Porodnice Prostějov. Prý tam rodí jen od 38. tt

denousek
15. říj 2007

ahoj asi vas tady moc nebude ale mam dotazek....ktere jste rodila nebo se chystate rodit v Prostějove??vcera u mě byla kámoška a říkala mi že v Pv se rodí jen od 38tt ze na to tady jinak nejsou přizpusobeni...mě totiž hrozí předčasný porod..a mám i takové tušení že to bude dřív mám kloučka mooc nízko ☹ takže prej když mě to chytne dřív tak mě pošlou do Olomouce...slyšela jste to některá??ja nechci do Ol.... ☹

abinka
29. led 2008

marti taky už jsem řekla že další nechci.Trhá mi to srdce jak ho vidím pořád plakat.Kapečky valíme ve velkým a neřekla bych že to pomáhá.Mažeme pupíkem.Dr. na kyčlích mi poradil namočit ho do kyble steplou vodou tak to mu někdy aspoň trošku pomůže.Hojdám ho na baloně aby se aspoň trošku uklidnil a když ani to nepomůže tak musíms ním ven v kočáru mu je dobře. Tak že jsme pořád venku.říkám si že ještě měsíc a bude po všem.aspoˇň to říká dr.

martinataylor
29. led 2008

Tak to máme uplně stejný,mažeme pupíkem bříško,masírujem,cvičíme z nožkama,pijeme heřmánkový čajík,někdy rourkujeme,jinak se nevykadí.Furt se kroutí,a jak tlačí aby si prcla tak je rudá a řve a u kadení to samý.Ale v kočárku jak píšeš je jak andílek,jen ji položím do kočárku a je potichu a spinká jak zlatíčko,ani papat nemusí 😀

abinka
29. led 2008

to je drsný ne to prý trpí většinou kluci.my rourkujem i víckrát denně.mám strach aby jsem mu tím něco nepoškodila když je to tak často.ale musím on to prostě nezvládne.myslím si že jak vysadíme to železo tak že už se vykaká.

martinataylor
29. led 2008

No taky si říkám,abych ji tím rourkováním neublížila,ale když to neudělám tak by asi zešílela,jak plače,pak je klid.No prostě ji to musíš udělat,jinak by řvát nepřestala.Ale moje mamka mi říkala,že já jsem na to trpěla taky,že mě rourkovali pořád taky.No mi si to ted vybereme a pak už bude jen dobře,teda doufám 😀 ....ale já na bolení a prdíky trpím pořád a to jsem veliká 😀

abinka
29. led 2008

Taky doufám,že to teď vyžerem a pak si začnem užívat těch našich drobků a doufám,že už to začne být super po tom 3 měsíci.

Jinak my jsme dnes rourkovaly 3x a jak říkáš kdybych mu nepomohla tak se zblázní.Mám trošku strach aby si nevytlačil konečníček to je další důvod proč mu radši pomůžu.
Dr měla řeči,že bych neměla a že s takovou mu budu pomáhat do 3 let.Tak doufám že jen strašila 😕

martinataylor
30. led 2008

Tak taky jsem slyšela že si na to to mimi zvykne a pak se bez rourky nevykadí ale co máme dělat,když jinak to nejde. Naši mě rourkovali pořád a dobrý to bylo.Přece ji nenechám trápit,řve jak tur a přece ji chci pomoc.

abinka
30. led 2008

marti kámoška rourkovala taky každý den a ve 3 měsících jako když utne.Prostě začal kakat sám.Tak doufám,že to budeme mít taky tak.

Marti nechceš si založit to album ať se můžem mrknout na tu tvoji princeznu??? 😉

martinataylor
30. led 2008

Ahojky abinko,to album už jsem si zkoušela sem dát dvakrát,ale nejde mi to,že prý fotky jsou ve velkém formátu,jedině to zase pošlu fotky na email,myslím ho mám.Když ne,tak to tu písni a já ti foto určo pošlu.

Dnes jsem rourkovala opět,včera kakala sama,odbrkla si po každým jídle,neplakala a byla klidná.A dnes rourkujeme, má bolení,poplakáváme,večer ji dám rourku znova at se vyspinká.Musíme to zvládnout,jsou to naše zlatíčka.

martinataylor
30. led 2008

Tak fotky jsem ti poslala na email.adresu v.abinka.....,tak doufám že jsem to poslala dobře. 😉

abinka
30. led 2008

marti přítel mi ty fotky nějak zmenšuje.až přijede z ciziny tak zjistím jak.my dnes celkem v normě.ťuky ťuk tak jsem zvědavá na noc 😉

abinka
30. led 2008

marti teď jsem koukala na fotečky je kouzelná 🙂 Moc se vám povedla

verdik
31. led 2008

Ahoj maminky, tak jsem včera po dlouhé době opět zavítala na tyhle stránky a napsala jsem docela dlouhou zprávu, proč jsem se tak dlouho neozývala a až jsem to dala odeslat, vypadl internet a mohla jsem začínat znovu. To se mi však už nechtělo a tak píšu až nyní. S velikou radostí vám sděluji, že se nám 8.1.08 v 16.36 narodil chlapeček Adámek s mírami 49cm a 3,10kg.Porod byl nakonec císařským řezem a to velmi rychlý, neboť se mi doma odloučila placenta(začala jsem velmi krvácet a to fakt dost) ¨, hned jsem zavolala partnera, že něco není v pořádku a už jsme jeli. V porodnici se jim nezdály ozvy, do toho následovala prohlídka a ultrazvuk a paní doktorka řekla, okamžitě na sál je to otázka minut a než jsem se nadála ,už jsem byla uspaná.... Ztratila jsem dost krve a hlavně tady tyhle odloučení placenty končí......hodně špatně,jak pro mimi tak maminku, a tak děkuji dr. Polcrové a dr. Bílikovi za tak rychlou reakci jakou měli, byla opravdu na místě. Malý Adámek byl statečný a jen tak se nedal, stejně jako já. Sice jsem ho viděla až po 3 dnech, byl na přístrojích skrz srdce, neboť byl chvilku oživován, ale vše dopadlo dobře.Teď už jsme doma zabydlení a všichni šťastni,že to tak dopadlo a asi byl nad námi v té chvíli andělíček strážníček a já mu děkuji.Užíváme si maličkého ,kojím, přebaluji,mazlíme se a já pokaždékdyž ho beru do náruče,mám slzy v očích, ale radostí. Pořád bych ho pusinkovala a mickala se s ním.Už chodíme i ven a v kočárku se mu líbí. Jen nás trápí prdíky, tak ,jak vaše miminka, zabraly trošku kapečky saab simplex a dudlík. A co nás trápí v pusence je moučnivka, nemáte s ní někdo zkušenosti???pořád mažeme genciálkou , jsme fialoví všichni a ta potvora ne a ne zmizet. A holky mají vaše mimča dudlík?? Pokud budu mít ještě večer chviličku, dám fotečky do alba nebo zítra, uvidím, jak Adámek bude spinkat. tak se mějte a pohodovou noc s mimčama 🙂 😉

martinataylor
31. led 2008

Ahojky verdíku,ted si to tu čtu od tebe a mám slzy v očích....moc ti gratluji k Adámkovi a že to vše tak dobře dopadlo a jste v pořádku a štastní..já tu malou taky pořád pusinkuju někdy myslím že ji upusinkuju 😀 ,je to naše zlatíčko....

Včera jsem krmila v 19 hod.,pak o půlnoci ,pak o půl 4 ráno...zlatíčkoa dnes ráno jsme opět rourkovali ale pak kadila přes den dvakrát sama.Tak ted jdu ještě krmit a naše zlatičko uspat.Drže se maminy a mimoušci...

Díky Abinko,taky to byla dřina 😀 ,dva roky jsme se načekali než se nám to zlatíčko zadařilo.... 😀

martinataylor
1. únor 2008

A tu žabku v pusence jsme měli taky,byly jsme celý fialový a už zmizela ale až tak po měsíci.

denousek
autor
1. únor 2008

ahojky verdiku tak to mooooccciinkkoo gratuluji!!

ja jsem dnes byla za kamoskou v porodce je to neco tam zase zavitat no...neni mozny az ted si uvedomuju jak uz vojta vyrostl...
marti my krmime uz nekolik dni v 11 kdyz den spat pak ve 4 a pak o pul 7 kdyz muj milak stava do prace tak pohoda

zatim se mejte aa paaaaa

abinka
1. únor 2008

verdik,taky si to tu čtu a mám z toho husinu po celém těle.Gratuluji k vítězství v tak těžškém boji.Jste šikulky,že jste to tak zvládli.Tak hlavně hodně zdravíčka oběma.

Jinak na dudlík mi ho naučily už v porodce jak byl na ozařování.Jednou příjdu a on si žužlá 🙂 a od tý doby to je jeho nejlepší kámoš.

Marti dva roky týjo to bych se asi zbláznila.

abinka
1. únor 2008

jo verdik a co švagrová??? Ta příjde kdy na řadu??? 😀

denousek
autor
2. únor 2008

pomoooccc!!!

holky myslite ze je to MS?...vcera rano na kalhotkach troska krve a pak cely den nic a dnes rano zase!!kdyby byl sex tak nereknu ale jen tak??plne kojim.....co myslite??

norma
2. únor 2008

Ahoj holky,já mám termín 1.6. a pořád nevím jestli mám rodit v Olomouci nebo v Prostějově.Dceru jsem rodila v Olomouci a byla jsem nad míru spokojená 😵 .Mám to blíž do PV asi 4km.Ale jak tak čtu,myslím si že ani v PV to nemisí být špatný,tak nevim,ješte mám čas 4měsíce,abych se rozmyslela 😉 .Tak se zatím mějte maminy papa.

verdik
2. únor 2008

abinko, denousku a marti děkujeme za gratulaci a abinko, já tu husí kůži mám pokaždé, když si uvědomím, co by bylo ,kdybych zůstala o chvíli dýl doma, nebo byl můj někde mimo PV, ale vím, že mi něco uvnitř říkalo, volej a nečekej , byla jsem rozhodlá volat i rychlou a pak při propuštění mi primář říkal, že se to někdy stává a končí to tím, že miminko nepřežije a maminka následně vykrvácí a opravdu to jde moooc rychle.....ale to je pryč , jsme tu a zdraví a to je nejdůležitější!!!!jo a denousku nevím jestli je to MS u tebe , já krvácím ještě stále, ale mám po císaři, dostala jsem železo a byla ještě na prohlídce, zda nezůstalo něco v děloze, ale vše v pořádku, takže ti moc neporadím , maličký spinká, tak vkládám fotečky Adámka do alba. jo abinko švagrová porodila taky císařem o osm dní později a má Fiípka, 4kg a 51cm!!Tak si má Adámek s kým hrát, hurá, hurá!!!! 🙂 😅

kristyan
2. únor 2008

Ahoj holky tak mám sevřené srdicko když čtu co potkalo Verdíka no je to mazec ale každopádně velká gratulace oběma 🙂 .No a mi bojujeme z plakaním ☹ už jsem byla i u doktorky a máme kapečky na sklidnění protože Kájinka brečí tak že strací dech a modrá jí hlavička ☹ tak jsem to nevydržela a máme kapičky a v pondělí jdeme do poradny tak jsem zvědavá jak dopadneme .Jinak kojíme a myslím že máme tak 5kg 😀 už se pronese kdyz ji mam nosit 3-4 hod v náruči. 😉 .Zatím pa

denousek
autor
3. únor 2008

norma odkud jsi,,??

oskerka
4. únor 2008

Ahoj denoušku, chtěla bych se tě zeptat, jestli ti dělali testy na toxoplazmozu na gyndě ?
Docela by mě to zajímalo, hodně jsem četla, že je to nebezpečné pro vývoj plodu, tak jsem si myslela, že to budou nějak hlídat. Toxoplazmozu můžeš chytnout vlastně z špatně tepelně opracovaného masa, z půdy a prý to přenášejí často kočky.

martinataylor
4. únor 2008

Ahojky normo,já jsem tady v PV byla hrozně moooc spokojená,chytla jsem výbornou PA,jmenuje se Spisarová Eva, mladounká a bezvadná.Je tedy pravda,že i když jsem byla prvorodička,tak jsem měla porod rychly,v 16 hod.si mě nechali v porodnici,že jsem otevřená na 3 cm a za 3 hodiny byla malá na světě.Ale ten přístup byl výbornej.
Narozdíl když chytneš v PV porod.asist.příjmením Láhnerová,tak všechny lituju,každý kdo ji měl u porodu,tak nadával. Že je sprostá a hruba na rodičky.No prostě že si nevidí do huby...A každý mě na ni upozornoval....

A oskerko na tu toxoplazmozu se klidne na gyndě zeptej,švagrová moje je těhula a sama si o to řekla,protože má kočku doma a odběr ji na to udělají.Asi záleží na doktorovi.

oskerka
4. únor 2008

Také by mě zajímalo, jestli se platí za testy na toxoplazmozu a kolik

denousek
autor
4. únor 2008

oskerko me na toxoplasmosu nedelali to se bezne nedela

norma
4. únor 2008

Ahoj denoušku,já jsem z Kralic na Hané.Dnes jsem byla na těhotenské cukrovce tak uvidíme,jak to dopadlo 😒,na kontrolu jdu až 25.2. tak musím čekat.Ve čtvrtek jedu na genetiku do OL,na nějaký vyšetření (foecardio),něco ze srdíčkem,tak mám docela strach.Jen ať je maličkej v pořádku.

abinka
4. únor 2008

čaute maminy,

Marti tak přítel ty fotky zmenšuje tak,že na ni klikne otevře se mu ta fotka programu Nero PhotoSnap Viever a tam dá upravit fotky a čtvrtý z hrchu bylo zmenšit fotku.Tak nevím jestli ten program máš v počálu nebo ne ale dá se to stáhnout.

verdik musí to být pro tebe hodně těžšké co???No hlavně že to dobře dopadlo 🙂 Teď si užívej ten vybojovaný poklad.

normo vítám tě 🙂 já byla v Pv a byla jsem maximálně spokojená.Perfektní personál,který odváděl skvělou práci a uměl i člověka podržet.Pro mě ty lidi jsou andílci záleží jim tam na těch maminách 🙂 😉 🙂

abinka
4. únor 2008

verdik teď jsem koukala na fotečky je nádherný.Má krásně vykrojený rtíky.Ještě jednou gratuluji 😀

denousek
autor
4. únor 2008

normo a kam chodis k r??to vypada na balaka ne?genetika je super ol me se tam moc libilo...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru