Porodnice Prostějov. Prý tam rodí jen od 38. tt

denousek
15. říj 2007

ahoj asi vas tady moc nebude ale mam dotazek....ktere jste rodila nebo se chystate rodit v Prostějove??vcera u mě byla kámoška a říkala mi že v Pv se rodí jen od 38tt ze na to tady jinak nejsou přizpusobeni...mě totiž hrozí předčasný porod..a mám i takové tušení že to bude dřív mám kloučka mooc nízko ☹ takže prej když mě to chytne dřív tak mě pošlou do Olomouce...slyšela jste to některá??ja nechci do Ol.... ☹

martinataylor
8. lis 2008

Ahojky holky,tak noc nic moc na to že nespala moc pes den,o půl noci mlíčko a pak v 1 pomrčela,a ve 4:10 stála v postýlce a cosi mi vykládala,chtěla vstávat,naštěstí jsemji uspala ale v 6:10 stála znova a ještě pokus o uspaní a vydržela ještě hodinku..to je prostě náš živel..spinkat prostě nemusí,co kdyby ji náhodou něco uteklo.... 😀
tatka jel pro garnýe a koberec co jsem vybrala a dneska budeme pracovat na bytečku..tak se těším...chtělo to změnu....čertice ted usnula na balkoně tak jdu dělat tatkovi pudink s ostružinama a začit kuchit obídek....tak se mějte maminky a mimoušci..to počasí stojí pěkně za prd....

martinataylor
8. lis 2008

to ti Renči nezávidím ten pohřeb ale počasí na to fakt dělané... ☹

verdik
8. lis 2008

teda holky, chvilku tu nejsem a tři stránky popsané,vy jste pisatelky 🙂 🙂
marti a kristyan já to spaní už neřeším,jednou nás fakt překvapí, ale u nás to asi tak brzy nebude 😀
ti malí mimoušci čerstvě narozené a už mají takové trápeníčko???!!!! tak hlavně ať jsou brzy zdraví a at to kristyan dobře hlavně dopadne té tvé kamarádce, prostě musí, musí, musí 🙂
včera u nás v obýváku byl dětský koutek, Adámek tu měl kámošku s kámošem, tak přes sebe lozily, každý chtěl vždycky nejvíc tu hračku ,co měl ten druhý, byla sranda, scházíme se tak s dadlinou a malým Martáskem a kámoškou Leonou a její Sárinkou, vždycky u některé doma, uděláme obídek, něco sladkého, kávička, paráda a děti budou na sebe hezky zvyklí 🙂
dnešní počasí je ideální na to, že jak půjdou mimča spát, tak chvilku šup s nima 🙂 , tedy já bych dnes prospala celý den, měli jsme sraz ze základky a suuuper, sešlo se nás skoro 30, což je skvělé a měli jsme to od 6 večer a domů jsem dorazila ve 3ráno a to se mi ještě ani nechtělo 🙂 🙂 😉 , k ránu pak už zůstalo jen to zdravé jádro 🙂 🙂 pak pošlu foto, za dva roky máme další sraz, už se těším, Adámek jak jsem dorazila zrovna procitnul a v 6ráno už jsem vezla mladou na brigádu, takže spánek žádný, mám co dospávat, ale o tom život není
jen malý ráno začal kýchat a má trochu rýmu, tak nevím, jestli mu taťulda včera nedal studenou vodu a neboť jsem odešla už před koupáním, tak toho chlapi patřičné využili a čáchali se ve vaně asi dostatečně dlouho , no snad to přejde, má vodovou nudli u nosu ☹
jo reni Sárinka už je tedy parádnice s náušničkama, tak snad se konečně taky sejdeme a vše probereme ani nevím , jak teď rostete a kolik vážíte??? Adámek 9,60kg a 75cm
jo a marti s úklidem, úplně stejné jako u vás,mám naklizeno tak hodinku max, pak je to tu vše vzhůru nohama , Adámka baví hračky z krabice vyházet, roznést je po celém bytě a pak jeho oblíbená činnost, zkoumání všeho nového, botník, sestřičce otrhávat plakáty ze dveří, točit se na židli , no prostě sranda 🙂
jé kolci tak Jarousek dobrý v plavču, no vidíš, prostě mu ta minulá lekce nesedla a teď už bude pohoda, tak zatím pa, Adámek usnul, jdu za ním na chvilku zavřít očenka, mějte se krásně a buďte zdraví hlavně, ale to krásné počasí už se nám asi nevrátí, že?? ☹

rencaasarinka
8. lis 2008

Krásný večer maminky a miminka 🙂

tak pohřeb za mnou, no prostě jako pohřeb, smutný a zase smutný.. ☹

Sárinka dnes toho moc nenaspala, tak mi usnula už v 7hod a teď spinká jak nevinňátko 😉

Kolci určo jsi to tady už psala, ale chci se zeptat, J. byl i v té vaně, nebo jste šli do zkušebního bazénu? Ale vzhledem k tomu, že kurz je až od půl roku, tak jste asi byli ve vaně, že?

Verdiku jj musíme se sejít, příští týden mám docela volno, tak by to mohlo klapnout, co takhle v úterý??

kolca
8. lis 2008

ahojky,

Reni J. byl v té vaně. Teďka v prosinci bude mít ještě zkušební bazén. A vzhledem k tomu, že jsou vánoce, tak plavání pro mimča narozená v červnu začíná 5.1. - takže začne v sedmi měsících (ale začíná se v šesti normálně).

Jinak ohledně té nemocnosti a plavání v zimě, tak mi instruktorka říkala, že naopak ty mimča jsou pak víc odolnější, musí se dodržet ta aklimatizace, že neletíš z plavání hned ven, ale malého oblékáš postupně a minimálně půl hoďky zůstaneš tam, než jdeš ven. Je tam mikrovlnka, takže se tam můžou děti i najíst, můžou si tam hrát.

rencaasarinka
8. lis 2008

Kolco jé tak to já se tam taky objednám do té vany. A byla poprve u Vás doma, nebo jsi šla rovnou tam?
Takže jestli jsem to pochopila podle toho jejich ceníku, tak napřed jsou ty 3vany, pak zkušební bazén a pak už od půl roku normální kurs jo?

S tou nemocností je to těžký, jedna kámoška chodila a vůbec nebyli nemocní a druhá zase chodila a byli na hromadě pořád. Ale myslím si, že to i záleží na imunitě toho mimča a to plavání by to nemělo moc ovlivnit tu nemocnost jak píšeš, důležitý je, aby se hned nešlo v té zimě ven a taky si myslím, že je důležitý vysušit ouška, ty určo trpí, pokud by byli mokrý.

Jo a ještě jeden dotaz,musí mít J do té vany plínky do vody? Asi jo, že?

kristyan
8. lis 2008

Ahojky,
tak deny na koncertu nic moc nejlepší byl divokej Bill ,sestry se nám moc nelíbili ale víš jak proti gustu žádný dyšputát 😉 .Jo a hlavně Karol nespala usnula v 19 večer a mi jsme šli a pak se vzbudila v 21,00a do 21,30 ji chovali a dali čajík a pak děda hrkal postýlkou aby usnula a zadařilo se a mi přišli v 23,30 a spinkala jak anděl papala až ve 3 a pak až v 7 nevěřím jí to v Pv prostě svěčí.
no a dneska pršelo tak jsme byli celej den doma no a Karol řádila všechno vzhůru nohama jak je doma tak je divoká 😅 u babi je jak beránek 🙂
Kolčo tak jsme rádi že jste plavčo zvládli ted už to bude jen lepší 🙂
Verdík no to spaní už jsem si asi zvykla vždycky jen napíšu v kolik jsme vstávali a kolikrát papala,ale já si říkám co bych pro Kájinku neudělala však to není napořád jednou to ustane a třeba se mi i bude stýskat protože jak se děti(osamostatní tak to mi hrozně těšce neseme) 🙂

kolca
8. lis 2008

Reni,
my máme jen sprcháč, takže doma u nás nebyli. Jinak já původně chtěla jen jednu tu vanu, ale vzhledem k tomu, že řval, tak jsme se domluvili i na té druhé. Přesně jak píšeš, od půl roku je pak ten normální kurz.
Do té vany nemusí mít plínku do vody. Do bazénu už pak jo.

cioccolata
8. lis 2008

Ahoj holky...hezky vecer 🙂

Jsem tady jen na chvilku, abych vas vsechny pozdravila 🙂 Jak uz vite od Marketky, 31.10. ve 23:28 se nam narodil Sebastianek 🙂 Musel na svet trosku driv, je malinkej, ale krasnej a sikovnej 🙂 Takze uz i ja jsem mama a je to krasny pocit 🙂

Mejte se vsechny fajn, az bude chvilicka, zase pisnu...zatim je to pro me malinko maraton 😀 😉

Verdiku...dekujeme za krasny pranicko a privitani na svete 🙂

Lucka a Sebastian 🙂

abinka
9. lis 2008

cio tak už jste doma 😵 konečně že? 🙂 maraton bude jen chvilku než se všechno zažuje 😉 Tak si užívejte miminka a domácího prostředí.

Holky dneska bude krásně 😵 aspoň to bylo v počasí a podle toho jak to vypadá bude fakt nádherně 🙂

martinataylor
9. lis 2008

ahojky...u nás abinko je teda škared...no jste víš tak budete mít sluníčko..

abinka
9. lis 2008

Hm marti tak já to zakřikla 😠 ach jo vypadalo to tak nadějně ☹

denousek
autor
9. lis 2008

cio ja taky mooocc gratuluji k Sebíkovi a ze uz jste doma...jen by to chtelo....zaloz si albumik co at muzem skouknout tvuj pokadek 😉

kristyan me se taky vic libil bill 😀 ale to je ti ze od billa znam spis pisnicky jak od 3 sester no...

verdik
9. lis 2008

abi ty jsi to počasí zakřikla, teda tady v PV nic moc, byli jsme na nákupu v Globusu v OL, tak tam trošku svítilo sluníčko, ale z druhé strany se už mračilo a dle předpovědi celý týden nemá být nic moc ☹
jo a na nákupy budu jezdit bez chlapů!!!všude lidí, no klasicky , každý už nakupuje na Mikuláše a Vánoce, Adámek nechtěl v kočárku sedět, tak jsem s ním chodila v náruči a nejdýl jsme strávili u hraček, po každé hračce natahoval ruku a štěkal, haf, haf, 🙂 🙂
chtěla jsem už taky začít s dárečkama,ale s nima to fakt nešlo 🙂
reni a kolci, taky jsem chtěla chodit plavat, ale ta naše známá vrchní sestřička nám to moc nedoporučovala, skrz ty rýmy a pak šup rovnou do uší, ale jak píšete , každý mimi mám jinou imunitu, jedno chodí stále a není nemocné a druhé zas jde jednou a pak už kvůli nemocnosti to ani nedochodí, však uvidíte, jak budou mimča zvládat
reni ještě ti zítra napíšu skrz to úterý, možná by mi to víc pasovalo v pátek, však si zavoláme ještě, jdu na kafíčko , Ada chrupká, vybral si nové auto v Globusu, tak jak se vyspí, hned ho musíme vyzkoušet 😀 😀

kolca
9. lis 2008

Verdiku,
oni nás učej, že ty ouška se musí po koupání vysušit, takové tamponky, se tam strčejí, aby ta voda tam stekla. Pak by ani neměli nastydnout. Ale nevím, nejsem na tohle odborník. Takže uvidím, kdyby byl z toho nemocnej, tak se na to vyprdnu.

kolca
9. lis 2008

Jinak akce nakupování - je poznat, že Adámek je chlap, a náš Jájoušek to samý, naprosto to nesnáší a nebaví ho to. Takže já na vánoční nákupy budu muset stopro vyrazit bez chlapíků. Akorát teda chceme s manžou si nadělit nějaké to oblečo pod stromek, pr už chodíme jak vagabundi 😅, tak budem muset vzít malého sebou, pr manža potřebuje poradní hlas 🙂

martinataylor
9. lis 2008

Holky tak já pro malou na vánoce mám už nakoupeno a na narozky taky..pro švagrovou a švagra taky.....a jinak to moc neřeším,důležitý že jsme zdravý a že se sejdeme všeci...a letos bude veselo s maličkou..jen doufám že se toho babča dožije těch vánoc,nevypadá to sní moc dobře....a to počasí dnes nakonec docela ušlo..byla jsem dopo hodku s malou venku a odpo hodku a půl,chrněla vyjimečně....a chlapi makalina bytečku..konečně máme hotovo... 😵

kolca
9. lis 2008

Marti tak to je paráda, že byteček je hotový. Už se těším, až s Jájouškem ty změny zkoukneme 😉 .
My byli dneska taky nakonec celkem dlouho venku, prochajdili jsme i s tatínkem, tak to bylo moc fajn.

martinataylor
9. lis 2008

my sice bez tatínka 😒 ,ale zase je kus práce hotové....taky se na Vás s jarouškem těšíme...doufám že nebude pršet at mužeme zase na procházku....musíme se domluviti...pátek a sobota nás čeká zabíječka...zabíjime poslední 2 prasátka na chalupě...a v neděli máme konečně to focení...už se těším na ty fotky a jsem zvědavá jak náš břucháček bude spolupracovati 😀 ..je to můj miláček..asi ji jednou upusinkuju 😀

kolca
9. lis 2008

hihi, to pusinkování mě chytlo teďka taky, navíc jsem děsně šťastná z těch jeho pokroků. Je to nádhera, koukat jak roste a umí nové a nové věci.
Jojo domluvíme. Teďka v týdnu toho máme moc, út škola, středa rehabka, čtvrtek ledviny, příští týden tu budou moji rodiče do středy, ale pak už budem mít časík, tak snad bude ještě celkem ok počasíčko na prochajdu.

martinataylor
9. lis 2008

určitě..však se domluvíme,strašně tě obdivuji,že se zvládneš ještě učit...na to prostě nemám 😎

kolca
9. lis 2008

Marti neobdivuj, umím kulový 😅 , ale ono to nějak dopadne. Užívám si Jájouška, zbytek není důležitý. Když to nepůjde, tak přeruším nebo si to prodloužím.

martinataylor
9. lis 2008

Jasnačka..musíš to brát takhle,štěstíčka dvě máš doma a to je nejdůležitější a jestli školu doděláš ted nebo za rok....všecko bude 😉

kristyan
9. lis 2008

ahoj
Zkouším nový experiment dala jsem Káju dneska dvakrát spat přes den a ted večer jsem ji dala v 20.05 a jsem zvědavá jak to bude v noci kdyby se aspon tak často nebudila 😉 chodila spát jen jednou a myslím že je to málo pak už byla v 18 upně hotová .
Gratulace k Sebíčkovi není jak doma že? 🙂
no to počasí ani u nás nic moc byli jsme venu zase na stojáka v kočárku ale byl s nám táta a nestačil se divit co máme za čertíka že nechce sedět 🙂

megee
10. lis 2008

ahoj holky tak se po dlouhé době zase hlásím 😀

V sobotu jsme byli zkouknout byteček v Praze a je super, na metro i do Tesca to mám cca. 5 min...což je pohodička... Domču jsme nechali v PV bylo by to na něj moc únavný, ale s babičkou to tady zvládli a i já byla radši, že zůstal doma...

Abi u nás všechny zvířátka dělají af af a nenechá si vysvětlit, že kočička dělá mňau...i slon dělá af 😀 tak to neřešim on na to přijde jednoho dne sám...

Jinak moc moc gratuluji všem novým maminkám k miminkům a přeji at jsou zdraví a šťastní....

dadlina
10. lis 2008

ahojte maminy 😉 S tím spaním to máme taky tak jako většina z vás. Do 4měsíce nám spinkal celou noc, do 4h ráno, tak říkám parádní mimi 🙂 o pak , až do teď se budíme na kojení kolem 1, 3, 6. pokud se vzbudí např. kolem 22,23h tak mu prsíčko nedám, jen ho poplácám po prdelce a on usne. někdy to udělám i v tu 1h a papá až ve 3. Ale dnes ☹ úplná hrůůůůza . vzbudil se ve 21,22,23,24,....atd . celou noc vzhůru, uklidnil se jen když jsem ho chovala a to jsem při tom musela stát, nebo chodit, jak jsem si sedla, tak plakal. ale asi zuby, má to dole celý opuchlí. Máme už 6 zubů a prvních 5 nám vyrostlo za 10 dní. Ale bylo to celkem v poho, ne jako dnes. Nebo možná ta včerejší zelňačka??? 😒

kristyan
10. lis 2008

ahojky,
dadlina mi taky spíme jak na psí plachtě 🙂 pořád se budí a dneska to bylo jiné ležela mrčela potom se prcla a byl chvilku klid a za chvilku zase tak ji asi bolelo bříško tak jsem taky ráno přemýšlela co jsem jedla a nevím co by ji mohlo vadit jestli ta vajíčková pomazánka? nevín nevím 😉

martinataylor
10. lis 2008

holky tak to vypadá že naši miláčci ěli tuto noc boleníčko....naše prděla cleou noc a než si prdcla tak plakal,noc nic moc...a měli jsme zapečený těstoviny a bylo tam na ni asi i moc česneku.....ve 3 se m uklidnila jen v náruči..dala jsem ji i nurofenek kdybyb to byly zoubky apak docela spala ale nic moc....no aspon nejsem sama a to mě trošku uklidní a vždycky si na vás vzpomenu holky..... 😉
dadlina no myslím si že ta zelnačka mu dala zabrat 😀 ,co to dělá s náma 😀 😀 😀 a ne tak s mimouškem...a krisyan my už víme své....máme ten náš klub 😀 😀

abinka
10. lis 2008

teda maminky,
my máme ten sám problém akorát tak už třetí noc
😒

martinataylor
10. lis 2008

hoky my jsme se fakt asi domluvili 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru