Porodnice Rychnov nad Kněžnou. Jaký máte názor?

lentilka28
4. čer 2011

Ahojky všem maimnkám i těhulkám! Zajímal by mě váš názor na porodnici v Rychnově nad Kněžnou. Na porodnici v Náchodě slyším jak chválu, tak nespokojenost, ale to je u všech porodnic stejné. Máte někdo zkušenost s porodnicí v RK? Rodila jste tam některá nebo chystáte se rodit? Co vás odradilo nebo naopak přimělo rodit právě tam? Děkuji za každé vaše názory! 🙂

lentilka28
autor
4. čer 2011

Nikdo z vás nemá zkušenosti?

vakiss
9. čer 2011

Ahojky, rodila tam sestra, a můžu říct podle toho co jsem od ní slyšela já bych tam rodit nešla, dítko ti nedaj na pokoj vozi ti ho jen na kojeni, na navštevy skoro o něj musis prosit aby ho videla rodina a ani nesmis dítko vyndat z voziku, nevim jaký tam jsou dobří doktoři ale jenom tohle by mě odradilo 😒

monika12353
4. srp 2011

@lentilka28 Ahoj, ja se do rychnova chystam za 7 tydnu 🙂 dnes jdeme na prohlidku salu a pokoju a tak...kdyz bys mela zajem napisu ti pak vic. Jinak - sem z opocna, takze volba taky Nachod nebo Rychnov, ale co jsem slysela ja, od tech, co rodily v Rychnove- vetsinou velka spokojenost- hlavne je to baby friendly hospital- dite je stale s tebou (nevim, zda vakiss nemela nejake problemy nebo neco...) a pry velice mile sestricky co se tyce kojeni...

lentilka28
autor
4. srp 2011

@monika12353 ahojky, jůůů tak aspoň jedna dušička🙂 No já právě zase slyšela opak, že Náchod je děsnej....tak nevím no, pak si vyber.... 🙂 Ono ať rodíš kde rodíš a nejsou komplikace, tak si myslím, že odrodíš všude a budeš říkat, že si to tam nemůžeš vynachválit, horší je, když komplikace nastanou....Já bych právě šla taky radši do Rychnova, slyšela jsem pozitiva, ale pořád nejsem rozhodnutá. Určitě mi písni víc a písni, jak to dnes na tebe působilo....jen se zeptám...na obhlídku sálu a pokojů ses tam nějak musela objednat nebo tam přijdeš kdy chceš a oni tě provedou? Děkuji🙂 A předporodní kurz si tam absolvovala?

monika12353
4. srp 2011

No, na prohlidku snad berou kdykoli, ale jinak kazdy prvni a treti ctvrtek v mesici poradaji takovy informacni schuzky a prohlidky, ci co....Nic jineho jako kurz nemaji...Nevim, odkud jsi, ale v opocne zadne kurzy ani cviceni nejsou a priznam se, ze se mi nikam jezdit nechtelo, takze sem nikam nechodila...Ctu ruzne diskuze... mam olej na masaz hraze, lneny seminko, sem tam cvicim nejake cviky na zada, delam za zahradce, to musi stacit 🙂 🙂 Jo a koupila sem si EPI NO balonek. Jinak presne jak rikas- kdyz je porod lehkej, bez problemu je to super vsude🙂 a taky zalezi koho dostanes a kazdej ma holt nekdy blbou naladu....ale na ruznych portalech jsou hodnoceni porodnic a rychnov vysel celkem dobre.

vakiss
4. srp 2011

@lentilka28
@monika12353

Holky nechci říkat že je porodnice špatná , jen píšu co říkala sestra, porod neměla nijak komplikovaný, a rodila před cca 4 lety , takže se ledacos mohlo změnit.

takže se omlouvam za negativní komentář ☹

lentilka28
autor
4. srp 2011

@vakiss za nic se neomlouvej, neslyším úplně samá pozitiva na Rychnov...někdo by tam prostě rodit nešel. To samé Náchod....já jsem slyšela dost negativ na Náchod, ale to je taky od mamin, který rodily před x lety, takže se taky určitě dost věcí změnilo....takže já jsem ráda za každej názor🙂 Ale je to pořád tak nerozhodně, že se prostě nemůžu nějak rozhodnout, ale je pravda, že jsem se ani v Náchodě ani v Rychnově ještě kouknout nebyla, takže se třeba rozhodnu po obhlídce....

lentilka28
autor
4. srp 2011

@monika12353 já jsem právě z Dobrušky 😉 Tady bývá od září plavání pro těhotné, tak uvažuju aspoň nad tím a možná se tu někdo najde, kdo vede cvičení pro těhotné, uvidím v září. O předporodním kurzu uvažuju, ale uvidím až poté co zkouknu porodnici v Náchodě a v Rychnově....Chtěla bych ten kurz absolvovat s manželem 🙂 Ale asi to nechám všechno až na to září....

monika12353
4. srp 2011

@lentilka28 JO? z dobrusky? No predstav si, dnes sem tam jela na ten "kurz"- mysleli jsme ze to je od 15,30- tak se kodrcam autobusem...a ono to bylo od 14,30- kdyz sem prijela, tak to koncilo... takze snad za 14 dni ☹ ☹ bylo mi to tak lito, ze sem to normalne obrecela...cely den mi n ebylo moc dobre, dlouho sem vahala, zda jet, no a kdyz sem se rozhodla...jedu, zbytecne...mozna bychom mohly priste spolu, nechces??

monika12353
4. srp 2011

@vakiss Jasny, vsude jsou nejake stiznosti...taky sem vdecna za kazd ykomentar...ale myslim, ze se vsude vic a vic snazi, aby se tam maminam libilo...

lentilka28
autor
4. srp 2011

@monika12353 no já jsem na jejich stránkách ale četla, že to bývá od 14:30 😉 Tak to sis teda dala 😒 Mně dnes taky nebylo úplně dobře, mám to z toho počasí, jakmile se změní tlak, počasí tak je zle....na kurz chci jít až fakt ke konci září, protože bych to všechno asi úplně do zimy zapomněla a jak jsem psala, chci, aby šel i manžel, ať ví do čeho jde 😀 A ty máš teda termín v září,že? 😉

monika12353
4. srp 2011

@lentilka28 No, mam dva terminy, 29.9. dle MS a 3.10 dle UZ, tak uvidime... Jinak vim, ze na netu to psali, ale doktorka kam chodim ma v ordinaci pozvanku a tam je od 15,30. A manzelovi taky rekla jedna sestra v 15,30- tak se bud prerekla ona, nebo on spletl- oboji je mozne 🙂 Ale asi bych to ani nenazyvala kurz, trva to pul hodiny 🙂

lentilka28
autor
4. srp 2011

@monika12353 a kam chodíš? Já právě jezdím do Opočna k Bejdové 😉 Taky tomu "kurzu" moc nedávám, ale tak třeba se tam aspoň něco dozví manžel🙂

monika12353
5. srp 2011

To je nahoda, ja taky chodim k Bejdovy...pry je dobra. Chodila sem leta do Hradce k Reslovy, coz je teda kapacita,ale predloni jsme se prestehovali sem a to se mi v tehotenstvi nechtelo dojizdet.. a tak se manzel ptal, ke komu jit a doporucili Bejdovou, ze je snad dobra...(manzel je doktor, aby bylo jasny- delal v opocne, nez to tu zrusili) ☹ vlastne kvuli jeho praci- nemocnici sme se sem prestehovali ☹

lentilka28
autor
5. srp 2011

@monika12353 takže vy jste se sem přeštěhovali a pak přišel o práci kvůli zrušení nemocnice,jo? 😲 To je docela mazec 😒 Jojo, ona je fakt dobrá a příjemná. Jsem ráda, že k ní chodím.

monika12353
5. srp 2011

@lentilka28 No presne tak...my sme se sem stehovali pred 2 lety do najmu- jak je u nadrazi ta bytovka nebo co toje, takovy ruzovy. No a po roce sme si tady koupili domecek na Svamberku, jestli znas?? Vsichni nas jeste v lete ujistovali, ze to zavreni nebude jen tak, ze se o nem mluvi uz 20 let...no...v prosinci to zavreli skoro ze dne na den. Ted je v Rychnove. Je to smula, ale my sme celkove meli takovy nestastny obdobi, takze ted doufame, ze uz vse bude jen lepsi a lepsi 🙂

monika12353
16. srp 2011

Tak tento ctvrtek se teda opet chystam do rychnova- snad uz se to podari 🙂 dma pak vedet..

monika12353
23. srp 2011

@lentilka28 Tak sem konecne navstivila porodnici...Personal moc mily, oddeleni pekne, porodni stul celkem novy...jinak virivka, mic... co by te zajimalo??

lentilka28
autor
23. srp 2011

@monika12353 ahojky, zatím mě nezajímá asi nic, jelikož jsem tam teď týden ležela na gynekologii na lůžkovým 😀 Takže jsem si prošla teď v sobotu sály s panem dokotrem Dorkem🙂 Udělal mi malou přednášku, jak to tam chodí🙂 Takže spokojenost, za ten týden jsem poznala personál a jak píšeš jsou všichni moc milí, takže už jsem rozhodnutá pro RK🙂

monika12353
23. srp 2011

Jee, tys tam lezela??? A co? Dobry? Dopadlo vse ok?? Teda jsem stastna, ze u me zadny problem zatim nenastal, pac predstava, ze bych mela byt v nemocnici- asi bych to cely probrecela ☹

lentilka28
autor
29. srp 2011

@monika12353 ležela jsem tam s tvrdnutím břicha (kvůli čípku). Teď v pátek tam jedu na kontrolu, jestli se ten čípek za těch 10 dní nějak výrazně nezkrátil. Pokud jo, tak bych musela podstoupit cerkláž - steh na děložním hrdle, aby se dál nezkracoval, jinak by mi hrozil předčasnej porod 😒 Ale já pořád doufám, že to v pátek bude OK, a že tam už znovu ležet nebudu až při porodu 🙂 Jojo, taky závidím všem, kdo mají těhu naprosto bezproblémový.....no mně bylo taky do breku, kor když moje celá rodina je v Brně a nikoho kromě manžela a tchánovců tu nemám.....jo tak mě přeci jen něco napadlo - už máš nachystanou tašku do porodky?Určitě jo,ne? A nevíš co všechno je v porodnici k dispozici? Jestli třeba ubrousky mají tam nebo si je musíš přivézt, jestli plíny atd....na to jsem se neptala.....a věci pro mimčo, jestli hned od začátku bude muset být už v něčem oblečený, nebo jestli oni tam budou mít nějaký nemocniční oblečky pro mimčo....nevíš náhodou?

jennyska
27. led 2014

Ahoj @lentilka28 @monika12353 a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti, pocity a dojmy s porodnicí v Rychnově nad Kněžnou do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/porodnice-rychnov-nad... pomůžete ostatním těhulkám, které si právě porodnici vybírají a hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste byly v porodnici spokojené? Co se Vám líbilo/nelíbilo? Jaký byl personál? Jak proběhl porod? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru