Porodnice Rokycany. Máte s ní zkušenosti?

ketka
14. bře 2007

Máte prosím někdo zkušenosti s touto porodnicí? Byla mi doporučena gynekologem, ale ráda bych slyšela i názory jiných. Děkuji 🙂

aja82
6. pro 2007

Ahoj, já taky nebyla u Dr Nováka ale na endokrinologii, a s ním mám problémy často. Navíc jsem se ptala kolegyně co tu sedí v práci vedle mě kam chodila její mamina, ta byla o prázdninách na operaci štítné žlázy, ta mi pak řekla, že právě k tomu samému a ten jí léčil na opačnou funkci šž, já mám sníženou a ona měla zvýšenou, tak jí taky léčil na sníženou, pak se jí tam udělal nádor a musela na operaci. No to taky moc na reputaci nepřidá. Tak mám ještě větší strach. Ale jiný dr jsou už přeplnění a neberou ☹

ssaara
8. led 2008

Ahoj,mě čeká porod v Rokycanech v únoru,slyším na tuhle porodnici samou chválu. Jinak,co se tyka dr.Nováka,tak u moji kamarádky nerozpoznal těhotensttví a ládoval ji Agolutinem. Já jsem raději zůstala u svojí gynekoložky v plzni.

aja82
12. led 2008

Ahoj ssaara, tak to je hustý, s tou kamarádkou. Tak to budu držet v únoru palce 🙂

teddy
20. led 2008

Ahojky, na Rokycany jsem slyšela taky jen samou chválu, takže se tam taky chystám. Příští týden se tam zajedeme podívat, tak jsem zvědavá. Mám to sice blíž na Lochotín, ale moc se mi tam nechce, zkušenosti jsou tam různé, ale hlavně je tam prý narváno.

Ale ráda bych se zeptala maminek, které už mají porod v Rokycanech za sebou, co všechno je potřeba si vzít s sebou (myslím kromě seznamu, který mají vypsaný na netu...) jestli dávají dost plenek pro miminka, porodních vložek atd... Mám to sice pro jistotu přïpravené, že si to případně vezmu, ale pak ta taška bude pěkně narvaná... připadám si hloupě, vypadá to spíš, jako kdybych se připravovala na dlouhou dovolenou 😀

Prosím tedy o vaše zkušenosti...

marosovalucie
22. led 2008

Ahoj, v Rokycanech bydlim od vanoc tak bych toho rada vyuzila a sla rodit do zdejsi nemocnice, TP mam 11.3.08 chci se zeptat jestli sem nahodou nechodi maminka s podobnym terminem nebo pripadne jestli to tam nekdo zna a mohl mi povypravet jak to tam chodi... 🙂 díky

bulina
22. led 2008

Ahojky,já mám termín 20.3.08 a též se chystám do Rokycanské porodnice.Byli jsme se tam s přítelem podívat a zapůsobilo to na mě dobrým dojmem.Je to tam takové rodinné a sestřička co nás provázela byla děsně ochotná,odpověděla na všechny dotazy.Já z Rokycan nepocházím,bydlím kousek od Plzně,takže bych to měla blíže na Lochotín,ale tam to jde jako na běžicím páse a nemají na tebe tolik času jako tady u Vás v Rokycanech,Zajdi se tam o víkendu podívat a oni tě rádi provedou.Kamarádky co tady rodily,byly nadmíru spokojené.Přístup personálu prý na jedničku.Tak snad se nám to také povede a možná,že se tam v březnu potkáme 🙂

petra2204
30. led 2008

Ahoj, v Rokycanech jsem rodila a bylo to v poho. Sebou nutně potřebuješ jen pantofle, potřeby na mytí, ručníky (ty alespoň 3 ks), košili s rozepínáním vepředu můžeš mít svojí, ale klidně Ti ji tam dají, v březnu to bude chtít asi župan. Doporučuju si vzít Bepanthen na bradavky, ten když jsem rodila já neměli. Papírových plen, vložek a poporodních kalhotek tam bylo dost. Dětské oblečení teda nic moc, ale taky se to dalo přežít. Taky se mi hodily nůžky na nehty, ale jinak není potřeba si tam brát hodně věcí. Tak přeju hodně štěstí, a ať porodítě rychle a pohodově y hlavně - zdravá miminka!!

ketka
autor
1. únor 2008

Holky, tak když jsem v Rokycanech rodila já, tak těch jednorázových kalhotek a vložek mi teda moc nedali a bylo mi blbý si o to pořád říkat, takže jsem používala svoje. Ale to byla asi moje blbost 😅
Jinak pro miminko bylo všeho dostatek, Bepanthen tam měli taky, ale jenom takovou malou tubičku, asi nějakej vzorek.
Přístup personálu na jedničku 🙂

ketka
autor
1. únor 2008

Jo a ještě vložky do podprsenky bych si vzala.

teddy
2. únor 2008

Ahojky, tak včera jsme se byli v Rokycanský porodnici podívat a zapůsobilo to na nás hodně pozitivně. Lidičky byli všichni usměvaví a sestřička, která nás provázela byla velice ochotná a všechno nám vysvětlila. Po návratu domů jsem vybalila půlku tašky, protože prý opravdu nic kromě toaletních potřeb, přezůvek a ručníků prý nepotřebuji. Vložek, kalhotek, plenek prý dostatek. A župan jsem taky vybalila, protože tam bylo dost teplo i na chodbě a sestřička říkala, že na pokojích, kde jsou děti, musí být 26stupňů, takže to si myslím, že župan bych stejně neoblékla. A kdyby přece jen, tak mi ho pak může tatínek přivézt, ne? Opravdu jsme odjížděli nadšeni, dokonce i vrátný nám ochotně vysvětlil, kde budeme moci zaparkovat, až přijedeme rodit a tak. Přístup personálu na první okouknutí opravdu vynikající a hlavně tam byl ohromující klid. Jak je tam zřejmě málo lidí, tak tam všude bylo úžasné ticho a hlavně ta pohoda tam na člověka dýchá už mezi dveřma. Doufám, že až přijde náš čas, že se můj názor nezmění a budu odjíždět se stejně krásným pocitem jako včera.

bulina
2. únor 2008

Ahojky Teddy,
tak držím moc palečky a pokuď tě to potom vyjde,dej vědět jaké to tam doopravdy bylo.Máš pravdu na chodbě i pokojích bylo velké horko a sestřička mi také řekla,že župan si brát nemusím.Jen mně doporučila si sebou vzít jednorázové kalhotky,tich ,že někdy není dostatek.Ty už mám koupený,stejně jako vložky,ale ty mi řekla,že ať si schovám na doma,tam ,že použiju jejich.

bulina
2. únor 2008

Jo a holky,prosím Vás prováděli nebo provádíte masáž hráze?Já mám z nástřihu docela strach,tak bych to zkusila.A ještě dotaz...co porodní plán,měla jste ho některá a nebo ty Teddy,připravuješ něco?

janula319
3. únor 2008

Ahoj holky,
taky přemýšlím nad Rokycanskou porodnicí, zajímalo by mě, jestli je potřeba se tam na "omrknutí" nějak dopředu objednávat, nebo stačí prostě přijet. Díky 🙂

teddy
3. únor 2008

Ahoj holky, tak se pokusím popořádku...

Díky Buli za palečky a pokud mi to malá dovolí, určitě sem zkušenosti přidám... O těch kalhotkách mi sestřička taky říkala, ale mám si je prý zabalit jen proto, kdybych náhodou rodila o víkendu, že pak by mohl být problém s jejich nedostatkem. Vložky prý dávají jenom jejich, jsou prý sterilizovaný nebo co...
Co se týče masáže hráze, tak nad tím teď přemýšlím čím dál víc a asi to zkusím... sice už je asi pozdě, má se začít tak 6týdnů před porodem, teda tak to aspoň bylo napsaný na letáku na ten přípravek od Weledy, ale hned zítra si ho koupím a zkusím to. Sice si nemyslím, že bych se vyhla nástřihu, ale doufám, že to trochu pomůže a nebude to tak bolestivé. No ublížit to neublíží a když to pomůže, tak jedině dobře. 🙂

A dopředu se rozhodně Janule objednávat nemusíš... Já tam taky raději volala, než jsme se tam vydali, přece jen to máme 60km, tak abysme nejeli zbytečně, ale sestřička říkala, že můžeme přijet kdykoli, protože se nedá dopředu předpokládat, jestli zrovna bude někdo rodit nebo ne. My když jsme přijeli, tak si zrovna sestřičky přehazovali služby, takže jsme čekali asi 15minut, než si na nás udělali čas. Pokud se zrovna trefíte do porodu, tak to bude asi delší čekání, ale těžko to ovlivníte.

Jo a ještě koukám, že si se ptala Buli na porodní plán, tak já teda žádný nepřipravuji. Nechávám tomu volný průběh, protože nemůžu dopředu předpokládat, jak se to bude vyvíjet a žádný zvláštní požadavky asi nemám. Bude to moje první zkušenost, takže už tak z toho mám docela obavy, a navíc ze svojí zkušenosti mi nikdy nic, co bylo naplánováno nevyšlo tak jak jsem měla představu, takže nad tímhle opravdu nepřemýšlím. Ale určitě to není na škodu, pokud to někomu pomůže k tomu, aby se cítil líp připraven. Určitě nikoho neodrazuju, je to jen můj názor. 🙂

bulina
3. únor 2008

Ahojky holky,
Teddy,vy to máte 60km? 😲 Ty bláho,aby taťka nerodil v autě 😀.Neboj ,jen žertuji.
Masáž hráze začnu zkoušet zítra,olejíček už mám koupený,ale nevim,nevim jak to půjde,mám nějaké kratší ruce či co 😀 ,přinejhorším pomůže taťka.S tím plánem nevím.Já jdu rodit také prvně,takže vůbec nevím do čeho jdu ☹ No uvidím.
A Janulko,Teddy už napsala vše co se týká tvého dotazu.Když jsme se tam jeli podívat,tak jsme tam nevolali a poštěstilo se nám,že nikdo nerodil,takže nás sestřička provedla okamžitě.

bulina
12. únor 2008

Ahojky holky,tak co Teddy,ještě jsi celá?A co ty Janule,byli jste se mrknout v porodnici?Jestli jo,jak to tam na tebe zapůsobilo?

apricots
12. únor 2008

ahoj holky, já rodila v Rokycanech a normálka tam můžete jít omrknout bez objednání. Byla sem moc spokojená, až na jedinou věc, že mi malou dali ke kojení až druhej den a to bylo podle mě pozdě....nechci to na to uplně svádět, ale myslím že to také přispělo k tomu, že sme měly s kojením problémy a brzo skončily

teddy
12. únor 2008

Ahojky, tak zatím jsem celá Buli 😀

Apricots je mi divný, že ti dali malou na kojení až druhý den, sestřička, která nás provázela nám říkala, že dávají dítě k prsu hned po porodu a pak si je akorát odnesou do inkubátoru či co, aby se prý zahřáli. a pak podle kondice maminky přinesou dítě na pokoj nebo si ho nechají ještě přes noc, aby se mamina mohla vyspat. Tak opravdu nevím jestli před osmi měsíci to dělali ještě jinak? 😖

janula319
14. únor 2008

Ahoj holky,
tak jsme se tam byli mrknout. Měli jsme štěstí, nikdo zrovna nerodil, ujala se nás moc ochotná sestřička, ráda všechno zodpověděla, je to tam moc hezký. Já už jsem teda rozhodnutá, rodit budu určitě tam! Navíc jsem vybalila půl tašky do porodnice, všechno na dítě dávají, i porodnický vložky, jednorázový kalhotky, plenky, což teď neni úplně všude pravidlo. Kdybyste měli nějaký dotazy, tak pokud budu vědět, zodpovím 🙂

ketka
autor
14. únor 2008

apricots, tak mě malýho dali taky na kojení až druhej den a to jsem byla ve velmi dobrý kondici, po porodu jsem slezla ze stolu a sama došla v pohodě na pokoj 😉
Musim říct, že s kojením jsme měli taky problémy a nemalý, ústáli jsme to, ale bylo to chvílema fakt na odstřel 🙄
Ale myslim, že kdyby někdo požádal, aby mu mimčo dali na kojení hned, tak by to udělali. Jsem blbá, že jsem nic neřekla 😒

bulina
14. únor 2008

ahojky holky,tak s tím kojením jste mi taky docela nasadily brouka do hlavy.My když jsme se tam byli podívat,tak sestřička nám též řekla,že mimčo přikládají k prsu hned po porodu,pokuď tedy nenastanou komplikace.Přesně to co řekli Teddy,tak řekli i nám.A to ještě sestřička řikala,že kojení je u nich prioritou číslo 1,že paní doktorka si na tom dost zakládá,že preferuje kojení.Tak teď babo raď 🙄

teddy
15. únor 2008

tak s tím kojením jste mě taky překvapili... myslela jsem, že to u Apricots byla spíš výjimka... Nu což, už to měnit nebudu. Včera si mě navíc převzali do péče. Jsou tam opravdu všichni moc milí a to je pro mě teď hodně důležitý, protože na mě teď stačí zvýšit hlas a hned bulim 😅 Taky mi včera dr. Novák zjistil, že je malá otočená obráceně, takže porod koncem pánevním bude asi fakt horor. A to už jsem byla celkem klidná, že to v pohodě zvládnu a teď jsem zase na pokraji psych. zhroucení... Byla jsem z toho v šoku, protože ve 30tt na posledním ultrazvuku byla hlavičkou dolů a můj gynekolog mě ujišťoval, že už se neotočí a ha... prý se může otočit v pohodě do 32tt, říkal mi včera primář Vileta... Nejhorší je, že jsem na to mohla být dávno připravená, jen kdyby ten můj gyndouš dělal vaginální vyšetření pohmatem a neordinoval jenom od stolu... jinak se na to prý nepřijde, teda kromě ultrazvuku, který se ovšem běžně po 30tt nedělá, že? No to jsem si tady vylila srdíčko ☹ tak se na mě nezlobte 😅

ketka
autor
15. únor 2008

teddy neboj, to zvládneš 😉 Chvíli to třeba bude hrozný, co si budem povídat, že jo, ale pak tě čeká ta nejsladší odměna, která za to všechno fakt stojí 😵

bulina
15. únor 2008

Teddy,držim palečky,zvládneš to určitě dobře,určitě si silná ženská 😉 personál tě určitě podpoří a taťka též!!Je jen divný,že tě ultrazvuk nedělal po 30tt.Mě ho moje doktorka dělala v 33tt a včera v 36tt mi brala ještě nějaké stěry z pochvy,kvůli bakteriím,kdyby něco aby se to přeléčilo.Tak snad žádné breberky nemám 🙂 Jen se ještě chci zeptat,nemáte některá z Vás zkušenost s magnesiem Magnosolv?Někde jsem vyčetla,že by se ten hořčík měl vysadit měsíc před porodem.Mě totiž brala děsná křeč do břicha,tak mi ho p.doktorka naordinovala v 33tt.A včera jsem se na to zapom.samozř.zeptat ☹

teddy
16. únor 2008

Holky díky za podporu, zvládnu to určitě, co jiného mi zbývá... Jen mám strach o malou, četla jsem jaký komplikace může mimi mít po porodu KP... tak snad to opravdu dobře dopadne.

Buli, mě opravdu dělali poslední UTZ ve 30tt. Povinný jsou totiž jenom 3 UTZ za celý těhu. Já jich teda měla taky víc, protože kolem 20tt mi na Genetice znovu kontrolovali riziko rozštěpů... měla jsem pozitivní tripple test na AFP. Kontrolovali mě i 3D a pak mi dali zdarma fotky, prý za to, jak mě vystrašili 🙂 Po 30tt už mi pak taky dělal jenom ty stěry, někdy v lednu, takže taky kolem toho 36tt. A co se toho magnesia týče, tak jsem taky četla, že se musí vysadit měsíc před porodem, ale taky jsem se zapomněla zeptat Dr. Já ho brala taky asi 2 měsíce, protože mě chytali křeče do prstů na rukou. Když jsem si pak přečetla, že by se měl měsíc před vysadit, tak jsem ho jen dobrala a ono to tak přibližně vyšlo. Teď už ty křeče nemám. Takže to zkus taky vysadit, pokud se do tý doby nezeptáš Dr. a uvidíš, třeba ty křeče už taky mít nebudeš.

janula319
16. únor 2008

Ahoj holky, takže hned po porodu chtít kojení 🙂
Chtěla jsem se zeptat těch, co už to máte v Rokycanech za sebou, zapomněla jsem se zeptat, jestli se mnou bude manžel moct být v první době porodní, nebo jestli ho zavolají až na sál??? 😕 Dozvěděla jsem se že to tak někde funguje. Díky 😉

bulina
16. únor 2008

Janulo,sice to za sebou ještě nemám,ale když jsme to tam byli omrknout,tak jsem se na to ptala,zda bude moc být přítel se mnou i první době porodní a sestřička řekla,že jo.Pokud by ten porod nepostupoval a trval hodně dlouho,tak taťku posílají domů a maminu uloží zatím na pokoj,než se to rozběhne.Že aby ta mamina nebyla vysílená a taťka též.To by jsi ho potom musela volat.Ale pokuď by jsem písla nějaká mamina co už to má za sebou,tak ta určitě ví jak to tam chodí.Já píšu jen co nám bylo řečeno.Tak mamči pište 🙂 taky mi to zajímá jestli je to tak,či ne.A Janulo už jste se tam byli podívat?

ketka
autor
16. únor 2008

holky, tak manža se mnou mohl být pořád 😉 Akorát teda na tom pokoji kde se tráví 1.doba porodní se mnou byla ještě jedna mamina a ta tam taky měla manžu, takže je oba vyhodili na chodbu, ale my jsme tam za nima po vyšetření mohly vždycky jít 😉 Manžu chtěli poslat domu, že to bude na dlouho, ale protože my to Rokycan měli asi taky těch 60km, tak jsem je přemluvila, aby ho tam nechali. Nakonec se rozhodli, že mi porod vyvolají kapačkou, takže to zas tak dlouho netrvalo 😉

janula319
18. únor 2008

bulina: byli, viz výše 😉 Ale na tohle jsem se zapomněla zeptat.
ketka: díky za info 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru