Porodnice Prostějov. Prý tam rodí jen od 38. tt

denousek
15. říj 2007

ahoj asi vas tady moc nebude ale mam dotazek....ktere jste rodila nebo se chystate rodit v Prostějove??vcera u mě byla kámoška a říkala mi že v Pv se rodí jen od 38tt ze na to tady jinak nejsou přizpusobeni...mě totiž hrozí předčasný porod..a mám i takové tušení že to bude dřív mám kloučka mooc nízko ☹ takže prej když mě to chytne dřív tak mě pošlou do Olomouce...slyšela jste to některá??ja nechci do Ol.... ☹

denousek
autor
6. pro 2007

cauky...no byla sem tam hodinu a pul hhrruuuzaaa porad sami cekani....ozvy v pohode za tyden do poradny takze ja jsem v klidu abinka uz je na sale byla jsem za ni az tam,pustili me za ni,chudina...uz ma kontrakce a dneska uz to bude mit aspon za sebou...

megee
6. pro 2007

tak to je skvělý aspoň už se chudina nebude trápit...Docela jí to i závidím,že už to bude mít za sebou a bude mít mimíska u sebe 🙂

megee
6. pro 2007

no ono je to tam vždycky na dlouho, nejlepší je se objednat hned na ráno tak kolem osme to to tam jde ještě celkem rychle, já tam byla nyposledy asi jen půl hodiny..

denousek
autor
6. pro 2007

megge a to tak dlouho trva i poradna??nebo jen kdyz jdu na ozvy??a jak casto sou ozvy??taky ti pronesly caj??to musim vypit nebo muzu??...

megee
6. pro 2007

no vždycky když jdeš na poradnu tak si doneseš moč, oni tě zváží, změří tlak a udělají ozvy, pak tě pošlou naproti k doktorovi ten tě normálně vyšetří a objedná si tě na další týden, ten čaj bys vypít měla, nebo si donést svoje pití a pít ho tam

megee
6. pro 2007

no nevím jestli tam dnes nepojedu malej se nějak nechce hýbat... doufám, že to nic neznamená ☹

denousek
autor
6. pro 2007

megge segra tam taky jela kdyz se ji mala nejak nehybala udelaji ti uzv a budes klidnejsi..klidne tam zajet...a vem si hned veci 😀
takze na kazde poradne mi budou delat ty 20minutove ozvy jo??takze pocitat ze kazda poradna teda zabere sppoouusstttuu casu jo

megee
6. pro 2007

jo s tím počítej a pokud budeš mít možnost tak se radši objednávej na ráno, je to tam klidnější a taky rychlejší

megee
6. pro 2007

no uvidím teď jsem si udělala kafe tak ho to třeba probere 😀 jinak tam asi zajedu ať mám jistotu, že je vše v pořádku...

denousek
autor
6. pro 2007

jo vsk jo za to nic nedas..zkus dat kafco a natahni se na gauc...a uvidis...to bylo dobry jak sem tam lezela nevedela sem chuderka vyhukana co bude tak to na me zapojili a sli pryc...sem nechapala pak mi donesla ten caj tak se ptam jak to dlouho bude prej 20min tk se m si tam lezela pohodicka na boku a ted se malej zacal hybat a to byla prca to uplne to buseni rusi jako kdyby nekdo foukl do mikrofonu 😀
akorat ted nevim prej mam prijit 12.tyho tam k nim uz do poradny ale ja jdu 11.tho jeste k balakovi do poradny a pro vysledky steru...tak to je zbytecny chodit k balakovi ne??se mu snazim dovolat ze bych si dosla jen toho 12tyho jak pojedu do porodky pro ty vysledky ale asi tam nikdo neni furt to neberou ☹

denousek
autor
6. pro 2007

holkyyy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PODAVAM HLASENIIII!!!!!!!!!!!§

abinka uz ma Pepíčka,dnes v 8 rano ji vzali na vyvolani a narodil se v 14.07 a ma 3500g a 54cm...docela velikej na to ze je 2 tydny pred terminem ne,,,,gabca je holka sikovna tak ji zaavviddiiimmm 😵

martinataylor
6. pro 2007

Ahojky holky,tak jsem byla naposledy na gyndě,volala jsem si do porodky,12 prosince jdu už konečně poprvý.CS mám 3,a říkal že hlavička už naléhá,ale hrdlo že je v normálu,že to tak bude do toho termínu.Už se těším 😉

Abince závidím,už to trápení bude mít za sebou a malýho u sebe..

martinataylor
6. pro 2007

Jééééééééé,ted to čtu,už to á za sebou,super.........to je pěknej macík,hlavně že jsou v pořádku......

denousek
autor
6. pro 2007

marti a na kolik des toho 12tyho??ja tam jdu 12tyho taky

denousek
autor
6. pro 2007

jo a myslis ze jako cervix 3 znamena ze ses otevrena jako na 3 cm??je to totez??

martinataylor
6. pro 2007

Tak to deny nevím co to znamená,ale asi že na 3 cm nee,protože v té kartičce to mám:naléhajíčí část-1,zkrácení čípku-1,konsistence-1,jinak dilatace hrdla-0 a směr čípku-0,celkem tedy CS 3,a to si myslím,že otevřená na 3 cm to není,to by mi řekl,že budu brzo rodit.Říkal,že porodím do těch 3 týdnů jak mám.

A jinak toho 12 prosince tam mám být před 10 hodinou.

martinataylor
6. pro 2007

A ted jetě v té průkazce študuju co to znamená naléhající část-1 a to je,že naléhá,konzistence-1,znamená polotuhá,jak je měkká tak se rodí asi,přesně nevím. Je to v průkazce nahoře nad grafem,co ty čísla znamenají.Už se těším na středu, a kde to přesně je,hlásíš se v porodnici nebo na té gynek.ambulanci naproti?

megee
6. pro 2007

jééé tak to je skvělý, že už to má za sebou, martinataylor nejdřív se hlásíš na porodnici tam ti udělají moč, tlak, zváží tě a udělají ozvy pak tě pošlou naproti do ordinace k dr. a ten si tě vyšetří

Jinak malej se po tom kafi probral a už zase kope takže pohoda, no jsem zvědavá co mi v sobotu v porodce řeknou, minule jsem byla otevřená na 1cma měla hrdlo měkké prostupné pro prst 🙂 aspoŇ to mi řekla dr. tak jsem zvědavá jestli to někam pokročilo 😀

denousek
autor
6. pro 2007

marti skoda ja tam jdu na 11.30 no...ale tak mozna se tam stejne potkame ptz ja tam taky budu driv a dnes sem tam byla na 10 a odchazela sem o pul 12.....tak skoda ze nemas v albu fotku mrkni do meho alba kdybys me tam videla tak houkni jo 😀 a normalka zvonis na porodni saly 😉

megge a kdyz ses teda otevrena na 1 cm kolik mas CS??ja uz chci takyyyy....proste sex sex a sex !! 😠

martinataylor
6. pro 2007

Díky holky,aspon vím kde mám zvonit...takže na porodní sály...jsem zvědavá... jdu na 10,takže se tam určo potkáme,jestli tambudu dlouho čekati...

denousek
autor
6. pro 2007

no marti vsak kdyztak na me houkni ju

kolca
7. pro 2007

ahoj holky,chtěla jsem se zeptat jestli jste byly na genetickém utz v Olomouci a jak dlouho dopředu jste se objednávaly. kuji moc

oskerka
7. pro 2007

Ahoj Kolčo já jsem tam volala koncem listopadu, to jsem byla v 9 týdnu, sestra mě o tom něco řekla, šla jsem odpoledne tak jsem nebyla objednána, čekala jsem do 11 týdne, protože mě řekla, že krev se bere mezi 10-12 týdnem a ultrazvuk mezi 12-14 týdnem. Nyní jsen v 11 týdnu přišla jsem tam a řekla, že jdu na odběr krve, vzali mě ji a objednali mě na 18.12. to budu zrovna v 13 týdnu a to půjdu na ultrazvuk, platí se za to 1.400,- kč

denousek
autor
7. pro 2007

kolco ja jsem tam byla az pozdeji to tam muj dr jeste neposilal kdyz jsem byla v tom 12tt ...ale ty testy sou skoro stejny...ja sem tam byla az ve 20 tydnu....a jen na uzv zadny odbery,,,to je to stejny skoro a je to zdarma kdyz te tam posle tvuj dr.

kolca
7. pro 2007

aha, tak to jsem zmatená teda. Mě doktor bude dělat v 16tt odběry a pak mi dá žádanku a mám se objednat. 😕

denousek
autor
7. pro 2007

no tak to mas to co ja...me taky delal odbery v 16tt to je na tripple testy n vyvojove vady a k tomu patri i ten uzv...to mas to stejny co ja...to si tam zavolas a reknes ze se mas obednat na geneticky uzv a oni se te zeptaji ve kterem jsi tydnu a podle toho te tam nekam nacpou abys prisla akorat vis... 😉

kolca
7. pro 2007

Aha tak to je dobře, jsem se bála,aby mě neobjednali až na nějak moc pozdě. Díky

denousek
autor
7. pro 2007

neni zac..

denousek
autor
7. pro 2007

holkyyy kde steee ☹ mam dotaz delavaji vam v pv v porodce kdyz jdete do poradny UZV??

misalka
7. pro 2007

Mně teda v porodce UTZ nedělali ani jednou... No ale třeba to přijde, byla jsem tam zatím 3krát...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru