Porodnice Slaný. Byly jste spokojené?

mirka755
22. kvě 2008

ahoj maminky, rodila jste některá ve Slaném? A jak jste byli spokojené? Já tam rodila loni v dubnu a vše 🙂 perfektní, tak chci slyšet i názory ostatních

dancicka
25. bře 2011

@wansday I když zimní svatby jsou taky nádherný - jen na to musí být to správné počasí 🙂 Takovej bílej kožíšek na šaty.... 😵 tomu říkám nádhera 😉

ciernavila
25. bře 2011

@dancicka Dakujem 🙂 Ufff no svadba v zime ci v lete, asi to je jedno, my sme mali pocasie síce ukážkové ale bolo cez 30 stupnov a ja som sa pod tou spodnickou a dlhou vleckou parila ze sa zo mna len tak lialo a na tych fotkach co sa fotili okolo obeda uz som zacala mat vlhku tvar

dancicka
25. bře 2011

@ciernavila Takže duben je opravdu ideální 😀 My jsme to měli na střídačku - chvíli slunce, potom zima 😵 ale znovu už bych se asi nevdávala - sice jsme měli úžasnou svatbu, ale zařizovali jsme si jí sami ... no a těch starostííííí 😀 Jsme rádi, že už to máme pár let za sebou 😉

ciernavila
25. bře 2011

@dancicka jooj ja by som si tu svadbu aj s muzom hned zopakovala, to zariadovanie ma straaasne bavilo, vacsinou veci som zariadovala cez net -salu, ubytko, DJ, kvety atd atd...osobne sme boli len dohodnut fararku - co bola znama a bola fakt uzasna a tiez par krat sme museli zbehnut na SK kvoli obhliadke a dohodnutiu priestorov na oslavu v hoteli a do cukrarne na tortu a kolace, saty som tiez obehavala na SK. Cize na to ze zijeme v ČR sme to mali o to komplikovanejsie ze so sa dalo sme si riesili sami na dialku, a sme radi ze rodicia brali do uvahy ze si to chceme organizovat sami a nemontovali sa nam do toho co bolo super, na starosti si vzali len vyrobu vina a etikiet. Heh a mojmu muzovi sa neskutocne ratalo to ze sme spravili celej rodine sukromny koncert - on elektricka gitara, ja zase spev a flauta takze sme sa aj hudobne vyzili, nakolko sme cela rodina spevava a to z oboch stran.
Kiez by aj porod prebiehal tak zabavne ako svadba 😀 By sme si aj s drahym radi vzali do porodnice metalove CD namiesto relaxacnej hudby ale to asi jedine na sluchatka ved by to tam nik okrem nas dvoch neprezil, hehe

alenv
25. bře 2011

@ciernavila Ahoj taky budu rodit v porodnici ve Slaném.. mám termín 9.4 tak jsem zvědavá🙂 jinak noční košile si neberu ani jednu.. budu si tam půjčovat ani si je nechci zničit (doporučení od kamarádek) ale beru si svůj župan🙂 už bych klidně rodit jela🙂

alenv
25. bře 2011

@ciernavila jo a chci taky na nadstandart, ale na ten po dvou🙂 nějak nechci být uplně sama na pokoji

ciernavila
25. bře 2011

@alenv No tak ak to na mna prijde skor mozno sa tam stretneme 🙂 U mna to je opacne, ja zase zupan nemam, mama mi posle taky tenky co mam u rodicov zo SK, snad to stihne dovtedy prist postou. Kosele som si nakupila u cinana za 130 cize tie ak aj znicim tak to nebude taka tragedia. Ja som ich kupovala este vtedy ked som si myslela ze erarne tam nepoziciavaju.

alenv
25. bře 2011

@ciernavila já bych si je taky koupila, ale ted tam rodily dvě moje kamarádky tak mě poučily 😀 to je fakt, termíny máme kousek od sebe🙂 a to znám ještě dvě holčiny od nás co mají termí 7 a 10 dubna 🙂 asi bude hodně dubnátek. Je to ve Slaném prý moc fajn.. holky byly moc spokojené. Už to chci mít opravdu zasebou 🙂

ciernavila
25. bře 2011

@alenv Ja takisto..maly uz si v tom bruchu vyskakuje, ma tam uz malo miesta chudak. Ja sa len bojim aby ma to nechytilo niekde v Prahe, lebo mne este moja zenska doktorka ktoru mam v Prahe dala termin prehliadky na 6.4 a mna uz to cestovanie furt do Prahy trocha unavuje.

alenv
25. bře 2011

@ciernavila tak to nemáš moc dobrý ☹ já jezdím autem a dr. mám 10 min. autem...
já už bych to brala, protože se mi začíná zvyšovat tlak a dr. mě už hlídá chtěla mě už poslat do nemocnice, ale zatím to nechává jestli se nebude zvedat

ciernavila
25. bře 2011

@alenv Ja som si robila srandu ze pojdem do Slaneho vlakom, ved to je z Kralup len 35 minut to sa da a od stanice je to tiez len kusok 🙂 Nastastie si muž vybavil ze ked to na mna prijde v noci a nahodou by sme dosli a povedali nam ze je este cas a jeho by chceli poslat domov, tak nakolko by mu nesli ziadne vlakove spoje tak by prespal u kolegu co byva v Slanom.

alenv
25. bře 2011

@ciernavila to je na prd, když pak nemáte auto v těchto situacích ☹ ale neboj to zvládnete.. tak si zavoláš sanitku

martinka.pida
28. bře 2011

Ahoj kočky,

už jsme i s Verunkou od pátku doma z porodnice 🙂.
Byla jsem maximálně spokojená. Porodní asistentky na sále (vystřídaly se na mě tři směny před porodem) naprosto super. U porodu mi moc pomohl jejich přístup, vůbec jsem si nepřišla jak v nemocnici. Doktorka u porodu taky super (myslim, že to byla Kabrhelová). Přímo u porodu jsem měla tu asistentku, co dělá ty semináře 😉
Na šestinedělí to samé. Péče úžasná, všechno vám ukážou, nemusíte se bát na nic zeptat.
Košile byly volně k dispozici, svoje bych si nebrala. Spotřebovala jsem většinou dvě denně ☹.

Tu odsávačku, pokud máte svoji, tak bych si ji vzala. Musela jsem si půjčit jejich, protože jsem měla druhý den prsa tak nalitý, že jsem nemohla ani kojit a s tou jejich obyč mi to vůbec nešlo. Šlo mi to rychleji ručně ve sprše...A hlavně to míň bolelo.
Nic jiného mě teď nenapadá, co bych mohla ještě napsat...Jen teda, abyste byly stejně spokojené jako já 🙂

kaceenka
30. bře 2011

Ahoj holky, potřebuju radu 🙂 Chtěla jsem rodit v motole i jsem se tam registrovala..Ale několik holek tam nebylo spokojených a proto jsem se rozhodla pro Slaný...A hlavně bydlíme ve Slaným. Myslíte,že to bude problém, když jsem registrovaná v motole? A to mi stačí, jít na ten předporodní kurz a můžu tam rodit? A musím tam asi chodit i na monitory, které se dělají někdy od 36tt? Vůbec nevím jak to chodí a jak to udělat....
A k tomu předporodnímu kurzu...,Stačí když půjdu na ten od 36tt nebo mám jít i ted? A pak tam může se mnou i manžel?
V motole chtějí vyplnit nějaké papíry ohledně jména atd.vyžaduje se to i ve Slaným?

berenika39
30. bře 2011

@kaceenka to podle mě nevadí, kde jsi registrovaná, to přece ve Slaném nevědí🙂. Ten kurs není podmínka.

kaceenka
30. bře 2011

@berenika39 no ja vím, ale mám to v těhu průkazce, že jsem registrovaná v motole...Vůbec jsem nečekala, že se takhle rozodnu, že tam prostě nechci..ale člověk ma občas myšlenkové pochody a vymyslí pokaždé něco jiného..Ale na ten kurs asi půjdu, protože jako prvorodička nic neumím...A na ten kurs stačí když se tam jen tak dostavím?

martinka.pida
1. dub 2011

@kaceenka Ahojky, co máš v průkazce asi neni podstatný. Na monitory tam taky chodit nemusíš. Chodila jsem na ně ke své doktorce.
Na kurz můžeš bez jakéhokoliv přihlášení, stačí tam jen dorazit 😉 .My tam byli měsíc před porodem.
Ale neni to podmínka k porodu. Nemusíš se tam registrovat, ale asi bych si tam zavolala co a jak.
Manžel s tebou může k porodu i bez kurzu, pokud půjde na kurz, dostaneš razítko do průkazky a tatínka u porodu budete mít o 300kč levnější...
Ohledně jména taky nic vyplňovat nemusíš, ptaj se až na příjmu a pak myslim, že se mě ještě ptala znova na sále, když jsem malou porodila,jestli jsem si to nerozmyslela 🙂.

dancicka
1. dub 2011

@martinka.pida Já nějak zaspala a dlouho jsem tu nebyla 🙂 K Verunce moc gratuluju 😉 Hlavně že už je na světě a jak se vůbec cítíš?
My jsme museli tento týden zůstat doma kvůli častému tvrdnutí břicha a zmenšení čípku :( Právě jsme začali s rekonstrukcí koupelny, tak mám hlavu jak střep. Po pondělní kontrole se těším buď do práce nebo k rodičům na hory 😉
Tolik Ti závidím, že už "to" máte za sebou 🙂 Budeš sem dávat nějakou fotečku? 😉

martinka.pida
1. dub 2011

@dancicka Tak na sebe hlavně dávej pozor a nech rekonstruovat ostatní a ty pěkně odpočívej, ať se Štěpánek pěkně dopeče 🙂.
Radši bych na ty hory než do práce 😉 .Za chvilku bys už stejně šla na mateřskou, tak ti v práci stejně určitě nic neuteče
😀 .
Jsem taky docela ráda, že už "to" máme za sebou a ten malinkej pokládek nám spinká v postýlce 🙂.
Cítim se docela dobře. Spodek se hojí teda pomaleji než jsem čekala, ale za chvilku to bude určitě lepší.
Jinak si Verunku hrozně užíváme, je to zlatíčko. Ani moc zatim nezlobí 🙂.
Jen mě mrzí, že jsem se v pátek vrátila z porodnice a manžel musel od pondělka hned do práce. Volno měl totiž zrovna když jsem byla v porodnici. Určitě bych si víc odpočinula. Takhle jsem hned v "plném nasazení" a je to docela znát...
Připojuji fotku našeho zlatíčka 🙂

martinka.pida
1. dub 2011

Jo a naše "maličká" měla 3750g a 53 cm 🙂. A to mi doktorka řikala, že budu mít malinký miminko, tak okolo tří kil 😀.

ciernavila
2. dub 2011

@martinka.pida Gratulujem k miminku! Nádhera 🙂 Juuuj už sa na to teším, už len dva týždne... Ak sa bude dať ja si tam požičiam erárny župan, ten čo mi mama poslala poštou som si obliekla a je mi tam veliký že by do neho vošli aj 4 maminky 😀

dancicka
7. dub 2011

@martinka.pida No ta je! Je překrásná, princezna 😵 Tak ještě jednou přeju hodně zdravíčka Vám oběma, holky 🙂
Jak se Vám doma daří? Musí to být prima pocit, viď? No už abychom ho taky mohli chovat v náručí 😵
Já už opravdu zůstávám doma 😖 No nedá se nic moc dělat - do MD to mám 4 týdny. Jsem hlavně ráda, že to nemusíme se Štěpánkem odležet v nemocnici a že můžeme být doma a dělat podporu makajícímu budoucímu tátovi při rekonstrukci koupelny 😉 Vše řídíme z obýváku z gauče nebo z ložnice 😀 Vypadá to tu ale jako po výbuchu sopky.... tak mě napadá, že budu muset najít nějakou brigádnici na úklid a mytí oken 😒

martinka.pida
10. dub 2011

Ahojky. Daří se nám skvěle. Pocit je to úžasný 🙂.Nečekala bych, že budu až tak nadšená z mateřství 🙂. A už vůbec bych nečekala, že mi může stačit pár hodin trhaného spánku, abych pak mohla celý den v pohodě fungovat 🙂.
Příroda to má fakt skvěle vymyšlené 😀 .
Tak si aspoň doma odpočineš a můžeš nabírat síly , budou se ti hodit 😉 🙂
A jak jsi na tom? Musíš ležet nebo máš "jen" být v klidu? Hlavně, že tě nechali doma a nemusíš do nemocnice.
Tatínek je určitě rád, že má doma takové pomocníky 🙂. Psychická podpora je taky důležitá 😀.

dancicka
12. dub 2011

@martinka.pida JJ, příroda to fakt má nášlápnutý 😵 Doufám, že to tak mám nastavený taky a že nebudu zase nějaká výjimka 🙂
Zatím jsme to se Štěpánkem ukecali na to "být v klidu" ale bojím se té nemocnice - příští pondělí jdeme na velkou kontrolu na gyn, tak uvidíme s čím na nás přijdou 😒 (ale snad to nebude nic strašnýho 🤐 Cítím se stále stejně, jen mě teď břicho i pobolívá, ale to přikládám špatnému spaní přes noc (kolikrát totiž zapomenu, že mám břicho a otáčím se jako "laňka" ☹ )
Taky jsem se Tě chtěla zeptat, jestli se za přednášku pro těhotné v nemocnici platí (vím, že jsi se účastnila 😵) - půjdu tam tak jako tak, ale jen jsem to chtěla vědět. Jen, že tam půjdu sama (budoucí tatínek musí do práce) - tak jsem jen chtěla něco pozjistit - na stránkách nic nemají ☹
Verunky i jara si hezky užívej - já už se taky moc těším na to, až bude Štěpánek na světě (ale zatím má ještě dost času, aby byl u mně 😉) a budeme se navzájem užívat 😉 pa pa

dancicka
19. dub 2011

Holky nejdete některá na zítřejší přednášku pro těhulky do nemocnice? Jen že manžel musí být v práci a já jsem sama trošku ostýchavá 😅

kaceenka
19. dub 2011

Akorát jsem hledala info o těch kurzech...dělají tam jenom 3.středu v měsíci? někde jsem četla,že pak je ještě kurz od 36tt a to vždy první středu v měsící, ale už to nemůžu najít..Taky jsem hooooodně ostýchavá 🙂 a už ted vím, že manžel se mnou nepujde....
Ten nadstandard se dá rezervovat? nebo až pujdu rodit, tak jim asi řeknu, že jestli bude volný, že ho chci?

dancicka
19. dub 2011

@kaceenka Toto ale není předporodní kurz - toto je přednáška pro těhotné 😉 Kurz je jiné kafčo. 😀 Zítra bude jen prohlídka porodnice - teda aspoň doufám 🙂 Nechci se stresovat z porodu dopředu 😉 Jdeš tam teda? 😅

kaceenka
20. dub 2011

No já bych šla..musím se podívat v kolik to začína..jestli to stíhám z práce...
@dancicka

dancicka
20. dub 2011

@kaceenka Právě že to začíná ve 13 hodin - což je za 50 min :( Já se určitě chystám... no kdyžtak se tam uvidíme 🙂 Když ne, přeju hezký den.

lucinda85
21. dub 2011

@dancicka :Ahoj, jaká byla vizita nemocnice? Kolik tam bylo mamin?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru