Porodnice Prostějov. Prý tam rodí jen od 38. tt

denousek
15. říj 2007

ahoj asi vas tady moc nebude ale mam dotazek....ktere jste rodila nebo se chystate rodit v Prostějove??vcera u mě byla kámoška a říkala mi že v Pv se rodí jen od 38tt ze na to tady jinak nejsou přizpusobeni...mě totiž hrozí předčasný porod..a mám i takové tušení že to bude dřív mám kloučka mooc nízko ☹ takže prej když mě to chytne dřív tak mě pošlou do Olomouce...slyšela jste to některá??ja nechci do Ol.... ☹

abinka
18. lis 2007

ahoj Kaelan,
To přesně mám nateklý ruce a hlavně ty dlaně.Trošku mě to znepokojuje,protože někde psali,že když otýkají nohy tak je to dobrý ale jak natýkají ruce takže to není moc dobrý ale netuším proč.Taky tě ty otoky řezaly?Někdy když chodím tak mi to dělá.Já mám celkem 18kg,ale těch 20 mám jistých 😅 Mašina to je pěkný název přesně tak se cítím. 😒
Na ty plíny tady ženský nedají dopustit.No uvidím co nám bude sedět.S těma ubrouskama si mě potěšila já mám ty sensitiv koupené do porodky.
švagrová je moc spokojená s ubrouskama s DM babylove.Jsou míň parfemované a takové svěží.Jak píšeš vyzkoušíme a uvidíme co nám bude sedět.

denousek
autor
19. lis 2007

cau holky ja mam taky koupenych moocc balicku tech sensitiv pampers sbad 5 ks ☹

abinka
19. lis 2007

ahoj,
Já mám naštěstí jen jedny.
Holky mě dneska tak strašně bolelo břicho,že jsem myslela že jedu 😉 Nevím jestli jsem se nějak přetáhla u toho umývání lednice nebo jestli to byly takový posly.No hlavně že to přešlo.Zatím.

denousek
autor
19. lis 2007

no to me pres den ani jen sem tam me to tlaci kdyz dyl chodim...ale jinak me boliva bricho v noci az me to vzbudi....gabi zitra dem konecne k dr co....hurraaa me uz taky snad daj papir na materskou...no a ten formular na jmeno..ty se na neho zeptej...zatim pa

abinka
19. lis 2007

Peti přišly ti ty dupajdy???
Já myslím že mi ten papír dá sama od sebe.snad

denousek
autor
19. lis 2007

ahoj...dupajdy nic ale to uz jsme si pislize 😀
no nektera gyndr ho prej nedava a vyplnujes ho az v porodnici tak nevim... 😕 dnes uz jsem se nastvala nevdim si tam dolu na holeni a zitra jdu k dr tak uz mi teda milak pomohl,vypadalo ze ho to baVI 😀 delal to pekne poctive ani se nezasmal nic takze uuupplnnaaa pohodicka zadny usklebky...ach jo doufam ze si to cte hodne znamejch treba moje mama v praci 😅 ale tak co no....mami ahojj 😝

kaelan
19. lis 2007

nazdar 😀

holky já měla papír na jméno už od doktorky ale jak začnete chodit do poradny v porodce tak se vás na to budou sestry ptát pokaždý 😀 😀 😀 a vy pokaždý řeknete že už to máte vyplněný 😀 😀 😀

a musí být vyplněný obě jména i když víte co to bude 😝 takže ted to sem hodtě at to vím taky 😀 😀 😀 😀

jinak Den já se holila sama až do konce ale jedině ve vaně 😀 rozvalená jak prase ale šlo to 😝 a přece nepůjdeš k Balákovi zarostlá to dá rozum je to hezkej chlap že jo? 😀 😝

nic valím už do pelechu holky chrní ,chlap taky tak du taky pá 😀

abinka
20. lis 2007

Dobré ránko holky,
S tím holením už se vztekám delší dobu.Miláček se bojí holit,že má strach že mě pořeže tak s tím bojuju sama.Sedím na rantlu vany a a se zrdcátkem to nějak látám 😅 😅 Břicho vždycky domačkaný.Malej se vzpírá ať ho netlačím no prostě boj. 😒 😖
Vždycky trnu když se mě někdo zeptá na jméno,protože budeme mít to nejhorší jméno na světě Pepíček. ☹ 😢 ☹ Už to totiž bude 6 Pepíček a to by tatínek nepřežil kdyby se jmenoval jinak a na holčičku asi Terezka ale zatím jsme to víc nerozebíraly protože už nám dvakrát potvrdily pimpulu.

Kaelan.Kdo vybíral u vás jména?Jsou moc pěkný 🙂

kaelan
20. lis 2007

čus abi no společnejma silama ale byl to boj 😀 😀 😀 😀
mě se líbí tolik jmen ale manžovi se ledacos nelíbilo 😠 😠 😠
já jsem moc cchtěla Julinku ale to on nee a potom se mi líbila Deniska ale nakonec jsme vybrali Anetku tady v okolí žádná není 😝 😝

No a když jsem rodila poprvý tak jsme taky vědeli že to bude holka a to jsem měli vybraný hned prostě jsem to našla v kalendářu a bylo to .Ona teda není Ela ale Eliška ale říkáme jí Ela 😉

Dneska jdete i s Petou k mudrákům tak pak písnite jak jste dopadly pá

abinka
20. lis 2007

čaute holky,
Tak už jsem od Dr. zpět.Mám z toho smíšené pocity.Na pětkrát mi měřily tlak a že mám vysoký že se jim to nelíbí a taky se jí nelíbí jak otýkám a už vůbec se jí nelíbí kolik přibírám. ☹ Kdybych aspoň žrala jak brávek tak řeknu můžu si za to sama,ale jim normálně a kynu jak buchta.Vzala si moč na rozbor a zítra mám přijed znovu na tlak a pak se uvidí. 😢 mám trošku strach z té preeklamsie.No snad to bude dobrý.

denousek
autor
20. lis 2007

ahojky babizny...tak uz jsem taky doma od dr vsechno je ok teda jen me prohmatal a dal mi vysledk znovu na hiv zadne nemam 😀

kaelan jo balak je super je to sympatak docela takovej přitažlivej a je moc hodnej dlouho jsem vybirala nez jsem nasla dobryho dr nejdriv jsem byla v op ten uz ani nevim jak se jmenuje ,tam sem byla jednou,pak u Zborilky,pak u Kalcika,noa ted Balak a muzu rict ze je to uplne o necem jinem fakt...spokojenost,no zatim... 😉

abinko to si delas prcu jeste tak nejaky potize tak na konci to snad ne...me vzdycky nameri v ordinaci 160/110 tak sem mela pres vikend ten holter na mereni tlaku a pak usoudili ze mam syndrom bileho plaste 🙂 tak se tady u me stav a zmer se nechce se ti treba dojet na kafco??no mohla bys at se jeste vidime zmeris se a pokecame o tom nechces??ptz to neni prca mam o tebe ted strach jeste k tomu ze otikas!!a boliva te i hlava??byva ti nevolno::??

no jinak mi dnes dali ten papir na materskou dalsi kontrola za 14 dni - to utece hned.....no a myslite ze sem se zeptala na ten papir na jmeno miminka??sem hlava derava,jo a kaelan na holcicku mame Denisku 😀 ale urco je to kluk rekli mi to s jistotou nekolkrat vsude holka ani jednou nepadla no ale kdyby nahodou...tak Deniska...jednou chci i holcicku,svou malou Denisku... 😕

denousek
autor
20. lis 2007

jo abinko jeste neco koupila jsem si tu arnicu montanu ch9 ,,,,prej 55kc a ja prej muzou to tehotne jo??a ono jo to jsou homeopatika a ja rikam a davkovani??a ona ze to urci lekar co mi to doporucil a ja rikam ze to prave nemam od lekare a ona tak od koho od nekoho znameho??rikam no....tak prej se mam zeptat toho znameho tak se te ptam 😅 prej je to hrozne individualni a vic mi o tom nerekla taky vi hovno...tak nic no to teda nevimjak se s tim poperem jinak je to moc malinka ampulka az sem cumela... 😕

swetlus
20. lis 2007

Ahoj skoromaminy, koukam ze uz se vam to fakt krati 😉
Abi, ty uz se priprav, ty ses jasna 😀 Ja mela pred porodem desnou rymu, ucpanej nos, no fuj a rikam si, jeste mam tri tydny, to se musim vykuryrovat, prece nemuzu takhle rodit... a rup, do tydne byl Matej venku 😀 😀
Ne neboj, bude to v poho, hlavne hodne odpocivej at ti ani ten tlak nezlobi.

K plinam, my jsme meli pampers, klasicky zeleny, dostali jsme i jedny ty oranzovy ale moc se nam nelibily. Dostali jsme i huggies a ty uz vubec ne, jsou moc uzke (nebo mame velkej zadek 😀 ). Ted pouzivame Tesco pliny, ale ty az od vel. 3. a jsme taky spokojeny. predtim jen ty pampers a naprosta spokojenost.

abinka
20. lis 2007

Denoušku stavila bych se moc ráda ale teď mě vozí sousedka s tím 3 měsíčním chalpečkem a to jedem do Pv vyřídíme co je potřeba a pak valíme domů.
Ten papír s tím jménem jsem taky jaksi zapoměla zjistit.No Dr. mě napsala že 27.11.zase na kontrolu.Už ji mám plné zuby když jsem tam byla naposled tak že prý jak dojdu dnes že mi dá papíry a půjdu už do porodnice a dnes příjde s další kontrolou kromě toho zítřka.Nechápu proč mi to říkala když pak dělá něco jiného.
Jinak nevolno mi bývá takové jak na omdlení,ale to je ten tlak.
Swetlus tak to je dobrý.Já mám totiž rýmu jsem zahleněná a valím paraleny ať se z toho vypotím. 🙂 Nějak tuším že to nejpozději do 14 dnů příjde.Tak jsem zvědavá jestli mě má intuice nezklame. 😀

denousek
autor
20. lis 2007

abi a uz ti brala ztery z pochvy??to je posledni vysetreni ktere u ni absolvujes..to se musi kvuli nejake infekci pred porodem ja na to jdu za ty 2 tydny...hej koukni janicce bez do alba ma tam fotku tehotne maminky ktere se narodili 6tercata!!ma tam uz i miminka mrkni na to je to mazec....luda prej paneboze co s tim bude delat takovejch deti...to je jak pes to ma na rozdavani 😅

abinka
20. lis 2007

ne ještě nedělala.Však jsem psala,že mi minule nabulikovala,že jak dnes dojdu tak dostanu papíry a už si mě převezme porodka a když jsem došla tak že mám 27.11 na kontrolu.Pěkně mě sere.No uvidím co zítra s tím tlakem.

abinka
20. lis 2007

Jo to dávkování jsem si zjišťovala na netu pošlu ti emila kde je vše napsané jo?

martinataylor
20. lis 2007

Ahojky holky,taky jdu 6 prosince ještě ke svému na ty stěry jak píše Deny a pak mě předá porodnici.Jinak jak se bavíte o tom holení 🙂 ,tak to mě holí naštěstí můj Péta,sama bych to nezvládla,mačkat si ten pupek.
A chtěla jsem se zeptat holky,budetet některá pít ten maliník?a kdy začínáte, já ho mám už doma a četla jsem se by se měl brát po ukončeném 34 týdnu,já dnes začínám 35 t ale mám strach si ho vzít,jestli není ještě brzo.Poradte

abinka
20. lis 2007

Ahoj Marti já jsem si ho zatím nekoupila,ale jestli si ho koupím to nevím protože vždycky v lékárně na něj zapomenu a když si to zapamatuju tak ho nemají.Já myslím že už ho můžeš začít pít.Však je to jen čaj.Nejsou to žádné prášky.

martinataylor
20. lis 2007

A ještě jsem vám chtěla říct,byla u mě kamoška co má miminko,tak jsem vyzvídala a říkala že v porodnici personál nic moc,takový odměřený přístup,ale že na novorozeneckém super.

abinka
20. lis 2007

No mě kámoška taky říkala,že sestřičky nic moc ale na novo.jsou super.Co se týče porodu si zase žádná nestěžovala,že prý byly moc příjemní 😒

martinataylor
20. lis 2007

No já jsem Abi zvědavá,koho tam chytnu.Už chci aby to bylo za mnou a držela Klárinku v náruči.Říkala mi ta kamoška,že si tam nemáme nechat nic líbit a být jak se říká držky,že některý jsou tam fakt neochcotní v té porodnici.No uvidíme. Uteče to a pak si budem psát,jak jsme štastné maminky. 😀

abinka
20. lis 2007

No na to se fakt těším až na to budem jen vzpomínat a psát co a jak která zažila.
Hlavně si to nezhnusuj.Nějak to dopadne.Třeba zrovna narazíš na super lidi a bude to vše OK. 🙂

megee
20. lis 2007

Ahoj holky, můžu se přidat? Jsem přímo z Pv, termín mám 6. 12. a jsem u Feita. Nevíte některá jestli musím být v porodnici předem ohlášená? Nějak mě tam doktor zatim neposlal a já se tam sama nedostala 🙂 tak právě nevím.

abinka
20. lis 2007

megee:Jasně že můžeš,No na ozvy se objednává.Jak to že tě ještě neposlal??

denousek
autor
20. lis 2007

cau holky....

marti cajik klidne pij on ti porod nevyvola neboj jen ti ho pak usnadni tak uz s tim necekej at ma cas to telo si na ti zvyknout vis,,...ja ho budu pit od 35tt..

abi na emilka mrknu moc dik ja uz bych si nevedela rady..

jo budem si tady pak psat jako maminy dnes jsem vybirala oblecenicky pro maliho v cem pak pojede z porodky ale sebou si to neberu milak mi to pak doveze...jeste by mezajimalo jak se bude ten muj malej jmenovat ja jeste vubec nevim to je co... ☹ muj dr mi rikal ze mam prijit za 14 dni a ja rikam a to uz bude naposledy ne??a on no pak jeste asi jednou...to je bordel...takze za 14 dni na kontrole budu v 36tt to mi vemou ty stery to mi dnes rikali tak nevim proc bych pak uz nemohla do porodky a jeste k tomu kdyz muj dr vubec nedela ozvy !!

megee
20. lis 2007

No to nevím, ale ozvy mi dělá přímo u něj v ordinaci tak možná proto, každopádně jdu zítra do poradny tak se ho na to pro jistotu zeptám.

denousek
autor
20. lis 2007

cauky megge vitej..no ja to taky tak vidim ze me tam posle dr az v 38tt kdyz k nemu jdu jeste v 36 tt a rikal ze pak prijdu jeste jednou to je bordel...tam ani nestihnu dojit nevim jestli mu to nereknu ze uz chci na porodnici...ale nejspis jo...a ke komu chodis??k Balakovi ne??

abinka
20. lis 2007

Já si dne koupila úžasné bodynko.bílé a rukávky jsou maskáčové a na prsou je nějaký nápis.Jsem z něho PAF.
Mě dnes ozvy dělala,kvůli toho tlaku.Zase mi něco naškrkala do průkazky a nejde to přečíst.

martinataylor
20. lis 2007

Deny,já jdu taky ještě v 37 t ke svýmu na gyndu a pak že mě předá,jsemnaštvaná,už jsem chtěla do porodky,nevím na co čeká.Řekl mi že posílá 37-38 t,což se mi zdá pozdě.Takže jsme na tom stejně...

Ahoj meggee,tebe ještě taky neposlali do porodnice,vždyt ty by jsi už tam měla chodit na ozvi,když máš za chvíli termín.

Fakt nevím jak to tady s těma doktoroma je...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru