Porodnice Slaný. Byly jste spokojené?

mirka755
22. kvě 2008

ahoj maminky, rodila jste některá ve Slaném? A jak jste byli spokojené? Já tam rodila loni v dubnu a vše 🙂 perfektní, tak chci slyšet i názory ostatních

tapilka
6. čer 2011

@dancicka Tak to musím zavzpomínat... no dokud jsem byla na hekárně a pochodovala kolem nebo ve sprše, tak jsem chodila jak bylo třeba. Ale posledních pár hodin jsem ležela už na sále a pohyb pro mě znamenal utrpení. Takže pak později mě cévkovali... moc si na to ale už nevzpomínám. Jen mám takový pocit, že to zkoušeli právě proto, aby Kubíkovi pomohli. Jinak jsem ani potřebu neměla 🙂

ciernavila
6. čer 2011

@dancicka drzim palce, uz sa to poriadne blizi 🙂) a vela zdaru pri latkovani, mne zacal plienky zehlit manzel tak mam o starost menej 🙂)

andrissek
14. čer 2011

Ahoj
Ráda bych také v prosinci rodila ve Slaném 😉
Jsem moc ráda že jsem si tu přečetla je samé dobré zkušenosti 😉

mijana25
18. čer 2011

Ahojky,chci se zeptat zda někdo nevíte kolik se platí ve Slánské porodnici zato když je otec u porodu.?.Předem moc děkuji 🙂 a přeji hezký den 🙂

martinka.pida
20. čer 2011

@mijana25 Ahojky, platí se tisícovka.Pokud se účastníš té přednášky, co porodnice pořádá, tak jen 700 kč

venuska72
2. kvě 2012

Ahojky Děvčata, máte někdo novou zkušenost ze Slaného ??
Rodila jsme tam v roce 2003, nyní se chystám znovu, jen doufám, že sestra důra, která tam tenkrát byla tam už nebude...... byl jste tam někdo na císaři???

kaceenka
2. kvě 2012

@venuska72 Já tam rodila v červnu a nemůžu jsi stěžovat. max spokojenost 🙂 jenom doporučuji

venuska72
3. kvě 2012

Já tam bohužel narazila na příšernou sestru...... , jinak vše super a to se ještě oddělení rekonstruovalo, malej si ale sedí v bříšku jak alipaša, tak manžel, pokud se neotočí do Slaného jet nechce..... přemlouvám malého aby se otočil 🙂

berenika39
3. kvě 2012

@venuska72 ahoj, já jsem tam na císaři byla, už jsem tu do diskue někdy psala, zkus najít. nemůžu říct jedinou negativní zkušenost, všichni tam byli ok. Měla jsem tedy nadstandard, nevím, jak je to po sekci na normoš pokojích, ale byli tam v pohodě.

venuska72
3. kvě 2012

já stále doufám, že se otočíí🙂
jinak mužskýho asi nepřesvědčím :(

andrissek
15. kvě 2012

@venuska72 Ahoj ,já rodila ve Slaném v listopadu a nemůžu si na nic stěžovat ,naprostá spokojenost 😉 😉 😉

venuska72
1. čer 2012

Ahojky mohla jsem pít bez problémů, ale to bylo před 9 lety 🙂
nevíte jak je to tam teď s plenama a s vložkama ? Mám si vozit svoje ????
Nebo ještě poskytují ?
dík za info

martinka.pida
1. čer 2012

@venuska72 Pleny na mimi svoje, vložky jsou na chodbě v dostatečném množství :-*

ciernavila
30. čer 2012

tak ja som tam bola minuly rok a tento rok tam zavítam znova, bola som spokojna so vsetkym

sarkar
28. říj 2012

@ciernavila Ahoj, nevíš prosím, jestli se dá ve Slaném rodit ve vodě? Našla jsem info, že tam mají vanu, ale nejsem si jistá, jestli tam není jen na uvolnění před porodem, ale pak se musí rodit na suchu? čekám první, tak se v tom moc nevyznám...

ciernavila
28. říj 2012

@sarkar ahoj, zda sa mi ze som tam videla vanu, ale to si fakt nepamatam ci sa da rodit aj vo vode. Jedine si tam zavolat. LEbo ked som tam ja bola vo vode nikto nerodil. Ja som tam mala v miestnosti k dispozicii balon a este vedla sprchu ale veru mne nepomohlo na bolest nic z toho a vana tiez by mi asi bola na nic. Ale kedy mas termin? Mozem to zistit ja tam idem rodit za mesiac aj daco.

ciernavila
28. říj 2012

@sarkar na aperio cz o Slanom pisu: Při fyziologickém porodu si žena může zvolit jinou než klasickou polohu vleže, pololeže či polosedě na posteli, a to na porodním vaku, do vody, v kleku, ve dřepu a ve stoje nebo polodřepu s opěrou nebo v závěsu. Dvěma nejčastěji praktikovanými polohami jsou vleže, pololeže či polosedě na posteli bez připevněných nohou a na porodním vaku. Porod do vody je možný (v posledních letech se z důvodu nezájmu rodiček do vody nerodilo).
JEdna mamicka na emimino pise : Hořovice neznám a vím, že nám na porodním kurzu říkala sestra, že tu vanu ve Slaném používají pro odpočinutí, ale pro porod do vody. A také říkala, že plno těch, které do té vany chtěly, tak zase za chvíli chtěli ven…no když rodíš 8 hodin, zksu celou dobu být ve vodě .
Dalsia mamina na emiminu z roku 2011: Ve Slanym se porod do vody, dle slov PA, již 2 roky neprovádí. Jediný doktor, který takto maminku odrodil byla paní Kolářová. Vanu využít lze, avšak na samotný porod doktoři upřednostňují klasiku. V porodnici je poslední měsíce celkem frmol, protože se rodí hodně miminek, ale nikoho neodmítnou. Ale vesměs jsou na tuto porodnici kladné reakce, ale záleží, na jaký personál se zrovna narazí. Hodně štěstí
Samotna nemocnica ale ma na strankach ze nemusis rodit klasicky, ale to tam nedefinuju: http://www.nemocniceslany.cz/pro-maminky/porod

Cize moj nazor je taky ze mozno ich na to ukecas ale nadseni z toho moc nebudu.

sarkar
29. říj 2012

@ciernavila Ahoj, no termín mám až na konci února, kdyby se ti povedlo něco zjistit, byla bych moc vděčná 🙂 Třeba si to do porodu ještě rozmyslím a budu rodit v Litoměřicích, mám to tam o dost blíž, ale ten porod do vody mě hodně láká, i když mi je jasný, že stejně nakonec můžu odrodit klasicky...

berenika39
29. říj 2012

@sarkar ahoj, pobyla jsem si ve slaném tři týdny🙂, vana tam je, ale na tom připravovacím pokoji, jsem si skoro jistá, že není určená na porod do vody, protože to je místnost, kde nic nemají - co se týká lékařů a novorozence...můžeš se do ní naložit před porodem, neměli s tím problém, dopouštěli horkou, moje spolubydlící si tam odbyla velkou část porodu🙂, ale na poslední fázi porodu se jde na sál, klasika. jsou tam velmi vstřícní, ale myslím, že ta místnost s vanou je jen na přípravu, porod ne. ideální je zavolat a zpetat se, zajet tam, no. třeba se to změnilo, byla jsem tam 2008. držímpalce na rychlý klidný porod.
za mě má slaný jedničku s hvězdičkou🙂

sarkar
29. říj 2012

@berenika39 Ok, díky za info, to jsem právě chtěla vědět. Zkusím si tam brnknout...jestli tam rodit do vody nejde tak se tam registrovat nebudu, je to od nás zbytečně daleko, mám nejblíž Litoměřice, kde bydlí i většina známých a manžel je tam z práce za 5 minut, tak aby u nás mohl být co nejčastěji, kdyby neměl dovču. To Slaný jsem chtěla jen kvůli vodě...

ciernavila
29. říj 2012

@sarkar tam sa registrovat nemusis, vraj tam staci len prist. Ja som sa tiez vtedy chcela a vraj netreba.

berev
24. kvě 2013

Ahoj maminy, je tu některá, která rodila teď aktuálně někdy ve Slaným???

ciernavila
31. kvě 2013

@berev ja v prosinci, po druhy raz

ciernavila
31. kvě 2013

@sarkar zdravim, inak tedy v tom Slanom som sa pytala, do vody sa nerodi, iba pred porodom sa moze vana pouzit, ako u vas - rodili ste do vody?

sarkar
1. čer 2013

@ciernavila Aha, tak to je stejný jako v Litoměřicích, tam se dá vana použít taky, v 1. době porodní. Já jsem to nakonec ani nevyužila.

jennyska
5. pro 2013

Ahoj @tapilka @sarkar @ciernavila @berev @berenika39 @martinka.pida @venuska72 @andrissek @kaceenka @mijana25 a ostatní maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s porodnicí ve Slaném do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/porodnice-slany/ a pomoci tak všem ostatním ženám, které si svou porodnici teprve vybírají a na MK hledají Vaše příběhy, rady, tipy, zkušenosti. Jak jste byly spokojené s porodnicí, co bylo přínosem porodnice, co se Vám naopak nelíbilo, jaký měli přístup, jak probíhal porod, péče na šestinedělí atd. 🙂

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den.
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

venuska72
10. pro 2013

Omlouvám se za pozdní reakci, nějak nestíhám 🙂)
tak ten muj velkej chlap se nakonec otočil tak jak měl, ale začala jsem otékat, jeli jsme do Prahy do Globusu nakoupit a manžu nenapadlo nic lepšího, než že se zastavíme v porodnici na Bulovce, nic za to prý nedáme 🙂
No a rozjel se kolotoč, který skončil druhý den odpoledne porodem, porodnici mohu vřele doporučit jsou tam moc hodné sestřičky, jen jídlo stojí za starou belu 🙂)
Jinak co se týče Slaného, do vany bych tam bývala mohla i rodit, ale je to skoro 11 let 🙂), podle mně záleží na tom, jakej je tam zrovna frmol na sále a jestli maj dostalek lidí, taky jestli je tam s Vámi doprovod... obě porodnice mohu jen doporučit.. 😵

alenafriska
15. srp 2021

Zdravim Maminky, rodila jste nektera ve Slanem posledni dobou??Je nutne tam predem volat??Nejsem ze Slaneho ale chtela bych tam rodit, dekuji za nazory a odpovedi ;) krasny den vsem

petraelis
8. říj 2023

Maminky, prosím vás nebyla některá z vás na screeningu ve Slánské nemocnici?? Děkuji 🌺

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru