Porodnice Prostějov. Prý tam rodí jen od 38. tt

denousek
15. říj 2007

ahoj asi vas tady moc nebude ale mam dotazek....ktere jste rodila nebo se chystate rodit v Prostějove??vcera u mě byla kámoška a říkala mi že v Pv se rodí jen od 38tt ze na to tady jinak nejsou přizpusobeni...mě totiž hrozí předčasný porod..a mám i takové tušení že to bude dřív mám kloučka mooc nízko ☹ takže prej když mě to chytne dřív tak mě pošlou do Olomouce...slyšela jste to některá??ja nechci do Ol.... ☹

martinataylor
5. pro 2007

Není to hlenová zátka megee?To by vypadalo že brzo porodíš?teda si myslím,nejsem odborník....

denousek
autor
5. pro 2007

megge no co asi -to je hlenova zatka.....odchazi tesne pred porodem 🙂 teda nejcasteji pred porodem nekdy az pri porodu a nekdy i 3 tydny pred porodem...za chvili to mozna budes mit s primesi krve tak se nelekni ju...holky a na ozvach mi udelaji i UZV??to asi ne ze...a moč zatim nemam brat ze..vcera jsem byla u svyho dr a jdu tam jeste za tyden naposledy ale uz jsem zitrkem predana na sal k nemu si jdu jen pro vysledky z vyteru proste posledni poradna..

megee
5. pro 2007

no právě všude píšou, že ta by měla být s příměsí krve a tohle je úplně průhledný tak právě nevím....doufám, že to bude ono

megee
5. pro 2007

pokud jsi byla na poradně u Baláka tak si zatím moč brát nemusíš to až si tě pak objednají v porodce...jinak uzv nedělají

martinataylor
5. pro 2007

Ted čtu na netu rady PA a hlen znamená otvírání porodních cest.

denousek
autor
5. pro 2007

beeee sem chtela i uzv ...bychchtela vedet jestli je hlavickou dolu...a kdy mi udelaji v porodce uzv??co mi tam vlastne budou delavat??a jak se delaji ty ozvy??to mi da jen neco na bricho ze??? A PROSTE BUDE POSLOUCHAT SRDICKO....TO JE NECO JINYHO NEZ MONITOR ZE??TO JDU PROSTE JEN NA SRDICKO ze....

jo a s primesi krve to nemusi byt hned ale uz bych to pomalu cekala ale to muze byt taky az na sale...

megee
5. pro 2007

to jestli je hlavičkou dolů pozná dr. i hmatem tak se ho kdyžtak zeptej. já se teda zeptala, jinak ty ozvy to ti na břicho připevní takový dvě sondy a budeš slyšet srdíčko jak tluč, hlavně si nezapomeň sebou vzít pití 😀

megee
5. pro 2007

tak to jsem zvědavá kdy to konečně začne, jinak toho hlenu je celkem hodně tak je to snad vážně ono....

denousek
autor
5. pro 2007

no prave...sebou musim mit piti jo??ze mi nic nerekli!'a muzu tam nalacno??

misalka
5. pro 2007

Deny, pořádně se ráno napapej, miminka jsou pak živější, to oni potřebujou, pití s sebou, klidně i svačinku, nebo něco sladkého, také jsem to poprvé nevěděla, ale naštěstí byla malá čilá i tak dost...

megee
5. pro 2007

já to taky poprvé nevěděla a malej spinkal tak mi to museli druhej den přetáčet znovu...

denousek
autor
5. pro 2007

no prave ze ja jdu na 8 hod k zubari a pred 8 do me nikdo nic nedostane to bych se poblinkala blleee to ja po ranu fakt nejim...no a na 10 jdu na ty ozvy tak jestli mi bude zubar neco delat tak se nenajim ze....

megee
5. pro 2007

misalko nebyla jsi včera náhodou v porodce?

megee
5. pro 2007

mně to taky po ránu dělá zle , ale vždycky se nějak donutím do sebe aspoň dostat jogurt nebo něco malýho...

denousek
autor
5. pro 2007

Míšo ty máš 20let ?? 😕

denousek
autor
5. pro 2007

no jo ale ja stavam akorat tak na zubare v 8 hod tam mam byt prece nebudu stavat abych do sebe nasilim rvala snidani 😅
a proc mi to balak nerekl ze se mam najist nebo aspon ze si mam vzit to piti..

megee
5. pro 2007

tak to nevím, já když chodila na ozvy k Feitovi tak mi taky nikdo nic neřekl a nikdy nikoho nezajímalo jestli jsem jedla nebo mám pití 😀 to az potom v porodnici, a pokud ti to fakt dělá zle tak se nenuť vem si sebou pití a kdyžtak něco malého na jídlo a sníš to až tam..

martinataylor
5. pro 2007

Tak to já holky snídát musím,mám totiž ráno hrozněj hlad..to mi nebude dělat problémy...

A moje malá je hlavičkou dolů,to už mi číkala v tom 34t,podle hmatu a i UZ.Že prý je už nachystaná. 😉

misalka
5. pro 2007

Včera jsem v porodce nebyla, jdu zítra na 8, no už mám 21 od října... 😅 Po ránu se teda najíst musím, co jsem těhu, jinak se motám jak motovidlo... Hlavičkou dolů jsme od 30.tt, přetočit se nemohla, jsme docela velicí... Jo Deny, na chodbě je automat s nápoji, tak si tam dej aspoň sladkou čokoládku...

denousek
autor
5. pro 2007

no prave muj malej je celou dobu hlavickou dolu tak bych se nedivili kdyby se na porod otocil 😅
misalko tak to je dobry sem myslela ze jsem nejmladsi mamina a fakt sem no...me bylo v srpnu 20....tak ses o 10 mesicu starsi no... uz taky vdana to je bezva ja se budu vdavat 8.8.2008 ale tak ty mas zase starsiho partnera ze...jak jste spolu dlouho??my slavime na silvestra 3 vyroci tk doufam ze to uz budu doma urcite ☹

marti ja taky rano mivam hlad ale spis az po chvili az trosku rozchodim spani....takze si myslim ze me chytne hlad po zubarovi jenze jestli mi bude neco delat tak mam smulusnad mi nic delat nebude no..

misalka
5. pro 2007

Seznámili jsme se 7.5.2005, 15.10.2005 mě požádal o ruku a 14.10.2006 jsme se vzali, no je mu 33, v pondělí má narozky 34., tak bych měla originální dárek... 😎 Máte dobrej datum svatby, to abyste vše zařizovali hodně dopředu, určitě bude spousta svateb...

denousek
autor
5. pro 2007

no to mi ani nerikej uz jsme se ani na radnici malem nevlezli a to uz mame mesic domluvene..mozna i vic.....no ale ted je tezky co s satama ze...ted si je domluvit nemuzu ze jo...po porodu klidne muzu ale buhvi jak budu vypadat v srpnu ze tak aby i byli...je to hnus...no jeste nemame ani seznam hostu aby jsme si domluvili cukrovi no nezda se to ale musime si mrsknout...

misalka
5. pro 2007

já si šaty zamlouvala koncem dubna, brali jsme se v říjnu, museli mi je o 6 cm zúžovat, trochu jsem přes léto zhubla, tak s tím si moc hlavu nelam... oni ti je upraví

denousek
autor
5. pro 2007

jo...tak to je dobry no...ja si musim saty taky zamluvit ani nevim jak moc dopredu mam z toho veskeryho domlouvani docel strach....ptz se kazdej bude divit proc v lednu domlouvam veci na srpen ale to proste kvuli tomu datu fakt jinak nejde....pak uz by jsme nic nesehnali...

misalka
5. pro 2007

buď v klidu, my jsme neměli nijak zvláštní datum a některý věci jsem domlouvala od února, já jsem taková, že musím mít vše dopředu nachystané... 😔 hlavně hudba a místo pro hostinu, protože jsme měli 93 lidí na svatbě a ne všude bychom se vešli, že... 😀

denousek
autor
5. pro 2007

😕 ty brdo takovejch hostu...my jsme to pocitali tak na cca 60-70 ale tak to je jen rodina nevime zda zvat i nejake kamarady no....uvidime....
jezis at uz je vecer pekne si napustim vanu...a zitra do porodky jupiii

verdik
5. pro 2007

ahoj,holky vy jste tak mlaďoučké???vy se máte...jéééé,megee to je určitě hlenová zátka, takžeee myslím, že už nám teď tady toho moc nenapíšeš a šupky do porodnice... tak se držte s miminkem a ať jste oba zdraví a vše je ok!!a denousku,já myslím, že ještě ten týden bys mohla do toho 37tt vydržet!!a věř nebo ne , malý si stejně přijde na svět, kdy se bude chtít jemu, i když nám říkaly že od 38tt máme sexovat i 2Xdenně , abychom tomu pomohli, ale asi stejně záleží na miminku, já jsem u prvního sexovala a malé se stejně nechtělo na svět, tak jsem přenášela a pak mi porod vyvolávali, ale to pak byl fofr...jo a denousku, s tou plodovou vodou je to tak, že nejčastěji , neví se proč, odchází v noci a pokud je čirá a průhledná, žádná zkalená či hnědá, můžeš ještě zůstat nějaké ty 2-3 hodinky doma, pokud po odtoku plo.vody neporodíš do 24 hodin, porod se vyvolává a pokud neporodíš do 48 hodin je nutný císařský řez, aspoň co si tak pamatuji z kurzu.jo a holky, nemáte někdo koupený ten kyblík na koupání??kdyby ano, musíme mi pak napsat, jaké s ním máte zkušenosti...zatím čauky...

megee
5. pro 2007

no zatím se nic neděje, tak doufám,že to už brzy přijde, vážně bych to už chtěla mít za sebou...

denousek
autor
5. pro 2007

verdiku ja myslim ze 36 nebo 37tt ze to uz je jedno a to samy....dnes u nas byl mikulasky ohnostroj tak sem mela malej kelimek svaracku 😅 a dalA si teplou vanu ...
no a pokouset se ,,vyhnat,,miminko muzu ptz stejne me nemusi poslechnout kdyz nebude samo chtit a kdyz chtit bude tak to znamena ze uz je pripraveny na prichod mezi nas....koupaci kyblik nemam ja mam klasika vanicku...

megge zitra mas termin tak se treba trefis abinka jde rano na vyvolani...

megee
6. pro 2007

ahojte, tak u mě stav pořád stený, zatím se pořád nic neděje, Deny a co ty co v porodce?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru