Porodnice Prostějov. Prý tam rodí jen od 38. tt

denousek
15. říj 2007

ahoj asi vas tady moc nebude ale mam dotazek....ktere jste rodila nebo se chystate rodit v Prostějove??vcera u mě byla kámoška a říkala mi že v Pv se rodí jen od 38tt ze na to tady jinak nejsou přizpusobeni...mě totiž hrozí předčasný porod..a mám i takové tušení že to bude dřív mám kloučka mooc nízko ☹ takže prej když mě to chytne dřív tak mě pošlou do Olomouce...slyšela jste to některá??ja nechci do Ol.... ☹

megee
1. pro 2007

ja myslím, že určitě nebude, však to zkus a uvidíš. Mně se ty 4 kg zdají taky dost málo, já mám nahoře 10 kg a to musím říct, že se nepřejídám ani mě nepostihly nějaký chutě takže jím úplně stejně jako před těhu...

denousek
autor
1. pro 2007

beee mi ted porodni babicka psala ze se muj dr bude ridit tim mym druhym terminem dle uz to mam az 7.1...to neeeeeee ja to chci uz letosss...!!!od 10.12 to mi zacina 37tt se budu snazit zuby nehty aby to bylo jeste letos...to bude sexu jeeeeeezzzziiissiii 😀

megee
1. pro 2007

no uvidíš třeba to vážně stihneš ještě letos 🙂 , taky jsem slyšela, že se termín spolehlivěji určuje podle utz, ale nikde není řečeno, že neporodíš dřív...

denousek
autor
1. pro 2007

no to prave neni tak snad jo 😀 nic jdu asi omrknout co dela obidek zatim pa

kristyan
1. pro 2007

Notak ja nevim ale pri prvnim teh. jsem pribrala 7 kg a mala mela 2.700 tak uvidime a ja jsem slysela ze sex ma vliv na predcasny porod (moje kamoska tak popohnala narozeni sve dcery 1 sex a uz jeli)tak premyslim ze to taky prubnu tak kolem 13.12 treba to klapne!!!!!jo a mimi je v poho podle ultr. na genetice mi doktor rekl ze je tak o 3 dny mlaci nez v jakem jsem tydnu tak doufam ze nebudu prenaset ja to chci jeste pred vanocemi!!!!!!!!!!!!

denousek
autor
1. pro 2007

kristy jo sex takto funguje respektive sperma v pochve vyvolava kontrakce vis....tak to taky pak zacnu praktikovat..ja chci byt taky na vanoce doma....ale hlavne at je to letos

kristyan
1. pro 2007

to bude mazec pres to brycho!!!!!!! to se z manzelem asi spiš pobavime.A co date mimi pod stromecek uz mate nejake darky?

denousek
autor
1. pro 2007

jak pres bricho??dochazi mi baterka na notasu tak koncim zatim...
ja mimi nic ja nevim jestli bude na vanoce vubec na svete a jestli jo tak bude mit par dnu a bude mu to fuk....

kristyan
1. pro 2007

no mi taky nic moc mam vsechno po Kristynce a kdyz to bude holčička takto moc neresim bude dedit neco malo mame ale zadny zazrak.zatim pa

denousek
autor
1. pro 2007

ja uz bych tak jela rodit..sem blazen co..ja vim ☹

lolle
2. pro 2007

ahoj deny, sex nevyvolava kontrakce,ale hormon prostaglin obsazeny v muzskem sperma napomaha dozravaní děložního čípku...začít sexovat se má od 38 týdne...z vlastní zkušenosti musím říct,že nám to moc pomohlo..zachránilo nám to naši malou.. ☹

lolle
2. pro 2007

omlouvám se za překlep,ty hormony jsou prostaglandiny... 😉

martinataylor
2. pro 2007

Ahoky Kristyan,jen 4 kg? To teda hledím,já zatím 9 kg,když jsem byla naposledy v poradně,ale ve čtvrtek jdu v 37+2 t,tak jsem zvědavá,ale určo bude zase něco navrch.

denousek
autor
2. pro 2007

lolle ja vim ze sperma to vyvolava 🙂 proto zatim sexujem jen s ochranou...ale od pristiho tydne od 37tt uz pojedem bez ochrany 🙂 ejdriv jsem rikala od 1.12 ale tak sem to malinko posunula no... a jak to myslis ze vam to zachranilo malou??
ahoj marti zdravim 😉

verdik
2. pro 2007

Ahojky,Denoušku kam spěcháš? I když je pravda , že já mám termín až 19.1. a kdyby maličký přišel na svět do konce roku, tak by mi to taky nevadilo.Aby tam měly na ty Vánoce na porodních sálech pro nás místo??Už 8.týden musím dodržovat klidový režim, takže hodně polehávám a prý to ještě tak 3 týdny budu muset vydržet.Jsem nyní 33tt, mám CS 1-2 a proto ten klid. Jo a byla jsem omrknout porodní sály tady v Pv, por. asistentky mě provedly a vše ukázaly a byly fajn a milé, tak snad budou na nás hodné tak i u porodu.tak se mějte ,jedu s miláčkem ještě pro postýlku a snad už mám všechno 🙂

denousek
autor
2. pro 2007

verdiku ja mam 24.12 prvni termin tak bych to chtela letos fakt stihnout vis....ja uz mam vsechno nachystane mesic 😀
na porodnich salech jsme s milackem taky byli,byli tam moc prijemni..tak snad budou i u porodu..
cs mam zatim 0 ale v utery jdu k dr tak uvidime no..hlavne neprenaset ☹

martinataylor
2. pro 2007

Ahoj Deny hlavně to nesmíme moc řešit,nebo s takovou budem přenášet všecky... 😀 .Já už nad tím moc nepřemýšlím,až to přijde tak to příjde....ale ten sex budeme provozovat taky...Ale musím přiznat že s tím maliníkem to šidím,nemám na čaj vůbec chut v těhotenství,tak se donutit a uvařit si ho je u mě problém,ale snažím se..

denousek
autor
2. pro 2007

marti no to ja prave cely dny piju jeden caj za druhym a ten malinik na ten vzdycky trepu ptz vim ze to delam pro dobrou vec...zitra zacinam 36tt tak az ho ukoncim a zacnu 37tt tak zacnu delat i nemozny aby malej se zacal drat na svet 🙂) rada bych si treba pak napustila teplou vanu vody po tech 8 mesicich...byla jsem na ni zvykla ☹ kazdy tyden minimalne plna vana vody a pena svicky oleje a nekdy manzilek a olivy a sampano 😀 no a co ted..ted nic ...tak byc si ji napustila to se na konci tehu muze vyvolava se tim i ten porod ale mam strach ze mi prdne voda do vany a ja to nepoznam a nekomu proste kontrakce nezacnou a po prasknuti vody se to musi vyvolat..jenze kdyz o tom nebudu vedet ☹ ach jo..tak zas nic

kristyan
2. pro 2007

tak holky jak to tady tak ctu a vidim ze s tim porodem zavcas nejsem posedla jen ja já chci byt hlavne na stedrej den doma i z mimi a tak jsem rikala ze kdyby me to chytlo dnes do rana a zitra mimi nar. tak jsem stastna ale zatim tonu nic nenasvecuje a tu teplou vanu uz jsem zkousela 2krat ale co ja vim jak teplou vodu?no zitra du do poradn ytak jsem zvedava minule rikal ze jsem na 1 prst ale jinak nic.

denousek
autor
2. pro 2007

ja jdu do poradny v utery a jeste jsem nebyla ani na ten prst takze ja sem porad na nule.....vidim to ze se s tim budu tahat jeste na jare 😀

megee
3. pro 2007

ahoj holky, to je divné, že tu dnes ještě nikdo nebyl, to už všechny rodíte 😀, já si právě dala teplou vanu plnou pěny a je mi skvěle 🙂, tak doufám, že se ozvete...

denousek
autor
3. pro 2007

megge ja bych dnes uz napsala ale nebudu odepisovat sama sobe ze 😀 tak sem cekala az se nekdo ozve..musim jit udelat obed ale tak se mi nechce....ty uz tento tyden rodis co 🙂) to se potkas s abinkou muzes na ni pak juknout ji to budou zdrejme tento tyden vyvolavat.....

megee
3. pro 2007

jo ráda bych už porodila ale nevim,nevim. Uvidím co mi řekne dr. zítra na kontrole. Bylo by to skvělý kdyby jsme se tam s abinkou potkali, jen doufám, že to už tento týden budu mít fakt za sebou 🙂

verdik
3. pro 2007

ahoj megee a denousku, tak se přidávám k diskusi.už mě z toho ležení bolí celé tělo, jé a taková teplá vana jak píšeš megee, to by byla věc, jenže nic pro mě,zatím.megee, ty už se do té porodnice vyloženě těšíš, já se nedivím, termín máš na spadnutí , tak moc držím pěstičky a ať malý Dominiček bude tvůj nejkrásnější mikulášský dáreček!!!Pak musíš dát vědět.to my s Denouskem a ostatníma musíme ještě vydržet, i když Denousek je zas o nějaký ten týden přede mnou, třeba se tam potká s mou švagrovou, ta má termín , ale dle PM 9.1. a taky čeká chlapečka.holky psali jste si nějaký porodní plán?? jdu něco pojíst a pak se dám do vánoční výzdoby bytu, aspoň si to ležení trošku zpříjemním.tak se zatím mějte krásně 🙂

megee
3. pro 2007

no já už se tam fakt strašně těším 🙂 , nejvíc se ale těším až toho malýho drobečka konečně uvidím 🙂 , já si teda žádný porodní plán nepsala, nemám ráda takový plánování, protože nakonec je všechno stejně vždycky úplně jinak.

denousek
autor
3. pro 2007

tak tak jak pise megge taky nedelam porodni plan..na co...vzdyt ani nevim co chci a nechci ani nevim co by tam melo byt necham to na doktorech stejne si napisu plana pak to budu citit jinak...lepsi je inprovizovat ne... 😉
megge a ja myslim ze se tam s abinkou potkate ji by to meli tento tyden vyvolat a kdyz ty uz mas termin tak treba se trefite i na stejny den...nop uvidite kazdopadne ji to reknu i jmeno tvoje tak se tam pak najdete ona je gabriela věříšova.....a ne ze se pak budete stydet za sebou prijit!!aspon tam nebudete sami pak budete porad vykydlavat na chodbe a rychlejc vam to utece...
verdiku me 36tt zacal dneska...nevim kdymam zacit vyvolavat sexem...holky ale taky bych si dala vanu ale ja mam fakt strach ze mi do ni prdne plodova voda a ze ja to nepoznam a nekdo proste nezacne mit ani kontrakce...myslite ze kdybych si dnes napustila vanu a kdyby se to stalo tak ze to zitra dr pozna na normalni prohlidce??vzdyt do me jen strci prsty....megge a na kolik des hod??a jeste mi zopakuj kam chodis??

megee
3. pro 2007

já myslím, že by to dr. určitě poznala, kdyby něco, na mě třeba nezabírá vůbec nic, ani maliník, ani teplá vana, ani schody, ani sex 😀 tak třeba ti ta vana nic neudělá, hlavně se musíš cítit v pohodě a nějak to nepřehnat. Jinak jdu zítra k dr. v 8 hod. a chodím do porodnice...

martinataylor
3. pro 2007

Ahojky holky,konečně jsem se tu na chvíli dostala,pustila jsem se do pečení konečně a ted jsem dozdobila perníčky a zítra pokračuju.

já si taky žíádnej plán nepsala a ani psát nebudu,protože stejně je pak všechno jinak.Lepší je nic neplánovat,stejně rodíme poprvý,tak ani nevíme co nás čeká atd.. 😀

Megee tobě hrozně závidím,že už se to orpavdu krátí a třeba už to budeš mít tento týden za sebou a Abince taky.Už budete mít svoje mimoušky u sebe.A Abince se uleví...

denousek
autor
3. pro 2007

megge tak sem volala abince taky at se nestydi si te tam najit a rikala ze to je jasny....takze tam aspon budete spolu..ho holky me uz by ani porod nevadil...3 tydny do prvniho terminu tak co....

megee
3. pro 2007

taky si myslím, sestřenka mýho přítele rodila v 37tt a všechno bylo v pohodě...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru