Porodnice Rokycany. Máte s ní zkušenosti?

ketka
14. bře 2007

Máte prosím někdo zkušenosti s touto porodnicí? Byla mi doporučena gynekologem, ale ráda bych slyšela i názory jiných. Děkuji 🙂

bulina
18. únor 2008

Janula já jsem truhlík 😀 ,hlavně,že jsem to četla.

bastion
19. únor 2008

Ahoj holky.Taky se chystám jít rodit do rokycanské porodnice,ale mám z toho obavu.Když sme se tam s manželem byli podívat,tak nám sestra řekla že je možné dostat epidurálku,ale co jsem se bavila s maminkama co tam rodily,tak ani jedna z nich jí nedostala,přestože si o ní řekli ☹(

bulina
20. únor 2008

Ahojky.Nám o epidurálu taky sestřička řikala a že není problém ho píchnout a ještě mi dala nějakou brožůrku přímo o epidurálu.Tak nevím.Já bych to chtěla vydržet bez ničeho,no uvidíme.
Bastion: a kolikátého máš termín?Jde s tebou manžel nebo přítel?Já už se začínám docela bát ☹

janula319
20. únor 2008

bastion: já epi nechci, tak jsem se na něj ani neptala, ale vim že jsou celkem drsný podmínky kdy ho vůbec můžou dát, prostě v nějakých případech to nejde.
bulina: neboj, to zvládneš! Kdy máš termín?

bulina
20. únor 2008

Janulo:termín mám 20.3.Mám jen jeden.Také čekáme chlapečka,koukám,že vy též 😉 Zvládnout to budu muset...ale strach mám.Snad nás personál podpoří 🙂 a ne naopak

bastion
20. únor 2008

Bulino : Ahojky.Termíny mám dva.první termín mám 29.3 a druhý mám 1.4. taky se mooc bojím,protože můj první porod byl děsný.Manžel jde k porodu se mnou,ale taky má obavy zda to zvládne,ale poctivě si pročítá různé knihy a články o porodu.Budeme mít holčičku

bastion
20. únor 2008

Janulo : Vím že to zvládnu,co mi táké zbývá 🙂))

bulina
20. únor 2008

Bastion: tak ty už víš do čeho jdeš 😉 já budu rodit prvně.Já myslím,že ten druhý porod zvládneš jedna dvě,alespoň kamarádky co podruhé rodily,řikaly,že je to brnkačka 😉 držím palečky.No jsem na to sama zvědavá co nás tam čeká.A taky se chci zeptat,než pojedete rodit,budeš tam volat,zda mají místo?Já nejsem z Rokycan,tak nevím zda tam nemáme zavolat.Aby mi potom nehnali zpět 🙂

bastion
20. únor 2008

Bulino : Volat tam nebudu,protože sestra nám řekla že to místo vždycky udělají. Stopro tě nevyženou.Odkud jsi? Už bych to chtěla mít za sebou 🙂 🙂

ketka
autor
20. únor 2008

Holky, já napřed epi taky nechtěla, ale pak když už jsem fakt myslela, že to nezvládnu a ještě jsem před sebou měla hodně hodin, tak jsem si o něj řekla. A píchli mi ho bez problémů 😉
U mě to bylo blbý v tom, že jsem měla porod vyvolaný kapačkou a ty nejhorší kontrakce mi nastoupily hned od začátku, takže jsem od 9 od rána do čtyř do odpoledne měla už ty nejhorší bolesti, takže mi ten epidural porodní asistentka spíš doporučovala.

bulina
21. únor 2008

Bastion:jsem z Přeštic,tak pojedu na blint 🙂 a ty jsi odkud?Třeba se tam sejdeme a budeme trpět společně 😉 Taky už bych chtěla mít po všem.
Ketka:tak to jsi si asi docela chudáku užila,viď?Ono prý při vyvolání je to daleko horší.A tobě voda praskla a kontrakce si neměla žádný než tě to začali vyvolávat?Já se holky bojim,že to nepoznam,že už je to ono ☹ nechci tam zbytečně jet,kdyby to byl planný poplach.No s tím epidurálem se uvidí holt až na místě co a jak,ale budu bojovat do poslední chvíle 😀

ketka
autor
21. únor 2008

buli, praskla mi voda a kontrakce žádný, tak mi je museli vyvolat. Na rovinu říkám, že to byl horor, ale stálo to fakt za to 😉 Tu bolest člověk stejně za chvíli zapomene 🙂
A nebojte holky, zvládlo to milion mamin před váma, tak vy to zvládnete taky, neni to nic co by se nedalo přežít, i když to bolí a hodně, ale vidina toho malýho vrnícího uzlíčku, ta vás donutí k tomu se prostě zakousnout a makat 😉

bulina
24. únor 2008

Ketka: díky za podporu 😉

jani_k
6. bře 2008

Ahoj holky,

ja mam termin az 1.8., ale po porodnicich jsem jiz koukala, na Rokycany jsem nic spatneho neslysela... Sice chodim k doktoru do Plzne, ale na Lochotin se mi moc nechce, protoze je to tam, jak jste jiz psaly, jako na bezicim pasu. Holky, nevite, od kdy se v Rokycanech chodi na predporodni kurzy?

janula319
6. bře 2008

Ahoj Jani, jsou tam od 20tt, mrkni na:
http://www.nemocnice-ro.cz/

bulina
7. bře 2008

Ahojky Jani...zkus si tam přímo zatelefonovat a oni tě hned řeknou.Tel:371762420
Jinak já už jsem v péči Rokycan.porod.v pondělí jsem byla u své doktorky a tam mi děsně vyskočil tlak a ozvy byly taky nějaké divoké,tak mě hned hnala tam kam půjdu rodit.Přijela jsem tam,ujala se mi opět strašně milá porodní asisten.opět mi měřila a poslouchala srdíčko a už to bylo vše dobré.Potom přišel i pan doktor a ten si mi pozval už na kontrolu k nim.Takže včera jsem byla v tý ženský poradně.Opět bezva sestra i pan doktor Novák,který měl službu.
Jo a holky,v pondělí měli 3 maminy co už čekaly na porod a další 2 dorazily.A všechno beze zmatků a panovala tam super atmosféra.Doufám,že to zažiju i já až tam budu 😉
Na locháč bych nešla ani za nic a to to mám kousek.Opět jsem si včera vyslechla historku z Locháče a věřte,důvěru bych tam jistě k personálu neměla.Ale asi záleží,kdo zrovna slouží.

marosovalucie
8. bře 2008

ahoj maminky moc moc prosim jestli sem chodi nejaka maminka nebo čekatelka v podobny fazi jako ja at mi napise. ja v rokycanech nikoho nemam tak bych chtela nejakou kamaradku co by chodila se mnou a nasí malou na prochazky atd. email: LucinkaS@seznam.cz dekuju moc

ajinka2
2. dub 2008

Ahojky, na rokycanksou porodnici slyším jen samou chválu, přemýšlím, že sem půjdu také rodit, čeká mě 2porod. První jsem absolvovala v hořovické nemocnici před 4lety, ale co jsem teď slyšela, nastoupila na novorozence nová primářka, která traumatizuje miminka, bez vědomí matek jim střihá uzdičku na jazyku, ač to není potřeba. Dělá jim nesmyslná vyšetření, rodičky tam nechává třeba i týden. Neslyšeli jste o tom někdo? Je to škoda, protože jinak to tam bylo hezké, nové porodní sály, ale své dítě traumatizovat nenechám, takže půjdu do Rokycan 🙂

bastion
6. dub 2008

ahoj holky.tak já už to mám konečně za sebou.Narodila se mi holčička a měla 3 kg 50 a měřila 52 cm.Taky jsem rodila v Rokycanech a po té chvále co jsem na tuto porodnici slyšela,jsem fakt zklamaná.Jedno vím jistě.Do Rokycan bych už nikdy rodit nešla. ☹ ☹ ☹

ketka
autor
6. dub 2008

Bastion, tak to je mi líto, že máš špatný zkušenosti 😒 Copak se dělo?

bastion
12. dub 2008

Ahojky Ketko.Katastrofa od začátku do konce.Nejdřív mě tam nechali 2 dny v bolestech,aniž by si mě někdo všimnul a to jsem je měla po 4 minutách,tak jsem řekla že ať se mnou už něco dělaj.Na to mi odpověděli,že zatím nic dělat nebudou a že se mám snažit vyspat.To jde dost těžko.Nakonec mě po dvou dnech co jsem strávila na hekárně dali na pokoj.Naštěstí mi 3 den praskla voda tak už jsem si říkala že všechno zkončí.Přendali mě na porodní sál a tam další dlouhé hodiny strávené v bolestech po 2 minutách.Nakonec to dopadlo tak že jsem požádala mladýho Nováka že chci císaře.A konečně bylo po všem.Po císaři jsem šla na pokoj.No a další šok,konečně jsem mohla jíst ale to jídlo bylo nepoživatelný.Holky co už kojili tak dostali dokonce i čočku.

ketka
autor
13. dub 2008

Bastion, tak to je síla! No, hlavně, že už to máš za sebou a ty i malý jste v pořádku.

Ještě k tomu jídlu, mě tam celkem chutnalo až na jednu výjimku, která se opravdu nedala jíst, ale v nemocnicích je jídlo hnusný vždycky. Ale s tou čočkou, to taky nechápu, my měli taky něco u čeho jsem si říkala, že bych to neměla, když kojim, ale už si nepamatuju co to bylo.

bulina
16. dub 2008

ahojky holky,
tak už to mám také za sebou...tedy před měsícem 🙂 . Máme chlapečka,vážil 3460g a 50cm.
Já si nemůžu na nic stěžovat,přístup personálu byl výborný.Porodní asistenka Pavlína byla naprosto skvělá a pan primář,který nas odrodil též.Na jídlo si stěžovat nemůžu,bylo to takové bez chuti,ale to chápu,když to dostávají kojící mamči.
To je mi líto Bastion,že ty máš špatnou zkušenost,ale máš zdravou holčičku a to je hlavní!!

teddy
16. dub 2008

Ahoj holky,
tak jsem se konečně dostala k tomu, abych i já napsala svůj zážitek. Už je to 7týdnů, co se mi v Rokycanské porodnici narodila holčička. A nemůžu si ztěžovat. Všichni se ke mně chovali moc hezky. Holčička měla polohu koncem pánevním a pan primář mi dal vybrat, jestli chci rodit císařem nebo normálně. Nenechali mě přenášet, takže jsem na termín nastoupila na příjem, jelikož se malé na svět nechtělo samotné a jak se nakonec ukázalo, opravdu se jí dobrovolně ven nechtělo. Já se nakonec rozhodla, že to zkusím přirozeně, protože jsem si říkala, že císaře můžou udělat vždycky. Nakonec to tak dopadlo, protože ani čtyřhodinové čekání na kontrakce po vyvolávání tabletami nepomohlo, takže jsem nastoupila na sál. A od samého přijetí na oddělení až po propuštění se ke mě chovali i o mě starali moc dobře. Staral se o mě nový pan doktor (😅 - myslím, že se jmenoval Bak nebo tak nějak) spolu s panem doktorem Říhou, ti mě taky operovali a vždycky mi všechno vysvětlili. Pan doktor Říha se sice pořád tváří hrozně vážně, ale je opravdu profík. Porodní asistentka, která se o mě starala v době, kdy jsme čekali na porod, který nepřišel, byla taky příjemná a to přitom do rána rodila jinou paní a pak vedle mě rodila ještě další. Sestřičky byly taky příjemné a při rekonvalescenci mi moc pomáhaly. Je pravda, že se občas objevila i nějaká méně příjemná, ale i tak to bylo v pohodě. Je pravda, že kuchyně nebyla nic moc, ale ještě jsem neslyšela, že by si někdo pochvaloval nemocniční stravu. Ale zase nic tak hroznýho, co by se nedalo požít. Takže to bylo tak jediný, na co bych si ztěžovala.

Je mi taky líto Bastion, že máš opačnou zkušenost, ale Buli má pravdu, hlavně že máš zdravou holčičku. Ono těžko říct, jestli bys to vnímala líp, kdyby tvůj porod postupoval rychleji. Oni si v Rokycanech potrpí na přirozené porody, i když taky si myslím, že by to nemělo být za každou cenu. Já soudit v tomto směru nemůžu, protože já v podstatě nevím, co je to kontrakce, i když pocity na sále byly pro mě taky dost horor, protože mi bylo hrozně zle a potom jsem dost krvácela, takže taky žádná sranda, ale jak říkám, na péči si rozhodně ztěžovat nemůžu. Tak se na tu zkušenost snaž zapomenout a užívej si miminka. Koneckonců to uděláme všechny. 😉

Tak přeji hodně štěstí maminkám čekatelkám, které to ještě nemají za sebou.

marosovalucie
18. dub 2008

Ahoj holky tak já uz to mam taky za sebou, malá se narodila 28.3.08 merila 51 cm a vazila 3 450 g, rodila sem tady v rokycanech a byla sem moc spokojená, výborně se o mě i o malou starali a porod byl uplne v pohode, po vyvolaní tabletkou se mi skoro okamžitě rozbehli kontrakce, potom mi pichli vodu a to vsechno behem chvilky cely to trvalo jen neco okolo 3 hodin.... Vsem vám moc Gratuluju k miminkům a přeju moc a moc zdraví.... 🙂

jitanka
29. dub 2008

Ahojky,
i já už to mám za sebou ,malá se narodila v Rokycanech 18.4.2008 , měřila 51 cm a vážila 3 200 g. Muším říct, že jsem byla opravdu moc spokojená. Výborný a milí doktoři i sestřičky, a PA super. Opravdu kdo váháte, mohu Rokycany jen doporučit. Příště budu rodit zase tam. Měli jsem k dispozici vše pro mimi plenky, mastičky, košilky,dět.kosmetiku.I pro maminky vložky a čisté košile podle potřeby.
Samozřejmě co se týče stravy tak nic moc,ale to je všude stejné a těch 5 dní se to dá vydržet.

ssaara
3. kvě 2008

já jsem rodila v Rokycanech 19.2.,Sebíček měl 3070 g a 47 cm. Při porodu jsem měla sympatickou porodní asistentku a vtipnýho doktora,takže jsem si nemohla na nic stěžovat. Těch pár dní hospitalizace se tam dá vydržet,sestřičky jsou fajn. Snad jediné,co mi chybělo.... jako prvorodičce se mi zdálo kojení jeko šílená věda,nemohla jsem se rozkojit a malej pořád spal,nevěděla jsem si rady a proto mi chybělo,že sestřičky se mi moc nesnažili pomoci,poradit. Když jsem jednu požádala o pomoc,bylo mi dokonce řečeno,že ted na to fakt nemá... Jinak si na nic nemůžu stěžovat 😉

lucka.amisu
26. kvě 2008

Zdravím všechny čekající maminky. Je tu nějaká, která by v blízké době chtěla rodit v Rokycanech? Termín červen.

andrea
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sub
24. srp 2008

ahojky maminky,pročítám, jak hodnotíte Rokycanskou porodnici.Jsem ráda, že se Vám u nás skoro líbilo, mimochodem mě také nemocniční strava nechutná. 🙂 Doufám, že Vám nevadí, že jsem vstoupila do Vaší party.Jen jsem si tak říkala, kdyby jste cokoli potřebovaly vědět, můžete se zeptat přímo zdroje, ktarý Vám rád pomůže a poradí.
Budu ráda, když napíšete to, co se Vám líbilo, ale i to, s čím jste nebyly spokojené.Je dobré vědět, na co si maminky ztěžují, abychom se mohly zlepšit.
Už se těším na další Vaše příspěvky.

At Vás miminka moc nezlobí a hlavně zdraví, Vám přeje jedna sestřička z Rokycanské porodnice

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru