Porodnice Rokycany. Máte s ní zkušenosti?

ketka
14. bře 2007

Máte prosím někdo zkušenosti s touto porodnicí? Byla mi doporučena gynekologem, ale ráda bych slyšela i názory jiných. Děkuji 🙂

knedluska
4. črc 2012

@snowwitch - myslím, že ti @ssaara napsala vše podstatné. Já měla tedy síťovaných kalhotek dostatek. Tak asi jak kdy. A my šly domů až 7 den, ale já byla po císaři. 😉
Jestli chceš ještě něco vědět, tak se ptej.

marcela341
9. črc 2012

Četla jsem tady nějaké negativní reakce na mudr Říhu a můžu jen říct, že před 20 lety mi zachránil život, kdy jsem měla mimoděložní těhotenství, ležela jsem měsíc v nemocnici a nikdo na to nepřišel a dokonce mě jedna lékařka chtěla propustit domů, přesto, že jsem krevní testy na těhotenství měla pozitivní. Lékařku seřval a ještě týž večer mě operoval spolu s mudr Viletou, který je dnes zaslouženě primářem a musím říct, že nemám ani jizvu. Dokonce jsem v příštích letech ještě porodila 2 zdravé děti. Proto ani na jednoho nedám dopustit. Možná je dr ŘÍha trošku přísný, ale po odborné stránce vynikající lékař a odborník. Zrovna tak primář Vileta a celá Rokycanská porodnice + gyn. oddělení, jinam bych rodit nešla. Chodím k panu primáři Viletovi 17 let, měla jsem ho u obou porodů, zrovna tak je úžasný, šikovný, sympaťák a na Rokycany nedám dopustit. Rozhodně doporučuji.

mariianka
1. lis 2012

Také já mám na Rokycanskou porodnici krásné vzpomínky. Přivedla jsem tu na svět své druhé dítě, chlapečka, a byl to pro mne v tom dobrém smyslu slova zážitek opravu nezapomenutelný. První porod v Hořovické porodnici mi navzdory příjemnému přístupu většiny personálu zkazila porodní asistentka, která mne porodem provázela ke konci a o které jsme si s mužem říkali, proč takovou práci vůbec dělá. Ale o tom teď psát nechci. Zážitek z rokycanské porodnice pro mne byl tak nádherný, že docela vyhladil bolestné vzpomínky na porod první. Chlapečka jsme spatřili po třech hodinách plných radostného očekávání a ze strany porodní asistentky i MUDr. Majerové plných povzbuzování, naslouchání, respektu, zájmu a lidskosti. Možná si říkáte, že to je přece samozřejmé, ale myslím si, že ve většině porodnic tomu, žel, tak není. Porod byl provázen tiše a nenápadně, s velkým respektem k jeho přirozenému postupu i k mým přáním a potřebám. Měla jsem připravený porodní plán, v němž pro mne bylo asi nejdůležitější žádný epidurál a bonding tělo na tělo po celé dvě hodiny bezprostředně po porodu. Paní doktorka přislíbila, že to probere s neonatology a ti mi vyšli plně vstříc. Porod tady pro mne byl tak snad tím nejkrásnějším zážitkem na světě. poklidný, plynulý, plný důvěry z mé strany a úžasného přístupu ze strany personálu. Maličkého mi ihned po narození položili na bříško, nechali dotepat pupečník, pak na mém těle jen lehce otřeli a přikryli a celé dvě hodiny jsem měla miminko položené na hrudníku, kůže na kůži. Seznamovali jsme se, těšili ze vzájemné blízkosti, na malém bylo vidět, jak je spokojený a klidný a já byla šťastná tak, že to nedokáži ani popsat.Byl to opravdu silný a láskyplný zážitek, pro který bych v jiné nemocnici musela bojovat a leckde by mi byl jistě odepřen s neprůstřelnými argumenty. Tady nikoli a jsem za to opravdu vděčná. Něco tak krásného bych přála zažít každé mamince. V hořovicích mají sice krásné nové prostředí a pokoje opravdu luxusní, s přístupem rokycanských se to ale nedá srovnat a právě laskavý, přijímající a respektující přístup je jistě to, co je pro tak důležitý životní okamžik to podstatné. Opravdu nezapomenu a příště bych se ráda vrátila opět sem.

terka3
10. únor 2013

Ahoj holky, pročítám Vaše názory na rokycanskou porodnici. Sice mám rodit až v červnu, ale přemýlím, kam jít. Rozhoduji se mezi Rokycany a Lochotínem. U mě je trošku problém, že jsem měla na začátku těhotenství trombózu a teď si až do konce estinedělí píchám injekce na ředění krve. Tak nevím, jestli by nebylo lepší jet radi do Plzně, i přes to, že ten přístup a prostředí tam třeba nejsou tak příjemný jako v Rokycanech ... Neměl jste někdo podobný problém a přesto jste se rozhodli rodit v Rokycanech?

terka3
10. únor 2013

A ještě bych se chtěla zeptat těch maminek, ketré chodí k Mudr. Novákovi - ultrazvuk ve 20. týdnu Vám dělal sám? Četla jsem, že tento genetický utz by měli dělat na nějakém specializovaném pracovišti, ale Mudr. Novák mi řekl, že ho udělá sám (bohužel trochu nepříjemným tónem, když jsem mu řekla, že na genetice v Plzni mi po screeningu v 1. trimestru řekli, že můžu znovu přijet ve 20. týdnu, že oni mají lepší vybavení). Mám totiž genetickou mutaci MTHFR, která zvyšuje riziko vývojových vad neurální trubice, tak mám trochu obavy ... ☹

ssaara
13. únor 2013

@terka3 - ahoj,já byla na tom screeningu na genetice i u svojí mudry. K tomu Novákovi bych tedy šla,ale nagenetiku taky. Ty si můžeš jít kam chceš 😉

knedluska
14. únor 2013

@terka3 K Mudr. Novákovi sice nechodím, ale na screening jsem šla taky na genetiku a tam mě rovnou objednali na utz ve 20 tt. Nijak jsem to se svojí dr. neřešila a šla jsem znovu tam. A ještě, když máš nějaký problém, tím spíš bych šla na tu genetiku. 😉

knedluska
20. únor 2013

Holky, nerodila jste některá poslední dobou v Rokycanech? Tuhle jsem šla kolem vrátice a na gynekologicko porodnickém oddělení bylo napsáno, že slouží mudr. Leitnerová. Tak by mě zajímalo, jestli je to moje bývalá gynekoložka nebo ne, taková starší paní doktorka.

adrianka1712
2. kvě 2013

Ahojte...Tiez sa chystam rodit v Rokycanskej porodnici. Moj gynekolog je pan primar Vileta, je to sympatak, a nemozem sa vobec stazovat. Chcem sa opytat, kolko stoji epidural? A co sa tyka Sona, robia aj 3D? a kolko stoji 3D a obycajna 2D fotka? Dakujem 🙂

janula319
2. kvě 2013

@terka3 měla jsem stejný problém, taky mám mutaci a píchala jsem si injekce do břicha, to teda až u druhého porodu. A vše probíhalo skvěle.

V Rokycanech jsem byla u obou porodů spokojená, moc ráda na ně vzpomínám - rodil primář Vileta.

vvladka
10. říj 2013

Ahoj, musím taky Rokycanskou porodnici jen doporučit. U doktora Říhy jsem byla na vyšetření den před porodem a byl fajn, nemůžu si na nic stěžovat. U porodu jsem měla primáře Viletu, neměl tedy se mnou moc práce 🙂 ale byl milý, snažil se atmosféru uvolnit, porodní asistentka Maříková je docela drsná, ale už jsem ji znala, tak jsem se nezalekla, po porodu ale moc chválila. Sestřičky i doktoři pak na oddělení byli taky fajn, jak tam nemají tolik lidí, tak mají víc času na pacienty a zodpoví vám všechny dotazy, leccos i ukážou atd.
Každopádně tam jezděte, hrozí totiž že je zavřou, protože mají málo porodů. Já tam byla v září a měli jsme číslo 238 a moje sestra rodila v Plzni na klinice v červenci a měli přes 1700, jen tak pro srovnání...
Jo a doporučuju nadstandard, hlavně kvůli návštěvám, se mnou tam byl manžel vždycky celé odpoledne, odjížděl třeba až v 9 večer, to na normálním pokoji nejde ☹

betynkra
24. říj 2013

Rodila jsem dvakrát v Rokycanech a bylo to bez chybičky. Muzu toto oddeleni jen doporucit! Hezke prostředí, velice mily, ochotny a sikovny pan primar i ostatní lekari. Sestricky také v pohode. Za me mají jednicku s hvězdičkou 😉 🙂

jennyska
21. led 2014

Ahoj @knedluska @betynkra @vvladka @janula319 @adrianka1712 @ssaara @terka3 @mariianka @marcela341 a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti, pocity a dojmy s porodnicí v Rokycanech do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/porodnice-rokycany/ pomůžete ostatním těhulkám, které si právě porodnici vybírají a hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste byly v porodnici spokojené? Co se Vám líbilo/nelíbilo? Jaký byl personál? Jak proběhl porod? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

terka3
21. led 2014

@jennyska Nakonec jsem rodila v porodnici ve FN Lochotín, takže hodnotit bohužel nemůžu. V Plzni jsem byla spokojená.

jennyska
21. led 2014

@terka3 Ahoj 🙂 I tuto porodnici maminky vytvořili a ve Wiki ji tedy máme: https://www.modrykonik.cz/porodnice-plzen-locho... takže pokud bys mohla napsat své pocity, dojmy, určitě Ti spousta maminek bude vděčná! 🙂

Děkuji Ti a přeji fajn den 🙂
J.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru