Porodnice Prostějov. Prý tam rodí jen od 38. tt

denousek
15. říj 2007

ahoj asi vas tady moc nebude ale mam dotazek....ktere jste rodila nebo se chystate rodit v Prostějove??vcera u mě byla kámoška a říkala mi že v Pv se rodí jen od 38tt ze na to tady jinak nejsou přizpusobeni...mě totiž hrozí předčasný porod..a mám i takové tušení že to bude dřív mám kloučka mooc nízko ☹ takže prej když mě to chytne dřív tak mě pošlou do Olomouce...slyšela jste to některá??ja nechci do Ol.... ☹

martinataylor
28. dub 2008

holky tak my dnes papali druhý den mrkvičku jde to...je to šikulka...myslela jsem že to bude horší....ale vařím to...tak nevím kolik toho spapá.zítra dám skleničku tak poznám kolik spapala a pak za hodku a půl chce papkat taj ji dám 90 ml a je spokojená....

kristyan
28. dub 2008

Ahoj holky tak mi jsme byli dneska na očkování a měnit naušničky a vážíme 6610 a měříme 63cm.Jo a Marti jen jednu radu 😉 samotnou mrkev nevař přidej aspon brambor švagrová vařila jen mrkev a malá Natálka ji zoranžověla ☹ měla moc beta karotenu tak ji tu mrkvu musela vysadit na 3 týdny 😒 .Pak vařila jen pastynak a brokolici 🙂

denousek
autor
28. dub 2008

ahoj holky ja jsem jeste nic nevarila ale asi to zkusim sklenicky nam moc nelezou no... 😒

abinka
28. dub 2008

Nazdar maminy,

Tak tu mrkvičku už může nahradit třeba květákem nebo brokolicí.Já jsem dala brambor až po 9 dnech co jedl jen jeden druh.
Marti já těch 9 dnů dávala skleničky ať vím kolik spapá a pak už jsem to uvařila a dala do skleničky ať vím kolik toho je.

Holky musím se pochlubit 😅 Vyhrály jsme s prďoškem 4 bio kaše od Hippu 😀 Nikdy jsem nic nevyhrála tak mě to zaskočilo,ale samozřejmě mile 🙂

denousek
autor
28. dub 2008

abinkooo tak gratulink!!ja sem taky nic nikdy nevyhrala mozna jen drobnosti v tombole a casaku maminka podlozku pod mimi 😀 ale jinak nic 🙂

abinka
29. dub 2008

Denoušku asi skusím něco většího třeba sportku 😀 No co říká se když se daří tak se daří a nebo když se-e tak se se-e 😉 Tak doufám,že to bude to první,ikdyž to zatím tak nevypadá.Pepča ještě nemá na 100%potvrzenou tu práci.Tak tento měsíc výpověď nedá až ten další za měsíc už budou určitě vědět jestli ho vemou.AAAAch joooo ☹ Zase se to protáhne o 1 měsíc 😢 No ale hlavní je že už má výpověď napsanou.Takže už je to 100% 🙂

denousek
autor
29. dub 2008

tak to je dbre abinko uz urcite chcete byt chvili spolu ato ale bude strasnej nezvyk...zatim paa mam des fofry

martinataylor
29. dub 2008

Tak holky dnes jsme byly v poradně ve 4 měsících a máme 7100 gramů a 64 cm,to jsme teda macci 😀 . Mrkvičku pápáme krásně,dnes jsme snědli půlku skleničky a vypili 60 ml mlíčka....

Dr,mi říkala že nemám zeleninu kupovat a vařit,pokud to nemám ze zahrádky,že ta zelenina v obchodech je sám dusík,že ji mám dávat zatím jen ty skleničky...

A jinak máme po čkování hexavakcínx,to ani nepípla a i první dávku toho prevenaru na toho pneumokoka a to teda plakala....ale zatím je v pohodě...spinkala jen dvě hodky v kočárku po obědě...a teplotku máme 37,6 a kolik se odečítá..nevíte..já se zapomněla zeptat...

kristyan
29. dub 2008

Ahoj odečíta se 5 stupnu takže kdyz mela 37,6 takze mela 37,1 pokud měříš v zadečku.

martinataylor
29. dub 2008

Jo jo v zadečku...děkuji....

denousek
autor
29. dub 2008

marti taky jste sli do prevenaru jo??...no a to bolelo ten pichnec jo??...beee to je blby...a jak to s ni ted vypada porad teplotka ??no ale to nic neni ta je mala...ja jsem zvedava jak to v patek skousnem my...

martinataylor
29. dub 2008

jo jo prevenar denoušku,ale teplotku nemá,,,to není teplotka nějaká velká,je to v pohodě,směje se....je uplně v poho jak kdyby na očkování nebyla ,akorát ten píchanec ju bolel...hexavakcína nic,to ani nevěděla že ji píchli ale ten prevenar,teda řvala...no hlavně že bude naočkovaná.....

denousek
autor
29. dub 2008

ty jo ja jsem myslela jehla jak jehla no asi ne 😒 jsem zvedava co ten nas hrdina.....
marti a co zidlicka dobra??

papa devcata brou nocku preju..

martinataylor
30. dub 2008

Tak holky noc po očkování máme za sebou,měli jsme v noci 38 teplotku,tak dostala čípek do prcinky a ted už je bez teplotky a je to dobrý...

Holky dr.nám říkala že už můžeme krmit v noci kašičkami,ale obilno rýžovými,tak jsem ji včera dala tu rýžovou od nutrilonu jak přišel vzorek a je moc dobrá...Klárince chutnala,udělala jsem ji řidčí a dala jsem ji do flašky ale jinak ji budem papat ze lžičky.A kašička chutnala i mamince a tatínkovi 😉

A židlička super....

denousek
autor
30. dub 2008

kasicku tky vyzkousime jako ten vzorek...a zaliva se jen vodou nebo mlikem??ja se snazim kupovat jen ty co se zalivaji jen vodou....

martinataylor
30. dub 2008

denoušklu vodou,ta rýžová od nutrilonu je výborná....já ji koupila ted i v krabici,stojí do 80 kč,a pak mám i obilnou s banánem od hami na dobrou noc,ale stou ještě chvíli počkám....

abinka
30. dub 2008

Nazdar maminy,

Ta rýžová je nejlepší.To už jsme jich zkusily dost.Kaše by se měly střídat.Prý po nějaké době začnou kaši odmítat a chtějí zkoušet jiné chutě.Nám se to teda nestalo.Já mu od začátku dělala každý den jinou kaši 😅

Koupila jsem si Nutroš Good Night,protože se malý po tom železe budí tak jsme se dnes po dlouhé době vyspaly celou noc.První jsem mu dávala na noc do flašky kaši ale moc dlouho to nezabralo.To je divný že?Kaše je hutnější měla by vydržet dýl než nějaké mlíko.

Jinak mi dnes došly vyhrané bio kaše od hippu.Nějaké novinky,ovesné vločky a banán na to jsem zvědavá jaké to bude.je tam i čokoláda banán to je ale od 7m taky nomusí být špatný.jsem zvědavá co na to řekne pepíček.

kristyan
30. dub 2008

ahoj kdo tady se mnou kojí myslím že verdik? ja jsem dneska zacala špinit asi menzes!!!!!!! no bylo mi nejake divne ze Kaja je nejaka protivna posledni dva dny moc nespala nejedla ale myslela jsem spíš že ty zuby a ono tohle tak jsem zvedava jak se to bude vyvyjet dal protoze chci porad kojit ale kdyz je mala takova protivna tak nevim.

denousek
autor
30. dub 2008

cauyk holky tak ryzovou kasijdu zkusime no..zeleninka nam moc neleze...zacnem se sklebit..ale to mame po tatinkovi ten taky zeleniku e-e 😀

abi tak ten good night nutros pomaha??

kristyan vitej mezi menstruujicimi 🙂

jinak mi dnes dosla ohradka a je uuuzaassnnaaa .....

megee
30. dub 2008

deny musím ti ohrádku pochválit je moc pěkná jen pozor na to dno, kámoška ji měla a malej jak v tom řádil tak se to pod ním propadlo 😀

martinataylor
30. dub 2008

Ahojky holky,tak mi dnes jsme bez Klárinky,vzala si ji babička s dědou na noc,a prý už spinká.ted mi psali....máme dnes s tatkou večer pro sebe....

A ještě mám koupenou kašičku od hami na dobrou noc s banánem.....
Přemýšlím že si koupím taky ten nutrilon good night...... 😉

denousek
autor
1. kvě 2008

megge presne tahle??merlin??

marti to mas dobry ja kdybych sve mam ce rekla at mi ho pohlida pres noc ze jdem treba sednout s prateli ta ona je takova ze mi rekne ze si chci jit akorat,,ozrat hubu,, a v to me podporovat nebude mam dite co sem tak chtela ta nemam pravo nikam chodit no..... 😒 smutny....ale co nadelam...nic......

mame jeste druhou babicku ta to bere trosku jinak ....

kristyan
1. kvě 2008

Ahoj holky tam z menz. asi plany poplach včera trošičku a dneska nic 😒 tak nevim.Jo a babičky tak z tchyní nevychazim k te chodí jen kristynka tak max 2 dny a to tak jednou za mesíc a moje mamka ješte chodi do prace tak ta si Kristynku bere kdyz ma volno tak 2krat za mesic na víkend a Kaju nikomu nedavam protoze kojím tak je to slozitejší ☹
A co čarodejnice hlaste se všechny at máme jasno jestli jsme o někoho nepřišli 😀

megee
1. kvě 2008

deny jo přesně tahle, ale je fakt že má malýho taky docela živýho 😀 a navíc to nemusí udělat všechny mohl to být jen vadný kus tak se neboj, každopádně ho tam stejně nebudeš určitě nechávat dlouho bez dozoru tak bych to zas až tak neřešila

Abi co tak vaříš malýmu na obět nějak mi dochzí inspirace, navíc nesnáší brokolici tak už nevím co mu dávat...

martinataylor
1. kvě 2008

hoky včera jsme dali tu rýžovou kaši,zblajzla ji a dnes ji dám tu samou kaši a řve jak tur že ji nehce,tak jsme dali mlíčko. Tak zítra ji zkusím dát jinou kaši,mám obilno banánovou od hami,je to na dobrou noc...,tak uvidím... 😉

verdik
1. kvě 2008

ahojky, kristyan chtěla jsem ti napsat už včera, ale pak jsem tady vytuhla u televize, tak ti píši dnes. já, jak ty ještě stále plně kojím, v pondělí jsem byla u dr Baláka, dělal mi cytolku-stěr z děložního čípku a druhý den jsem začla krvácet a to dost, tak jsem mu volala, jestli to může být tím stěrem nebo to je menzes???tak říkal, že to asi bude menzes, kdyby se to však nějak neuklidnilo mám za ním přijít.tak jsem z toho nervozní, Adámek si myslím, že žádnou změnu nepoznaĺ, pije stejně jako předtím.takže asi tak a tebe to přešlo?!tak to buď ráda, taky jsem si myslela, že budu mít menzes až skončím s kojením- pěkně pohodička a vidíš, už je to tu, tedy pokud to menzes je?? 😕 ☹
jééé Marti tak to jste takový macíčci jak my a máš pravdu, že malý u hexavak.taky nepípl a ten pneumokok docela asi bolel , ale jsou stateční, prdolkové naši, jo a pěkně si s tatínkem užívate večera bez malinké, však to je aspoň správná babička, tak to je fajn, že tak pohlídá
denousku ty jdeš zítra na pichanec, že???tak se držte a to bude dobrý, neboj 🙂
zítra máme tatínka doma, tak si to užíváme ty 4dny, tak se mějte a pa 🙂

abinka
1. kvě 2008

nazdar maminy,

kristy: chvilku to bude trvat než se ti menz.dá do pořádku.Můžeš to mít klidně i dvakrát do měsíce.

Good night pomáhá je super,ale sousedům vůbec nepomohl.no oni jsou taky hrozní žrouti 😀 Já si trošku myslím,že si spíš vynucje její pozornost a nebo je fakt takový malý nenažraneček 😅
Akorát se mi zdá,že má malý větší žízeň.no ještě nevím,protože zamrčí a jak jsem rozespalá tak mu hned cpu čajík a spí dál 😅 No ale je to lepší než vstát a dělat papů.Dám mu to kolem 9 - 10h a spí až do 7h.Tak že super 😉

megee:No taky ještě těch variací moc nemám,ale dělám mu většinou krůtí maso.zdá se mi lepší než kuřecí.do toho mrkev,květák,brokolici no abuď tam přidám brambor nebo tam dám rýžovou kaši od hami.není sladká.

nebo mu udělám bramborovou kaši z brambor a jeho mlíčenka a k tomu třeba mrkev a maseno.jednou týdně mu dám špenát,brambor a žloutek zatím mě jiná kombinace nenapadla.Co děláš ty??mo kluci budou mít za chvilku 5m tak to bude veseleší.

Máte někdo jinou variaci???

Marti:přišly ti fotečky?? Už sis to nechala udělat někde jende co?? 😅
Takže asi je to pravda,že miminka chcou zkoušet jiné chuťe 😉

abinka
1. kvě 2008

Jo ještě kristy sousedka to měla taky tak,když chytla menz. tak malej nechtěl pít,ale časem si na to zvykl.Prý,že má mlíko jinou chuť,když to maminka má. 😒

kristyan
2. kvě 2008

tak holky tam mam pocit ze to byl fakt planej poplach pořád nic.no Ja se asi ted objednam k Bilikovi chci to telisko ale nejak nemam čas tata dela na směny tak nam to nevychazi.

martinataylor
2. kvě 2008

Jo jo abinko fotečky přišli...děkuji moooc...

Malá byla u babičky a u dědy v noci hodnoučká,akorát se vždy napapala a spinkala,holky já vám tak závidím,že večer nakrmíte a spíte až do rána,já k ní stávám pořád dvakrát do rána.A to vypije tak 50-90 ml mlíčka a chrní dál.Třeba dnes papala v 8 hodin po koupání,pak jde spinkat a papá o půl 12,pak ve 3 a pak v 7 hodin,.no vůbec se holky nevyspím a do toho ještě tatka chrápe... 😉

Byla jsem dnes koupit ten nutrilon night,ale neměli ho tak mi ho objednali a po neděli bude.... ☹

A dnes měla malá na obídek kašu z brambor a mlíčka a do toho mrkvičku a zblajzla toho dost,je to šikulka...no jídlo nám jde 🙂 ,ale to spaní.... 😉 ,no jo asi nemůžu mít všecko.....

A stěma měsíčkama holky,radši nemluvím,poprvé po porodu jsem je dostala 14 unora,pak hned 28 unora,pak hned 19 března a ted jsem to měla až 16 dubna,tak jsem zvědavá kdy to zase příjde.No není co závidět...

Verdíku no máme dost kg,i dr.říkala že přibrla za měsíc kilo,že je to hodně,ale co nadělám...přece ji nenechám o hladu když má....ale když to spočítám kolik sní nutrilonu,tak moc ne..podle návodu....včera přes den mi vypila místo 150 ml jak pije ,jen kolem 80 ml a stačiloji to na 3 hodky...

dnes tu mrkvičku měla o půl 1 a zapila to 60 ml mlíčka a zatím jsme ještě nepapali,tak uvidíme...

A jinak mám švagřinku,je v 5 měsíci těhoteství a od včerejška je v nemocnici,začla krvácet,má hematom na placentě,tak uvidíme jak to dopadne,snad dobře... 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru