Porodnice Rokycany. Máte s ní zkušenosti?

ketka
14. bře 2007

Máte prosím někdo zkušenosti s touto porodnicí? Byla mi doporučena gynekologem, ale ráda bych slyšela i názory jiných. Děkuji 🙂

aja82
25. zář 2009

Ahojky, já se hned hlásím o dotaz, ráda bych věděla něco o porodních kursech v Rokycanech, jak to probíhá, o čem to je, co nám ukážou, kolik to stojí ... no všechny možné otázky. Díky

nikulka83
25. zář 2009

ahojky, stojí to 1000 Kč a jsou to 4 lekce povídání a 6 hodin cvičení.
Vždycky v pondělí je hodina cvičení a pak cca. hoďka a půl povídání s PA. Ty zbylý 2 hodiny cvíča jsou ve čtvrtek dopoledne. Já na cvíčko chodila v ty čtvrtky 2 měsíce, za každou další hodinu se platí jen 30 Kč.
To povídání je v těhotenství, porodu a tak. Je tam i prohlídka porodního sálu a šestinedělí. 🙂

petrsvetr
25. zář 2009

Ahoj já jsem se byla podívat taky V Rokycanech v porodnici a půjdu tam je to tam malé a určitě lepší než na Lochotíně.Já už to mám za pár

aja82
25. zář 2009

Díky nikulka83, jen nevím zda to stojí za to, jestli se něco dozvím. A chodí na některé ty kursy i otcové? Nebo jen maminky. 🙂

nikulka83
25. zář 2009

Tatínci chodí na tu lekci s prohlídkou porodnice. Nevim, u jaký jsi pojišťovny, já u VZP, a ta mi to celý zaplatila.
Mně se to líbilo... 😉

martina1978
10. říj 2009

Ahoj holky, rozhoduju se s výběrem porodnice. Nemáte některá zkušenosti s plánovaným císařákem v této porodnici? Podle všeho se císaři kvůli špatné poloze placenty nevyhnu, tak abych věděla co mě tam čeká. Zajímá mě jestli pustí partnera k zákroku, délka pobytu atd. Díky moc Všem za info

petromilla
14. říj 2009

Reaguju na předporodní kurz v Rokycanech, chodila jsem tam v těhu s třetím dítětem a docela mi to dost dalo, nejdřív jsem si myslela, že budu chodit jen cvičit, ale i ten kurz byl fajn. Některé věci jsem tam slyšela poprvé 😕 😅 . Účast se mi zúročila při porodu, dost mi to pomohlo.

Martino 1978, asi si nejspíš zavolej rovnou na oddělení, tam ti odpoví, myslím ale, že v Rokycanech tatínka k císaři nepouští. Tak nám to říkali na kurzu, ale od té doby uběhly dva roky, tak třeba už je to jinak.

zberuska
19. říj 2009

Ahoj Niki 🙂

zberuska
19. říj 2009

a ahoj ostatní, samozřejmě.
Byla jsem se v Rokycanech podívat na porodním sále, ale už si zase pár věcí nepamatuji. Jaké je tam vybavení? Mám na myslí třeba, jestli je tam k dispozici míč, jestli lze používat nějaké židle, být na zemi a tak? Tuším, že tam jsou žebřiny, že?

aja82
21. říj 2009

čauky, vkládám odkaz, pro ty, kdo ještě neviděl http://www.babyonline.cz/porodnice/=/city/rokyc...

nikulka83
22. říj 2009

Ahoj Zuzi,

žebřiny jsou na hekárně, míč ti klíďo přinesou. Můžeš si tam dělat co chceš 😉
Já si pak na nějakej míč ani nevzpomněla 😅 Byla jsem hodně ve sprše, i tam si můžeš míč vzít 🙂
Tyjo už 33 tt... Za chvíli to tu je, jsem zvědavá, jestli to bude ta holčička, jak jsem tipla 😀 😀 😀

slonvporcelanu
30. říj 2009

To Martina: Ahoj Marti, nevím, jestli sis už vybrala, ale já jsem rodila císařem v dubnu 2008 právě v Rokycanech. Nebyl sice dlouho plánovaný, ale také nebyl na poslední chvíli, prostě ráno rozhodli že na něj půjdu a v poledne jsem tam šla. Taťku tam nepustili (za což jsem byla ráda, protože celej zelenej chirurgickej sál, všichni v hábitech - to by omdlel jen by tam vešel 🙂, vše bylo super, dali mi epidurál, tak jsem si Toníka hned pohladila 🙂. Císař byl ve středu a pustili mě pak v úterý. Byla jsem tomu docela ráda, měla jsem trable s kojením, tak mi tam pomáhali. určitě bych to doporučila, gyn. sestřičky a PA naprosto super, k jedné dětské bych měla trochu výhrady, ale ostatní byly božské, takže jedině doporučuju 🙂)

nikulka83
2. lis 2009

slon, nebyla ta dětská náhodou blondýna? 😀

martu
12. lis 2009

To Martina: já rodila také cisařem 26.12.09 akorát ne plánovaným ale akutní(a to docela dost) ☹ a to ve 2hodiny v noci..a všechno bylo v naprostém pořádku...takže pokud by jsi měla jít na plánovaného tak myslím že to také bude v naprostém pořádku.
Tatínka na sál nepouští..je to kvůli sterilnímu prostředí a přece jen je to operace takže tak je ta hygiena na prvním místě...jinak já jsem docela zvědavá tak jsem si tam povídala o tom co právě doktoři dělají se sestřičkou co mi hlídala životní funkce a tlak..občas i doktor řekl co bude dělat nebo co dělá...v porodnici jsem byla 7dní ale kvůli tomu že malé špatně vyšly nějaké infekční testy..jinak na chování sestřičekna šestinedělí si nemohu vynachválit..

jipi26
15. led 2010

Ahoj, taky jsem rodila v Rokycanech a na nic si nemůžu stěžovat. Chodila jsem i na předporodní kurzy a bylo to fajn.
Prosím Vás, holky z Rokycan, mohly by jste mi doporučit nějakého gynekologa? (chodila jsem k doktoru v místě práce, ale teď na mateřské je to trochu z ruky)
Děkuju

vorllinka
24. kvě 2010

Ahoj holky,
tak plánujeme rodit právě v Rokycanech. Pročetla jsem diskuzi a doufám, že se nesetkám s obávaným dr. Říhou 😅 Nerodil jste tam někdo v poslední době nebo neplánujete tam rodit? 😉

Chceme se s manželem jet do porodnice podívat, předpokládám, že bude lepší tam nejdříve zavolat, co? 😉

vorllinka
29. kvě 2010

Přidávám pár fotek, co jsem našla na netu 😉

nikulka83
31. kvě 2010

@vorllinka: zavolat můžeš, ale provedou tě i když přijedeš bez zavolání 🙂
Ta sestřička, jak na těch fotkách ošetřuje mimi, je moje mamka 😉

nikulka83
31. kvě 2010

jinak ta fotka porodního sálu je stará.. takhle to tam nevypadá.. teď je hezkej - jeden růžovej, jeden modrej.. moderní křeslo... 🙂

nikulka83
31. kvě 2010

Na tomhle jsem rodila já 🙂

vorllinka
31. kvě 2010

nikul moc díky za info 😉 a nevíš jaký tam je teď frmol? Jestli hodně porodů nebo je klid? A poporodní vložky a jednorázové kalhotky předpokládám raději mít své, co?

nikulka83
31. kvě 2010

frmol neni 🙂 bývá tam klídek. vložky mají k dispozici, plenky pro mimi taky. kalhotky taktéž, ale je lepší si vzít i svoje, kdyby náhodou došly...

vorllinka
2. čer 2010

Tak jsem včera volala do Rokycan, dostala jsem číslo přímo na porodní sál a až tam pojedeme (se podívat), tak si pro jistotu máme zavolat, aby tam nebyly nějaké porody a my nemuseli čekat, ale jinak prý určitě přijet máme, tak někdy v půlce června se tam určitě vypravíme 😉

nikulka83
10. črc 2010

@vorllinka : tak co???? budeš rodit v RO???

vorllinka
11. črc 2010

@nikulka83 ahoj, budu tam rodit. minulý týden jsme se tam byli podívat a opravdu se nám tam líbilo. Narazili jsme na moc příjemnou PA, takový klídek tam byl, všichni usměvaví, takže se myslím, že litovat nebudu 😉 Jen bych si moc přála, aby byl volný nadstandart, tak snad budeme mít štěstí 😉

lekky
11. črc 2010

Ahojky, když jsem byla těhotná, tak jsem narazila na tuto diskuzi, kterou jsem hltala jedním dechem, protože zkušenosti ostatních maminek jsou k nezaplacení :o) teď mám porod 14 dní za sebou v rokycanské nemocnici a můžu se podělit i já. Jak jsem se tu dočetla, tak se bojí hodně doktora Říhy. Já rodila 10 hodin a tedy jsem zažila střídání služeb jak PA, tak i doktorů a můžu říci, že Říha nevyšetřoval o nic bolestivěji než jiný doktor. U porodu se zachoval velmi profesionálně, nemůžu si stěžovat. Jinak od té doby, co jsme byli na porodním sále, tak s námi byla pouze PA. Když hlavička sestoupila, že prý byly vidět vlásky, tak PA odběhla zavolat doktorovi (Říhovi) a dětské sestře a dětské doktorce. Pak nastal frmol, všichni přišli a naše holčička byla do pěti minut na světě. Jestli byl Říha na porodním sále 15 minut. Jediné, co mě celkem zklamalo, bylo, že když se malá narodila, tak mi ji nedali na bříško, ani neukázali (řekli mi, že při tlačení je lepší mít zavřené oči, aby nepopraskaly žilky) a pak jí hned odnesla sestra s doktorkou do boxu. Když jsem chtěla, aby ji šel manžel vyfotit, bylo nám řečeno, že musí počkat, a když si ji chtěl pak pochovat, tak mu řekli, že by byl radši, aby na ni moc nešahal. Poté doktorka se sestřičkou přišly, řekli nám že je zdravá, míry, váhu a jelikož mě zašívali, tak si ji ihned odnesli, že ji přinesou až na pokoj, až se na něj dostanu. Tohle se mi moc nelíbilo :o(, protože první okamžiky naší malé jsem viděla na foťáku. Na pokoji mi ji pak přinesli, ale to bylo o 2,5 hodiny déle...

nikulka83
11. črc 2010

@lekky : ahojky.. :-ú a řekla sis, že chceš mimi hned po porodu na bříško? Je to divný, ale mně hned ráno říkali, ať si neberu na sál podprdu, aby mi mohli malýho dát na bříško a přiložit k prsu... Normálně se to tam dělá... Fífa teda po porodu špatně dýchal, tak šel nejdřív na ošetření, ale přiložení i pochování se konalo..

vorllinka
12. črc 2010

@lekky tak to bych si zrovna moc přála, mít mimíse po porodu přiloženého k sobě. Ale teď, když jsme mluvili s PA, tak říkala, že se to tak dělá, tak nevím, kde se u vás stala chyba 😕 A řekla sis o to?

lekky
12. črc 2010

Ahojky, já jsem si myslela, že malou odnesli hlavně proto, protože mě šili a já tam zažívala docela horké chvilky. Chtěla jsem zkusit jí dát k prsu, ale sestra se rozhodla takto. Podle mě záleží na personálu, který se tam sejde, hlavně na té dětské, protože při mém porodu tam byla paní, která nebyla dvakrát příjemná. Když ji přinesla pak na pokoj, tak neřekla ani popel, ani jak to mám udělat, jen ať se pokusím a pak jí řeknu, jestli to šlo, nebo ne. Na pokoji jsem byla s maminkou, s kterou jsem to odnášení maminek konzultovala a ona, ačkoliv nebyla šitá, tak mi říkala, že mimčo jí taky tato sestra odnesla a přinesla až na pokoj... Za dobu pobytu jsem zažila asi 5 dětských sester a kromě této všechny byly úžasné a patří jim velký dík. Přeji pokud možno co nejméně bolestný porod a ať je tam ten nejlepší personál :o) Chodila jsem i na předporodní kurzy (které VZP už vůbec nehradí) a tam nám PA taky říkaly, že je to běžná praxe a dělá se to...

nikulka83
12. črc 2010

@lekky : nebyla to blondýna?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru