilo. tak nas pak pustili a doma jsme postylku pristrkali k oknu aby se mu to nevratilo.

denousek
autor
17. říj 2007

to mi ted rikala jedna znama je to nase rodina ze nekdo musel strkat mimiska za okno na denni svetlo kdyz svitilo slunicko a ze mu to pomohlo??neznas ji??jmenuje se ivete hejdova....to by ale asi byla velka haluz.....no ja se odbyt nenecham to si pis!no a na jakem si byla pokoji,??SEGRA NA JEDNICCE je to ten nejmensi pokoj co tam maji sou tam sice 2 postele ale fakt hooddnnee malo mista!

swetlus
17. říj 2007

hehe, bingo!! taky jsem byla na jednicce 😒 a navic u dveri takze Matysek byl v tom tmavem koute 😒 Ten posledni den jsem tam byla nastesti sama takze jsem Mateje strkala pekne k oknu a to nam asi taky pomohlo.
Tu Ivetu neznam, nic mi to nerika.

Na te jednicce je blby i to ze tam neni vanicka. ostatni pokoje maji vanicku a muzes si pak miminko koupat sama. z 1ky musis chodit koupat na to novorozenecky

denousek
autor
17. říj 2007

jojo no presne tak!!setrenka byla tyden pred segrou na sedmicce a tam je miissttaaa!!!no a prave i na koupani!jak jsme ssli za segrou na tu jednicku tak jsem neverila svym ocim!tam se da sotva projit!a kdyz mas otevreny okno a nekdo otevre tak to udela silenej pruvan!no segra byla u okna 😀 tak to je fakt dobry.....to sem zvedava kde zkoncim ja....to je fakt blby ze musis mimi jezdit koupat jinam....

tak to vapada ze jsme tady jediny dve od Prostejova....ze by na konika odtud nikdy nechodil...to je divny....

swetlus
17. říj 2007

nene, jeste je tu jiji, ta je primo z PV, ale ta je tedka v cukrarne 😀 vsak pockej az dorazi, ona ma taky hromadu informaci a myslim ze byli v porodnici dyl pac mala chytla nejakou infekci.

Ja jsem nahodou zahlidla "Prostejov" na top listu, jinak bych si toho asi taky nevsimla. A myslim ze je tu i nejake tema tehulek z PV ale tam uz nepatrim tak to nesleduju 😒

denousek
autor
17. říj 2007

no tam jsem byla chvili ale ja uz rok kecm s holkama se zaciname ,a pak sem zacala kecat s holkama co to cekaji v prosinci....no ja mam termin 24.12 ale tady to nejde nastavit nastavuje se to automaticky podle posledni ms a bud tady muzu mit spravne tyden tehotenstvi nebo termin porodu....tak jsem to nechala na tydnu tehu....ja jsem totiz otehotnela pozdeji a kdybych tam dala spravny termin posledni MS tak bych tady mela o 2 tydny posunuty tyden tehu..to je prave blby...

no ja jsem si to myslela ze si toho tak nikdo nevsimne kdyz to nebude na uvodni strance proste sem se tam zkusila ted jeste ozvat ze se treba nekdo chytne a ono fakt 🙂 a kam chodis k dr??ja k balakovi je prima...

swetlus
17. říj 2007

ja chodim k Bartouskove. spousta lidi na ni nadava ale ja si nestezuju. Balaka jsem potkala jednou v nemocnici, vypadal na fajn chlapa.

denousek
autor
17. říj 2007

jojo on je fajn....ted je v egypte to se nekdo ma 🙂 zajimalo by me od kdy budu chodit do porodnice do poradny asi od 35tt ne....no nic swetlus ja se valim chystat jedu do globusu dokoupit zbytek mimi veci tak se zatim mej budu rada kdyz se jeste ozves a i ta co je ted v te cukrarne 😀 paa

swetlus
17. říj 2007

my jdeme taky na prochajdu tak pa. zas se ozvu. 😉

denousek
autor
18. říj 2007

haloooooo kde jste kdooooooo.........kdo rodil nebo se chysta v pv.....

swetlus
18. říj 2007

ahoooj, ti prostejovaci se fakt flakaji co? a to jsem sem nahnala Jitus ale asi ji to Misa nepovolila...

denousek
autor
19. říj 2007

no jo asi jich tady vazne moc nebude....skoda sem myslela ze se to tady trosinku rozjede....ty brdo uz je konec rijna to je des!!jeste listopad a od prosince uz budu cekat co se bude dit 😵

denousek
autor
20. říj 2007

hhaaloooooooooooooo 😕

kaelan
20. říj 2007

Čus holky 😀 tak já se taky hlásím do klubu Prostějovaček 😝
Já sice nebydlím přímo v Pv ale asi 10km od.

Rodila jsem obě holky v Pv.Elu ještě na staré a to byl děs 😀
Ale Any už na nové a nemůžu si stěžovat,akorát mě teda nedali nic na utišení bolestí a šupli mě s nima na pokoj 😝 tak já hekala 2 h tam a potom si pro mě přišli at jdu na vyšetřovnu a pak už si mě teda nechali na sále. 😉
Porod stál za prd trval 17 h ale všechno bylo ok.Přenášela jsem 5 dní a už jsem měla zkalenou vodu ale naštěstí byla Anet v přádku. 🙂 🙂 🙂

Rodily mě 2 PA a le bohužel nevím jména což mě mrzí.Ke konci tam stál primář Nevrla a sledoval konec porodu.Pak řekl že není potřeba a ni šití 😀

Jinak já hodila k Šenkové ale co umřela tak chodím k Balákovi.Ten je dobrej a ten rodil Elu 😝

Tak pá 😀

denousek
autor
20. říj 2007

jeeee Balak byva u porodu??to sem nevedela 🙂 ja jsem taky u balaka je super vubec si nestezuju!prosla jsem uz Zbořilovou,Kalčíka ale az ted sem nasla ,,toho praveho,, gynekologa 😀

a kde bydlis??ja v kostelci..

kaelan
20. říj 2007

kecáš já ve Stařechovicích 😀
jo a tu komošku znám je se mnou do rodiny 😝 jo svět je malej 😀 😀 😀

kaelan
20. říj 2007

no mě rodil ale to už je 4,5roku tak nevím jesli jěště chodí k porodům

denousek
autor
20. říj 2007

pockej ktera kamoska je s tebou do rodiny??ta iveta hejdova??se mnou taky 🙂

kaelan
20. říj 2007

ne michala s tím Adámkem 😀 máš ju v albu
😝

denousek
autor
20. říj 2007

aha 🙂 Míša...hiii...no ona se mnou chodila do tridy...na zakladce i na odevce....tak to je dobry....tak to budes znat i holky Zavadilovi ze starek ze....nebo ivanu gaborovou,necasovi,....

kaelan
20. říj 2007

jo myslíš ty co mají hospodu????? a Ivana bydlí 2 baráky od nás 😀 😀

tak to nejsi moc stará kolik ti je?mě 27 😠

a ty znáš z Kostelca míšu vavrečkovou?třeba... 😀

denousek
autor
20. říj 2007

misa vavreckova...neco mi to rika nestriha ona?me je 20 😕 jo holky myji tu hospodu no...

kaelan
20. říj 2007

jo to je ona 😀

tak to seš mlaďoch 😀

a co jinak těhu všechno Ok? 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru