Porodnice Roudnice nad Labem. Máte zkušenost?

adelaj
11. led 2008

Ahoj,
je tu někdo, kdo by měl zkušenosti s porodnicí v Roudnici nad Labem? Přemýšlím, jestli bude lepší rodit v Roudnici nebo v Mělníku. Děkuji 🙂

michlas
15. led 2008

Ahoj adelaj.Já rodila v Roudnici ještě ve staré porodnici.Teď mě čeká po deseti letech třetí porod.Ta nová porodnice se nedá s tou starou vůbec srovnat.Byli jsem tam s manželem na předporodním kurzu.Provedli nás
tam a nám se to moc líbylo.Uvidíme jak to bude probýhat,už to mám za pár.Kamarádky tu rodily a nemohly si to vynachválit.Od Mělníka mě zrazovaly tak uvidíme.Určitě jsem písnu své zážitky,až porodím. 😉

adelaj
autor
16. led 2008

Moc děkuju, už jsem si říkala, že tu snad nikdo z Roudnice nebrouzdá. Budu moc ráda, když napíšeš svoje zážitky. Docela jsi mi poradila, protože jsem se rozmýšlela mezi Mělníkem a Roudnicí a Roudnice je mnohem blíže. Ať všechno dopadne báječně!!! 😉

denisa26
17. led 2008

Ahojky, koukni na region Litoměřice, tady jsou holky z Rce a Litoměřic, ty ti poví více 😉

barbara74
12. dub 2008

Ahojky,Adelaj: rodila jsem v Roudnici v dubnu 2006🙂byla jsem maximálně spokojená,příjemné rodinné prostředí a ve všem nám vyšli vstříc.Doktoři i sestřičky moc supr 🙂 🙂 🙂 🙂 Starali se tam o nás báječně!
Až budu rodit po druhé tak zase tam,takže já moc doporučuju!!!!!!!!!!!!!!!!!!

evikule
15. dub 2008

Ahoj, já jsem sice v Roudnici nerodila, ale mohu tuto porodnici doporučit. Já rodila obě děti v LTM (první dobrý, druhý hrůza a děs!). Nakonec jsem musela po šestinedělí (stále jsem krvácela) vyhledat lékařskou pomoc. V LTM jsem neuspěla - co kdyby to byla menstruace. V Roudnici - hodní, úplně odlišný přístup... Konečně jsem se tu cítila jako člověk. (mimochodem - menses to nebyl!!!). V Roudnici rodily mé známé - všechny spokojeny.... Jen já pitomá šla do LTM - již nikdy více!

bezradna
20. zář 2013

Otvírám znovu toto téma, v Roudnici znovu funguje porodnice, proto mě zajímají nové zkušenosti!! Termín mám v únoru 2014, tak snad se do té doby ukáže, co se tam změnilo/nezměnilo.

prisscilla
11. říj 2013

Ahojky všichni, na Roudnickou porodnici asi bacha. Pan primář je úžasný člověk a myslím, že i profík, ale komu se poštěstí ho mít u porodu. Jinak doktoři hrůza, jsou milý, ale asi hovoří za vše, že někdy začátkem října jednoho odvezli na psychiatrii se 2,5 promile v deset hodin ráno. Navíc jsem byla na gyndě na operaci, každý doktor řekne úplně něco jiného, udělali spoustu chyb, které doufám, že nenechají následky. Je tam i cizinka, která se jen culí, ale mluví lámanou češtinou a česky rozumí minimálně. Asi hovoří za vše, že za poslední dva roky odešla na Mělník úžasná paní doktorka Procházková, Šenkýřová, Kolářová...Teď se to tam střídá, tak, že jsem tam chodila minulý měsíc každý týden a pokaždé k někomu jinému....

milli13
15. lis 2013

@bezradna Ahoj holky no četla jsem pár děsivích článku...a to jsem rodila v rci v roce 2008 což byl krásnej porod s užasným personálem ale ted asi zvolím LTM máme termín koncem ledna ...

bezradna
23. lis 2013

Ahojky, ve čtvrtek vyšel v Deníku článek o Roudnické porodnici + rozhovor s primářem - jako reklama krásné, mooc hezky se to čte, otázka je, co je na tom pravdy. Stále tu nejsou žádné zkušenosti a já stále nevím, už se to blíží... Opravdu tu není někdo, kdo tam rodil?

petra1122
26. lis 2013

Ahoj, mám čerstvou zkušenost z roudnické porodnice( září 2013), která je příjemná. Rodila jsem na porodním sále současně s ještě jednou maminkou a za účasti pana primáře jsem porodila krásnou holčičku. Všichni byli milí, prostředí pěkné, všem děkuji, že mojí rodině pomohli splnit náš životní sen.

petulane
12. led 2014

Taky by mě zajímala nějaká čerstvá zkušenost po znovuotevření Roudnické porodnice. Slyšela jsem, že spousta dobrých doktorů odešla na Mělník. Tak teď váhám jestli jít do Roudnice nebo na Mělník. Přeci jen Roudnickou porodnici mám takřka za rohem, takže by to bylo pohodlnější.

jk_pa
13. led 2014

Dobrý den,
je pravda, že lékařský tým je zcela obměněn, ale jsou to také dobří lékaři a hlavně profesionálové. Na porodnici se většinou setkáte s lékařkami a to je pro nás ženy, myslím, příjemnější. Tým porodních asistentek zůstal stejný. Pokud se pro nás rozhodnete, budeme se těšit. Porodní asistentka, Roudnice nad Labem

jk_pa
13. led 2014

Zde je odkaz na Facebook naší porodnice:
https://www.facebook.com/pages/Porodnice-Roudni...

jirinaz
14. led 2014

Rodila jsem v Roudnici své 3 dítě. Byla jsem spokojená vždy a to i tentokrát. Druhé a třetí mimi mi pomohla odrodit porodní asistentka, lékař tam byl pro jistotu u druhého mě šil a teď jsem ani šitá nebyla. Pouštějí domů dřív, už za 3 dny. Snážili se pomáhat s kojením, ale já jsem to uměla sama. Mojí sousedce pomáhali při kojení často. Všechny sestřičky porodní i dětské jsem znala z minula , říkaly, že se z Mělníka vrátily a byly hodné. Viděla jsem tam primáře a zástupce, oba jsou v pohodě a mají tam 3 lékařky , všechny milé. Rodit v Roudnici mohu jen doporučit.

petulane
15. led 2014

@jirinaz a můžu se zeptat kdy jste v Roudnici rodila?

jirinaz
15. led 2014

Rodila jsem před 14 dněma a málem jsme byli první v lednu.

petulane
16. led 2014

@jirinaz moc děkuji za informaci 🙂

elenaelis
16. led 2014

Rodila jsem v Roudnici hned po otevření už v září. Byl tam klid ticho. Porod nám trval 7 hodin. Měla jsem tam manžela, byl s semnou celou dobu na pokoji s vanou hned u sesterny. Sestřička byla u nás skoro pořád. Udělala manželovi kafe a dostal i najíst, můj oběd, já jíst nemohla a ani nechtěla. Lucinka vážila necelé 4 kila, tak jsem dostala na konci kapačku, aby se víc tlačila na svět. Rodil mě doktor, asi zástupce. Byla jsem moc spokojená, víc jak u prvního porodu, ten trval 13hodin. Jo a Lucinka dostala svojí kosmetiku domů. Porodnička je malinká a příjemná, opravdu taková rodinná. Věra.

elena25
16. led 2014

Rodila jsem v Roudnické porodnici v říjnu a nemůžu si ji vynachválit, celou dobu o mě pečovala porodní asistentka, musím říct, že mě její přístup , péče a hlavně trpělivost velmi pomohla zvládnout předporodní bolesti a samotný porod. Rodila mě též porodní asistentka bez nástřihu. Anička vážila 3200 g. Dětské sestřičky jsou také velmi ochotné a milé, měla jsem trošku problém s přisáváním miminka, ale spolu se sestřičkami jsme to zvládli a nyní je Anička plně kojená.Lékaři naprosto bez problémů, ochotní, milí. Takže DOPORUČUJI!!!!!!!!!

jennyska
27. led 2014

Ahoj @michlas @elena25 @elenaelis @petulane @jirinaz @jk_pa @petra1122 @bezradna @milli13 @prisscilla @evikule @barbara74 a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti, pocity a dojmy s porodnicí v Roudnici nad labem do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/porodnice-roudnice-na... pomůžete ostatním těhulkám, které si právě porodnici vybírají a hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste byly v porodnici spokojené? Co se Vám líbilo/nelíbilo? Jaký byl personál? Jak proběhl porod? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

luccis
16. dub 2014

Holky jsem v Roudnické porodnici 3x týdně - chodím tam nově fotit miminka a musím říct, že vše tam funguje normálně jak má. Všichni jsou milí, příjemní (tatínka a návštěvy tam pustí i mimo dobu, protože se tam pořád s někým potkávám). Ale hlavně to píšu proto, že se vždy maminek ptám jak jsou spokojené, protože já sama tam rodila před 5 lety ještě za Dr.Procházkové a to bylo super, teď jsem si taky říkala, jaké to tam je. No a výsledek - všechny jsou moc spokojené, dokonce jsem tam měla maminky z Ústí (že prý by do Ústí nikdy rodit nešly, že tady je to menší a s lepší péčí), byly tam i z Prahy, Velemína atd.

Některé dokonce říkaly, že první děti rodily právě v Ústí nebo na Mělníku a na druhé rády přešly sem.. tak si to každá přeberte jak chcete. Já teda z osobní zkušenosti mužu říct, že co se píše je pravda - opravdu se snaží vše změnit k lepšímu.. chystá se nová lékárna, nový bufet, nové dětské oddělení a spousta změn.. a stejně tak zlepšují i péči.

A jak říkám, dostanete sadu foteček přímo z porodnice zdarma jako hezkou památku - což se netýká asi Petulane 😉 Protože ta má fotečky svoje že 😀 (poznávám podle fotky nastávajícího nástupce fotografa) 😀

Mějte se všechny krásně a případně se mě ptejte - jsem tam třikrát týdně takže co nevím, mohu se poptat u sestřiček, všechny jsou milé a ochotné a rády odpovídají na moje otázky 😀.

petulane
24. dub 2014

@luccis super, moc děkuji za recenze 🙂 já už jsem dávno rozhodnutá, slyším poslední dobou samé pozitivní ohlasy a mám to za rohem 🙂 A za novorozenecké fotečky budu moc ráda, manžel na ty miminka úplně není, on raději fotí větší slečny nebo paní 😀 😀

luccis
30. dub 2014

No já je původně taky neměla v plánu, nějak jsem do toho spadla 🙂 ale teď mě to moc baví. Akorát u vás budu mít strašnou trému.. protože Lukášovy fotky jsou prostě super 🙂 Koukala jsme teď na fotky, že už máte bříško pěkné tak to se uvidíme brzo ne? 😉

Teď jsem tam zase měla maminku z Prahy (původně z Roudnice,ale mohla rodit ted´v Praze) a vybrala si pro porod Roudnici- a maximálně spokojená. A co tam chodím tak sestry, dětská doktorka i primář a gynekolog atd, opravdu všichni milí a příjemní, nemusíte se bát. My se na druhé teprve chystáme ale určitě neujdu nikam jinam - jedině Roudnice

petulane
30. dub 2014

@luccis No on Lukáš totiž neví jak na ně 🙂 proto raději větší slečny, u kterých si může pózy a výrazy diktovat 🙂 Trému mít určitě nemusíte, viděla jsem několik vašich fotek miminek a jsou moc krásný 😉

Ano bříško už mám veliké, ale rodím až začátkem července 🙂 A v Praze bych taky rodit nechtěla, mrskají to tam jak Baťa cvičky 🙂 Myslím nebo tedy doufám, že v Rci bude trošku osobnější přístup 🙂

luccis
3. kvě 2014

jééé to mám mít nějak zrovna týden dovolenou 🙂 a na které maminky moje dovolená vyjde tak ty pak fotím zdarma v "aťasu" hned jak přijedu, aby o fotky nepřišly 🙂

mag03
9. kvě 2014

Já jsem rodila v porodnici minuly rok, pár týdnů po otevření. Pro ženy, které v podstatě nemají vlastní názor a zkušenosti a odevzdají se do rukou lékařů, nemají problém a jsou spokojené. Avšak ty, které chtějí mít naprosto přirozený nemedicínsky vedený porod, tak problém mají... V podstatě asi ten, kdo přijde s porodním plánem... Co se týká porodu do vody mi bylo sděleno, že vana, kterou tam mají, není vhodná pro porody do vody. Do porodnice jsem vlastně přijela pouze odrodit. Při první zkušenosti, kdy hodinu před narozením jsem měla neskutečné bolesti (podán umělý oxytocin), jsem si teď při druhém říkala, že to ještě stále tolik nebolí, vyrazila jsem tedy v době, kdy jsem si říkala, že později bych už asi převoz autem nevydržela. Po vyšetření sděleno, že můžeme jít rovnou rodit. Zástupce primáře nezapomněl utrousit poznámku "kdo pozdě chodí, sám sobě škodí". Byla jsem totiž poz. na GBS, a podané atb. byly k ničemu. Nicméně já jsem se na tuto skutečnost připravovala a dělala vše pro to, aby tím synek ohrožen nebyl (a také GBS po odebrání pupeč. krve neměl). A ještě jsme se spolu dohadovali o podání atb. kapek do očiček po narození. Naštěstí podat kanavit na lžičce, místo injekce problém nebyl... Dále mě zarazilo to, že při prohlídce porodnice nám bylo sděleno, že miminka po porodu nekoupou. No ještě, že jsem to měla v porodním plánu, neboť sestřička přišla se slovy, tak jsme Vám ho nevykoupali, jak jste si přála.... A dále při prohlídce bylo řečeno, že miminka jsou stále s maminkou, krom nutných úkonů. A opět chyba, miminka dávají cca 2-3 hod po porodu zpět k maminkám. Já jsem byla nervózní, takže mi ho dali už po hodině, jakoby čekání na dětského lékaře nemohlo miminko být u maminky, když nemá žádné problémy.
Jinak paní, která tam se mnou byla na vyvolávání porodu "zprasili" neskutečným způsobem. Vyvolávací tabletky nefungovaly a když se navečer jen začaly trochu rozjíždět kontrakce, tak dostala kapačku na útlum, aby si v noci prý odpočinula. A další den znovu vyvolávání, bohužel kontrakce nebyly takové, že nakonec skončila císařem a po vrácení na pokoj byla v zuboženém stavu. Toto bych nepřála tomu největšímu nepříteli. Nemohla mít u sebe miminko, protože se o něj nemohla ani postarat. Ale personál okolo ní skákal jedna báseň, ještě aby ne....
Nicméně jsem ráda, že v době mého porodu okolo 14 h se nestřídala služba a měli jsme klid po porodu a né šup šup rychle vše uklidit. Měla jsem synáčka skoro hodinu hned po porodu na bříšku a nikdo nás neotravoval.

luccis
11. kvě 2014

Ehm.. každý má jiné zkušenosti - maminek se vždy ptají jestli je chtějí přiložit hned nebo otřít- potažmo umýt, protože je hodně maminek a já třeba byla mezi nima, že jsem chtěla miminko umýt- pro každou to přitažlivé není- dát si "upatlané" dítě hned na prsa. Jak říkáte- jste individuální rodička a to že Vám to vyhovuje neznamená, že to vyhovuje všem ostatním a Roudnici je zatím bětšna těch klasických maminek. Miminka jsou od maminek odděleny pouze pokud chtějí a nebo nemohou se o ně postarat- Já ho třeba chtěl máít u sebe hned, ale když mi ho přinesla a on pořád zvracel tu černou smolku nebo co to bylo tak na to jsme fakt energii teda neměla...

Byla jsme u všech maminek po císaři od února a žádná tak zuboženě nevypadala, tak nevím kde jste vzala ten dojem. Sestřičky skáčou kolem všech ne proto ab si něco žehlily, ale proot že je jasné že maminka na kapačce po císaři nemůže nic...Nemůže se samozřejmě ani postarat o miminko, to je snad jasné, když leží po císaři na lůžku - to je ale snad všude, ještě jsme nazažila maminku, která by po císaři neležela a od toho jsou tam sestřičky aby miminko netrpělo a bylo o něj postaráno- nakrmené, čisté... císař nikdy není hezký, ale třeba za starého primáře - to nechávali maminky prostě šťavit do poslední chvíle..že za každou cenu přirozeně, teď už je tak netrápí a když to nepujde tak to prostě nepujde.

Je to asi jako všude, když přijedete se svým plánem a narušíte přirozený chod porodnice, kde josu sestřičky zvyklé že to šlape tak jak má. Nevím jak to bylo teda minulý rok po otevření, ale teď to tam šlape uplně normálně. dokonce teDˇmi rovnou hlásili, že tam mají alternativní porod, kdy si maminka nepřeje ani sestřičky na pokoji, chce tam být sama se svou rodinu a v klidu, že ani vyfotit miminko nebude chtít. Rodila tam i mormonská rodina a vše šlo uplně normálně.

romina15
14. kvě 2014

Ahoj, díky všem za příspěvky - jak pozitivní, tak negativní. Také budu rodit s největší pravděpodobností v Roudnici - termín v půlce června. Mimčo ale zatím pořád není otočené, tak nám hrozí císař. Máte někdo zkušenost s císařem v Rci? Mám z toho trochu strach...normálně bych v Roudnické nemocnici na žádnou operaci či závažnější vyšetření nešla (nemám příliš dobré zkušenosti), ale na porodnici mi vyhovovalo, že je menší, osobnější a budou se mi věnovat. Ale s tím císařem se teď bojím ☹

danka1987
15. čer 2014

Naprostá spokojenost, rodinná nemocnice, veškerý personal ochotny, vstřícný, příjemné prostředí. Naprosto respektovali můj porodní plán , vse mi předem vysvětlili, zeptali se zda souhlasím. Měla jsem soukromí na predporodnim pokoji ,měla jsem k dispozici vanu, míč a jiné pomůcky. Při samotném porodu jsem si mohla vybrat polohu, manžel mi dával kyslík aby se mi lépe tlačilo, což doporučuji. Ihned po porodu mi malého dali kůži na kůži pouze zabaleného a otřeneho, jak jsem si přála. Kontrolu životních funkci udělali na me a se zbytkem jako vážení , měření atd počkali po dvou hodinách za doprovodu manžela, po porodu jsem se mohla najíst a napít, po dvou hodinách jsme šli na pokoj kde mohl se mnou být manžel, mohl i přespat. Péče dětských sester super ochotně pomohli s kojením , koupáním atd. Jídlo taky super. Jen asi jako všude hrotili, aby malý probíral uz dva dny po porodu, nez jsem se rozkojila a malý přibral trvalo to čtyři dny a pak nás pustili domu. Celkové velká spokojenost. Doporučuji.

danka1987
15. čer 2014

Ps: rodila jsem od půlnoci do 12:30 na noční směně byla zaskakujici porodní asistentka z MĚlníka a sama mi doporučila ROudnici, protože je menší, je tam klid a mají na vás čas a dají vám potřebný prostor

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru