Porodnice Slaný. Byly jste spokojené?

mirka755
22. kvě 2008

ahoj maminky, rodila jste některá ve Slaném? A jak jste byli spokojené? Já tam rodila loni v dubnu a vše 🙂 perfektní, tak chci slyšet i názory ostatních

ciernavila
16. bře 2011

@berenika39 Ahoj, dnes me boli v Slanom na seminari, a k dispozicii su vraj vlozky ale o koseliach sa nehovorilo, lebo nam dali papier co si mame doniest a zdoraznili ze treba uteraky , zupan a aspon 5 nocnych kosiel...tolko ani nemam, mam len 2 tak som si dalsie 2 dnes dokupila... no priznam sa erarne by boli praktickejsie. Len o zupane bola v papieri poznamka ze je moznost pozicat.

berenika39
16. bře 2011

@ciernavila ahoj, jééé, už se ti to blíží, mc držím palce, at je to rychle a v pohodě🙂)).
Asi jim docházejí peníze, jako všude. Za mě byly košile určitě na chodbě na vozíkách, kdykoliv k dispozici, ale je docela možné, že nemají na prádelny a nákupy, proto musíte mít vlastní, to asi nepřeperš. Staí jakákolic, nemusí být speciální kojící, jen aby to mělo nahoře knnoflíky. A pokud tam budou za tebou chodit, dáš jim dvě domů a třetí den ti je zase vypraný přinesou, pátý den jdeš domů🙂))))))
Župan jsem nepoužila, byla jsem tam v létě, nohu nepoužitelnou, takže pro mě byl zbytečný...jsem nevstala z postele 18 dní.

martinka.pida
16. bře 2011

@ciernavila Ahojky, budu rodit také ve Slaném. Erár košile, župan a věci na mimčo ti půjčí. Pokud nechceš, tak je nutné mít na každý den svojí čistou košili, což prý opravdu vyžadují.

dancicka
17. bře 2011

Ahoj holky, tak nás to ve Slaném čeká 🙂 A vůbec nevím, jestli se mám těšit, nebo obávat 😵
K těm košilím - myslí tím, 5 košil na kojení? 😕 ZAtím nemám ani jednu... to abych si pospíšila. 😅

anieanne
17. bře 2011

Ahoj, taky jsem rodila ve Slaném, a k dipozici jsou vložky, košile a oblečení na prcky.
@dancicka Obávat se není čeho, na šestinedělí jsou super všichni, z dětských sester tam jsou teda dvě na zabití, ale když budeš mít štěstí, tak budou sloužit noční a moc je nepotkáš 🙂

martinka.pida
18. bře 2011

@dancicka Zatim jsem slyšela vesměs dobré ohlasy. Jojo, pět košil na kojení. Nebo ty jejich.
Já tam byla zrovna včera. Myslela jsem si, že mi odtéká plodovka,ale byl to jen poplach. Doktorka i sestřičky byli hrozně příjemný 🙂

dancicka
18. bře 2011

@martinka.pida No já jsem se zase dívala na jejich webovky a našla jsem tam info, že pro maminky a mimča tam mají vše volně k dispozici... Tak nevím. Takže jsi už na spadnutí? 😅 Držím palce, ať vše dobře dopadne. 😵

martinka.pida
18. bře 2011

@dancicka Asi jsme se špatně pochopily 🙂. Dostaneš vše od nich - jak pro mimčo (snad kromě plínek a vlhčených ubrousků), tak pro sebe - košile, župan a vložky. Pokud chceš ale svojí košili, tak vyžadujou na každý den čistou...
Už mám po obou termínech a pořád nic ☹. V pondělí už jdu na příjem, tak jsem zvědavá, co mi řeknou 🙂.

dancicka
18. bře 2011

@martinka.pida Tak to jsme se fakt špatně pochopily 😵
Budu na Tebe moc myslet, i když Tě neznám - kolem mě se teď všichni rozrodili, tak uvidíš, že porodíš sama a bez problémů. Zrovna minulou neděli porodila kamarádka 🙂 Taky přenášela a měla případně v úterý nastoupit, ale stihla to a mají kráááásnýho zdravýho klukana 🙂 Co čekáte Vy? 😵

martinka.pida
18. bře 2011

No nevim, už si moc šancí nedávám. Zkoušela jsem už všechno možné, ale nic nezabírá 😠 . Tak ještě zítra počkám na úplněk, to bývá nejvíc porodů 😀.
Kamarádka rodila taky ve Slaném?
Čekáme holčičku (na 99%) a už jsme hrozně nedočkaví. Všechno máme připravené, už jenom to zlatíčko naše nám tu chybí 🙂.
Chodíš i do Slaného k doktorovi?

ciernavila
18. bře 2011

@dancicka
@martinka.pida
Tak Vam drzim palce, ja som bola v Slanom v stredu na seminari, pozreli sme si priestory, bolo mi to sympaticke. Tak a ja som si nakupila pre istotu 5 kosiel,...no ani nebolo asi treba, nevadi. Dnes som si zbalila kufrik, termin mam 17.4, takze snad este casu. Plienky povedali ze staci ked otecko prinesie na druhy den, ale rozmyslam ze aspon par si ich prihodim uz hned so sebou. Cely balik sa mi nechce hned vlacit nech to nemam rozmernu batozinu. Dufam ze bude volny nadstandard, ak nie nevadi...Ja tiez cakam chlapceka 🙂 inak z toho mam trocha strach aby som sa tam neprehnala zbytocne nakolko nemame auto a buntosit v noci znamych alebo sanitku a zistim ze je to plany poplach, asi by som si pripadala blbo ☹..to mam ako nocnu moru

ciernavila
18. bře 2011

Ozaj a na umyvanie babatka cosi treba tiez doniest? Ci to tam maju? Lebo z kozmetiky tam bol pisany len Bepanthen. Odsavacku moju mozem nechat doma? Beriete si niekto so sebou? Ja si radsej poziciam tam ak sa bude dat, nechce sa mi to trepat so sebou.

ciernavila
18. bře 2011

@berenika39 Uha 18 dni je teda dost 🙂) dufam ze sa tam zdrzim len tie maximalne 4, uz nech to mam za sebou...heh dnes na kurze sme precvicovali dychanie, tlacenie....ktovie aka vsak bude realita

berenika39
18. bře 2011

@ciernavila budu držet palce a pak dej vědět, a pozdravuj..heslo zlomená noha..docela jsem zvědavá,jestli si vzpomenou....a fakt se neboj, jsou tam profíci, měla jsem dost času to posoudit 😀 😀

martinka.pida
18. bře 2011

@ciernavila Taky jsme byli na semináři, ale už minulý měsíc.
Plínky by měly stačit až na druhý den, ale taky jsem si jich zabalila pár už do tašky. Všechno ostatní (rybilku a kosmetiku na koupání) máš myslim taky od nich. Vezu si ale pro jistotu taky svojí.
Odsávačku netušim, ale ta by měla být všude v porodnicích...
Pokud si prvorodička, tak na příjem stačí vyrazit, pokud máš pravidelné kontrakce po pěti minutách (včera jsem se na to pro jistotu ptala doktorky 😀), i když já to mám do Slaného 15 minut, takže asi zvážit čas podle dálky 🙂.
Pak pokud to odteče plodovka nebo krvácíš...

Ještě mě tak napadlo...pokud máš svoje dudlíky, tak si je dej rovnou taky do tašky. Už dvě maminy mi řikaly, že dudliky dostaly v porodnici erární a pak mimča nechtěla ty jejich, takže musely shánět ty staré, co dávaj v porodnici 😉.

ciernavila
19. bře 2011

@berenika39 Tak dik, spytam sa a dam vediet 🙂
@martinka.pida No dobre vezmem aj dudlik, par plienok a Bepanthen uz mam v kufriku. Ja mam do Slaneho vlakom pol hodinu z Kralup a autom neviem, auto nemame nikdy som tam tak nesla. Vlastne som v Slanom bola len raz v zivote - to tu minulu stredu na seminari.

ciernavila
19. bře 2011

To ze mam ist do nemocnice ked su kontrakcie kazdych 5 minut vsade opakuju ale ked mne sa to zda priam neuveritelne ked som nikdy nerodila, sa bojim aby sa mi nestalo to co jednej mamicke v dakej diskusii, ze uz mala kontrakcie s takymi kratkymi intervalmi a zrazu ani nestihla dost sanitka a porodila vo vani.

martinka.pida
19. bře 2011

@ciernavila Taky mi to přijde, že těch pět minut je už dost krátký interval...Jsem taky prvorodička, takže bohužel z praxe nevím 🙂. Asi bude stačit, když se ty intervaly budou zkracovat a budou pravidelné...

martinka.pida
19. bře 2011

Za pár dní sem snad už budu moct přispět praktickou zkušeností 😀.

tapilka
19. bře 2011

Ve Slaném jsem nenadále rodila před rokem (Byla jsem registrovaná v Neratovicích, ale tam mě odmítli). Též jsem byla prvorodička, z Kralup jsme odjížděli při kontra po 5 min, zhruba o půlnoci. Kubík se narodil v 13.17. Se mnou na hekárně byla holčina- těž prvorodička- a co se týče rychlosti porodu a příjezdu do porodky, byla na tom stejně jako já. Takže žádné strachy. Jinak opravdu jediné, co jsem potřebovala byly plínky a ubrousky... a to jsem sebou měla opravdu všechno, protože jsem měla zbalenou tašku jinam.
Držím palečky, ať je porod co nejrychlejší a stejně tak nejúžasnější zážitek jako byl pro mě 😉

ciernavila
20. bře 2011

@tapilka No dik, ja tiez pojdem z Kralup. Len este zistim ze cis a da volat sanitka priamo zo Slaneho, lebo vraj ak sa vola klasicka 112 ci 155 vraj zavezu do najblizsej co je po ruke. Alebo prinajhorsom budeme muset zobudit znamych co maju auto. Co som sa doteraz nebala uz ma zacina premkynat trocha ta obava ze aka to bude bolest ale nic nam neostava ine len vydrzat, vysledok stoji za to 🙂

ciernavila
20. bře 2011

@martinka.pida hihi moj muz dnes cital na dakej diskusii ze sla zena v Prahe do porodnice metrom. Ale isla na planovany cisarsky tak to bolo trocha ine, ale prislo mu to vtipne, ze by tka nahodou stretla znamu a ta: Kam ides? Aaaale, len tuto rodit... 🙂

dancicka
21. bře 2011

@martinka.pida Ne ne, kamarádka porodila v Podolí. Ona je teda z Phy, tak proto 😉 Jinak já chodím k Dr. Matouškové. Čekáme chlapečka a připraveného chudáček nemá skoro nic (má už skoro všechno, ale zatím to není připravené 😉) - chystáme se za 14 dní na rekonstrukci koupelny a hned na to, přijde na řadu pokojíček 😅 No začínám z toho být lehce rozpačitá, abychom to stihli... Držím palečky. Asi budeš psát už s malou v náručí 😉 Moc na Tebe myslím a dej vědět, jak to šlo. Držím palce, aby to šlo snadno a hoooodně rychle 😉

dancicka
21. bře 2011

@ciernavila Naši známí jeli nedávno do porodnice taxíkem. Nebyli schopní se v noci na nikoho dovolat. Taxikář byl zlatej a oni si ho zavolali i na cestu zpět. 😀 Prý po cestě s prckem domů jim ten taxikář řekl, že tak dojetej ještě nikdy nebyl - prý dokonce vyhledával cestu, aby nemusel jet po "kočičích hlavách" (velké dlažební kostky) 🙂 Dal jim slevu a ještě jim prý o dva dny později přivezl pro prcka nějaký dárečky 🙂
17.4. je nádherný termín (já jsem se narodila 19.4. 😉) Já se 20.4. chystám taky na seminář do porodnice 🙂 Tak třeba se tam potkáme 😉

wansday
23. bře 2011

@dancicka moje dcera se narodila 17.4. a dokonce ve Slaném v porodnici😀

dancicka
24. bře 2011

@wansday Fakt? tak to jsou ty nejhezčí data narození. Já se na svoje kulatiny dokonce i vdávala (to aby si to manžel lépe pamatoval 😉 )¨.

ciernavila
25. bře 2011

@dancicka Tak to aby som si este pribalila do tasky darcek pre teba k narodkm 🙂
@wansday A termin mala tiez 17. 4 predpokladany? ELbo moj muz ma 21.4 narodky a moja mama 7.4 tak to budú mat taky pekny darcek

wansday
25. bře 2011

@ciernavila ne ne termín jsem měla podle měsíčků 9.4. a podle ultrazvuku 19.4. 🙂

wansday
25. bře 2011

@dancicka hi tak to je dobrý.. škoda, že já jsem v lednu.. jinak bych o tom taky přemýšlela, ale v zimě se vdávat nechci 😒 jinak jako, nevim jak ty, ale ona je ukázkovej beránek, užijem si s ní jako 😀

dancicka
25. bře 2011

@ciernavila 😀 Já si myslím, že budeš mít úplně jiný starosti 😉 - i když spíš hlavně radosti 😀 Držím palce 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru